Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) bucilali válasza magic7 (#1149) üzenetére


bucilali
aktív tag

ezek 400-as ramok?
mert nem annak tűnnek.. :F
de ha 333-as-ok, akkor ne nagyon várj tőlük többet...
bár, lehetne finomítani az időzítéseken.. :))
és tegyél fel normális tesztprogit...pl: Everest ultimate..

[Szerkesztve]

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#1152) magic7 válasza bucilali (#1151) üzenetére


magic7
tag

Sztem 400-as ramok, mert ha beállítom manuálisan akkor megy simán 400-on. felrakom a progit. és elmondom mit mutat.

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#1153) pepe33


pepe33
tag

Sajnos az F9 és F10-es BIOS nem támogtaj a NVidia Monitort és az nTunet.

Melyik a legutolsó BIOS amit érdemes használni ?

ASUS A8NSLI DELUXE * A64 X2 4200+ * Freezer 64 * 4x1GB A-DATA DDR500 RAM* GF 6800 GT *......300W Coolink táp

(#1154) bucilali válasza pepe33 (#1153) üzenetére


bucilali
aktív tag

hogy érted, hogy nem támogatja? :F
mert nálam az nTune simán megy F10-el, de F9-cel is ment minden gond nélkül.. :R :R

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#1155) magic7 válasza bucilali (#1154) üzenetére


magic7
tag

Mező Érték
Memória modul tulajdonságai
Sorozatszám Nincs
Modul mérete 512 MB (2 ranks, 4 banks)
Modul típusa Unbuffered
Memória típusa DDR SDRAM
Memória sebessége PC3200 (200 MHz)
Modul szélessége 64 bit
Modul feszültsége SSTL 2.5
Hibafelismerési módszer Nincs
Frissítési gyakoriság Csökkentett (7.8 us), Self-Refresh

Memória időzítések
@ 200 MHz 2.5-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS)

Memória modul jellemzői
Early RAS# Precharge Nincs támogatva
Auto-Precharge Nincs támogatva
Precharge All Nincs támogatva
Write1/Read Burst Nincs támogatva
Buffered Address/Control Inputs Nincs támogatva
Registered Address/Control Inputs Nincs támogatva
On-Card PLL (Clock) Nincs támogatva
Buffered DQMB Inputs Nincs támogatva
Registered DQMB Inputs Nincs támogatva
Differential Clock Input Támogatva
Redundant Row Address Nincs támogatva


ezt találtam a ramjaimnál, remélem segíthet megfejteni a ram problémámat.

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#1156) pepe33 válasza bucilali (#1154) üzenetére


pepe33
tag

Ugy hogy inditáskor ezt irja :


Your system does not heve BIOS support to launch NVMonitor.exe

Az nTune elindul de nem tudok benne állitani semmit csak az info lap világit.

Lehet az X2-es prockó miatt ??

ASUS A8NSLI DELUXE * A64 X2 4200+ * Freezer 64 * 4x1GB A-DATA DDR500 RAM* GF 6800 GT *......300W Coolink táp

(#1157) bucilali válasza pepe33 (#1156) üzenetére


bucilali
aktív tag

nem hinném.. :(
a X2 procikhoz mindenképp kell F7 bios ha jól tudom, de itt[link] magad is meggyőződhetsz róla..
minden fölötte levő bios kezeli a X2 őt
az alaplap CD jéről tetted fel az nTune-t?
nekem F10 van most fenn, de simán megy az nTune..
igaz a procim ''csak'' sima 3200+ egymagos..

[Szerkesztve]

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#1158) bucilali válasza magic7 (#1155) üzenetére


bucilali
aktív tag

hááát, akkor úgy látom, ennyi :O
esetleg a 2,5-3-3-7 ből a 7 et leveheted 6 ra...
egetverőt nem javít a helyzeten, illetve a CR-t próbáld 1T re állítani.( ez lehet, hogy nem fogg menni) elég gyengusnak tűnnek ezek a ramok.. :U

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#1159) magic7 válasza bucilali (#1158) üzenetére


magic7
tag

Köszönöm szépen a segítő szándékodat, ebben a dilinyós világunkban ez is sokat számít . Legalább megpróbáltuk:) További kellemes napokat kívánok.

