Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5401) Elar válasza Gyuri27 (#5400) üzenetére


Elar
senior tag

Win 7 64 bit
A Hdd hgy jön az USB hez? :F
Azt hol tudom megnézni h úgy kezeli e?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#5402) Chaser


Chaser
titán

Megcsináltuk :)) g31m-es2l+Q8200 7x430

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5403) Gyuri27 válasza Elar (#5401) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] gondolom hdd-ről másolsz usb-re. Ha tévedek elnézést. :DDD
Biosban vagy csinálj sebesség testet. Sata 150 mega/s, sata II 300.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#5404) Elar válasza Gyuri27 (#5403) üzenetére


Elar
senior tag

Na fogtam egy file-t és átmásoltam.... HDD-HDD 40
mega/sec
Pedig Sata II .......

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#5405) Gyuri27 válasza Elar (#5404) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] 80-90 az elég gyors. A tied ennek a fele. Függ persze attól, hogy mennyire töredezett a partició.
Biosban van ide, sata, meg combinated mód. Mire van állitva a cucc?
Kicsit én is kevertem az írást, a másolást, meg az átvitelt :B

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#5406) Elar válasza Gyuri27 (#5405) üzenetére


Elar
senior tag

Autora van állítva
2 sata van fent. Egy Sata II és egy Sata I
Elvileg nem töredezett, mert állandóan defregmentálom

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#5407) Gyuri27 válasza Elar (#5406) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha auto az akármi lehet. Reboot, bios és állisd satára. Ha sataként ment és úgy lett telepitve akkor menni fog. Ha nem, nem bootol be a gép.

Amd - Radeon - Ryzen

(#5408) jookomak válasza Chaser (#5402) üzenetére


jookomak
őstag

Sztem téged anno átvertek ezzel az alaplappal!
rádsóztak egy felsőkategóriás alaplapot, csak hogy népszerűsítsd a tuningjaiddal :D
neked nem szóltak, hogy 340-en wallos a lap, a prociszéria pedig állítólag antituning?
ezeket a képeket látva lehet inkább nekem is csak egy nagyobb procit kéne venni, oszt megrántani, nem pedig platformcsere amd-re. (pedig már ezzel a gondolattal is eljátszottam)

a lényeg lemaradt: gratulálok a szép eredményhez.

(#5409) Chaser válasza jookomak (#5408) üzenetére


Chaser
titán

A grat a lapot és a procit illeti, én csak asszisztáltam:) :R most hogy van egy es2c lapom is, megnézem a k_vadot ott is és nézek még egy max OC-t az es2l-ben, aztán eladom. És írok róla egy kis cikket, megérdemli:) 1ébként asszem' rájöttem a titokra tuning terén.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5410) jookomak válasza Chaser (#5409) üzenetére


jookomak
őstag

de ugye nem tartod meg a titkod, hanem elmeséled a fórumtársaknak is? :U
(ha eladod, mire váltasz?)

(#5411) Stirbi válasza Chaser (#5409) üzenetére


Stirbi
addikt

megoszthatnád velünk a titkokat tuning terén :D :R

(#5412) Chaser válasza jookomak (#5410) üzenetére


Chaser
titán

Persze hogy el, majd a cikkben:) Visszaváltok e3200-re -van itt épp 4db, abból 1 biztos az enyém :K -, a k_vad cserebere útján került hozzám, nem kaptam kölcsön procit, ami biztosan megy 420+ FSB-t, így belevágtam, nem bántam meg. Ha maradna az se lenne gond, csak nem használom ki, akkor meg minek?

Megvan a "szörcsögő hang" titka is, NB-nek adtam +0.1 V-ot, azóta nem csinálja.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5413) Speed® válasza Chaser (#5402) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Lol, eladjam a P5E-VM HDMIt és go vissza S2L? :U A különbözetből leválthatnám a 4830at.. Ha így ment volna nekem is anno, simán maradhatott volna..jelenleg is 400as FSBn tolom a procit (Q8300 ugye), bőven elég mindenre.
De sajna alig ment 350ig emelt PCIEvel..azért döntöttem a csere mellett..jó, végülis nem volt rossz húzás, mert ezzel az 500+ is megy ha hajlamos lennék állatkodni és egy kis dropmodot alkalmazni, így jelenleg léggel 480 volt a plafon, de csak Valid, Pi1M nem ment le 467 felett.

