Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ngb


ngb
csendes tag

Hi!

A tűzfalam érzékel egy kimenő internet kapcsolatot.
A neve Generic host process for win32 services.
Távoli pontnak a 80-as portot írja.
Azt szereném kérdezni, hogy mi ez, engedjem, vagy tiltsam?
Eddig nem engedtem.

Előre is kösz!

(#2) Freddy TNT válasza ngb (#1) üzenetére


Freddy TNT
őstag

én titltom....és minden olyasmit, amit nem én indítottam :)

(#3) gerrog


gerrog
aktív tag

hello,
gép indítás után nem sokkal jön nekem is ez a hibaüzenet (Generic host process for win32 hibát észlel..) majd elmegy az internet :O

letöltöttem a microsoft oldaláról egy 2Mb-os javítócsomagot, de úgy se jó

segítség :F

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#4) Szakóca válasza gerrog (#3) üzenetére


Szakóca
csendes tag

üdv!
Nekem is csak akkor megy a net, ha ezt engedélyezem a tűzfalon.
üdv
sz. :R

(#5) Noxy


Noxy
veterán

Nincs véletlenül a gépeteken HP nyomtatö, vagy scannerdriver? [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#6) gerrog válasza Noxy (#5) üzenetére


gerrog
aktív tag

tűzfalam nincs, de nyomtató és scanner van
csak nem tudom, hogy HP vagy sem

amit beraktál linket, onnan kell valamit leszedni?

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#7) gerrog válasza gerrog (#6) üzenetére


gerrog
aktív tag

közben megnéztem a nyomtató/scanner weboldalát és aszerint a legfrissebb driverem van, igaz hogy már jó régiek (2004/2002), de XP-hez van mindkettő :F

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#8) rdi


rdi
veterán

ne csináljátok már....
:)) szerintem meg zárjátok be az összes portot, az a legbiztonságosabb. Igaz akkor nezetni sem fogtok :))

de hogy pont a 80-asat ?? hehehe

egyébként megnéztétek már hány Generic host process for win32 services fut egyszerre ?

Fej! Tor! Potroh!

(#9) gerrog válasza rdi (#8) üzenetére


gerrog
aktív tag

az svchost.exe fájlt kell nézni?
lényeges, hogy mennyi fut?

sajna nem vágom annyira mint te és a 'nincs internet' megoldás sem túl szimpi :(

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#10) kew


kew
senior tag

senkisem tud megoldást a problémára?
elég sokszor találkoztam már vele énis, sokan nyavajognak érte. Miután csatlakoztak netre, 1-5 percen belül előjön ez a hiba, majd lekapcsolódik netről. Utána reconnect, de nincs adatforgalom, csak restart oldja meg.

ötlet :F

(#11) Polacsko


Polacsko
tag

tud vki vmi megoldást?mert engem is most ez szivat!
pls help!
thx!

(#12) kew válasza Polacsko (#11) üzenetére


kew
senior tag

elvileg win update megoldja, bár gyakorlatban még nem próbáltam :)

(#13) kakecjutka


kakecjutka
csendes tag

mi ez?

(#14) wendy


wendy
csendes tag

nekem is elojott ez a problema, letoltottem a xp egyik javitasat, utana elvileg meg 2szer jelentkezik, aztan abbahagyja. most varom a masodikat, egesz nap restartolas ment...
en most 7 svchost.exe-t latok, az gond?

(#15) wendy


wendy
csendes tag

bump :((

megse lett jo, neha meg most is kijon az a ***** ablak
mit csinaljak??? :F

(#16) t-motion


t-motion
csendes tag

[link]