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#1160) bucilali


bucilali
aktív tag

senkinek semmi gondja?? :F :F
na igen, ez jellemző a giga lapokra.. :R :R :C :C

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#1161) magic7 válasza bucilali (#1160) üzenetére


magic7
tag

Semmi problémát nem bírok kicsavarni az alaplapból, még az AMD-m is csak 36 Celsius fokos 2250-en használva......ehhh... ki kellene cserélni valami másra a Gigabyte alaplapot, mert így a végén megöl az unalom, se javító cuccok, sem más nem kell ahoz, hogy stabilan menjen:)

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#1162) magic7 válasza bucilali (#1160) üzenetére


magic7
tag

Semmi problémát nem bírok kicsavarni az alaplapból, még az AMD-m is csak 36 Celsius fokos 2250-en használva......ehhh... ki kellene cserélni valami másra a Gigabyte alaplapot, mert így a végén megöl az unalom, se javító cuccok, sem más nem kell ahoz, hogy stabilan menjen:)

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#1163) pepe33


pepe33
tag

Nem mai már a lap , most egy X2 3800 szalad benne 2500 Mhz-n . Semmi gondom vele.

ASUS A8NSLI DELUXE * A64 X2 4200+ * Freezer 64 * 4x1GB A-DATA DDR500 RAM* GF 6800 GT *......300W Coolink táp

(#1164) bucilali


bucilali
aktív tag

hejába, jójez a giga lap... :R :R :R

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#1165) noip666 válasza v-sly- (#30) üzenetére


noip666
csendes tag

Sziasztok!

Nemrégen vettem egy GA-K8NS ultra 939 lapot, és feltettem a windowst, marvell gigabites hálókari drivert, nf3 drivert (amibe az nforceos másik hálókarinak is van a drivere)... bedugom a Switchbe a hálókábelt és a másik végét pedig a 10/100 (nvidia) hálókariba, holt sötét... de a Switch-en 100mként világít is... azt írja a windows h ''egy hálózati kábel nincs bedugva''... ugyanakkor ha átállítom a hálókártyát a windowsba 10mbitre, a switchen is 10 mbitként jelenik meg, nem világit szintén sötét és még mindíg ''nincs bedugva''.... a marvellt (a gigabiteset) rendesen viszi viszont ez nem müködik rendesen... kérlek ha tudtok segítsetek mi lehet a gond! F10es bios-om van. Üdv :R

(#1166) bucilali válasza noip666 (#1165) üzenetére


bucilali
aktív tag

onboard LAN controll--->enabled
onchip lan Nvidia--->auto

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#1167) noip666 válasza bucilali (#1166) üzenetére


noip666
csendes tag

hmm...
az on board a gigabiteset jelenti, az on-chip pedig az integralt PHY-s 100 mbites nvidia-t.... auto-n van es megse muxik... felismeri a windwos csak kiirja h nincs bedugva a halozati kabel, vagod??? :))

(#1168) magic7


magic7
tag

Egy érdekességet figyeltem meg, amit eddig még egy alaplaban sem tapasztaltam. Húzom a procit biosból semmi fesz emeléssel és az alaplap automatikosan leviszi a memória órajelét ! Kérdésem a következő: ATI9800 kártyát ha felhúzom 15%-al, akkor alap procibeállítás mellett simán fut, semmi gond.Ugyanakkor 2400-ra felhúzva a procit hiába tuningolom a videókártyát, lefagy a gép 3D mark 06-al. GA-K8NS alaplap, AMD Athlon 64 proci. Elméletileg fix az agp és PCI frekije, legalábbis a bios és az Easy Tune5 szerint. Van ötlet erre a jelenségre?

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#1169) bucilali válasza noip666 (#1167) üzenetére


bucilali
aktív tag

az on board mindkettőt jelenti...
csak az egyiket az nvidia chip vezérli, a másikat a Marwell chip...

