Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) i are robot válasza keIdor (#49) üzenetére


i are robot
senior tag

Azt hogy érted hogy eltűnt a P35-DQ6? Pont ilyet szeretnék venni, de majd kb 1 hónap múlva, most viszont még látni árlistákban. Nem lehet kapni, már most is nehéz beszerezni, 1 hónap múlva meg már végképp elfelejthetem? Nem örülnék neki. :F

[ Szerkesztve ]

(#52) keIdor válasza i are robot (#51) üzenetére


keIdor
titán

Úgy értettem, hogy leállították a gyártást. Nem lesz könnyű szerezni...:(

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#53) Dare2Live válasza Gorneck (#48) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

DS5öt mondtam és alig találtam állításomat igazoló linket. :)

motherboards with the DS5 designation will specifically target overclockers rather than just being another mid to high-end offering.
http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=5217&Itemid=37

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#54) i are robot válasza keIdor (#52) üzenetére


i are robot
senior tag

Akutyafáját. Hát akkor vagy kénytelen leszek előrehozni a vásárlást, vagy nézhetek új lap után. Viszont minek vonnak ki a forgalomból egy olyan lapot, aminek az utódja (mármint kvázi utódja, mivelhogy mint mondod nem lesz P45-DQ6) majd csak hónapokkal később jelenik meg? :( :U

[ Szerkesztve ]

(#55) keIdor válasza i are robot (#54) üzenetére


keIdor
titán

Pont ez az, hogy nem lesz utódja :D #39-ben ott van, hogy miért. DQ6 átmegy high-end-be.
EP35-DS4 (rev. 2.1) nem jó?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#56) i are robot válasza keIdor (#55) üzenetére


i are robot
senior tag

Jaja, láttam és felfogtam, csak későn jöttem rá hogy félreérthetően fogalmaztam, te meg gyorsabb voltál. :B
Szóval a P45-ös családra gondoltam.

Jobb lenne a DQ6, de ha nem lehet kapni, nyilván nem olyat fogok venni. Q6600 alá kellene enyhe de stabil tuninggal, és azért az a 12 fázis mégis több a 6-nál. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57) Gorneck válasza i are robot (#56) üzenetére


Gorneck
titán

Virtuális csak a +6...szal igazából tökéletes a DS4 6 fázisa.

Gorneck#1239

(#58) emre33 válasza Gorneck (#57) üzenetére


emre33
addikt

mi virtuális? Fizikailag van 12...

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#59) Gorneck válasza emre33 (#58) üzenetére


Gorneck
titán

[link]

Gigabyte, now Gigabyte United, is apparently here to contend in the High End motherboard arena, and they are doing so loud and clear. Gigabyte sports twin 6 phase voltage regulators (12 phases in all) using Solid State Capacitors instead of Electrolyte (as seen in many other manufacturers).

Quad-Triple Phase
An exclusive feature found only on GIGABYTE motherboards, this unique design incorporates Virtual 12 Power Phases to deliver steadier power and immediate current to the CPU and memory during heavy system workloads or overclocking. Additionally, Quad Triple Phase helps decrease the working temperatures, enhancing system stability and increasing component lifespan.

A good case in point: the "Quad triple phase"... the board uses an Intersil ISL6327 PWM controller when I last had a look. This is a 6-phase device, which means that the board doesn't use a true 12-phase design as the marketing might cause the average Joe to believe (how many average Joes read the fine print and pay attention to the word "virtual" in "Virtual 12 Power Phases"?) but instead uses a 6-phase power design with twice the number of MOSFETs.... why not just call it 6-phase power, which is already impressive (and accurate)? If the purpose of having a whole 24 MOSFETs in the design was to lower the current flow through each MOSFET to lower power dissipation, why not just use uprated MOSFETs? 120A MOSFETs cost only about 35% more than the 56A ones used on the DQ6; so it'd be cheaper AND you get to save valuable PCB real-estate for other uses like better ground around the power islands, better-optimised routing, more fan headers and so on. But you see, staying at "6-phase" and calling it that isn't strong enough marketing: you need hyperbole, and by having '12' phases you get to add one more to the silly list of "Quads" as a "Quad Triple Phase". And since 12 is way way bigger than 6, you have an excuse to charge way way more for the board than you otherwise could.

