Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Pug válasza Abu85 (#500) üzenetére


Pug
veterán

Igen, arra biztos hallgattak, ahogy elnézem, hogy hogyan fut más kártyákon ;]
Bár számomra a Metro játékcím hallatán sok minden az eszembe jut, csak az optimalizáció szó nem :P

[ Szerkesztve ]

(#502) keIdor válasza Abu85 (#498) üzenetére


keIdor
titán

Január-Február környékén már csak volt működőképes Fermi, nem? :F

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#503) Abu85 válasza keIdor (#502) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Biztos volt, de ez nem jelenti azt, hogy kaptak is belőle. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#504) FireGL válasza fsb1000 (#491) üzenetére


FireGL
aktív tag

"Ha képes lenne akkor, akkor magasabb órajellel adná ki azt a terméket. Nem?"

+20-25W fogyasztás szerinted jó lenne ha magasabb órajellel adnák ki ? Vagy esetleg azthitted hogy ugyanannyit fogyasztott tuningolva is mint tuning nélkül ? Ha 1-1 teszt erejéig megy tökéletesen a tuning az nem jelenti azt hogy hetek-hónapok múlva is bírni fogja. Gondolom nem 1-2 hónapra akarsz ilyen kártyát venni.

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#505) Andrew_31


Andrew_31
Modder

Unigine teszt 5770CF.:
[link]

(#506) Pug válasza Andrew_31 (#505) üzenetére


Pug
veterán

Örülünk neki, de miért linkelgeted ezt minden topicba? :DDD

(#507) RI/OS válasza Abu85 (#503) üzenetére


RI/OS
őstag

Nevetséges, hogy csak nv van megadva ajánlott gépigénynél, sőt, a fermi is szerepel, és az nv meg nem ad nekik kártyát.
Nyílván most kaptak pénzt az nv-től, de leírták magukat egy életre. Gondolom ez volt az utsó játék tőlük. Ez így komolyan megéri?

A fejlesztők is istenbarmai, nem hiszem el, hogy megéri, hogy alig veszik meg az optimalizálatlanság, meg az twimtbp miatt, még a fermin sem megy rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#508) fsb1000 válasza FireGL (#504) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Pénisznövelésnél nem számít az a pár watt.
És nem hosszú távra tervezem, nyárra meglesz a kívánt méret.

Nézd meg a konfigom... szerintem menő.

(#509) Abu85 válasza RI/OS (#507) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát ha nincs kártya, akkor nem tudnak adni nekik. A mintákból nagyon kevés szokott készülni, azok pedig kellenek a HPC-s partnereknek. Ez a piac sokkal fontosabb az NV-nek, mint a PC, nem kérdés, hogy kinek lesz kártyája.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#510) RI/OS válasza Abu85 (#509) üzenetére


RI/OS
őstag

Akkor meg nem írom oda, hogy ajánlott gtx 4**, ha LE SEM TESZTELTEM, HOGY EGYÁLTALÁN FUT-E RAJTA
Na mindegy annyit elértek, hogy innentől mindenkinek csak azt tudom javasolni, hogy torrentezze le valahonnan.

(#511) Abu85 válasza RI/OS (#510) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A gépigények régóta fizetett hirdetések. Az EA-nak van egy olyan szerződése az NV-vel, hogy az ajánlott gépigény részhez csak NV kártya mehet. Példa: a DX11-es BattleField BC2, amihez DX10-es GeForce GTX 260-at ajánlottak. Radeont nem lehetett feltüntetni. Ez is egy módja a marketingnek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#512) Andrew_31


Andrew_31
Modder

Csak 2-be. :))
Ide és a kártya topikjába.
Ha már mostánaba ott az a sok Unigine NV teszt, gondoltam jó lesz összehasonlitásnak.

[ Szerkesztve ]

(#513) fsb1000 válasza Andrew_31 (#512) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Készíts róla egy videót, hogy lássuk mennyire akad.
(bár ez igen kényes téma... jobb nem emlegetni)

(#514) Pug válasza Andrew_31 (#512) üzenetére


Pug
veterán

Jól van ,an, csak az irígység szólt belőlem ;]
Én is 5770 CF-t tervezek, csak nem nagyon találok az aprón másik rev1-es Sapphire-t :F

(#515) theniel válasza fsb1000 (#513) üzenetére


theniel
aktív tag

Hát majdcsak AKAD végre egy videó róla :D

(#516) Andrew_31 válasza Pug (#514) üzenetére


Andrew_31
Modder

Nekem se egyforma a 2db kari.
Egyik rev1-es Asus a másik rev2-es Powercolor.
De a biosa egyforma. :DD ASUS
fsb1000: akad rendesen. :DD

[ Szerkesztve ]

(#517) zuchy válasza fsb1000 (#513) üzenetére


zuchy
őstag

Amúgy ez az akadásos dolog volt nálam is 8800GT-vel. 1GPU, Nvidia, és mégis. Mint kiderült a lappal valahogy nem jött ki vagy nem tudom. Most P45-ös van ezzel frankó. :K P35-el volt egy két játék, ahol eléggé rángatott. Volt, hogy cod4 multiban 150fps-nél vagy 200ms-ra meg-megállt. Érdekes, hogy a legjobban akkor csinálta, amikor a füstölő tankok felé néztem. Volt előtte egy 8600GTS, na azzal is dettó ugyanúgy csinálta. CoD4 Singleplayerrel hasonlítgattam anno össze.

