Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Oliverda válasza HaZsolt (#98) üzenetére


Oliverda
félisten

Az jó mert a boltokban meg bruttó 67 körül van. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#102) RI/OS válasza tome.jr (#100) üzenetére


RI/OS
őstag

Reálisnak tünnek az árak, a kinti dolláros/eurós árhoz képest, bár én a 470 többre(105-110) körül tippeltem

(#103) hfrankee válasza rup1u5 (#60) üzenetére


hfrankee
senior tag

Ez eddig a legjobb kép amit VGA-ról láttam! :D :R
Home madea kép?!Mert akkor plusz jár egy hmmm is

(#104) keIdor válasza RI/OS (#91) üzenetére


keIdor
titán

Levették az árakat... mennyi volt kiírva?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#105) DeckardCain válasza keIdor (#104) üzenetére


DeckardCain
senior tag

470 94k
480 137k

Ha jól emlékszem.

(#106) tome.jr válasza DeckardCain (#105) üzenetére


tome.jr
addikt

A GTX 470 96.700,- Ft volt.

(#107) CsigaGyilkos válasza HaZsolt (#98) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

A ph-n 55-60 között megy az 5850.

Visca el Barcelona!

(#108) Gaboman válasza DeckardCain (#105) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nagyon magas árak,itt a PHn volt már 1db 5970 135ért is,így nincs miről beszélni.
Ezzel így az NV nem rúg labdába.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#109) partyphoto válasza Gaboman (#108) üzenetére


partyphoto
tag

csak egy picit elszállt árak (NV)! ;]

Scythe Fan, Noctua Fan

(#110) viktor82


viktor82
őstag

De az üzletben nem 135k az 5970-es igy a 480-as sem lesz annyi! :DDD

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#111) lenox válasza Oliverda (#89) üzenetére


lenox
veterán

Akkor ha te ennyire jol tudod, hogy mi hulyeseg es mi nem, akkor megirhatnad, hogy vajon miert nem valtanak a nepek cudarol openclre, ha annyira jo az ati benne?

Mondjuk en mar egy par eve cudazok, de szerintem kb. az elso programot kell megirni, hogy tudja valaki, hogy ha egy cpu egy gpuhoz hasonlo teljesitmenyt nyujt egy alkalmazasban, akkor az vagy nagyon szarul van megirva, vagy nem gpura valo. Lehet, a Guru3D-nel mar valaki irt cuda vagy opengl programot, vagy beszeltek valakivel, aki irt, es ezert hagytak ki ezt a tesztet, mert lehet, hogy sokmindenre valo, de spec teljesitmenymeresre nem.

(#112) Oliverda válasza lenox (#111) üzenetére


Oliverda
félisten

Az nV talicskával tolja a CUDA-ba a milliókat és itt most elsősorban nem a technológia fejlesztésére gondolok hanem hasonló dologra mint amit a TWIMTBP alatt művelnek. Logikus hogy egyelőre miért olyan népszerű. :)

Szvsz idővel, ha már az Intel-nek is lesz rendes OpenCL-t támogató hardvere, valamint már lesznek olyan alkalmazások amelyek rendesen támogatni fogják a szabványt akkor bizony sz@rban lesz a CUDA de ez még legalább 1,5-2 év.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#113) Hunter2


Hunter2
addikt

Megtaláltam a vér Nvidia fan oprendszert: [link] ;]

(#114) istvankeresz


istvankeresz
aktív tag

Hali!

Valaki ért profin az Nvidia Control Panelhez? :D

Következő a probléma: Dualview-ba beállítom a megjelenítést, elsődleges a monitor, másodlagos a TV s-videon keresztűl. Minden működik, míg el nem indítok pl. egy video-t. A lejátszó alapból a TV-n kezdené el lejátszani, de a kép akkor rögtön eltűnik...és csak restart után áll helyre. Ha pl úgy indítom h az monitoron indul el a film és áthúzom akkor ok....addíg míg el nem indítok egy alkalmazást, játékot a monitoron....:) Szóval azt szeretném h menjen egy film a tv-n, miközben pl. játszok a monitiron...:D

A kártya: 9500 gt 2 DVI és egy S-Video csatival. A tévémen sajna mivel régiebbi tíbus csak s-videoval tudom megoldani az összekötést...

Előre is köszi!