Szép mindenesetre, kíváncsian várom a tippet-trükköt, bár ide beírhatnád most is, ne szivasd szerencsétlen G31 tulajokat ha tudod a megoldást a kínjukra ;]

(#5414) Chaser válasza Speed® (#5413) üzenetére


Chaser
titán

Nekem es2l van:) eladom a lapom ha gondolod:D A "titok" még csak következtetés, pár teszt még hátra van.

szerk: Stirbi: A legnagyobb titok az, ne azért vegyél valamit, mert óriási tuningot vársz tőle, csak úgy vedd meg, mert szükséged van rá, és aztán örülj ha übertuning :)) de ne ezért vedd meg...nekem bevált.

szerk2: A ph egyik legjobb -ha nem a legjobb:)- E5200-ese is tőlem van, nem vártam tőle semmit az égvilágon, csak menjen. Amikor úgy vettem hogy übertuning legyen, akkor meg "csak" átlagost kaptam.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5415) Speed® válasza Chaser (#5414) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nagyobb különbség gondolom nincsen, max kicsit komolyabb VRM meg monitorozó rész az energiatakarékos fjunksönök miatt, nem?

Patent kis lapok ezek a G31esek, még a sajátomban toltam meg azt a jóféle 430as Cerkát alapfesz alatt 3GHzre, meg ugye az E5200at is 4GHzre..

Egyelőre még tartom magam, nem tetszik éppen a kék szín, jobb a fekete x)

(#5416) Chaser válasza Speed® (#5415) üzenetére


Chaser
titán

Nem láttam komolyabb VRM-et, az energy saver meg kb semmit nem ér, de....:) E5200-t ne is emlegesd, ha jó hűtőm lett volna :O meg időm, meg kedvem..na mind1, lényeg, lapot nem tervezem eladni, szmájlis volt az ajánlat ;) :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5417) Elar válasza Gyuri27 (#5405) üzenetére


Elar
senior tag

Enhanced re állítottam
Úgy tűnik gyorsabb lett.
Most 3,5MB/ másodperc sebeséggel megy USBre az adat.

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#5418) Chaser


Chaser
titán

7x435 a q8200 vége nálam, afölött kifagy. Ha sikerül beszerzek egy E8xxx-et, kíváncsi vagyok azzal mennyi lesz az FSB vége.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5419) Stirbi válasza Chaser (#5418) üzenetére


Stirbi
addikt

hülye állat :D szegény g31, szörtyög még a picike?

Speed(R)-4830at mire váltanád? :U

[ Szerkesztve ]

(#5420) Chaser válasza Stirbi (#5419) üzenetére


Chaser
titán

Hol? :F :D Nem szörcsülködik, NB-nek kellett a +0.1V, amit meg is értek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5421) kriszbon


kriszbon
őstag

Egyszer ha jó kedvem lesz, nekem is meg kellene néznem ezt a nyomorult lapot ezzel a procival alacsony szorzón magas Fsb-n. :F Már kíváncsi vagyok hogy akkor is igaz e a 340 Fsb. :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#5422) Speed® válasza Stirbi (#5419) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha meg tudom oldani ~10k ráfizuval, 5770re. Majd figyelem a lehetőségeket..
Az a baj, hogy lassan kivesznek a rev.1. hűtősek, nekem meg olyanból kéne.

[ Szerkesztve ]

(#5423) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Üdv!
Ma hazahoztam a gépem a szervizből.... valamit csináltak vele, de lényegtelen, viszont ami lényeges: Most vettem 2x1 gb CSX ramot 1066-osat, hűtőbordásat, a másik 2x1gb csx 1066
osok mellé.
A papírján(alaplapnak) azt írják, hogy bírja a 4gb ramot, vagy is felismeri.
A boltos csávó szerit a CSX-ramokat nem nagyon szereti a gigabyte ga ep31 ds3l típusú lap, mert már találkoztak ilyen esettel.
Bele tettem mind a 4gb ramot, de így nem ment, külön külön ment.

Kérdésem, mit tegyek ez ellen, hogy felismerje, és mennyen a gépem 4gb rammal (a boltos csávó szerint lapcsere), de azt is meg kell említenem, hogy nem 64bites windows 7 van fent? :F :F

Előre köszönöm válaszaitokat! :R :R

(#5424) Chaser válasza Cimbooora (#5423) üzenetére


Chaser
titán

Első hsz :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5425) Chaser


Chaser
titán

Én is átnéztem az első hsz-t, hánemsemmi', de anno az első 775-ös GB lapom, a p31-ds2l is NB feszemelés nélkül 390FSB-t tudott, mint a g31m-es2l :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5426) Chaser


Chaser
titán

Ha valakit érdekel eladó a lapom mégis. 12k postával csomagként. Drágább mint az új ára, de garantáltan 400+ FSB-t tud. 2.5+ év papíros gari van rá Kecskemét egyik legrégebbi kiskerébe. Minden tartozéka megvan, kábelek bontatlanok. Ha kell van hozzá zalman NB47 chipset hűtő +1k-ért. E3200@3600mhz alapfeszes proci + 9k-ért, Freezer7 +3k-ért.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5427) Generator


Generator
csendes tag

Sziasztok!

