Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  GeForce GTX 570 / 580 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19001) cyberkind válasza k.soma (#19000) üzenetére


cyberkind
félisten

Figyelj nekem saját ventiprofillal, nem hangos és 70 fok körül van a kártya, nincs semmi gond se a gyárival, én amikor vettem megkérdeztem mindegyik félét, és a gyárit ajánlották, valami oka csak volt ennek ! :)

Paranormal Cocktivity

(#19002) k.soma válasza cyberkind (#19001) üzenetére


k.soma
senior tag

Hát csak azért, mert nekem sosem volt 70 fokos a kártya ha 90%+ volt a terhelés rajta. Még alap órajelekkel (custom ventiprofillal) sem. Majd esetleg privátban küldhetnél ventiprofilt, hogy mi tartja neked azt 70fokon. :DDD Nálam a 70 az inkább 80°C. Nem mintha az rossz lenne, csak ha emellett a 70fok mellett neked még halk is a kártya akkor nemtudom elhinni.

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#19003) TTomax válasza Necc (#18996) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem volt még neked hangos radeonod... visszasirnád a ref 580 hütését,ami egyébként valóban elég jónak mondható..

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#19004) MarcZ válasza gainwardgs (#18992) üzenetére


MarcZ
senior tag

Ámen neki. 1 évig volt a legjobb 1 magos. :R

A man's got to do what a man's got to do.

(#19005) gainwardgs válasza MarcZ (#19004) üzenetére


gainwardgs
addikt

Ja, remélem azért az új metro-t még elbírja.

(#19006) Bulitt válasza Necc (#18996) üzenetére


Bulitt
őstag

Relatív a hangos fogalom. Mihez képest? AC GTX Pro ventihez vagy a GTX2xx széria ventilátorához képest? Az elsőhöz képest biztosan, a másodikhoz már nem igazán :DDD Nekem fent van a gép az asztalon, nincs rajta oldallap, és ahogy korábban írtam csak BF3 alatt pörög fel a ventilátor :K

(#19007) shteer válasza Necc (#18996) üzenetére


shteer
titán

tényleg jó a gyári hűtő. nem zajos és kitolja a házból a meleget, nem úgy mint a refkártyák. és idle egyáltalán nem hangos

..szerintem jónak tűnik

(#19008) yako


yako
tag

Szevasztok!

Remélem tudtok tanácsot adni.
Tavaly február óta használok egy ref Giagabyte 570est, megelégedéssel.
Február vége felé áttértem vízhűtésre, és ekkor kezdődött a kálváriám.
Először csak 560 Ti-nek ismerte fel a rendszerem, de működött, ahogy kell. Majd egyszer csak nem adott képet a VGA. Többszöri újraindítás után is csak az esetek kis hányadában működött rendesen. Ha kivettem, betettem, akkor 50-50%ban indult, vagy nem.
Levettem a blokkot, vissza refhűtőt, és megnéztük egy másik gépben, ahol simán, egyből ment, mint 570es VGA.
Gondoltam az alaplap lehet a ludas, de a kolléga 580asával az én rendszerem simán indult.
Ekkor visszatettem a saját kártyám, és megint nem volt kép. Kikapcsoltam, újraindítottam és ekkor 560 Ti-nek ismerte fel, majd miután a driver „felismerte” egy sort, újraindítottam, és onnan újra 570es a VGA – a rendszer szerint.
A két kép között egy újraindítás van: 1. 2.

Szerintetek ez miféle jelenség?
Merjem visszatenni a blokkot?
:R

By Demons Be Driven

(#19009) TTomax válasza yako (#19008) üzenetére


TTomax
nagyúr

Pedig a lap lesz a ludas,a két képet nézegetve nekem az tünt fel,hogy amikor 570 volt a vga akkor a GPU-Z látta rendesen a 2.0-ás PCI-E buszt amikor 560TI-nek akkor meg csak 1.1-nek látta.Rev1es a lap vagy rev2-es?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#19010) yako válasza TTomax (#19009) üzenetére


yako
tag

Asszem rev. 1.0. - GA-EX58-UD5
Nincs USB 3as csatim, ennyiben más asszem a rev 2.0-ás, meg a nevében - GA-X58A-UD5.

