Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16251) venember83 válasza hackeeeee (#16034) üzenetére


venember83
nagyúr

Ott legalább nincs autó, amúgy se lenne dobogó vagy netán győzelem... De az utóbbi két csapatnál igen.

(#16252) trassher válasza MPowerPH (#16238) üzenetére


trassher
addikt

Pihenjél már ember! A többit sc-s versenyzőt ilyen alapon akkor még később büntetik meg, ha egyáltalán megbüntetik őket. Ha Alonso olyan nagy vagány akkor nem a rádióba siránkozik hanem elmegy a sc mellett Hamiltonnal és megmutatja neki hogy nem csak ő csinálhat ilyet.

Redmi Note 7

(#16253) Oliverda válasza mrlujoak (#16245) üzenetére


Oliverda
félisten

Teljesen mindegy hogy mit csinál. Ha van rajta sapka azért, ha nincs akkor meg azért. Ilyen a topik közönsége.

Amúgy most pont volt illetve van rajta sapka tehát most éppen azért. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16254) A_ScHuLcZ válasza Oliverda (#16253) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Vedd le a szemellenzőt öregem, hogy tisztán lássál! :(

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#16255) ronaldo válasza Oliverda (#16152) üzenetére


ronaldo
őstag

Ahhoz milyen szabályt kell ismerni, hogy hamilton szabályt szegett és gyakorlatilag ugyanazon a helyen maradt ahol volt, aki meg betartotta a szabályt, az a 10. és 15. helyre csúszik vissza.?

Szerintem a verseny után aranyosan meg kell vizsgálni az esetet és mondjuk massa után berakni a végeredményben. Talán az megfelelő mértékű büntetés.

Másrészt meg a szabály aligha hülye, hisz a safety cart nem lehet megelőzni. Csak annak aki körhátrányban van. Nos hogy mikortól nem lehet megelőzni az SC-t? Amikortól a pályán van. Mikortól van a pályán? Ha átment a fehér vonalon. Szerintem ez nem hülye szabály.

Na mindegy, elég szánalmas volt ez az egész. Schumacher boxutcás győzelmével meg semmilyen szempontból nem összehasonlítható, mert bár az is furcsa volt, semmiben sem hasonlít. Ott MS megkapta a büntetést és akkor tölthette le amikor akarta. Nem a büntetés mértékéről ment a vita. Itt meg arról van szó, hogy jól reprodukálható 3 "minta" van (hamilton, alonso, massa) a megfelelő végeredménnyel. Szerintem itt nem objektivitásra és pontosságra van szükség, hanem némi algebrai ismeretre. ;)

(#16256) mrlujoak válasza D@ni88 (#16250) üzenetére


mrlujoak
veterán

Miért? Ez baj?

Akkor az a sok versenyző se szerezzen pontot? Őket is megbüntetik, de mégis szereznek pontot.
Sőt.
Mivel alamuszik voltak a bírók, Buttonnak sikerült olyakkora előnyt kiautóznia, hogy ígyis-úgyis ott végez (Pontokért!) mint ha nem kapott volna büntit.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#16257) Viktor77 válasza trassher (#16252) üzenetére


Viktor77
titán

Azt hiszem, a nevében is elnézést kérhetek, amiért betartotta a szabályt.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#16258) hackeeeee válasza trassher (#16252) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ő legalább nem szegett szabályt, betartotta azt. Ez most baj, hogy sportszerű? Ha más lett volna a helyében lehet ugyanúgy rinyált volna. Hol itt a gond? Amúgy Hamiltonnal csak annyi a baj, hogy sok ilyen b@romságot csinál/csinált már eddig, és mindig mások szívtak, Ő pedig nem, ezzel van itt a fő probléma. Mármint azoknak, akik fel vannak háborodva, nekem aztán meg tökmindegy. De abban igaza volt Alonso-nak, hogy fele annyi időbe nem került a boxutca áthajtásos büntetés, mint a lassú kör az SC mögött...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#16259) CptMisi válasza trassher (#16252) üzenetére


CptMisi
őstag

Tehát Alonso a szar, mert nem szegte meg a szabályt? :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#16260) D@ni88 válasza mrlujoak (#16256) üzenetére


D@ni88
addikt

Na és Hamiltonnak is pont akkora büntit adtak. Véletlenek összjátéka ugye? ;]

(#16261) hackeeeee válasza D@ni88 (#16260) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Na azért ilyen mérvű összeesküvéseket ne kezdjünk el szövögetni. :D

Véleményem szubjektív...