Most váltottam a régi konfigot egy EP31-DS3L-re, kérdésem az ET6-tal kapcs lenne: BIOS-ban beállítom a CPU fesznek az 1.31...-öt, az ET6 1,3V-ot mondja, viszont a CPU-Z csak 1,26-ot. Akkor most melyik a valós érték?

Köszi:

Generator

(#5428) Chaser válasza Generator (#5427) üzenetére


Chaser
titán

Cpuz-t nézd, droppol a lap, természetes jelenség. Terhelés hatására kicsit lentebb ugrik a fesz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5429) Generator válasza Chaser (#5428) üzenetére


Generator
csendes tag

Értem, köszi!

További kérdésem lenne:
Az alaplaphoz E5200-as párosítottam.

A cpu (M0-s) most 12x270-es beállítással (3,25 GHz), 1,26 V-os (Cpuz szerinti) fesz-szel stabil, de ha az FSB-t egy kicsit is emelem, már eldobja a prime95-ben az egyik magot 1-2 perc után. Kifogtam egy kevésbé tuningos procit, vagy mit állítsak? Ha a szorzót emeltem 12,5-re akkor is eldobta, még gyorsabban.

Hogy lehetne kihozni még egy kicsit többet belőle?
(Ja a RAM-ok 2*1Gb Geil Ultra 800MHz, cpu-hűtő CM HyperTx)

A cpu és a RAM fesz-t meddig lehet emelni, amivel tartósan is lehet használni?

Köszi

(#5430) Wendelke


Wendelke
senior tag

Sziasztok!

Az volna a kérdésem, hogy a P31-DS3L lapomon érdemes az alaplapi hangkártya drivert (Realtek Azalia) frissíteni? Hoz javulást a hangzásban. Van ezzel valakinek tapasztalata? Nem régen most novemberben dobták ki ezt a drivert.

Előre is köszönöm.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#5431) Chaser válasza Generator (#5429) üzenetére


Chaser
titán

Lehet amiket néztél szorzó-FSB párost nem szereti a lap vagy cpu. Nézz pl egy 10x320-at. A ramoknak elég fesz jut? 1.9-2V-ot adhatsz nekik, főleg ha cl4-ben jratod őket, az ultrák szeretik a feszt. Milyen órajelen mennek, annyin mint az FSB vagy többre állítottad a ramszorzót?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5432) Wendelke


Wendelke
senior tag

Chaser!

Te mindenek tudója! :R Van rá valami tipped?

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#5433) aimettirlz


aimettirlz
tag

nekem már 2 éve van p31-ds3l, gigabyte minőség sztem megbízható annak ellenére hogy az olcsóbbak közé tartozik... de még mindig kaphatóó!! viszont azt hallottam hogy nm igazán tuning barát... de ez engem nem zavar annyira :))

® aimeTTi atticuS ™

(#5434) kriszbon válasza aimettirlz (#5433) üzenetére


kriszbon
őstag

Azt meg hol hallottad he, mert ha 800 fsb-s procit raksz ezekbe a lapokba, mennek mint a rakéta! :P

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#5435) eziskamu válasza aimettirlz (#5433) üzenetére


eziskamu
addikt

Hát, ha (1)333-as FSB felé mennél, mert a proci bírná, akkor tényleg gondba vagy, mert a fix PCI-express frekiről le kell mondanod, de egyébként meg mindennnek tudod emelni a feszkóját, és stabil maradhat.
Valamint, ha nem gyári procihűtőt használsz, akkor valahogy érdemes megoldani az északi híd hűtését, mert ugye a gyári hűtőről az északi hídra is terelődik egy kis levegő, de sok nem gyári hűtő meg teljesen blokkolja a légáramot az NB felé. Nekem mondjuk AC Alpine7-es van, de legalább úgy el tudom fordítani, hogy ne ütközzön a kondikba, és a légáram is meglegyen.

[ Szerkesztve ]

(#5436) Gyuri27 válasza Chaser (#5431) üzenetére


Gyuri27
félisten

Amikor a q8200-t használtad. Előjött a többi ram szorzó is?
Mert ugye ezek már 1066-s fsb-k.