By Demons Be Driven

(#19011) TTomax válasza yako (#19010) üzenetére


TTomax
nagyúr

Próbáltad esetleg a másik PCI-E csatiban?Én ugy gondolom valamelyik láb nem érintkezik a csatiban a vga-hoz... amugy a kártya nem görbült meg egy kicsit a blokktól?lehet kicsit "ives" lett és azért nem érintkezik a slotban... full cover blokk egyébként?

Szerk.... most nézem van egy PCI-E Xonar kártyád... egy teszt elejéig próbáld meg kivenni és ugy nézd meg mit csinál... nem csodálkoznék ha minden rendbe jönne...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#19012) yako válasza TTomax (#19011) üzenetére


yako
tag

Természetesen próbáltam másik slotban, ugyan ezzel az eredménnyel.
A blokk miatt nem hiszem, hogy hajlik, sőt a pumpából a blokkba menő cső tartja is, úgyhogy húzni nem húzza (max. felfelé tarthatja el a VGAt.)
A Sonar tavaly május óta van a gépben, azóta tökéletesen működtek. Miért gondolod, hogy ez lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

By Demons Be Driven

(#19013) TTomax válasza yako (#19012) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen ez egy full cover blokk,ez nem hajlitja meg a nyákot... Azt nem tudom hogy mi okozza a gondot,de azt látom hogy a lap nem osztja ki azt a sávszélt amit kellene... nem biztos,hogy a sonar okozza,csak szeretném kizárni,lehetséges a biosban van valami elállitva.Próbáld meg a sonar nélkül és egyenlöre hagyd fenn a gyári hütést...illetve a gyári hütéssel most hibátlanul megy azóta?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#19014) yako válasza TTomax (#19013) üzenetére


yako
tag

Túl sok időm nem volt, de most megy rendesen.
Miután visszatettem a gyári hűtést, a BIOSt visszaállítottam defaultra, így néztem tovább, ott a legkissebb a hibalehetőség szerintem.
Megnézem a sonar nélkül is...

By Demons Be Driven

(#19015) TTomax válasza yako (#19014) üzenetére


TTomax
nagyúr

Valamit lehet elállitottál a biosban,ha most megy a sonarral akkor ne vedd ki... hagyd rajta a gyári hütést és használd pár napig ha rendben megy akkor rakd rá a blokkot... mindig csak egy lépést tégy és akkor ki tudod zárni a hibákat.. tudom, idöigényes... :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#19016) yako válasza TTomax (#19015) üzenetére


yako
tag

Nos, asszem a komplikáci komplikálódott, ugyanakkor beigazolódi látszik a megérzésed: a lap lehet a ludas.
Az elmúl félórában cserélgettem a VGAkat, kivettem, betettem a Sonart.
Az eredmények:
1. 570 Sonárral
2. 570 Sonárral nélkül újraindítás után
3. 570 Sonárral újraindítás után
4. 570 Sonárral egy újabb újraindítás után
5. 580 Sonárral újraindítás után
6. 580 Sonárral
Itt figyeltem meg azt, hogy a win felállása után idított GPUz egyből 2.0ás sávszélt mutat, de fél-egy perc múlva az ablakban az érték levált 1.1re...
7. 580 Sonár nélkül újraindítás után
8. 580 Sonár nélkül, kb 1 peccel az előző printscreen után...

Időm sajna 3 gyerek meg meló mellett nem sok van... :)

[ Szerkesztve ]

By Demons Be Driven

(#19017) BeLucZ válasza yako (#19016) üzenetére


BeLucZ
addikt

a gpu z-vel ne foglalkozz mert a kártya energiamenedzsmentje miatt írja hibásan a pci-e verziót!
szvsz az elején full clockkal van a kártya és ott helyesen 2.0-t ir ki, tehát ezzel a részével nincs gond
utána azért vált le 1.1 és 1.0-ra mert a kari visszaveszi az orajeleket és hülyén érzékeli a program, ez mindenkinél igy van

(#19018) yako válasza BeLucZ (#19017) üzenetére


yako
tag

Aha, ezt nem tudtam...
Akkor hol a hiba - teszem fel újra a kérdést -???
Nem ad képet a VGA sokszor, illetve 560 Ti-nek ismeri fel a rendszer. :F

[ Szerkesztve ]

By Demons Be Driven

(#19019) odorgg válasza yako (#19016) üzenetére


odorgg
addikt

GPUZ bugos, ha a VGA visszaveszi az órajeleket 2d-re, akkor átvát 1.1-re nálam is. :K

Szintén x58-as lapom van, csak Asrock. Nálam is 580-al vígan szaladgált, GTX285-el anomáliázott, 5870-el megin nem vólt probléma, de most mikor megvettem a 7970-et, beüzemeltem, a lap kisípolta szó nélkül. Viszont bios defaultal pöcre indult.