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#1170) noip666 válasza bucilali (#1169) üzenetére


noip666
csendes tag

ertem en ertem, de attol meg mindig sotetseg van elottem h miert nem muxik :D :C

(#1171) tkesy válasza magic7 (#1168) üzenetére


tkesy
őstag

A legtöbb alaplap visszaosztja a rammot, ha nmegyon megrángatod a procit...

Azt kéne kiróbálni, hogy gép húzva, VGA alapon, akkor mit az ábra...

Ha 2400 MHz-re húzod a cpu-t, akkor az 266 ''FSB''-t és 221 MHz-es rammokat jelent, ha jól számoltam... HT szorzó mennyi?
fagyás okai: (ált)
- nme bírja proc, vagy kevés a fesz
- nme bírja a ram, az adott fsb-t, vagy az időzítéseket, esetleg kevés a fesz...
- Fastwrite ON/OFF

Memtest-et futtatál?

Ebben a Giga lapban az AGP és a PCI freki nme megy el, de megpróbálhatod kézzel 67-re rakni az AGP-t, hátha segít...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1172) tkesy válasza noip666 (#1165) üzenetére


tkesy
őstag

Esetleg próbáld meg (ha még nme tetted), hogy eltávolítod a 10/100-ast az eszközkezelőben, ujrainditod a gépet, BIOS-ban letiltod a gigabyte-est, és restart után ujratelepíted a 10/100-as drivereit... akkor mit csinál....

Ha akkor sem reagál, akkor csinálj egy BIOS frissítést...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1173) noip666 válasza tkesy (#1172) üzenetére


noip666
csendes tag

szia! sajnos mar mindent vegigprobaltam, bios releaseok hadat, mindent, de sajnos arra kell asszocialjak, hibas a lan PHY rajta :( nem baj, garancia... addig meg a tartalek 3 ghz p4 :C

udv

(#1174) magic7 válasza tkesy (#1171) üzenetére


magic7
tag

Ha a gép húzva, de a videókártya alapon, akkor minden okés, semmi fagyás... ugyanakkor gyorsulás is semmi a tesztek szerint, egyedül természetesen a proci gyorsul, de a videóteszt semmit sem. Amennyiben 2400-on a proci megy, úgy alig lehet húzni a videókártyán... általában 18% körül húzható ez a kártya, de ha megy a proci 2400-on sztem jó ha 4%-os húzást bír elviselni a videókártyám. Memóriát nem teszteltem még, legalábbis nem találtam win-es tesztet..létezik egyáltalán win alatti teszt a memóriákra?

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#1175) noip666 válasza magic7 (#1174) üzenetére


noip666
csendes tag

nem lehet esetleg hogy a hypertransporttal fugg ossze a dolog? milyen lap, videokari es proci? :DD

(#1176) magic7 válasza noip666 (#1175) üzenetére


magic7
tag

GA-K8NS alaplap, AMD Athlon64 3000+ proci 1 giga RAM és ATI9800.. most 4T-n megy a Hiperjel.

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#1177) noip666 válasza magic7 (#1176) üzenetére


noip666
csendes tag

Hello, a hypertransport? :) nekem 3200+ volt es 2 ghz, ugy volt belove hogy 2700 mhz, 10x200 helyett 9x300, es a hypertransport 3x300(900)-on ment... arra ugyelj hogy 1000 max 1100 fole ne menjen mert okozhat gondot... ja amugy tegnap leegett az alaplapom... szoval most viszem majd csereltetni (K8NS Ultra939) ... :( Marad addig is az i865PE meg a P4 3.0 HT tartalek gep.. :( remelem megoldodik a gondod.. udv ;)

(#1178) magic7 válasza noip666 (#1177) üzenetére


magic7
tag

elképzelhető ezek után, hogy mégsem emelgetek én semmit sehová:)

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#1179) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Helló!
Van egy k8ns ultra 939 lapom, de a biosban sehol nem találom, hol lehet HT szorzót ill. memória időzítéseket állítani. Segítsetek légyszi! F6 bios van fent.
Köszi :R

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#1180) Okoska2


Okoska2
aktív tag

Azt nem tudom hogy ott hol van a szorzo allitas mert nekem annal a biosnal osszekeverte valamelyik mas verzioval es par ujrainditas utan F5 Bios volt fent magatol. :F De nekem F10 van most fent es az ugy nez ki super.

