Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Legolas


Legolas
senior tag

Az a helyzet, hogy 2 hete kimúlt egy baleset folytán a 9600 pro-m. Mivel vidéki vagyok és Budapesten vettem a kártyát, egyik haverom vitte fel gariba. Tegnap hoztam haza tőle a kártyát. Ki is cserélték egy másik 9600 pro-ra, DE AZ ÉN VOLT KÁRTYÁM AZ EGY 400/300-AS 9600 PRO VOLT, EZ MEG EGY 400/250-ES (azon 3.3-as ezen meg 4ns ramok vannak)
Na most ilyenkor mivan. Érdemes reklamálni, vagy azt fogják mondani, hogy az is 9600 pro, az is 128 megás és örüljek, hogy kicserélték? Igazából 10% csak a teljesítményvesztés, de igazából az zavar, hogy valahol átvertek.
ja és a kártya SULINETES, ha ez számít valamit!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#2) Tul válasza Legolas (#1) üzenetére


Tul
aktív tag

Ugyanolyan a cserekártya? Mert ha más márka, akkor reklamálhatsz, sőt, reklamálj is!

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#3) Loretto


Loretto
veterán

elvileg ugyanarra kell(ene) cserélniük.nem:F

Soirée...

(#4) GEIL válasza Loretto (#3) üzenetére


GEIL
addikt

Hát igen....elvileg !!! :(

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#5) wad


wad
tag

Termeszetesen ezert jogosan reklamalhatnal, ki kene cserelniuk ugyanolyanra. Mas kerdes, hogy engem ez az apro elteres nem zavarna annyira, hogy megmozduljak erte :).

(#6) Legolas válasza Tul (#2) üzenetére


Legolas
senior tag

Ugyanúgy Sapphire 9600 pro 128 megás mindkettő csak a cserekártya nem referenciaórajeles, hanem lassabb ramokkal van szerelve. Meg egy kicsit máshogy is néz ki! Amúgy a Sapphire-tól is mocskos dolog, hogy ezt pro néven hozták forgalomba. Lehet, hogy a cég ahol vettem nem is szándékosan csinálta. Amúgy elvileg bizonyítható a dolog, mert a papíron rajta van az eredeti és a cserekártya szériaszáma is!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#7) Legolas válasza Loretto (#3) üzenetére


Legolas
senior tag

Az is gáz, hogy sulinetes és már nem árulnak elvileg ilyet sulinetben. Kár, hogy nem voltam ott, amikor cserélték. Valahol meg örülök, hogy egyáltalán kicserélték a régit, szóval nem dől össze a világ, ha ez marad!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#8) Legolas


Legolas
senior tag

Most nézem a Sapphire oldalát. Ott nincsenek specifikációk, kivéve, hogy 330 mhz DDR memory (ami elvileg a fireblade változatokon volt) de nem ír arról, hogy pro-ból lenne több változat is!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#9) net84


net84
őstag

kérdés: Mennyit ér meg neked ez az apró teljesítménycsökkenés?
Én a helyedbe bemennék és rájukdönteném az asztalt.
Fizettesd ki velük az utikültségedet is, mert ez az ő hibájuk és nem a tied. Ez neked plusz költség.... Ha nem megy, akkor fenyegetőzz és kérd ki a panaszkönyvet. Ha erre sem lépnek semmit, akkor szép nagy betükkel beírod a problémád (#1) és távozol a cserekártyával (ami megegyezik az eredetivel)...

Read only...

(#10) Amigo78 válasza Legolas (#1) üzenetére


Amigo78
senior tag

hmm nem is kellet volna átvenni....

(#11) Loretto válasza Legolas (#7) üzenetére


Loretto
veterán

hát a fene se tudja.de ha utazniod kellene érte akkor én nem izgatnám magam.annyira nem vág főődhöz az kb 10%.nem?

Soirée...

(#12) Legolas válasza net84 (#9) üzenetére


Legolas
senior tag

Na és mi van, ha nincs nekik ilyen, akkor a sulinet miatt zavaros lehet az ügy.
Amúgy most valami olyasmit olvastam egy külföldi fórumon, hogy ezek oem változatok amik 400/250-en vannak.
Az én kártyám dobozos, de csak a kártyát kellett vinni a gariba és csak egy zacsis kártyát adtak vissza! Ilyenkor amúgy mi a helyzet. Van egy dobozos kártyád, elromlik, evidens, hogy csak a kártyát viszed, mert az romlott el. De ha csere kártyát adnak annak dobozosnak kéne lennie, viszont akkor ''gazdagodnál'' kábelekkel, átalakítókkal, cd-kel stb. Általában ez hogy megy?

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#13) Amigo78 válasza GEIL (#4) üzenetére


Amigo78
senior tag

nem csak elvileg, gyakorlatilag is törvényi köteleségük ha viszont nem tudják visszafizetni kötelesek cserekészüt biztositani ha pedig nem javithato és cserélni se tudják a jelenlegi árát kell viszafizetni vagy fel kell ajánlani 1 másik tipust ..stb

(#14) Legolas válasza Loretto (#11) üzenetére


Legolas
senior tag

Nem is az a 10 % (amúgy a régi kártyám ment simán 500/350-en, szóval tuningban még nagyobb a különbség), de az elv, hogy átvertek, vagy ha nem vertek át akkor is tévedtek és ezt korrigálni kéne. Szerintetek be lehet hajtani rajtuk az útiköltséget?