Gorneck#1239

(#60) P00By válasza Gorneck (#59) üzenetére


P00By
nagyúr

Remélem itt nem kapunk a pofánkra, hogy angol szöveget rakunk bé a topkba :D

(#61) P00By


P00By
nagyúr

A tervezett megjelenést eltolta az Intel 2-4 héttel...

(#62) westlake válasza Gorneck (#59) üzenetére


westlake
félisten

akar virtualis, akar fizikai, a dq6 es a ds4 kozott igenis eleg "nagy" kulonbseg volt tuningban.. en sajnalom, hogy mar nem lesz 12 fazisu p45-os lap.. szerintem a p35-dq6 es az x38-dq6 a ket ("egyik") legjobb lap.. valszeg rajott a gigabyte, hogy akkor is megveszik a lapjaikat, ha csak 6 fazissal szerelik oket..

Play nice!

(#63) szacsee


szacsee
nagyúr

Mikor jönnek kb ezek a rüszmeteg lapok?
Nem tud valaki fekete nyáklakkot? Tudjátok a Giga csak kékben nyomja, de Asus után nehéz lenne megszokni... :DDD

(#64) tlac válasza westlake (#62) üzenetére


tlac
nagyúr

ez biztos, hogy a p45 ds4 lesz a full-os lap?
mert itt ezen látszik, hogy egy pci-e slot nincs beforrasztva

lehet lesz még egy ds5 is

[ Szerkesztve ]

(#65) P00By


P00By
nagyúr

(#66) tlac válasza P00By (#65) üzenetére


tlac
nagyúr

de jó, ezen már van cmos clear gomb is :D

még több kép:
[link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link]

világít:
[link] [link]

westlake:
és a hűtés is olyan ismerős valahonnan :D

[ Szerkesztve ]

(#67) westlake válasza tlac (#66) üzenetére


westlake
félisten

raadasul ezek a gombok hajszalra megegyeznek az asus rog lapokon alkalmazott gombokkal ;)

Play nice!

(#68) P00By válasza tlac (#66) üzenetére


P00By
nagyúr

Végre van rajta :D

(#69) tlac


tlac
nagyúr

ep45-ds5
érdekes, hogy ezen csak 2 hosszú pci-e slot van és a sata-k is változtak

(#70) westlake válasza tlac (#69) üzenetére


westlake
félisten

a chipset alatti resz teljesen ujra lett tervezve.. a ds4-es kepen ket darab ite vezerol van.. az egyik az io vezerlo, de a masik nem tudom, hogy mi lehet.. ott a ds5-on az esata (jmicron) vezerlo van

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#71) P00By válasza tlac (#69) üzenetére


P00By
nagyúr

Nagyon tetszik, csak jönne már :D

(#72) tlac válasza westlake (#70) üzenetére


tlac
nagyúr

az it87-es a szenzorokhoz lehet, eddig is ezeket használták
a másik it82, pedig az ide-t adja, gondolom olcsóbb ez a chip, mint a jmicron
aztán majd kiderül, a ds5 még a kép alapján csak rev0.1-es, a ds3p pedig rev1.0

(#73) karmester


karmester
senior tag

Képek a GA-EP45-DS3P deckáról:

A termék a 45 nm-es csíkszélességgel készülő Intel processzorok fogadásra is képes: az alaplap 1600 MHz-es FSB-vel és DDR2-1200-as memóriatámogatással áll a központi egység rendelkezésére. A Gigabyte újdonsága kék dizájnnal érkezik, az alaplap rendkívül jól fel van szerelve, már ami a bővítőhelyek számát illeti. A deszkán találunk három darab PCI Express 2.0 x16-os slotot, amelyek közül az egyik csak x4-es módban képes üzemelni. Az alaplap 6 darab SATA 3 Gbps-os porttal és két Gigabites hálózati csatlakozóval is el van látva. A termékez a gyártó három különleges mikrokapcsolóval is ellátta, ezek az egységek egyenként a bekapcsolásért, a resetért és a CMOS reset funkcióért felelősek.