[Szerkesztve]

Milyen operációs rendszert használsz? - Lidocaint és szikét.

(#1181) Satan_Claus válasza Okoska2 (#1180) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Köszi. Akkor rakjak fel egy olyat? És abban hol találom?

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#1182) noip666 válasza Satan_Claus (#1181) üzenetére


noip666
csendes tag

nekem is F10 volt fent rajta es a M.I.T. menuben talaljatok. Ja egy erdekesseg Ctrl+F1 gombbal uj menuk hozhatoak elo Gigabyte alaplapoknak (olvastam valahol talan Ph!-n:) ) BIOS-t [link] itt talalsz, beirod a lapocskat es kesz ;) :R

(#1183) magic7


magic7
tag

Na végre, hogy van 1 gondom.Utána olvastam egészen az elejétől, de ezek a hozzászólások a 939-es lapra érvényesek, nekem csak sima k8ns gigabyte van.Problem: C&Q sztem nem megy. Fenn van a gyári 64bites driver, beállítottam az energia gazdálkodást a maximum gazdaságosságra és a ventim ugyanúgy pörgi a 3200-at mint eddig.... próbáltam semmit sem csinálni és akkor is ezt tapasztaltam Vajon mit nem tudok még erről?

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#1184) magic7


magic7
tag

Illetve még annyit, hogy a bios-ban is automata a szorzó.

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#1185) bucilali válasza magic7 (#1184) üzenetére


bucilali
aktív tag

és a biosban engedélyezve van? :F

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#1186) magic7 válasza bucilali (#1185) üzenetére


magic7
tag

természetesen engedélyeztem. csak azt nem értem, ha minden automatán van a biosban, miért írja azt, hogy 333 a DDR freki.

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#1187) bucilali válasza magic7 (#1186) üzenetére


bucilali
aktív tag

mennyi RAM modul van benne?
mert ha 4, akkor azt lehet, hogy csak 333 mal tudja hajtani duálban.. :F
jah, és a ramok időzítését inkább kézzel állítsd be, mégha azokat a beállításokat alkalmazod is, mint az auto..

[Szerkesztve]

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#1188) bucilali válasza bucilali (#1187) üzenetére


bucilali
aktív tag

főleg, ha nem venice magos a procid...

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#1189) magic7 válasza bucilali (#1188) üzenetére


magic7
tag

venice magos a procim és csak 3 slot van a ramoknak, ebből az első 2-t használom, duálos ramról így nem beszélhetünk. Sztem bios bug lehet. vagy mittomén:)

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#1190) magic7


magic7
tag

Hát hiába is olvastam utána rengeteg helyen, csak nincsen megoldás a C&Q -ra :O
Elmondom eddig mit csináltam és ha valaki észreveszi a hibát annak nagyon meg fogom köszönni. Biosban Auto-ra tettem a szorzót, nem emeltem az fsb-n semmit sem, feltelepítettem az alaplaphoz adott A64 drivert , majd beállítottam a minimális energia gazdálkodást. Látszólag megy minden, de ha nem dolgozok a géppel, akkor is 2ghz-en megy a proci, a ventim is 3200-on forog. Az is igaz, hogy most 22 fokos szobában a procim 32 fokos. Alaplapom: GA-K8NS.

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#1191) bucilali válasza magic7 (#1190) üzenetére


bucilali
aktív tag

innen töltsd le a CPU drivert, telepítsd fel, és meglátjuk...
[link]

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#1192) magic7 válasza bucilali (#1191) üzenetére


magic7
tag

melyiket tegyem innen fel? angolul nem tudok így csak saccolni tudom mi lenne a jó... kipróbálok mindent max...természetesen ettől függetlenül írd ide kérlek, hogy mit kellene letöltenem a c&Q-hoz.