PC-STYLE.hu

(#518) fsb1000 válasza theniel (#515) üzenetére


fsb1000
nagyúr

hehe... ez jó volt.
De ez csak 'leganda'... nem szabad a demokkal foglalkozni. Növelik a péniszt, és ez egy idő után inkább hátrány mint előny.

Játékban nem tünik fel az akadás, legfeljebb a fejfájás utána, meg a ritkábban előforduló epilepsziás roham az erre érzékenyeknél.

CFX / SLI-ben is megszünt a microsttuttering, vagy nevezzük inkább kettős képfrekvenciának?
De az is lehet, hogy a FRAPS programhibás és meghamisítja a mérési eredményeket.
Meg az egész csak az userek fogékonysága a szép színes ábrákra, amelyekkel szemléletesen bemutatható a nem létező jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#519) Abu85 válasza fsb1000 (#518) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A gyártóknak is jó, ha a CF és az SLI kapcsán a mikroakadás jön kérdésként. Arra szép kerek válaszokat lehet adni, ráadásul úgy, hogy nem is hazudnak. Ha a microsttutteringről kiderül, hogy nem valós probléma, akkor még az input lag felé keveredhetne a figyelem, amire nincs válasz, mert a jelenség kezelhetetlen.
A jelenségek léteznek, de ha kezelhető, akkor az nem jelent problémát. Ezekre valók a driverek, ezért kapunk szinte havonta-kéthavonta új verziót.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#520) Sárpac válasza Abu85 (#519) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Sajnos ez a pcs iparág egyre nagyobb szeméthegy amit próbálnak valahogyan összekaparni de nem igazán akar sikerülni.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#521) fsb1000 válasza Abu85 (#519) üzenetére


fsb1000
nagyúr

De még mindig nincs kezelve, vagy megjelent egy új jelenség helyette: [link]

Nevezhetjük "kettős képmegjelenítési frekvenciának" vagy bárminek.

(#522) Abu85 válasza fsb1000 (#521) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Furmarkra az NVIDIA sem készít Multi-GPU profilt. Értelmetlen azzal a programmal törődni. Csak akkor szűnik meg a jelenség, ha a profilban megadod az időzítési paramétereket, ezt már közel egy éve megcsinálta az NV és az AMD. Ha jön egy játék, akkor csak ki kell jelölni az algoritmust, amit a profil használ.
Emellett, ahogy eddig is mondtam, ez a program számos mesterséges korlátozás mellett fut, függetlenül a gyártótól. Ezek nyilván nem tesznek jót az egészséges megjelenítésnek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#523) fsb1000 válasza Abu85 (#522) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OK, mivel állítsak be COD5-re profilt?
GTS250 SLI-t és 4870X2-t tudok próbálni P55 / i7 konfigban.

[ Szerkesztve ]

(#524) Abu85 válasza fsb1000 (#523) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Át lehet írni az exe nevét a játékokhoz illeszkedő profilra, de számos AFR optimalizáció létezik ... nem tudni, hogy melyik játék melyiket használja, hovatovább azt sem lehet tudni, hogy milyen profil illik a Furmark-hoz. :)
Felesleges köröket futsz. Egyszerűbb beletörődni, hogy a gyártók nem szeretnék a Furmarkot az interneten látni, és nem is tekintik támogatást igénylő programnak.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#525) fsb1000 válasza Abu85 (#524) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A furmárk fejlesztői már ezt megtették, usernek nem kell az átnevezéssel fáradnia.
A multi GPU-s verzió neve etqw.exe, azaz "Enemy Territory: QUAKE Wars"

De a kérdés nem ez volt, hanem hogy: Mivel állítsak be COD5-re profilt?
Azért ez nem olyan régi és nem is olyan elfeledett játék.

[ Szerkesztve ]

(#526) Abu85 válasza fsb1000 (#525) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mint írtam ezzel sokat nem értek el, mert nem biztos, hogy a Quake Wars multi-GPU profilja megfelel a programnak. A fejlesztők sem tudnak mit csinálni, az NV és az AMD akarata úgyis erősebb. Annál a hatalom, aki a drivert készíti. :)

Az új driverekben biztos van hozzá SLI vagy CF profil. Semmit nem kell csinálni. Indítod a játékot és működik.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#527) Mr.Herold válasza Abu85 (#524) üzenetére


Mr.Herold
tag

OK. Előre elnézést a tudatlanságomért, de mi bajuk lehet a Furmark-al?

