Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Forró vinyó! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Udv mindenkinek!

A problémám az, hogy van két halálosan egyforma vincsim, Maxtor 80Gb 7200rpm 2mega cash.
A lényeg, hogy mind a két vinyyó annyira forró működés közben, hogy szinte meg se lehet fogni.(nem az a bajom, hogy nemtudom fogdosni :) )
Mennyire árt ez neki? szerintem ebbe nem tud tönkre menni, ki mit gondol?

(#2) HiperG


HiperG
addikt

Vegyél rájuk egy ilyet (Zalman ZM-2HC1):
[L]http://www.zalman.co.kr/english/product/zm2hc1.htm[/L]

(#3) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

Szar dolog. Káros a magas hőmérséklet a wincsinek.


off


7 hónapos maxtorom 1 hete elkezdett kattogni pedig nem meleg (30 fok) lehet hogy halál lesz belőle

on

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#4) HiperG


HiperG
addikt

Amúgy mentsél azé...

És ha elromlana nehogy mégegyszer maxtort vegyél...tipp: inkább samsungot..

(#5) kingston


kingston
tag

Komjan mondom olyn gyereksek vtok ezzel a hűtősdivel,hogy az már nrm igaz.A vinyó mivel leadja a hőt persze hogy forró.De ha kívül 80 fok azn belül lehet 40 is.
A hő meg felfelé megy az elektronika + a lemez alul van.Akkor hol a gond?
Keveritek a procit a vinyóval,meg bedőltök a tt. meg zalman + egyéb hülyeségeknek osz képesek vagytok 40gb-os wincsire 5 rongyos hűtést rakni ők meg már minden hülyeségetkitalálnak oszt belőletek élnek.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#6) kingston


kingston
tag

Maxtorokkal semmi gond nincs.A seagate meg samsung persze,hogy nem melegszik,mikor lassabbak.A teszt az csak 1 dolog.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#7) kingston


kingston
tag

Mérted már valaha mennit forog percenkent?
Lehet hogy a tesztbe gyorsabb,de ha xp betöltődik,file-t keresel,stbstb azt a teljasítményt nem pótolja a teszt.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#8) karib


karib
addikt

Azért nem árt hűteni... Akár egy 8 cm-es ventilátort állíts eléjük, hogy legyen légmozgás körülöttük. Semmi sem szereti a túlzott melegedést...

Department of Redundancy Department

(#9) HiperG válasza kingston (#5) üzenetére


HiperG
addikt

Én azért kifizetek 5k-t ha cserébe nem száll el sok kedves cuccom... :U

(#10) Fireblade


Fireblade
csendes tag

Nekem is a 7 hónapos vinyóm kezdett el kattogni nemrég! Egybeesés...? Nemrég aláraktam egy coolink 8 cm-est, azóta rackben tartom és 19-23 fokos!!

Hajrá SonyJxx!

(#11) agrarfiatal válasza HiperG (#9) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

sulinetben most rendeltem 3 samsungot csak remélem hogy dec végéig megjön számlával együtt

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#12) HiperG válasza agrarfiatal (#11) üzenetére


HiperG
addikt

3mat? derék...

(#13) agrarfiatal válasza Fireblade (#10) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

én is most akarok valami 8cm ventit elépakolni. Nem kattog sokat csak néha de akkor az rendesen odabasz.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#14) agrarfiatal válasza HiperG (#12) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

fő a biztonság

kb 1,5 hónapon belül kétszer xp telepítés. Szerencsére minden adat megmaradt. kb 30gb

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#15) agrarfiatal válasza kingston (#7) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

a magas hőmérséklet miatt a wincsinek többször kell fejkalibrálást végeznie. Ilyenkor minimális az olvasási és irási sebesség.

Ez meg hülyeség hogy seagate és samsunk hüvösebb mert 5400as. Úgyanúgy van 7200 is

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#16) HiperG válasza agrarfiatal (#14) üzenetére


HiperG
addikt

Nekem sajna egy Samsung szált el :)

(#18) kingston válasza agrarfiatal (#15) üzenetére


kingston
tag

Akkor?Miért a maxtort szidjátok?

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#19) kingston válasza Kalandor (#17) üzenetére


kingston
tag

Ami olyan fontos azt kiírom cd-re vagy dvd-re.
Nem csak a meleg miatt szállhat el vinyó.Én csak azt mondom,hogy ha 5 ezerért hűtést veszel attól még elszállhat a vinyó de ha ebből a pénzből kiíratod dvd-re az megmarad.De különben nem vitatkozni akarok,mert nekem is olyan cuccok vannak 100gb-on,hogy nem tudom mit csinálnék ha oda lenne./maxtoron/

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#20) HiperG válasza agrarfiatal (#15) üzenetére


HiperG
addikt

Egy 7200-as samsung is hűvösebb mint egy 7200as maxtor...

(#21) odani


odani
tag

Hát erről most szép kis vita nyílhatna, de sztem érdemes abban megegyezni, hogy akinek feltűnően forró a vinyója, az vegyen rá valami kis hűtést (bármelyik boltban eléd raknak párat, és még átb*szni se lehet ezzel), akinek nem melegszik annyira, ... hát annak csak jobb! :-)

(#22) odani


odani
tag

Hát erről most szép kis vita nyílhatna, de sztem érdemes abban megegyezni, hogy akinek feltűnően forró a vinyója, az vegyen rá valami kis hűtést (bármelyik boltban eléd raknak párat, és még átb*szni se lehet ezzel), akinek nem melegszik annyira, ... hát annak csak jobb! :-)

(#23) T-800


T-800
tag

Tud valaki passziv megoldast a Zalmanon kivul? Esetleg olyat, ami elfer 3,5 helyen is.