A megjelenés pontos dátumáról, illetve a végfelhasználói árról még egyelőre nincs infó.

A jövő elkezdődött! :D

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#74) Gorneck válasza karmester (#73) üzenetére


Gorneck
titán

Csini...ilyet akarok...:D

Gorneck#1239

(#75) karmester válasza Gorneck (#74) üzenetére


karmester
senior tag

Ezen asszem lesz Firewire is, viszont az ICH10R 6db. sata csatiján kívül nem lesz még + 2 SATA csati, tehát a kiegészítő ketyere csak IDE csatlakozást fog kínálni. Asszem ez ugyanaz a megoldás, mint amilyet pld. a Gigabyte X48-DS4 deckán is találni.

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#76) keIdor válasza tlac (#69) üzenetére


keIdor
titán

Szvsz fog még változni... amúgy ahogy nézem SATA hiányunk nem lesz, csak azt a rohadt IDE, Floppy-t hagynák már abba...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#77) Gorneck válasza keIdor (#76) üzenetére


Gorneck
titán

Biztos, mert a DS3P nagyon nem hasonlít a DS4/DS5höz...

Gorneck#1239

(#78) keIdor válasza Gorneck (#77) üzenetére


keIdor
titán

Naja... DS4: 3 PCI-E, DS5: 2 PCI-E :D szóval nem véletlen az a rev. 0.1...

DS5 esélyes next lapomnak.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#79) westlake


westlake
félisten

little finomsagok:
Gigabyte GA-P45-DS5
GA EP45 DS3P
szemely szerint csak egy mondatra hivnam fel a nagyerdemu figyelmet:

Intel P45 promises better support for quad-core and 45nm processors and is also built on a 65nm process instead of the 90nm used in previous Intel chipsets.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#80) Gorneck válasza westlake (#79) üzenetére


Gorneck
titán

Ahogy nézem a DS3P vs DS4 vs DS5 már nem csak HP-ban különböznek...DS5 jobban bejön nekem, mint a másik két lap...bár ettől függetlenül nagyon jó kis lapnak ígérkezik a DS3P ár/teljesítmény alapján.

Gorneck#1239

(#81) westlake


westlake
félisten

LOL
texas instruments - firewire vezerlo a pci-e csatolo alatt.. muha :DDD
erdekelne, hogy mi az a ket egyforma ic a sata portok mogott

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#82) karmester válasza westlake (#81) üzenetére


karmester
senior tag

Annyira nem gáz... még jó, hogy nem az első PCI-E 16x sín alá tették...

Nekem a 10, azaz 10 SATA port nagyon tetszik. A bit-tech szerint az ICH10R nem fogja támogatni a RAID tömböket, míg az NCQ, AHCI, eSATA támogatott lesz.

"While the RAID can't be combined with the new ICH10R southbridge, they all offer NCQ, ACHI and eSATA support."

Ennek ellenére a GA-P45-DS5 kisebb házi munkaállomásanak/szervernek is jó lehet. 2 Gblan, firewire, jó bővíthetőség, szolid, időtálló és strapabíró tervezés, kondik, 6 fázisú tápellátás a prociknak, ezen felül, ha észrevettétek a memóknál, az északi és déli hídnál darabonként ott két fázisú tápellátás stb...