A kétbájtos karakterkészletes (DBCS) mellékletek fájlneve nem jelenik meg a Rich Text formátumú üzenetekben, továbbá a „Generic Host Process” (Általános gazdafolyamat) hibaüzenet jelenhet meg:
A Jelenség
A 873333 (MS05-012) jelű biztonsági frissítés telepítése után az alább felsorolt problémák bármelyikét tapasztalhatja:
• A számítógép újraindítása után a következő hibaüzenetek jelenhetnek meg:
Generic Host Process for Win32 Services Error (Általános gazdafolyamat Win32 programokhoz - szolgáltatáshiba)
Megjegyzés: Ez a probléma kizárólag a Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2) szervizcsomagban fordul elő.
• Az alábbi feltételek együttes fennállása esetén fordulhat elő, hogy a fájlnevek nem jelennek meg azokban az e-mail üzenetekben, amelyek mellékleteket tartalmaznak:
• A fájlnév duplabájtos karakterkészlethez (DBCS) tartozó karaktereket tartalmaz.
• A fájlnév hosszabb 42 karakternél.
Megjegyzés: Ez a probléma csak akkor fordul elő, ha az e-mail üzenet Rich Text formátumban van.
• A 873333. számú biztonsági frissítés telepítése után előfordulhat, hogy az IMallocSpy hibakereső felületet megvalósító alkalmazás halommemóriája megsérül További információt a Microsoft Tudásbázis következő cikkében talál a cikk számára kattintva:
894194 (http://support.microsoft.com/kb/894194/) A 873333. számú biztonsági frissítés telepítése után előfordulhat, hogy az IMallocSpy hibakereső felületet megvalósító alkalmazás halommemóriája megsérül
További információt az MS05-012 jelű biztonsági frissítésről a Microsoft Tudásbázis következő cikkében talál a cikk számára kattintva:
873333 (http://support.microsoft.com/kb/873333/) MS05-012: Az OLE és a COM biztonsági rése távolról végzett kódfuttatást tehet lehetővé.
Gyorsjavítási információk
A Microsoft közzétett egy támogatott gyorsjavítást, Az SP2 szervizcsomaggal bővített Windows XP esetében a „Generic Host Process” típusú hiba gyakorlatilag bármikor, bármilyen rendszerverzión előállhat. Jóllehet a hibaüzenet röviddel a rendszer indítása után jelenik meg, a hiba valójában az előző rendszerleálláskor következett be. A hiba sokrétűsége miatt a Windows Update szolgáltatáson keresztül elérhetővé tettünk és az automatikus frissítést futtató felhasználóknak terjesztettünk egy gyorsjavítást, amellyel kiküszöbölhetik a hibát a Windows XP SP2 operációs rendszereken. Az SP2 szervizcsomaggal bővített Windows XP rendszereken a gyorsjavítás telepítése után, pontosabban az azt követő újraindítás során még egyszer – utoljára – jelentkezik a „Generic Host Process” hibaüzenet, amely egy, a gyorsjavítás telepítésének befejeződése előtt, az előző rendszerleállás folyamán keletkezett hibát jelez.

Microsoft Windows Server 2003 és Microsoft Windows 2000 operációs rendszereken ez a gyorsjavítás csak a jelen cikkben ismertetett problémák kijavítására szolgál. Csak azokon a rendszereken telepítse a gyorsjavítást, amelyeken problémát tapasztalt. A gyorsjavítás további tesztelésen mehet keresztül, ezért azt ajánljuk, hogy ha nem érinti súlyosan ez a probléma, várja meg az annak javítását is tartalmazó következő Windows szervizcsomagot. A hiba azonnali elhárításához töltse le a gyorsjavítást.
[link]

Előfeltételek
Nincsenek előfeltételek.
Újraindítás szükségessége
A gyorsjavítás telepítését követően újra kell indítani a számítógépet.
Információ a frissítések lecseréléséről
Ez a gyorsjavítás egyetlen más gyorsjavítást sem vált fel.

----
Azt hiszem segítettem. Nekem is előjött eza probléma. De azóta nem.

(#17) t-motion


t-motion
csendes tag

Akinek még mindig előjön a hibaüzenet annak még ezt is fel kell raknia!