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#115) De4d


De4d
őstag

Nagyon drágák ezek a mai vga-k:( Régen 30ért lehetett venni a legjobbakat ( nagyon régen már ) és azok elvittek minden játékot fullon kb 2 évig. Ezek a maik meg kerülnek 100ba kb. és azok se viszik teljesen fullon jól pl a metro 2033-at ahogy a teszteket néztem leesik 15 körülire az fps szégyenletes, még ha eléggé rosszul is van a játék optimalizálva. Mi lesz itt fél év múlva? Ezek a karik med beállításokra lesznek jók? Ha nagyon jó lenne a gazdaság nálunk és nyugati szintű fizetés lenne akkor se érné meg az árát, szerintem.

Minden jó, ha a vége jó!

(#116) Alastair' válasza istvankeresz (#114) üzenetére


Alastair'
nagyúr

És ezt mi a fenéért ide írtad? :W :W

Amúgy meg lehet oldani, de a két hang egyszerre fog szólni. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#117) istvankeresz válasza Alastair' (#116) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Márt máshol elég passzívak az emberkék...:(

De köszi, megoldódott..:)

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#118) TothMG


TothMG
aktív tag

Én gondolkodom az ASUS GTX 480-on, Szerintetek a Voltage Tweak +50%-a mennyiben lehet valós? [link]

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#119) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Én biztos benevezek egyre, de csak a középkategóriás delikvensre. A fogyasztást megoldom veszek melé egy alacsony TDP -és proct, viszont jó lenne a programok támogatnák teljeskörűen a GPGPU -kat majd. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#120) zuchy válasza TothMG (#118) üzenetére


zuchy
őstag

Ha tuningolsz, akkor készülj fel a brutális melegedésre, zajra, fogyasztásra. ~400W
50% az necces, az 1050MHz-s GPU, és 2100Mhz-s shader. Léggel lehetetlen. :)
De lehet tuningolni, valaki felhúzta a Shadert 1700MHz-re, a GPU órajelét nem tudom.

PC-STYLE.hu

(#121) DigitXT válasza zuchy (#120) üzenetére


DigitXT
félisten

A GPU a fele kell legyen, tehát ha az 1700 igaz, akkor az 850.

(#122) rup1u5 válasza hfrankee (#103) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:K

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#123) CptMisi válasza TothMG (#118) üzenetére


CptMisi
őstag

:DD alapból is melegedik, ekkora tuninghoz általában elég nagy +fesz kell, tehát vízhűtés biztosan kell hozzá...amúgy szerintem átlagban +20% lesz az az 50%, jobban sikerült daraboknál talán sikerülhet :U amúgy hova akarnád tuningolni? :B

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#124) Gaboman válasza TothMG (#118) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Én sem értem miért akarsz még ennyi tuningolni hozzá,ha nem elég a teljesítménye akkor másik kártyán kell elgondolkodni csak ugye ATi oldalon.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#125) CptMisi válasza Gaboman (#124) üzenetére


CptMisi
őstag

Gondolom csak egy felvetés volt, de már most ezen gondolkodni... :N semmi értelme :))

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#126) megint én válasza Alastair' (#8) üzenetére


megint én
őstag

Na jól van... Akkor nézd meg ezt...
http://www.youtube.com/watch?v=uDyJzXdtkWU
A fogyasztása tényleg több. De szerintem egy 30%ot fog dobni egy jó driver hozzá...

Szerk, mármint nem a fogyasztáson, hanem a teljesítményen...

[ Szerkesztve ]

(#127) CptMisi válasza megint én (#126) üzenetére


CptMisi
őstag

30%???? az kicsit sok, jó esetben 15% :U amúgy lehet, hogy maximum fordulaton ilyen hangos az 5870, de kevesebb hőt termel, így ritkábban van szükség arra, hogy 100%-on pörögjön a venti :U

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#128) megint én válasza CptMisi (#127) üzenetére


megint én
őstag

Lehet, hogy csak 5% lesz, de biztos dob rajta... Amúgy sztem nem rosz kari, és ha beáll rendesen a gyártás, meg jön a kövi generáció, akkor jó lesz ez... Lásd GTX 260... Ha lesz GTX 460 akkor megveszem...

(#129) CptMisi válasza megint én (#128) üzenetére


CptMisi
őstag

Nem rossz kártya ez, bár azt hittem nem lesz jó, persze szerintem nagyon-nagyon túlárazták...Egy kicsit átdolgozzák majd talán, és akkor még jobb lehet :K A gyártásról: én úgy hallottam, hogy csak limitált példányszámban gyártják le, gondolom a magas előállítási költségek miatt...De szerintem addigra készül majd el a rev2 talán, és akkor azt gyártják tovább, nem tudom :U Most olvastam ezt a cikket: GTS440 a becsült ár megint nem túl kecsegtető, 45+k, de erre még rájön a balkáni haszon :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#130) lenox válasza Oliverda (#112) üzenetére


lenox
veterán

Milyen nem technologiafejlesztesbe tolja az nv a penzt, ami cuda projekt?