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#1193) bucilali válasza magic7 (#1192) üzenetére


bucilali
aktív tag

ezt: AMD Athlon™ 64 Processor Driver for Windows XP and Windows Server 2003 Version (exe) 1.2.2.
utána megnézzük, mit lép a géped... :F

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#1194) magic7


magic7
tag

Feltettem az AMD honlapjáról a drivert, de úgy lefagyott a gépem, hogy még resettel sem indult újra, hanem a hálózatból is ki kellett húznom, hogy elinduljon a gép. Csak a gyári lemezen lévő AMD64 driverrel nem fagy le, viszont ezzel sem csinál láthatólag semmit sem.

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#1195) bucilali válasza magic7 (#1194) üzenetére


bucilali
aktív tag

akkor már csak ebben reménykedhetsz:
AMD Athlon™ 64 Processor Cool'n'Quiet Software for Windows ME and Windows 2000, Version 1.0.8.1
ha ezzel sem megy, akkor sztem gond van a lapoddal, vagy a biosoddal :F
az előzőnek sem lett volna szabad lefagynia...

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#1196) bucilali válasza magic7 (#1194) üzenetére


bucilali
aktív tag

viszont utánanéztem a lapodnak, és az nem 3 ram foglalatos, ha K8NS.. :F
vagy nem az aminek írtad..
a giga lapok mind 4 dimm foglalatosak,
de ha Te 2 foglalatot használsz, akkor még duálban kellene mennie, csak a lassabb időzítésű modulhoz állítja az időzítéseket...

[Szerkesztve]

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#1197) bucilali válasza magic7 (#1194) üzenetére


bucilali
aktív tag

egyébként a CPU SMART FAN-t engedélyezted a biosban?? :F

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#1198) magic7 válasza bucilali (#1196) üzenetére


magic7
tag

''viszont utánanéztem a lapodnak, és az nem 3 ram foglalatos, ha K8NS..
vagy nem az aminek írtad..
a giga lapok mind 4 dimm foglalatosak,
de ha Te 2 foglalatot használsz, akkor még duálban kellene mennie, csak a lassabb időzítésű modulhoz állítja az időzítéseket.''


Nos bármilyen lámakinézetű is vagyok, annyit még el tudok olvasni ha mást nem is,de a bejelentkezéskor, hogy mit ír ki a bios magáró azt igen:)l. A lapom garantáltan GA-K8NS F18-as bios-al. Mivel én raktam össze a gépet, így bizton állíthatom, hogy 3 memófoglalat van benne ! Egyébként a leírásában is ennyi szerepel, nem tudom te hol néztél utána, de tuti nem a giga-byte honlapján, vagy pedig rossz lapra klikk:) Mindenesetre díjazom, hogy egy vadidegennek veszed a fáradtságot és utána próbálsz járni a dolgoknak. A CPU FAN-t pedig nem lehet engedélyezni a biosban, mert ilyen opció nincsen. Olyan van, hogy monitorozza a gép és jelezze ha magas a hőmérséklet, vagy leállna a cooler. Amennyiben tévedek, garantálom, hogy vendégem vagy 2 márkás és általad kiválasztott sörre:)

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#1199) bucilali válasza magic7 (#1198) üzenetére


bucilali
aktív tag

nem mondtam, hogy láma vagy...
igazad van... :R
én az S939-nél néztem, és a Te lapod 754-es... :U
a PC Healt Status menüpontban van a biosban, CPU Smart Fan Control..
ezt kéne engedélyezni, ha van ilyened...( lehet, hogy csak CTRL+F1 re lesz..)


[Szerkesztve]

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#1200) magic7 válasza bucilali (#1199) üzenetére


magic7
tag

''a PC Healt Status menüpontban van a biosban, CPU Smart Fan Control..
ezt kéne engedélyezni, ha van ilyened...( lehet, hogy csak CTRL+F1 re lesz..)''

nem van ilyen pedig szemem majd kiesett a gúvasztástól:)
azt gondoltam lesz akinek van ezzel a lappal konkrét tapasztalata...mivel garos így még ki tudnám cseréltetni.

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.