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#15) Tul válasza Legolas (#12) üzenetére


Tul
aktív tag

Általában eredeti csomagolásban szokás visszavinni a cuccokat:U Én a helyedben próbálkoznék az újabb csxerével. Te tudod mennyit ér ez neked, ill. érdemes-e elutaznod.

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#16) Legolas válasza Amigo78 (#13) üzenetére


Legolas
senior tag

És sulinetben?

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#17) Tul válasza Legolas (#16) üzenetére


Tul
aktív tag

Szerintem garancia az sulinetben is garancia, kétlem, hogy itt máshogy lene. Bár...:DDD

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#18) Legolas válasza Tul (#15) üzenetére


Legolas
senior tag

Eredeti csomagolásban vittem vissza (értsd az eredeti dobozában, amit asszem nem is kell megőrizni csak egy bizonyos ideig) csak a kábeleket meg a driver cd-t nem küldtem el ismerősök javaslatára.

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#19) net84 válasza Amigo78 (#13) üzenetére


net84
őstag

kérdés: nem a vásárlási árát kell visszafizetni, ha nem tud cserekészüléket adni és te nem fogadsz el más típust (erre meg nem kötelezhet) ?

[Szerkesztve]

Read only...

(#20) Legolas válasza Tul (#17) üzenetére


Legolas
senior tag

Az oké, de itt pl eleve nincs pénzvisszafizetés, mert azt visszaigényeltük már és ha más típust adnak, akkor egy esetleges ellenőrzés (nem gondolom komolyan, hogy lesz ilyen, de elvileg lehetne) esetén nem egyezik a sulintes adóvisszaigényléses számla az áruval!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#21) Amigo78 válasza Legolas (#14) üzenetére


Amigo78
senior tag

nem lehet
1 a garancia csak a teljes hiánytalan készükkel és csak az eredeti csomágolással érvényesithetö
valamint igazolni kell hogy ott lett véve be kell menni és reklomálni....

(#22) Amigo78 válasza net84 (#19) üzenetére


Amigo78
senior tag

nem a vásárlás árát hanem a jelenlegit
de csak ha nincs olyan amilyet elfogadna a vevö

(#23) Amigo78 válasza Legolas (#20) üzenetére


Amigo78
senior tag

az nem gond mert azt regiosztrálniuk kell hogy cserélték

(#24) net84 válasza Amigo78 (#22) üzenetére


net84
őstag

tehát, ha én vettem anno egy 4040B írót 50k-ért, most örüljek, ha 10k-t kapok érte? Vagy elfogadok egy másikat, ami vagy olcsóbb sokkal vagy drágább és rá kell dobnom még pár ezret... Na ezt aztán nem nyelem le!!!!! Akkor kerítsenek egy u.ilyet! ......

Read only...

(#25) net84 válasza Legolas (#20) üzenetére


net84
őstag

Sulinet újabb nagy gondja! Elvileg biztos próbálnak megoldást keresni, de ha nincs, kénytelen lesz visszafizetni...

Read only...

(#26) Amigo78 válasza net84 (#24) üzenetére


Amigo78
senior tag

nehem mivel már ritka a 4x es ezért egy 8xos ajánlanának sztemaz meg azé nem rosszabb

(#27) wad


wad
tag

Dehogyis... A vetelarat kell visszafizetniuk.

(#28) Amigo78 válasza Amigo78 (#26) üzenetére


Amigo78
senior tag

haver még az ö dvd iroját 150ért vette szted reális lenmne anyit visszafizetni?

(#29) net84


net84
őstag

Na annak jobban örülnék, ha a vételárat fizetné vissza, mert akkor boltot is cserélnék, és az árából vehetnék egy dual layer -es írót és mellé egy 8x-t is...

Read only...

(#30) wad válasza Amigo78 (#28) üzenetére


wad
tag

Szerinted van arra meg vetelar visszateriteses garancia? Szerintem nincs. Amig van ra garancia, addig megjavitjak, kicserelik, vagy, vegso esetben visszafizetik, termeszetesen az eredeti arat.


Egyebkent elottem van a jelenet. Boltos srac ranez: ''hat, ez mar csak 1200 Ftot er szerintem...'' Boltos srac kepe beverve. Hehe.

[Szerkesztve]

(#31) Amigo78 válasza wad (#27) üzenetére


Amigo78
senior tag

csak akkor ha már egyáltalén nem kapni még árlistában sincs de ijen nem nagyon van...:DD
de ha fenntartások vannak a cserekészülékkel kapcsolatban akkor kérhetsz más márkátigy érdemes érdemes elfogdni
nekem anno 1 2.1gbost cseréltek egy 4.3 vincsire....

(#32) Amigo78 válasza wad (#30) üzenetére


Amigo78
senior tag

már nincs de még mindig megy neki....

(#33) wad válasza Amigo78 (#32) üzenetére


wad
tag

Akkor meg? Ha meg lenne, es javithatatlan lenne, nem tudnak kicserelni, akkor bizony visszakapna a 150et.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.