Van az intelnek openclt tamogato hardvere.

(#131) TothMG válasza Gaboman (#124) üzenetére


TothMG
aktív tag

Vettem 5870-et, majd egy hét múlva visítva adtam el. Maradok az NV-nél. A dupla GPU-s megoldások meg nem tetszenek, szóval gondolkodom, amúgy 850-es Zalman tápom van, bírni fogja.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#132) Dark KillerX válasza TothMG (#131) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Én azt mondom rosszul tetted,mert a GTX480-an előnye(10-15%;driver javulásokkal esetleg max 20% előnye lehet) nem lesz kielégítő az 5870-hez képest.Sztem jobban járnál egy hibrid rendszerrel,mondjuk egy használt 5850-el(jól meghúzva)+ egy használt 9800Gt vagy hasonló szintű kari pedig Physix-re.Erre gondoltam pl.:[link]

Ja meg nem mellesleg a GTX480 drágább is,meg forróbb is lenne,mint az előbb említett páros

[ Szerkesztve ]

(#133) TothMG válasza Dark KillerX (#132) üzenetére


TothMG
aktív tag

Azért adtam el, mert a jelenlegi kártyámmal szebben futottak a játékok mint az 5870-el. MSI GTX 280 Super OC, és remélem, hogy a DX11 is lassan be fog érni tehát kell egy NV kártya ami tud DX11-et. Mikor a 280-at vettem 2008-ban akkor is mondták, hogy ne vegyem meg mert, kicsi az előnye, meg többet fogyaszt, meg majd jönnek az újak, mégis a 4870 CF kipóbálása után is azt mondom, hogy ez a jobb, és gyorsabb jelenleg is mint nagyon sok GTX 285. Ha váltok akkor csak 480-ra, de még nem biztos, hogy váltok.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#134) Oliverda válasza lenox (#130) üzenetére


Oliverda
félisten

BOINC például. Nem véletlenül CUDA only az egész...egyelőre.

Milyen OpenCL támogatással rendelkező hardverrel rendelkezik az Intel? A Larrabee lett volna az ami említésre méltó lett volna ebből a szempontból de az ugye egyelőre elnapolva.

Találtam egy CUDA vs. Stream tesztet:[link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#135) Májsztró


Májsztró
addikt

Lehet ,hogy már volt. Lehet ,hogy nem. Ez valós ? [link]

(#136) bognar110


bognar110
őstag

Ezt a kártyát én úgy képzelem el hogy 170k ért beszerzed aztán a villanyórát meg pörgeti mint a disznó ! 250 w ot zabál alapjáraton! ? Pff azigen :C Ezeket a karikat most az ati 5800 széria ellen dobták ki?

[ Szerkesztve ]

(#137) DigitXT válasza Májsztró (#135) üzenetére


DigitXT
félisten

Mi, a kártya?:F Persze, hogy az.:)

(#138) Májsztró válasza DigitXT (#137) üzenetére


Májsztró
addikt

Meg az eredmények legfőképp. Mert ha valósak akkor annyira nem meggyőző :N

(#139) DigitXT válasza Májsztró (#138) üzenetére


DigitXT
félisten

Komoly tesztoldalak által mért eredmények persze hogy valósak.:R
(Többet meg lehet nézni.) Kinek, mi meggyőző... Szerintem nem rossz,
de egyelőre megvárnám a ránc felvarrott változatot, remélem lesz olyan.

(#140) Májsztró válasza DigitXT (#139) üzenetére


Májsztró
addikt

Én csak azt remélem ,hogy most megindulnak lefelé a vga árak :DDD

(#141) Gaboman válasza TothMG (#133) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ez mára már erős kijelentés hogy a GTX285 erősebb mint egy 4870CF.
A 4870X2 vagy 4870CF egy GTX295 el versenyez,hol az egyik hol a másik erősebb egy,egy játékban.
A driverek sokat javultak,10.3is hozott a CF rendszereknek rendesen,csak meg kell nézni pár 480GTX tesztet amiben szerepel pl X2 és látni fogod.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#142) DigitXT válasza Májsztró (#140) üzenetére


DigitXT
félisten

Azért rohamos zuhanásra ne számíts. Két nagy gondja van az új
GTX szériának: jelenleg nem beszerezhető (paper launch), illetve
kicsit sokat fogyaszt - a teljesítményéhez képest -, ebből persze
következik egy pár más gond is (elég forró GPU + hangos hűtés).
Ezeken a problémákon egy új verzió segíthet, de addig nem néz
ki a legvonzóbb vételnek: árversenyhez az is kell, hogy vegyék...

