Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) venember83


venember83
nagyúr

Hello!
Gigabyte GA-7VT880 L lap +xp2000 proc (tobbi nem is nagyon szamit szerintem) BIOSban a procihomersekletem 40 fok koruli(max 49), de Winbe a Sandra mar 21-et mutat. Azt tudom, hogy XP-nel a procihomero a foglalatban van, ezert az itt mert homerseklethez hozza kell adni 20-25 fokot, hogy megtudjuk a proci realis homersekletet. Szoval lehet, hogy a foglalatban levo homero 21 fokot mer, ehhez hozzaadja a BIOS a +20 fokot es igy mutatja ki? vagy rosszul mer a Sandra, procifoglalat 40 fokos, akkor viszont cserelnem kellene coolert, mert ugye 40+20=60 ami mar irtozatosan sok! coolerem 1 Coolermaster, abszolut alap cooler, de elvileg 2600+ig jo. Nos?
Elore is koszonom a valaszokat

(#2) Latyakos válasza venember83 (#1) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Nekem a giga alaplapomhoz adtak egy easytune nevű progit, az kijelzi a hőmérsékletet is, nekem ugyanazt amit a bios.
Vagy sandra helyett probáld meg aidával megnézni a hőmérsékletet, nekem pl sandra sosem mondott igazat. :)

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#3) venember83 válasza Latyakos (#2) üzenetére


venember83
nagyúr

ok, megnezem azzal, de azert jo lenne tudni, hogy a 40 fok az hol 40? procifoglalatban vagy a prociban? Mert ha a foglalatban, akkor viszem a coolert vissza, mert ugye 60fokos proci az mar sok!

(#4) Latyakos válasza venember83 (#3) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Nézz utána, a gigabyte alaplapok szenzorai a proc belső hömérsékletét mérik, tehát a mutatottból 10-13 fokot le kell vonni, hogy valósat megkapjuk.
Pl. én proccom 64 fokon mozog most, ez 50-52-nek felel meg, ez sztem normális.

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#5) venember83 válasza Latyakos (#4) üzenetére


venember83
nagyúr

hogy merik a belso homersekletet, ha az XP-kben nincs szenzor?

(#6) Latyakos válasza venember83 (#5) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Passzolok mivel mélyrehatoan nem ismerem a technikai megoldását, viszont mindenhol ezt olvasni, van itt pár forum szintén erről, tény hogy jopár fokkal többet mérnek a gigabyte alaplapok.

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#7) venember83 válasza Latyakos (#6) üzenetére


venember83
nagyúr

ok, latom mindenkinek tobbet mer, nem erdekel, az erdekes az, hogy a huto meg igazan nem is forro, max langyos, meg az also resze is. Szoval ennyit a homerorol, coolert nem cserelek, thx mindenkinek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.