(#16262) MPowerPH válasza trassher (#16252) üzenetére


MPowerPH
félisten

Alonso szabályos volt, Hamilton nem. Mondhatsz akármit, Alonso látta ennek a kárát. Sportszerűtlen gerinctelen alak a Hamilton, de ez már régebbről ismert volt.
Az megint más kérdés, hogy a sportbírók mit csináltak odafent. Nem álltak a helyzet magaslatán, szégyen a mai munkájuk. Ez bizonyítja az is, hogy a többi versenyzőt meg se tudták a futamon büntetni.

"Ha Alonso olyan nagy vagány akkor nem a rádióba siránkozik hanem elmegy a sc mellett Hamiltonnal és megmutatja neki hogy nem csak ő csinálhat ilyet."

Ez a Te egyéni elferdült véleményed 6 sör után, ezek a dolgok nem így működnek. Alonso szóvá tette, hogy szabályosan járt el, és mégis ő bukott a legnagyobbat. Teljesen jogosan siránkozott, mert igaza volt.

Don't Tread On Me

(#16263) trassher


trassher
addikt

Akkor lehet menni levelet írni az FIA-nak hogy szurkolói kérésre vizsgálják felül az esetet. Buttonnak is összejött annyi előny hogy ha megkapja a 20 sec-et akkor is marad ahol volt. Őt miért nem akarjátok intenzívre tenni ugyanilyen alapon?

BMW001:Mindenképpen személyeskedni akarsz? :) A 6 sörös benyögést meg inkább nem kommentálnám mivel nem ismerjük egymást.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#16264) bambano


bambano
titán

remélem még nem volt: Webber :))

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16265) MPowerPH válasza trassher (#16263) üzenetére


MPowerPH
félisten

Buttton egészen máshogy szerzett előnyt, nem előzte meg az SC-t. Te nagyon kevered a dolgokat. :U

Az csak egy példa volt, nem személyeskedek. Kb. ennyi értelem volt ebben a hozzászólásodban, azért használtam ezt a kifejezést. Ilyen hülyeséget írni csak ittasan lehet...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#16266) mrlujoak válasza D@ni88 (#16260) üzenetére


mrlujoak
veterán

Sőt, kérlek!

Alonso is ua a büntetést kapta, amikor pár futammal ezelőtt kiugrott a rajtnál!

Akkor neki is ott stop&go vagy kizárás kellett volna legyen?!

Srácok dolgozzátok már fel.
Hibázott. A bírák ezt kivizsgálták, adtak egy általános büntetést.
Ehhez nekik van jogkörük.
Sem Alon-nak, hogy súlyosbítsa, sem Hamiltonnak , hogy mérsékelje a büntetést döntési joga nincs.

Ha nehezményezitek a büntetés mértékét - akkor én meg itt jelzem Alonso kiugrásáért kapott enyhe büntit - akkor tessék a bírákra fújni!!!!

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#16267) helloka válasza bambano (#16264) üzenetére


helloka
csendes tag

ez beteg:D

(#16268) venember83 válasza trassher (#16263) üzenetére


venember83
nagyúr

Egyelőre még csak Hami ügyét tárgyaljuk. Majd jön Gombos is, ne félj. :DDD

mrlujoak: A kiugrásnál érdemes megnézni, mennyit nyert a kiugrással, majd mennyit vesztett a büntetéssel. Ezt követően pedig ugyanezt Hamiltonnál. Szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#16269) Motion_Blur válasza mrlujoak (#16266) üzenetére


Motion_Blur
félisten

És a kiugrással nyert fél kört + 6-7 pozíciót?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#16270) D@ni88 válasza mrlujoak (#16266) üzenetére


D@ni88
addikt

és? Alonso azzal mennyi előnyt szerzett? és mennyit Hamilton?
meg a rajt az egy szituáció, ott ezredmásodpercek számítanak. Itt meg látja, lassít...

amúgy érdekes csak a MClarenesek védik Hamiltont, a többi mindenki tisztán lát.

[ Szerkesztve ]

(#16271) trassher válasza MPowerPH (#16265) üzenetére


trassher
addikt

De a végeredmény ugyanaz, és a sportbírók ott se hoztak időben döntést, ergo ő se ott kéne legyen ahol van.

