Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  GeForce GTX 570 / 580 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1) Oliverda


Oliverda
félisten

Többek unszolására megnyitom az nVidia legújabb vadiúj GF110-es GPU-ját alkalmazó GTX 580-as (majd később GTX 570) kártyákról szóló topikot.

GTX 580:

Stream processorok száma: 512
Mag órajel: 772MHz
Shader órajel: 1544MHz
Memória órajel: 4008MHz
Memória típus: GDDR5
Memória mennyiség: 1536MB
Memória Interface: 384bit
Memória sávszélesség: 192.4
Gyártástechnológia: 40nm
Fogyasztás: 244W TDP

GTX 580 tesztek:

[Tomshardware]

[Bit Tech]

[Hardwarecanucks]

[Hexus]

[Legitreviews]

[TechPowerup]

[HardOCP]

[Techreport]

[Guru3D]

[Hothardware]

[Neoseeker]

[Anandtech]

[Rage3D]

[Bjorn3D]

[iXBT labs]

Akkor vásárlásra és tesztelésre fel!! :))

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2) SSJPeter


SSJPeter
őstag

Úgyse írtam még első kommentet... ;]

Az már biztos,hogy lesz 570-es is?
Arról lehet valamit tudni,hogy mikor jön?
Mondjuk még 580 se nagyon van szóval lehet nem időszerű a kérdés... ;]

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#3) csucsbicep válasza SSJPeter (#2) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Pedig van már ph-n 580 tulaj.

(#4) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Várjuk szeretettel a PH!-s tesztet! :K Az ideiglenes videókareszt végre le kellene cserélni már. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#5) lizRRR válasza tupacamaru (#4) üzenetére


lizRRR
őstag

Tesztet!
Másrészt én arra leszek kiváncsi , hogy milyen lesz ez a 570 remélem nem olyan mint a gtx470 energia zábáló kistesvére. :C

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#6) keIdor


keIdor
titán

Lesz 570? Megéri átnevezni az 480-at és újragyártani? :F
Inkább egy 384SP-s GF114-et tudok elképzelni 570-ként, de annak meg úgyis külön topikot sírnak ki.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7) TomiLi


TomiLi
addikt

Ph-s tesztet én is várom, több ok miatt is.... Bár lehet, hogy már az új radeonok érkezéséig nem lesz PH.-s GTX 580 teszt?

Na azért kezd reálisabb ára lenni a GTX 580-nak is.. Remélem ez a csökkenő tendencia még javul az idén.... [link]

Bogyóka

(#8) SSJPeter válasza TomiLi (#7) üzenetére


SSJPeter
őstag

"Bár lehet, hogy már az új radeonok érkezéséig nem lesz PH.-s GTX 580 teszt?"

GTX teszt akkor lesz ha valahonnan majd fognak tudni szerezni kártyát.

Amúgy 128.000Ft nyitó árnak nagyon jó! :K

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#9) Chosen válasza keIdor (#6) üzenetére


Chosen
addikt

Az a GTX 560 lesz amire te gondolsz. ;) [link]

[ Szerkesztve ]

(#10) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

LN2 teszt :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#11) Lauda válasza Motion_Blur (#10) üzenetére


Lauda
félisten

(#12) Chosen


Chosen
addikt

A GTX 570 elvileg egy GTX 480 lesz alacsonyabb árral, magasabb órajelekkel. [link]

(#13) mateddmeg válasza TomiLi (#7) üzenetére


mateddmeg
csendes tag

Én se Gainward se Inno3D kártyákat nem ajánlok senkinek hogy vegyen :(

Egy magyarországi pc boltban 1 év alatt eladott és ebből gariztatott videókártyák mennyiségét és gyártóit foglalnám gyorsan össze (a boltot természetesen nem kívánom megnevezni).
Gyártók Eladott/db ebből Gariztatott/db

