Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) NagyDomy


NagyDomy
csendes tag

Egy elég fura helyzet lépett fel nálam:
(Gép: ATI Radeon 9800Pro, Intel P4 3GHz, 2 GB RAM, 4*240GB SATA HDD, Acer TFT monitor digitálisan összekötve, a komplett rendszer kb. fél éves)

Éppen játszottam (Nexus: Jupiter Inciden) amikor elszált a játék (símán visszalépett windowsba). Ezután újraindítva a játékot a képernyő teli volt hibás textúrákkal, illetve pl. a fénysugár helyett ''hangyaháború'' látszott.

Gép újraindít: bejelentkező BIOS kép gyakorlatilag láthatatlan a függőleges, széles ''hangya'' csíkoktól. (Mint amikor rossz a TV adás, csak itt a ''csíkok'' nem mozognak.) A windowsxp felírat és a töltés alatt futó csík szintén szinte láthatatlan, de a változatosság kedvéért most okkerzöld négyzetektől szabályosan elosztva a képernyőn.

Amint a windows jelszőkérő képernyője megjelenik rögtön eltűnik minden probléma, azaz a síma 2D-s megjelenítés esetén a szokásos éles hibamentes kép (800*600-tól 1280*1024-ig összes felbontás, összes frekvencián végigpóbáltam amit bírt a monitor)..

Ezután driver újratelepítés: nem segít.
Játéktesztek: tapasztalat: DX7-s játék tökéletes, DX8 és felette: ''hangyaháború''.

A monitor más gépre kötve kifogástalan,

Valakinek valami tipje, hogy mi lehet a baj?

Üdv:
Domy

(#2) antikarts


antikarts
csendes tag

Hello. Nem szorosan ehhez a topichoz tartozik a kérdésem, de hátha válaszol valaki. Tud valaki ajánlani egy jó videokártyát úgy 30-35 ezer forintért?
Ja és azt nem tudom, hogy az újak között van-e sd ramos, vagy most már csak ddr ramosat tudok venni? Egyáltalán számít milyen ram van benne? Ha valaki válaszol előre is köszi neki. :DD

(#3) Yutani válasza NagyDomy (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez valszeg VGA memóriahiba lesz. Próbáld ki másik gépben is a kártyát.
Remélem van garid a kártyára...

#tarcsad

(#4) Flashy válasza NagyDomy (#1) üzenetére


Flashy
veterán

imho meghalt a videokártyád. ki kéne próbálni másik gépben hogy biztos legyünk, de szerintem.

(#5) Yutani válasza antikarts (#2) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem hogy ''nem szorosan'', de egyáltalán nem tartozik ide a kérdésed. Ennek új topicot kellene nyitnod, de inkább használd a keresőt!

#tarcsad

(#6) NagyDomy válasza Yutani (#3) üzenetére


NagyDomy
csendes tag

Van valami tesztelő progi videomemóriára (sajna csak laptop van kéznél)?

(#7) gézu válasza NagyDomy (#1) üzenetére


gézu
őstag

A videokarit is meg kéne nézni másik gépben.Egyébként ki kéne
próbálni egy teljes áramtalanítást a gépben és újraindítani.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#8) Yutani válasza NagyDomy (#6) üzenetére


Yutani
nagyúr

Jó kérdés. Nem tudom, hogy van-e, de ez nem jelenti azt, hogy nincs is.

#tarcsad

(#9) NagyDomy válasza gézu (#7) üzenetére


NagyDomy
csendes tag

Áramtalanítás megvolt, még a kébeleket is újraki-bedugtam. Mindenesetre holnap kipróbálom egy munkahelyi gépen... Azért ha van valami tipp még szívesen veszem.

(#10) Johnny


Johnny
senior tag

Esetleg valami szoftveres gond ? Nálam a 4.11-es driverrel ha fenn a legfrissebb AtiTrayTools, akkor 3d alatt ugyanez. 4.10-es driverrel ugyanez az AtiTrayTools még tökéletes volt.9800Pro a kártyám.

(#11) Ger|||


Ger|||
aktív tag

ahha

kiveszed a videókártyát, visszateszed a videókártyát. És jó a kép. Ha nem, dobhatod ki, de mond meg hova :)

(#12) Vangelis válasza Johnny (#10) üzenetére


Vangelis
nagyúr

a biosz sem jó neki

vga kampeca......:O

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#13) Johnny válasza Vangelis (#12) üzenetére


Johnny
senior tag

Ja, igaz :(
Nem figyeltem :B

(#14) Jaq válasza NagyDomy (#1) üzenetére


Jaq
tag

Meg megprobalhatod frissiteni a videokari biosat, ha nincs masik, akkor az orig. biossal. Lehet hulyesegnek tunik, de egyszer egy sima 9800-nal segitett.

Udv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.