Szóval, jól néz ki a decka így elsőre.... :C

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#83) keIdor válasza Gorneck (#80) üzenetére


keIdor
titán

DS4-re leszek még kiváncsi! Ami az 1. hsz-ben van még durván ES... kiváncsi leszek a DS4 miben lesz másabb, mint a DS5... de az is lehet DS4=DS5

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#84) tlac válasza westlake (#81) üzenetére


tlac
nagyúr

erdekelne, hogy mi az a ket egyforma ic a sata portok mogott

szerintem Silicon Image SiL5723CNU a lila sata-khoz

[ Szerkesztve ]

(#85) westlake válasza tlac (#84) üzenetére


westlake
félisten

az esata az valojaban egy jmicron jmb363-at takar.. en ugy tudom, hogy a giga lapokon az vezerli az ide-t es a raid-et (2 darab satan, ami altalaban lila).. nem hinnem, hogy egy olyan ic csak egy sata portot tudna vezerelni..

Play nice!

(#86) karmester válasza westlake (#85) üzenetére


karmester
senior tag

A DS5-ön 4 db. lila SATA csati csücsül, az ICH10R 6 db. SATA csatijával összesen 10. A lila SATA csatik szerintem már nem jmb363-asak....

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#87) westlake válasza karmester (#86) üzenetére


westlake
félisten

az esata egy jmb363-at takar.. az nincs am kizarva, hogy ezt mar csak az ide vezerles miatt tettek a lapra..

Play nice!

(#88) tlac válasza westlake (#85) üzenetére


tlac
nagyúr

szóval, idézet a linkelt oldalról:
Ten SATA 3Gbps ports – six from the ICH10R southbridge and four from a Silicon Image SiL5723CNU

tehát itt nem a jmicron vezérli a lila csatlakozókat, hanem ez a silicon image és ha jobban megnézed a képen a chippeket, akkor felismerhető a logó

(#89) westlake válasza tlac (#88) üzenetére


westlake
félisten

oke, akkor a jmb363 raid es sata funkcioit nem hasznaljak...
mod: a raid-rol esik valahol szo? ich10r 4 portot kezel, vagy 6-ot? (raid)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#90) Gorneck válasza keIdor (#83) üzenetére


Gorneck
titán

Én is...mivel kép alapján 1-2 dologban a DS5 jobb...de mint írtam, ha marad a DS3P és DS4 között a megszokott különbség, akkor azt venném...persze csak kíváncsiságból, mert értelme nem sok lesz...nagyon nem akarom bolygatni a gépem mostanában...

Gorneck#1239

(#91) westlake válasza Gorneck (#90) üzenetére


westlake
félisten

nagyon nem akarom bolygatni a gépem mostanában... :U :P

Play nice!

(#92) Gorneck


Gorneck
titán

(#93) szacsee válasza Gorneck (#92) üzenetére


szacsee
nagyúr

Asus-os létemre várom már ezeket a lapokat.. :D

(#94) P00By válasza szacsee (#93) üzenetére


P00By
nagyúr

Há az értelem motoszkál :D

westlake: ;]

(#95) P00By


P00By
nagyúr

(#96) keIdor válasza P00By (#95) üzenetére


keIdor
titán

Áhh látom van végre PLL... Gigabyte-nak ez lesz az a szériája, ami szvsz minden téren megveri végre az ASUS-t...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#97) tlac válasza P00By (#95) üzenetére


tlac
nagyúr

hogy kevesebbet kelljen kattintgatni ;)

elég profinak néz ki a bios
biztos tele lesznek hibával az első verziók :D

(#98) Gorneck válasza tlac (#97) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor majd jól be lesz törve...:D Amúgy valóban nagyon pofás lett...

Gorneck#1239

(#99) Nyugdíjas válasza P00By (#65) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Asszem megen el fogok csábulni a setét oldalra:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#100) karmester válasza Nyugdíjas (#99) üzenetére


karmester
senior tag

Ejnye - bejnye!!! :((

:DDD

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.