Asus 64/ 2 :R

Club3D 19/ 2 :C

EVGA 8/ 0 :R

Gigabyte 41/ 2 :R

Gainward 28/ 6!!! :(

Galaxy 19/ 2 :N

Inno3D 26/ 8!!! :(

MSI 24/ 3 :F

Palit 12/ 0 :C

Powercolor 12/ 2 :F

Sapphire 27/ 4 :N

XFX 5/ 1 :F

Zotac 10/ 0 :C

Nálam a befutó csak Asus kari lehet vagy Gigabyte esetleg EVGA, mégha 10-20 ezerrel többet kell kipengetnem értük a pénztárnál akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#14) vzsryl válasza mateddmeg (#13) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ez érdekes.
A Gainward a Palit tulajdonában van, és elvileg ugyanolyanok a kártyáik. Ha valamelyik típusból van a Palitnak egy tuningolt változata, akkor a Gainwardnak is kijön egy ugyanolyan órajelekkel rendelkező szériája, amin természetesen a hűtés is ugyanolyan, tehát csak címkében különböznek.
A Club3D és a Powercolor is egy céghez tartozik, de a Sapphire + Zotac-al is ez a helyzet. Továbbá az AMD referencia kártyáit csak a Sapphire gyártja, amit aztán elad a többi gyártónak, amit átcímkéznek. Tehát ha egy referencia AMD kártyát veszel, pl Gigabyte vagy Asus néven 10-20k-val többért, akkor ugyanazt kapod, mintha Sapphire-t vennél, csak a címke más rajta. Mondjuk nem drágábbak 10-20k-val, de ezt a példát Te hoztad fel.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15) mateddmeg válasza vzsryl (#14) üzenetére


mateddmeg
csendes tag

Az egyik ismerősöm árulta el nekem akié a bolt....
A 10-20k különbséget az 5970-s és a 480-s modellre értettem, természetesen az olcsóbbaknál általában csak 3-5 ezer Ft eltérés van.

Az átcímkézésben igazad van de én csak egy közepesen jól menő bolt 1 év eladását vetettem fel, mégis elgondolkodtató...

A számlákon ezeken a neveken voltak feltüntetve.

(#16) TTomax


TTomax
nagyúr

Ha valakinek kell valamilyen teszt az 580-ról,szívesen megcsinálom amint időm engedi!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#17) Erdei88


Erdei88
veterán

GTX 570/560ról lehet valamit tudni? Mikorra várható?

(#18) TTomax


TTomax
nagyúr

Final bench... 1920 high vga alapon...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#19) TTomax válasza TTomax (#18) üzenetére


TTomax
nagyúr

A 460SLI EZT tudta...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#20) SSJPeter válasza mateddmeg (#13) üzenetére


SSJPeter
őstag

Nekem eddig 3 gigabyte alkatrészem volt.
Egy alaplap és két videókártya és mind a 3-at gariztatnom kellett...

Az alaplap nyákhibás,érintkezési hibás volt, hol bootolt hol nem,az egyik VGÁ-n szar volt a gyári bios a másik meg super OC-s kártya volt és nem vitte a megemelt órajeleket.
Szerencsére mind3-at visszavették.

Lehet,hogy csak véletlen...meg nem is tartozik nagyon ide de nem hinném,hogy reprezentatív az a lista amit belinkeltél.

Ja és 1 hónapja gariztattam egy Asus VGA-t is aminek egyszerűen megállt a ventilátora...bár mondjuk én is szeretem az Asus-t.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#21) TomiLi válasza SSJPeter (#8) üzenetére