Megoldás nálam az vólt, hogy biosban tuningnál van 1 ilyen fesz állítási lehetőség hogy: IOH/ICH PCIE Voltage amit a default 1,65V helyett OC-nál 1,52V-ra állítotam.
Ezt a feszt még 580-al teszteltem ki, ugye ott nem okozot problémát, most meg símán kisípolja a VGA-t a lap, ha lejebb veszem.

Szóval nézz körül a BIOS-ban, és ha látsz valami hasonlót, akkor azt állítsd be Default értékre, (esetemben 1,65V) és nézd meg így lesznek e anomáliák a VGA-val. :)

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#19020) TTomax


TTomax
nagyúr

a GPU-Zben két adat szerepel a PCI-E buszhoz,az egyik az aktuális sávszél a másik a rendelkezésre álló sávszél...az aktuális sávszélesség változhat a lap energia menedzsmentje alapján a rendelkezésre állónak viszont MINDIG a lap sepcifikációja alapján meghatározott értéket kell mutatni.. ha jól megnézitek az elsö hozzászólását ott ez nincs meg!Vagyis ennek igy kéne müködnie... :DDD
Most pedig megnézem a képeket mit hozott a tesz... :U
Szerk:
Igen a lappal van a gond... a PCI-E voltage lesz a megoldás,ahogy a kolléga irta!

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#19021) odorgg válasza odorgg (#19019) üzenetére


odorgg
addikt

Szerk 1,65V-helyett, az 1,56 akart lenni, ez a default érték a bios-ban esetemben :B :K

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#19022) yako


yako
tag

Nos, kezdek megkavarodni!
De ha TTomax kolléga elméletét vesszük - és valóbam a GPUz ablakban mindkét érték változik; mind a jelenleg használt, mind a rendelkezésre álló - akkor a lap lehet a ludas ugye?

By Demons Be Driven

(#19023) odorgg válasza yako (#19022) üzenetére


odorgg
addikt

Ne a GPUZ-vel foglalkozz, hanem löbdd be a biosban a PCIE voltaget default/normál- értékekre, és használd így a VGA-t. Ha nem lessznek vele problémák, akkor mehet rá a víz. :)

Az a lényeg GPUZ-nél, hogy az energiatakarékos módok fügvényében változtatja a PCIE sebességére vonatkozó adatokat. A rublikában az első adta a VGA PICE kompatibilitását és sebességét mutatja (Terhelés alatt: PCI-E 2.0 X16 ez az érték, míg energia takarékos módban amikór a VGA viszáll 2D-re: PCI-E 1.1 X16-ost mutat). 2. adat ugyanezen rublikában, ugyanígy müködik, csak az az alaplapra vonatkozik nem a VGA-ra.

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#19024) shteer válasza yako (#19016) üzenetére


shteer
titán

Csak engem zavar a sonár szó? :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#19025) yako válasza shteer (#19024) üzenetére


yako
tag

Nem, így utólag engem is, csak siettem, edédidőben szaladtam haza megnézni a javaslatokat, és siettem, figyelmetlen voltam.
Helyesen ugye Asus Xonar :R

odorgg: a BIOSban minden fesz értéket - kivéve a DRAM, illetve VCore - kézzel állítottam be a gyár, alap értékrem így az Defaulton van.

[ Szerkesztve ]

By Demons Be Driven

(#19026) odorgg válasza yako (#19025) üzenetére


odorgg
addikt

És hány Volt, a PCIE voltage default értéke BIOS-ban? :U

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#19027) yako válasza odorgg (#19026) üzenetére


yako
tag

1.5V
"a BIOSban minden fesz értéket - kivéve a DRAM, illetve VCore - kézzel állítottam be a gyár, alap értékrem így az Defaulton van."
Utólag látva kiegészíteném még a QPI/VTT fesszel... :R

[ Szerkesztve ]

By Demons Be Driven

(#19028) odorgg válasza yako (#19027) üzenetére


odorgg
addikt

Érdekes, mert asrocknál 1,56V az alapértelmezett érték, amit alapesetben, Auto módban ad a lap a PCIE-nek.