(#24) Den válasza HiperG (#4) üzenetére


Den
veterán

Mert a megbzható, mint te is tapasztaltad :)

www.simson4t.hu

(#25) L3zl13 válasza kingston (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Wow! Nem is tudtam, hogy integrált peltier van a maxtor vinyókban! :U
Mert másképp nehezen elképzelhető hogy a hőtermelő részen alacsonyabb legyen a hő, mint a hőleadónál.

Aki hülye, haljon meg!

(#27) Den válasza kingston (#5) üzenetére


Den
veterán

te jó ég

www.simson4t.hu

(#28) Alvin_ti4200 válasza agrarfiatal (#3) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Lehet=biztos:U

(#29) Alvin_ti4200 válasza kingston (#5) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

No comment:(((

(#30) Den válasza Fireblade (#10) üzenetére


Den
veterán

19-23 fokos? Miért a szobában hány fok van, 10?

www.simson4t.hu

(#31) Alvin_ti4200 válasza kingston (#6) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Maxtorokkal semmi gond nincs?:DD

(#32) Alvin_ti4200 válasza Den (#30) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

:DD

(#33) L3zl13 válasza Den (#30) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Milyen ''szobában''? :))

Aki hülye, haljon meg!

(#34) Szaky


Szaky
tag

En mindaket nagyobb kapacitasu winyomat fujatom alulrol! :))) Belekalkulaltam az arba, jobb felni mint megijedni! :)

(#35) robekri válasza kingston (#18) üzenetére


robekri
addikt

Mert aki olvassa a fórumokat látja, hogy mennyi bedöglik! Főleg a 40-60-80Gb-os széria! Egy nagy fos az egész! Vegyed csak nyugodtan ezeket a szarokat!

:(( :((

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#36) Crull válasza robekri (#35) üzenetére


Crull
csendes tag

1et értek! :) egy 700Ft-s ventit és máris elviselhető ~45C°-s lett a wincsi. :DDD

(#37) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

nekem aida 42öt ír ki pedig nincs venti rajta de most tervezem. kb 3 kete párszor kattogott elég nagyokat mostanában nem hallottam. még van kb 5 hónap gari rá.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#38) RnJ válasza agrarfiatal (#37) üzenetére


RnJ
tag

Hali, amiután nekem elkezdett kettogni, rögtön be is halt! a probléma a Maxtor vinyóknál, hogy kinyúvad a hőérzékelő biztonsági elektronikája, és hagyja tulmelegedni saját magát, mielött behalt a 80-as maxtorom, tojást lehetett fvolna rajta sütni!

Vegyél hűtőt, vagy vidd vissza!

funky

(#39) Fireblade válasza Den (#30) üzenetére


Fireblade
csendes tag

Szia!

Nem, azért nem 10 fok van, hanem legalább 25-26. Az az igazság, hogy csináltunk rá faterral egy kis dobozkát a hűtőre: előről beszívja a levegőt hátra küldi ki nagyon hatékony!! :DD

Hajrá SonyJxx!

(#40) Isten


Isten
tag

Sziasztok,

en is ezt vettem eszre a 80-as maxtornal (szanaszet melegedes).

Az igaz, hogy magas a fordulatszam (7200), de tok uj a vinyo (uj=tegnapi). En nem tudom, ebben milyen hoerzekelo van, de igy is tojast lehetne sutni rajta!

55-60 fokos, ez tok sux!!

(#41) jerry311 válasza kingston (#5) üzenetére


jerry311
nagyúr

hát ekkor a baromságot rég hallottam.
a hő (saját akaratából) csak a melegebb helyről megy a hidegebb felé.
tehát ha kívül 80 fokos akkor belül melegebb.

a meleg nemcsak a mechanikának árt, hanem a mágneses stabilitás (vagy mi a halál) is csökken, tehát minél melegebb a vinyó annál nagyobb az esél aatvesztésre.

A léyneg hűteni KELL!
Mostanában nem divat, de amikor bejöttek a 7200rpm-es vinyók általában mindegyiken (vagy legalább a leírásukban) ott volt a felhívás: ''Hűtés ajánlott!''

(#42) jerry311


jerry311
nagyúr

hát szerintem nem meghal a hőérzékelő dióda, hanem be sem építik :))
zsir uj maxtoromat nem bírtam megfogni (sajnos a nagykerben enm volt más és nagyon kellett)
raktam is rá hűtést. Nem értem miért kell 5000-ért hűtést venni, bemész a bontóba veszel egy at tápot ami nem megy de működő golyóscsapágyas venti van benne azt meghajtod 6V-on és kész. belekerült 200 forintba

(#43) piszkosfred


piszkosfred
csendes tag

Hi!

Egyszerűen venni kell egy hűtőt amit rá lehet csavarozni a vinyó aljára. A Titánnak vagy ilyenje pl.,1500 HUF. Azóta a 7200-es maxtor 23-26 fok.

Bye

Freddy

(#44) anulu


anulu
félisten

Nálam a 4 házventillátorból most döglődik egy, pont az, amelyik a 2 Seagate 120GB + 1 WD 120 GB-sat hűti. Így 1,5hét után kikapcsoltam a gépem, mikor Ljöttem otthonról. Inkább álljon, minthogy megfőjön. Majd hazamegyek, és kicserélem... Amúgy ''700Ft-os'' hűtők vannak.
Amúgy kb 1 éve van meg mind a 4 hűtőm. A Ct házammal vettem. Most jött el az ideje, hogy szvsz mind a 4et ki fogom cserélni. Fő a biztonság :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Forró vinyó! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.