(#143) zoltanz válasza Oliverda (#134) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A Sisoft Sandra 2010 ben is van GPGPU sebességmérő (OpenCL DirectCompute Cuda Stream). :K
Mondjuk az NV egyedűl Cuda val mutat tűrhető teljesítmény (a GTX4x0 re nem találtam tesztet még).

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#144) TothMG válasza Gaboman (#141) üzenetére


TothMG
aktív tag

Nem mondtam, hogy erősebb, csak azt, hogy nekem szebben futottak akkor a játékok, hogy mi a jelenlegi helyzet azt nem tudom. Tény, hogy az 5870-et teszteltem, nem néztem, hogy mennyi volt az FPS, de nekem jobb volt a GTX 280. Amúgy meg majd azt kell megnézni, hogy a DX11-es játékokban hogyan telejsít egymás ellen a 480 meg az 5870, ha a 280 DX11-es lenne le sem cserélném. Jelenleg mindenre elég még 1920*1600-as felbontásban.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#145) vhunor válasza TothMG (#144) üzenetére


vhunor
őstag

Arra azért kíváncsi lennék, ezt hogy hoztad össze, mert a HD 5870 kb. 60%-kal gyorsabb, mint a GTX 280.

(#146) jozsi válasza vhunor (#145) üzenetére


jozsi
tag

Ráadásul még az 5850 is gyorsabb, hja. Engem ez a felbontás beállítás érdekelne, hogy milyen monitor kell hozzá: 1920*1600:D

Keresek: e6600 dobozos, számlás, garós processzort. Van egy inno3d 6600-osom 256 mb-os AGP-s by ''razor91''

(#147) lenox válasza Oliverda (#134) üzenetére


lenox
veterán

Szoval te azt mondod, hogy pl. a BOINC miatt fejlesztenek cudara opencl helyett? Szerintem tevedsz. Szerintem a cudanal tok sok penz megy a technologia fejlesztesebe. Nem csak a hardverbe, mert ha nem 2 soros programot csinal az ember, akkor azt tesztelni, debuggolni is kell. Meg kell nezni, milyen eszkozok vannak cudara meg opencl-re.

Az altalad linkelt tesztben masodik egy i7, van par intel x86 processzor, amin fut opencl.

Nem jok ezek a kodolos tesztek. Eleve nem lehet tudni, hogy melyik kod milyen beallitasokat hagy figyelmen kivul, tehat hogy almat hasonlitasz-e almahoz, nem ugyanaz lesz az eredmeny, csak kb. Masreszt az 1-1.5-szeres cpuhoz viszonyitott sebesseg azt jelenti, hogy nem vagy csak alig tudjak kihasznalni a gpu lehetosegeit. Az en kodjaim 5-10-szer gyorsabbak 1db gt200-on, mint 2db xeon cpun, es linearisan skalazodnak (4 gpu-n futtatom). Ilyesmi erdekelne opencl alatt atin, ehhez a gagyi szintetikus tesztek joval kozelebb vannak, mint a transcoding. Igazad van, hogy 2 teszt meg akar tevedhet is, de ennel jobbat meg nem talaltam. Az igazi nyilvan az lenne, ha megirnam es kiprobalnam, de meg nem volt ra ido. Az egesz ati gpuban a peak performance az erdekes, ha van olyan pelda, ami kozelebe jut, az nem 2-szer lesz gyorsabb egy cpu-nal, es szuksegszeruen szarra veri az nvidiat.

(#148) TothMG válasza jozsi (#146) üzenetére


TothMG
aktív tag

A felbontást természetesen elírtam 1920*1200.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#149) TothMG válasza vhunor (#145) üzenetére


TothMG
aktív tag

Én ezeket a teszteket nézve nem igazán látom ezt a különbséget [link], igaz a tesztben 285 van, az én kártyám meg egy 280 Super OC (alap 700 Mhz) ami gyorsabb a 285-nél.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#150) tlac válasza lenox (#147) üzenetére


tlac
nagyúr

[link]
n-királynőre van hivatkozás, ott van kód is, meg procis teszt is

Az en kodjaim 5-10-szer gyorsabbak 1db gt200-on, mint 2db xeon cpun, es linearisan skalazodnak (4 gpu-n futtatom).

miket csinálsz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.