TomiLi
addikt

Jó lenne, ha minnél hamarabb kapnátok egy GTX 580-at! :C

#13 mateddmeg Ez saját tapasztalaton is múlik, hogy kinek melyik márka szimpatikus. Nekem eddig csak egy Gainward vga-m volt rövid ideig, szerencsére semmi gondom nem volt vele.
Egy üzlet statisztikáját nem lehet alapul venni, mert az is sokat számít, hogy melyik vga-t (márkát) mennyire tudja az adott üzlet kedvezően értékesíteni. Ez egyből befolyásolja sok embernél, hogy melyik márkát válatja, és ez már is változtathat mind két irányba a számokon. Lehet, hogy egy másik üzletben egy teljesen már statisztika jön ki.
Az Asus 64/2 mindenesetre önmagáért beszél, és megnyugtató. :C

TTomax: én esetleg kérhetnék egy Armed assault 2 benchmarkot? (1920x1080) Minden maxon. :B Előre is köszönöm szépen! :R

Bogyóka

(#22) TTomax válasza TomiLi (#21) üzenetére


TTomax
nagyúr

Kell hozzá a játék?Mert az sajnos nincs meg... :(

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23) Def26 válasza TTomax (#22) üzenetére


Def26
félisten

Grat. a vga -hoz. :))

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#24) TTomax válasza Def26 (#23) üzenetére


TTomax
nagyúr

Köszi :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#25) TomiLi válasza TTomax (#22) üzenetére


TomiLi
addikt

Próbálom kideríteni, hogy létezik-e külön a játéktól független, ingyenesen letölthető benchmark program, ha sikerül találni, akkor szólok honnan lehet letölteni...

Előre is köszönöm! :R

Bogyóka

(#26) adamkaa777 válasza TomiLi (#7) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Én is várom a ph-s tesztet

El. Psy. Congroo.

(#27) TomiLi válasza TTomax (#22) üzenetére


TomiLi
addikt

Kiderítettem, hogy az ingyenes demóban is van benchmark. Ha van kedved akkor megnéznéd nekem? Köszönöm

A benchmarkot úgy lehet a főmenűből elérni, hogy Egyjátékos/küldetések/benchmark

:R

Bogyóka

(#28) tome.jr válasza TTomax (#16) üzenetére


tome.jr
addikt

Csinálnál nekem egy Crysis (nem Warhead) 1920x1200 high NoAA 64 bit DX10 3 loop tesztet? :R A rendszert megránthatod a max 24/7 stabil órajelig :)

(#29) lsc


lsc
nagyúr

Lehet sütni az 580-kat [link].

Az élet kegyetlen .

(#30) SzlobiG válasza lsc (#29) üzenetére


SzlobiG
félisten

Értelme nem sok van kikapcsolni mivel játékokba úgy se kap olyan terhelést viszont arra kíváncsi lennék ha netán lesz olyan játék ami megterheli közel furmark szinten, akkor is leveszi-e az órajelet. :F

Ttomax: Stalker mennyit gyorsult 460sli-hez képest?

(#31) TTomax válasza SzlobiG (#30) üzenetére


TTomax
nagyúr

Kimaxolható az 580-al gyorsulni nem sokat gyorsult,de a minimum fps-ek kb a másfélszerezödtek...alig van kilengése... viszont a CoP még mindig meg-meg röccen egy pillanatra...a GTX280-al ezek másodpercek voltak... a 460SLI-vel is voltak gondok az 580-al viszont nagyon picik lettek,de látható!

Ui Arma-t töltöm,Crysist ,meg azt hiszem csak a warhead van meg :F

UUi GTA4 ENB moddal gyönyörűen megy alapon,és milyen szép!!!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#32) adamkaa777 válasza TTomax (#31) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Nem is hallotam erröl a modrol tennél fel pár képet ?

El. Psy. Congroo.

(#33) TTomax válasza adamkaa777 (#32) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ilyesmit látok...
[link]
Vagy itt még jobb..
[link]

Csak nekem a látótávolság 100% és nem utólag dobálja be a dolgokat!