{signature}

(#528) Abu85 válasza Mr.Herold (#527) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Többnyire az, hogy a tuning stabilitásának mérésére használják a felhasználók, ám ilyenkor, akár tönkre is teheti a kártyákat, a gyártók meg szívnak a gari miatt, mivel a kártya halálát alapvetően nem rendeltetésszerű használat okozta. Olyan terhelést használ a program, aminek a játékok jó, ha a 70%-át képesek teljesíteni. A driverrel viszont nagyon egyszerűen kezelhető a probléma. Visszaveszik a termék teljesítményét. Sőt az új generációs kártyák már hardveres megoldást is találtak a problémára.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#529) Mr.Herold válasza Abu85 (#528) üzenetére


Mr.Herold
tag

Értem, most már világos :) köszöntem a választ

{signature}

(#530) Sárpac válasza Abu85 (#528) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Megoldás szvsz a tuning tiltása.:)
Szerintem meg a sok szar kártyát így forgalomban tarthatják mindenféle következmény nélkül.
Majd egyszer csak kapnak egy szép százmilliós dollár nagyságrendű büntit aztán majd csak pislognak mint hal a szatyorban.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#531) P00By


P00By
nagyúr

(#532) ADAM1337 válasza P00By (#531) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Csak kérdés hogy müködőképes-e?
Mert az elhiszem hogy berakható az evga 4way sli lapba és ahoz adnak ilyen sli csatolót, de nem hiszem hogy müködő képes lenne a 4gpu max 3.

(#533) P00By válasza ADAM1337 (#532) üzenetére


P00By
nagyúr

tpu

Eredmény nincsen! :D

[ Szerkesztve ]

(#534) sutyi^ válasza ADAM1337 (#532) üzenetére


sutyi^
senior tag

Üzemben.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#535) ADAM1337 válasza P00By (#533) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Max annyit tudnék reagálni amit a tpu commentekben írnak, ez így kb semmise.

[ Szerkesztve ]

(#536) HaZsolt


HaZsolt
őstag

GeForce 4 utas SLI-vel. Ezt is megértük

(#537) ADAM1337 válasza HaZsolt (#536) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Le vagy maradva már egy ideje létezik ez a megoldás.
De csak only EVGA [link] gondolom vmi speckó bios-t kaptak anno az evga kártyái.

(#538) P00By: Azoknak csak gratulálni tudok :D
Én mindennapi használatra 2gpu-nál többnek nem látom értelmét, túl nagy a lagg már.

[ Szerkesztve ]

(#538) P00By válasza ADAM1337 (#535) üzenetére


P00By
nagyúr

De legalább jól néz ki. És páran vesznek lapot meg 4 VGA-t az EVGA-tól! :D

(#539) kpal


kpal
veterán

(#540) RI/OS válasza sutyi^ (#534) üzenetére


RI/OS
őstag

looooool, azt hittem valami teszteredmény vagy ilyesmi :DD

(#541) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Ezt a tesztet valahogy kihagytuk: [link]

Pedig fontos lehet azoknak, akik P55 vagy más x8+x8 Pcie sávszélességű alaplappal akarnak GTX470/480-at SLI-ben üzemeltetni.

Tanulságos hogy aGTX480 a játékcsokor átlagában még az x4-es PCIe-ben is gyorsabb az 5870-nél, ami x16-ban megy.

(#542) ADAM1337 válasza fsb1000 (#541) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Laraxior anno is elhitte hogy p45 + 4890cf-nek pont elég a pcie sávszél.
Csak amikor ő kipróbálta rájött hogy nem lehet hinni a teszteknek.

(#543) fsb1000 válasza ADAM1337 (#542) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A saját tesztjeimnek hiszek leginkább és annak csak örülök, hogy utólag webes tesztoldalak eredményei is alátámasztják amit leírok.

Pontosan ezt az eredményt kaptuk P55 VS X58 tekintetetében 2xGTX275 SLI-vel, azaz x8 vs x16 Pcie sávszéllel:
[link]

Csupán 3% a különbség

(#544) ADAM1337 válasza fsb1000 (#543) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én ha már 100k-s vga-t vennék sli-be nem sporólnék az alaplapom.
Alapból az is egy inditék volt hogy x58-at választottam, hogy ha már sli/cf képes lapot veszek akkor ne legyen sávszél korlátja.

(#545) subaruwrc


subaruwrc
félisten

GTX 480 28k+ gpu score- 3dvantage ...

izmosnak tűnik.

az eredményt Shamino készítette dual xeon x5680-as procival...

[ Szerkesztve ]

(#546) RI/OS válasza subaruwrc (#545) üzenetére


RI/OS
őstag

Naja, csak itt is olyan szinten szénné van húzva, hogy minimum ln2 kell hozzá az is nyitott ablak mellett az űrben lehetőleg :D

(#547) subaruwrc válasza RI/OS (#546) üzenetére


subaruwrc
félisten

ln2 alatt futott a kártya valóban, de az 5870-ek 1480mhz-es gpuval se nyomnak ilyen gpu scoret szóval :))

(#548) sutyi^ válasza RI/OS (#540) üzenetére


sutyi^
senior tag

Most mért mondod, hát látni hogy :09-nél indul a Furmark. :F

:DDD

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#549) zuchy


zuchy
őstag

Koolance blokkok GTX470 és 480-hoz.

Mindig is bírtam a Koolance blokkokat, ezzel sem vagyok másképp.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#550) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Megszületett ez a topic is, pár évig él, majd hanyatlik mint a G80 topic. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.