[link]

(#18) Stylie


Stylie
tag

Én is ezzel szopok mostanság bár volt idő amikor volt és utána nem yött elő pedig semmilyen updatet nem raktam fel...most megint előjött megpróbálom az utolsó két postban levő lehetőségeket hátha bejön :)

(#19) tomskate


tomskate
csendes tag

Csá nekem is Generic host process for win32 gondom van. Net közbe beadja és egy-két perc mulva megszakad a kapcsolat és nem válaszol a net.Lécci ha birtok válaszoljatok me én tök hülye vok ehhez.kösz

(#20) Stylie válasza t-motion (#16) üzenetére


Stylie
tag

Hát nekem ez nem segített...yön a formázás az talán remélem segít...

(#21) Garmacor


Garmacor
tag

Nekem most jon elo teljesen random idokozokben. elmentem szabira es 2 het utan megjove a gepem folyamatosan ezt csinalja. Meg ottletek?

''De sagittis Hungarorum libera nos, Domine.'' http://www.blcomputer.hu Postázást vállalok!

(#22) szpring válasza gerrog (#3) üzenetére


szpring
csendes tag

:Y

Vettem egy mobil internet modemet, és állandóan leállt a net Generic host process for win32 hibát észlel..) majd elmegy az internet ...

itt a fórumon írta valaki, hogy a hálózatot kell letiltani. A modem tulajdonságoknál letiltottam, és rögtön minden oké lett !!!!!!!!!!!!!!!!

2008 március

(#23) szpring válasza szpring (#22) üzenetére


szpring
csendes tag

egy MEGOLDÁS a hibára

keresd a macit, megmondja

(#24) szabi<21>


szabi<21>
csendes tag

Nekem is az a bajom mint a többieknek.... :S milyen hálózatot kell letíltani?

(#25) konyok


konyok
tag

Látom áprilisi az uccsó bejegyzés ide, tehát felkavarom kicsit az állóvizet. Én is belefutottam ebbe a "genereic host process....." hibába. Főleg az az idegesítő, hogy teljesen össze-vissza jelentkezik a hiba. Van, hogy azonnal bekapcs után, van hogy 10-20 perc múlva és van olyan is, hogy egy egész napig nem is látom, aztán másnap újra előjön.
Most per pill. 4 gépről van szó. Mind a 4 masinán jelentkezik a hiba. Teljesen változó konfigok. Ami közös az az xp prof, nod32, Avast4.8, spybot. Van amelyiken sp2 van és van olyan amin sp3.
A fórumokat olvasgatva ez egy igen régi (2005-2006) biztonsági hiba, tehát már kijött hozzá javítás. Fent is van mind a 4 gépen, de lesz@rja a dolgot és elő elő jön a hibaüzenet.
Minden esetben mikor megjelenik, a net kampec lesz. Újra indítás után minden müxik egészen addig amíg ismét nem ugrik fel a hibaüzenet.

Van valakinek ötlete??????????
Ja, a winfos újra rakása sem segített. A 4-ből az egyiken azt is kipróbáltam. Sőt az egyik gép egy dell laptop ami még életében nem látott xp-t. Az xp prof. elepítése után, sp3, majd nod32, avast4.8 és csak ezek után indítottam a netet. 10!!!!!!!! perc múlva ott volt ez a barom üzenet. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!
Nem vagyok szuicid :N hajlam, de kezdek........

Várom esetleges segítségetek.

(#26) kalobarna


kalobarna
csendes tag

Helo,
nekem is ez a Generic host process hiba jött elő, már 3 hete. Én azt fundáltam ki, hogy ujratelepitettem a win-t, cd-ről, format c-vel. ezután állitottam be a netet(digi 20M-kábel), majd kihúztam a hálókábelt, s telepitettem, vagyis futtattam 1 progit, ami patcher-windows-validation-crack névre hallgat. Ezután a microsoft.com regisztrált windowsnwk érzékelte az én windows-omat, és engedte a frissitések telepitését. 20M nettel kb 35 percig tartott a dolog, most már 1 órája megy gond nélkül. De még ezután jön a többi telepítés. Lehet, h valamelyik meghülyíti a Host Process-t, később még írok, hogy mi alakult.
Ha valaki tudja, hogyan tudom megosztani veletek ezt a eredetiség igazoló izét, jelezze.
RAR,300 kb. Eddig bevált.
B. :)

(#27) ther válasza kalobarna (#26) üzenetére


ther
aktív tag

Üdv!