Mindenesetre én feljebb állítanám, és megnézném úgy mit mutat a VGA (1,56-ig tuti elmehetsz).

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#19029) yako válasza odorgg (#19028) üzenetére


yako
tag

Meglátjuk, egy próbát megér.
Viszont a lap így megy 2 éve, 1 év meg ezzel a VGAval.
Ha most kezd el több feszt kérni, akkor haldoklik?

Szerk: félig off-ba...

[ Szerkesztve ]

By Demons Be Driven

(#19030) odorgg válasza yako (#19029) üzenetére


odorgg
addikt

Nem haldoklik.

Mint irtam feljebb, minimál fesszel 1,52V, nálamm is vólt VGA amivel vólt gond, (akkor még nemtudtam hogy ezért) és vólt aminél így is tökéletessen üzemelt. De pl 7970-el, 1,52V-on, már postnál sem vólt hajlandó, képet adni a VGA.

Mindenesetre nekem bejött ez a megoldás, ezért ajánlottam.

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#19031) yako válasza odorgg (#19030) üzenetére


yako
tag

Értelek!
De csak magamat tudnám ismételni: 1 évig jó volt ezen beállításokkal...
:R

By Demons Be Driven

(#19032) odorgg válasza yako (#19031) üzenetére


odorgg
addikt

Akkor meglehet, hogy a probléma szoftveres eredetű :U

Ha nem munkára használod a gépet, akkor megérhet a dolog 1 win reinstallt.

Először is megkérném a kollégádat, hogy mondjuk 1 pár napra cseréljetek VGA-t, így mint lehetséges hibaforrást, ki lehetne zárni a képletből, és kiderülne, hogy nála hoszabb távon is tökéletessen üzemel e a VGA. Ha nála és nálad is minden ok, akkor mehet a win reinstall, vagy játszhatsz a driverekkel..

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#19033) yako válasza odorgg (#19032) üzenetére


yako
tag

A kolléga egy egész estén át nyüstölte a VGAmat.
Driver gond lehet, hogy nem ad képet?
Nemrég tettem fel a 296.10et, de nem esküszöm, hogy aztóta van a gondom...

By Demons Be Driven

(#19034) odorgg válasza yako (#19033) üzenetére


odorgg
addikt

Attól függ. Ha csak Win betöltés utánn nincs kép, az lehet driver miatt is, viszont ha már bekapcsolás utánn win betöltés elött sincs, akkor az hardveres probléma.

Csak vízzel nincs kép, vagy refhűtővel is előjön a hiba?

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#19035) yako válasza odorgg (#19034) üzenetére


yako
tag

Vízzel, reffel, és POST sincs...

By Demons Be Driven

(#19036) odorgg válasza yako (#19035) üzenetére


odorgg
addikt

Bios reset utánni, default beállításokkal is, jelenkezik a hiba?

Post sincs, az lehet biosbeállítási hiba is mint esetemben, vagy érintkezési hiba a PCIE-slotban, bár hogy mindkettőben neérintkezzen annak nemsok esélye van...

Öszegezve: VGA-d másik gépben tökéletes, másik VGA te gépedben szintén hibamentes?

Akkor gyakorltilag minden hardver jó, valami mégis szar, hát nem lennék a hejedben..

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#19037) shteer válasza yako (#19025) üzenetére


shteer
titán

múlt 7en váltam meg a sajátomtól

a vga-t pedig mindenképp teszteltetném egy másik gépben...

..szerintem jónak tűnik

(#19038) yako válasza odorgg (#19036) üzenetére


yako
tag

BIOS reset nem volt, de a default beállítással is vicceskedik a cucc.
Összegezve: igen, igen.
Kösz az együttérzést. ;]

shteer: megvolt a teszt más környezetben.