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#34) SzlobiG válasza TTomax (#31) üzenetére


SzlobiG
félisten

Alapon nálam is többet akadozik viszont ha meghúzom, akkor sokkal jobb, kevesebb az akadozás. Cop nálam is többet akadozott mint clear sky pedig ugye a dx11-el gyorsabb mint dx10-el, de még is több az akadozás.:(

Jah: 3Dmark 11 kupont ugye kaptál, mikor jelenik az meg? (gondolom nincs ráírva, de hátha:D)

[ Szerkesztve ]

(#35) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

A Cop esetében próbálkozzatok 2 GB-os VGA-val. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) adamkaa777 válasza TTomax (#33) üzenetére


adamkaa777
senior tag

menyivel lett töle kevesebb az fps ed ?

El. Psy. Congroo.

(#37) SzlobiG válasza Abu85 (#35) üzenetére


SzlobiG
félisten

5970 2gigás.:D Csak gondolom az van itt is mint gta 4-be, hogy 1gigát használ...van egyáltalán értelme a másik 1gigának a kártyán?

Meg az 580 1.5gigás annyi már csak elég neki. :F

(#38) Abu85 válasza SzlobiG (#37) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Persze. 1 GB GPU-nként. A másik GB-ot a másik GPU használja.

Nyem. Maxon zabálja a GB-okat a VRAM-ból. Segítség az 1,5 GB, de nem elég. A motornak egyébként elég jó a streaming rendszere, így ezért lehet jól játszani egy 1 GB-os kártyán. Ellenben az apró akadások csak 2 GB felett tűnnek el.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39) TTomax válasza SzlobiG (#34) üzenetére


TTomax
nagyúr

A clear skye nálam olyan sima minta vaj,az sosem akadozott.... a cop akadozik,de nem hinném hogy nem fér bele 1.5G-be... az afterburner nem ezt mutatja... amúgy meg atom low-on 600X800-ba is akadozik,mert olyan szuper az engine...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#40) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

TTomax on kívül van már gty 580 -as tulaj ?

El. Psy. Congroo.

(#41) SzlobiG válasza TTomax (#39) üzenetére


SzlobiG
félisten

SSD is sokat számított nálam a min fpseket elég jól megdobta a raptorhoz képest.

Raptoros bench. 950/1250
SSD. 950/1200

Tudtommal nem nyúltak a stalkerhez driver ügyileg azóta ezért az ssd-re tippelek, hogy azért gyorsabb.

adamkaa777: Szerintem még csak neki van úgy mint a 460 is volt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#42) tome.jr válasza TTomax (#31) üzenetére


tome.jr
addikt

Crysis jobb volna, de ha nincs akkor jöhet a Warhead is ua. beállításokkal

(#43) adamkaa777 válasza SzlobiG (#41) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Ezt az SSD-s dolgot nem nagyon vágom :O a 160 gb-os ssd-n vannak a játékaid ?

El. Psy. Congroo.

(#44) SzlobiG válasza adamkaa777 (#43) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezen mit nem értesz?:) Igen azon vannak, előtte a raptor volt rendszer vinyó és azon voltak a gémek.

(#45) adamkaa777 válasza SzlobiG (#44) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Már megvan :) csak kicsit zombie vagyok ;]

El. Psy. Congroo.

(#46) TTomax válasza SzlobiG (#41) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nekem is SSD-n van a rendszer meg az aktuális játékok is... van egy corsair novam,egy 128GB-os... éppen elég... picit valóban javít... GTA4-en a legtöbbet... :U
Ma már nem lesz teszt,mert az asszony lefoglal,de holnap letolom becsszó!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#47) TTomax válasza TomiLi (#21) üzenetére


TTomax
nagyúr

37fps-t adott alapon a GTX580 ilyen beálitásokkal

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#48) kpal


kpal
veterán

Király van új topik most vettem észre. :)

(#49) dz1 válasza TTomax (#33) üzenetére


dz1
tag

A GTAIV 1.07-es verziójához is van már ENB mód?

(#50) Abu85 válasza dz1 (#49) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nincs és nem is lesz.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  GeForce GTX 570 / 580 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.