Amd - Radeon - Ryzen

(#5437) Bryan65


Bryan65
tag

Sziasztok segítséget kérnék Gigabyte GA EP41 UD3L BIOS beállításához ha tudnátok egy jó beállítás mert a proci amely E7500 nem megy megfelelő értéken és ezt kellene finomítani,köszi a segítséget. :R

You'll never walk alone

(#5438) Chaser válasza Wendelke (#5432) üzenetére


Chaser
titán

Nem vagyok mindentudó, majd egyszer talán:D Próbáld ki, nekem nincs semmi bajom a gyárival se. Talán xp alatt dinamikusabb volt, de win7-tel is tiszta.

Gyuri27: A Q8200 1333-as, és volt 2-es szorzó, meg másik 2, de hirtelen passz. A pentium E6300-nál több szorzó volt, kettes ott is volt, csak a 800-asnál nincs sajnos.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5439) Gyuri27 válasza Chaser (#5438) üzenetére


Gyuri27
félisten

Thx
Bár az még ma sem tudom miért. :U
Mint ahogy azt sem, hogy lassan egy éve nincs végleges bios a kölök deszkájához. :((

Amd - Radeon - Ryzen

(#5440) Chaser válasza Gyuri27 (#5439) üzenetére


Chaser
titán

Túl jó lett volna úgy :F :) Végleges briós meg aztán nagyon nem érdekel, minden procit vitt nem is gyengén az es2l, stabilan, 430-as FSB- k_vaddal, hát lol, de jó hogy nem vettem anno drágábbat. ezek után se fogok drága lapot venni, csak jól szét kell nézni mielőtt az ember vesz valamit, erre nagyon jó a newegg :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5441) Wendelke válasza Chaser (#5438) üzenetére


Wendelke
senior tag

Na, csak vicceltem ;) , bár ezt a topikot szerintem nagyjából a válladon viszed. Majd kipróbálom, csak annyi baj van vele, hogy angol nyelvű, és én jobban szeretem az édes anyanyelvünket. :))

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#5442) Chaser válasza Wendelke (#5441) üzenetére


Chaser
titán

Az én vállam mindent kibír:D Én csináltam valamikor régen a totyikot, azóta kitanultam a fortélyokat:) 1ébként nagyon jó audio codek van a lapon, sw-sen be lehet állítani melyik kimeneten mi szóljon, egyik lokál topikban került ez szóba, valami jó kis csúcs lapon ezt nem lehet ;] Ha megmarad a cucc akkor majd kipróbálom azt a csoda drivert, nálam a win is angol, csak nem fognak összeveszni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5443) Chaser


Chaser
titán

845 hsz-t írtam ide az 5400-ből...elég lol, a #1 meg elég csúnyácska már most megnézve, majd javítom.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5444) zetorg


zetorg
aktív tag

vettem egy ep31-ds3l lapot meg egy e6320 procit.

ha állítom az fsb-t bármire, akár 267-re, 266-ról, bios mentés-kilépés után kétszer kikapcsol és vissza állít mindent alapra.

mitől lehet?

(#5445) Chaser válasza zetorg (#5444) üzenetére


Chaser
titán

Nem jó valamelyik beállítás. Ramok hogy vannak belőve?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5446) zetorg válasza Chaser (#5445) üzenetére


zetorg
aktív tag

2.5 szorzóval egyenlőre, hogy 800 alatt maradjanak
nem tudom mit bírnak

pci-e fix 100

(#5447) Chaser válasza zetorg (#5446) üzenetére


Chaser
titán

Adj nekik 2-es szorzót. Lehet ha adsz neki egy cmos cleart az is segít. Esetleg bios, g31-eseknél nincs gond, p31-eknél nem tudom melyik az aktuális bevált verzió.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5448) zetorg válasza Chaser (#5447) üzenetére


zetorg
aktív tag

cmos clear volt, két fajta bios-szal is ugyan ezt csinálja :)

nem ma kezdtem ,de ez megfogott. rejtély :Y

(#5449) Chaser válasza zetorg (#5448) üzenetére


Chaser
titán

7x300, ramok 1:1-ben? Esetleg NB-nek adj egy kis + feszt. Win alól ET-vel póbáltad?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5450) Gyuri27 válasza zetorg (#5444) üzenetére


Gyuri27
félisten

G31-l jártam így. A lényeg a ram.
Vedd ki az egyik modult. Ha úgy megy akkor nyilvánvalóan nem szeretik egymást. Megoldás: keress a 266-hoz olyan ramszorzót ami tetszik (nálam ez 4+ volt) a proci a max szorzóval üzemeljen.
Egyébként csak annyit tehetsz, hogy ramot, procit, lapot cserélsz (csak az egyiket) :DDD
Milyen ramjaid vannak?

Amd - Radeon - Ryzen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.