By Demons Be Driven

(#19039) shadowofthe válasza yako (#19038) üzenetére


shadowofthe
tag

Clean installal tegyél fel egy olyan drivert, amivel emlékszel, hogy nem volt gond - ezzel a driverproblémát ki tudod lőni, ha az van.
Milyen VGA-t kaptál kipróbálásra a kollégádtól?
Nem fut olyan programod, ami belekavarhat a kártya működésébe?
Nem sérült meg valamelyik kábel?

(#19040) yako válasza shadowofthe (#19039) üzenetére


yako
tag

Az installálás meglesz.
580assal néztük.
Milyen kábelsérülésre gondolsz? Csak a táp megy bele ugye...

By Demons Be Driven

(#19041) shadowofthe válasza yako (#19040) üzenetére


shadowofthe
tag

Nem tudtam, milyen másik kártyával próbálkoztatok. Ha kevesebb tápkábelt használ, akkor lehet, hogy épp a jó megy bele, a másik rossz meg szabadon marad. De látom ugyanannyi kell a két kártyába, úgyhogy ez mindegy.
Sose volt vízhűtésem: egyik eleme sem kapcsolódik szoftveresen a rendszerhez?
BIOS frissítés esetleg?

(#19042) yako válasza shadowofthe (#19041) üzenetére


yako
tag

A vízhűtésemben egyetlen szoftveres komponens sincs.
Ezzel a BIOS-szal ment a lap mindig is...már több mint egy évet húztak le együtt.

By Demons Be Driven

(#19043) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

Mi a véleményetek az Asus GTX 580 DCII-ről? Pro/Kontra Tuningolhatóság ? Hűtés hatékonyság szempontjából.Az egyik legjobb 580 nem ?

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#19044) Gyufaaa válasza H.Ezredes (#19043) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Én el vagyok vele. Hangja és teljesítménye is korrekt a hűtésének.

(#19045) H.Ezredes válasza Gyufaaa (#19044) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Milyen beállításokat használsz ? És az mellett nálad mennyire melegszik ? Tuningról tudsz mondani valamit ( persze minden kártya más és más)

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#19046) boogie84 válasza Gyufaaa (#19044) üzenetére


boogie84
veterán

Pont ma gondoltam rág, természetesen csak hetero módon és csak a vga-ra! :DDD

Nálad hogy műxik a DCU2?? Milyen hőmérsékleteken üzemel??
Ugyan olyan a házunk, testvércsigák vagyunk! :DDD

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#19047) Gyufaaa válasza H.Ezredes (#19045) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Mostanság alapon tolom vele. Ha kell a kraft akkor 910/1820/2110 1150mV-al ez pedig egy 65% max ventiprofillal, max 62 fokot jelent egy átlag 22-24 fokos szobában. Szerintem korrekt. Ez atom stabil érték, ami BF3 alatt egyszer sem rogyott meg.

(#19046) boogie84 : :DDD Naneee :DDD Most már bevallhatod! :P Alapon belőttem neki egy 45%-os ventiprofilt, amit 50 Fokon izzít. Innen nem is távolodik hosszabb játékidő/terhelés alatt sem. IDLE állapotban pedig 10%-ra engedi levenni a fordulatot. Szupi "kisbálna"

[ Szerkesztve ]

(#19048) H.Ezredes válasza Gyufaaa (#19047) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Elég derekas eredmény 1150 mV mellett 62C :) 910 Mhz-en már nagyon komoly teljesítménye van... :)

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#19049) Gyufaaa válasza H.Ezredes (#19048) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ahogy elnéztem az eredményeket, ezt mindegyik viszi. Van akinek alacsonyabb feszen ment többet is. Nem tudom mennyire volt stabil. Természetesen léggel hűtve.
A hűtési teljesítménye pedig valóban nem mondható rossznak. Majd a nyáron elválik persze, hogy mennyi az annyi. De alapon tavaly nyáron nem volt vele gond. Természetesen mindez egy CM HAF932 kecóban van.

[ Szerkesztve ]

(#19050) boogie84 válasza Gyufaaa (#19047) üzenetére


boogie84
veterán

Azért kérdeztem mert ha úgy alakul akk a 680ból lesz egy kisbálna. Legalábbis ez a projekt a nyárra, amint hazajövök! Addigra vevős lesz a Dio3 is.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  GeForce GTX 570 / 580 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.