Na végül sikerült valamire jutnod? Itthon 3 gépen XP prof sp3 alatt megy, pedig elvileg sp3 javítja ezt a windows hibát. Ha valakinek van valami ötlete, vagy tapasztalata, hogy mivel lehetne megszűntetni, szóljon.

Aálírás

(#28) amigo20


amigo20
csendes tag

Szevasztok!

Én végre megtaláltam megoldást ki...aszott Generic host process for win32 services problémára!
Kutakodtam egy csomót, kipróbáltam mindent, de nem volt jó semmi...és akkor megtaláltam a következő linket ahol le van írva mit is kell csinálni[link]

Nekem bevált, remélem, hogy sokaknak segítettem ezzel.

(#29) Sanyox válasza amigo20 (#28) üzenetére


Sanyox
csendes tag

Nekem is ez az egyetlen ami bejött, kösz a tippet amigo20 :D Sp 3 van fennt így csodálkoztam is hogy előjött ez a hiba, SP2-nél már egy afterfix project telepitésével megoldottam ezt, de itt az nem segített, sem a windows frissítések, a vírusírtókról ne is beszéljünk... De ez legalább bevált, már 2 napja nincs az a **** üzenet :D kösz :C

sasa

(#30) Lajkó


Lajkó
őstag

Ne vacakoljatok, dobjatok fel egy SP3-as XP-t, és annyi! Vagy újítsatok be egy Win 7-et!!! ;)

(#31) kalobarna


kalobarna
csendes tag

nah, még csak most jelentkezem,
volt időm kipróbálni buherálás nélkül a win xp/sp3- at, ez alapjáraton még csinált néha hibát, de a mikroszoft-frissítések után, immár hónapok óta gond nélkül megy.
kipróbáltam az xp x64-et is, ez is működött, hetekig. amikor host process hibám volt, xp-sp2 volt a gépen. az újabb verziók nem hoznak ilyen hibát.
:)

(#32) BothTamas


BothTamas
csendes tag

Üdv!

A jelenlegi PC-men sokszor előfordult ez a probléma.Végül arra jutottam, hogy adok egy kis extra védelmet a pc-mnek.Le formatáltam mindkét merev lemezt, azután meg telepítettem a Zone Alarm-ot, a Spybot Search and Destroy Tea Timer-ét, és az Avg 8.5-t (ingyenes).
Bevált, több probléma nem volt GHP-vel.

Múlt héten vettem egy laptop-ot, AVG-t telepítettem rá, Zone Alarm-ot és Tea Timert meg nem.Egy hét után elő jött a mindeki által kedvelt Win32 Generic Host Process Error blablabla...

Megcsinálltam a PC-men már egyszer elvégzett műveletet, és bevált.A forumra csak azért regiztem, hogy ezt megosszam veletek, ha valakinek szüksége van segítségre az adatlapomon megkapjátok a skype címem.

Tisztelettel

Tamás :D

(#33) azio


azio
csendes tag

Nekem is volt ilyen problemam.
Raktam egy updatet a Windowsnak es elmult. :)
Csak az a baj hogy a kedvenc jatekom elromlott,vagyis beinditom de nem tortenik semmi :W
Tud valaki segiteni?

(#34) huntersoa


huntersoa
csendes tag

Üdv! NEkem az volna a gondom, hogy a tűzfal netfigyelőjében megtaláltam ezt a "Generic Host Process for Win32 Services" nevű cuccot. Namármost olyan szinten leterheli és lefoglalja a netemet, hogy gyakorlatilag semmit nem tudok csinálni. A honlapok gyök 2 vel jönnek be stb. Folyamatosan kapcsolatban van több IP címmel, és gyakorlatilag a net haldoklik mellette. Megoldás?

(#35) bélapapi


bélapapi
csendes tag

Hol találom meg a kéedésekre adott vállaszokat???

nagy béla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.