Redmi Note 7

(#16272) MPowerPH válasza mrlujoak (#16266) üzenetére


MPowerPH
félisten

És akkor Alonso az első helyre jött vissza? Jah, hogy azzal el is úszott a versenye....

trassher: Végeredmény ugyan az, egyet értek. Csak a kettő közül Hamiltoné volt a szabálytalanabb megmozdulás.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#16273) Oliverda válasza ronaldo (#16255) üzenetére


Oliverda
félisten

Szabályt szegett, megkapta a szabálykönyvben erre kiírt büntetést. Ennyi történt de persze lehet még ezen nyavalyogni naphosszat. Én úgy is tudtom hogy a hőbörgök döntő többségéből csak az elvakultság beszél így különösebben nem is veszem komolyan ezeket a nyavalygásokat. Írjatok az FIA-nak hogy ezért ti más büntetést akartok. Biztos komolyan fogják venni. :)

Amúgy Alsono-t én is sajnálom. Szegény szent ember aki még sosem csinált semmi disznóságot és olyan tiszta a lelke mint egy ma született fehér galambnak...

bambano: :DDD

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16274) mrlujoak válasza Motion_Blur (#16269) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nem. (ez viszont a verseny szituációja dönti el)

De látod?
Te is a bírák döntését vitatod. Akkor Te se Hamiltont támadd!

Hamiltonnak épp akkora mákja volt a büntetéssel, mint Vettelnek, hogy ő meg épp el tudott menni a SC előtt.

BMW001:

"És akkor Alonso az első helyre jött vissza? Jah, hogy azzal el is úszott a versenye...."

Nem. De ez nem is az a verseny. Alonso hibázott, a bírák lefülelték, kapott egy általános büntit.
Itt is ua ez a helyzet. Hamilton hibázott. A bírák lefülelték, és kapott egy általános büntit.

Lehet tovább vinni a fonalat.
Múltkor Schumit megbüntették, versenyen kívül. Pontszerző helyről került hátra.
Most (jelen állás szerint) a sok versenyzőt is megbüntetik, szintén futam utáni büntetéssel, de a többségük ua ott fejezi be a versenyt.

Nincs igazság mi?

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#16275) MPowerPH válasza Oliverda (#16273) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megkapta, de nem akkor kapta meg, amikor meg kellett volna kapnia. A szabályszegés egyértelmű volt, nem tudom miért kellett 10+ körig ezen gondolkozni. Na miért? Erre már megadtam a választ. Azért mert Hamilton volt a tettes.
Ha azonnal megkapja a büntit, Massa mögé kerül. Az lett volna a fere játék, nem ez.

És Hamilton azért is gerinctelen volt, mert lehetett látni, hogy lassít mikor meglátja az SC-t, utána direktbe rágyorsított.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#16276) D@ni88 válasza Oliverda (#16273) üzenetére


D@ni88
addikt

Oké, de ebben a szezonban, ahány futam volt, annyin volt "szerencséje" Hamiltonnak.
Mike: mi a problem?:D
amit írtam úgy van, ha még fáj is :DDD

Látom szerkesztetted, ezzel törölve amit ide kommenteltem. Beírom újra. Vegyél vissza! Nem szeretnék bármilyen utalást látni a bőrszínével kapcsolatban!

[ Módosította: Viktor77 ]

(#16277) Motion_Blur válasza mrlujoak (#16274) üzenetére


Motion_Blur
félisten

És Te fogod megmondani nekem, hogy ki támadhatok és kit nem?:):)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#16278) -Mike-


-Mike-
addikt

Daninak adjon már valaki egy ban-t sokat káromkodik sérti a vallásom. :)

(#16279) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Felesleges ezen a Hamilton szituáción vitatkozni.

Néhány másodperc leforgása alatt kellett dönteni az adott szituációban ami háromféleképpenalakulhatott volna, és ebben van olyan helyzet is amikor Hamilton elmehetett volna büntetés nélkül az SC mellett.

Magyarul az F1 szabályai alapján 66% esély volt rá hogy ugyanitt vagy jobb helyen végezzen, ennyi.....

(#16280) mrlujoak válasza Motion_Blur (#16277) üzenetére


mrlujoak
veterán

Jaj, dehogy! :)
Félreértés ne essen én mindezt mosolyogva írom.

Felőlem hibás lehet Webber is, mert minden miatta lett...
:U

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#16281) hackeeeee válasza bambano (#16264) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ajj baz, ez fájt. :D

Véleményem szubjektív...

(#16282) apóka


apóka
aktív tag

Gondoltam, hogy a hemi fanok szerint igazságos bünti volt.....
Érdekesen nyilatkozott: már azt "hitte", hogy megelőzte a sc-t......erről az a hír jut eszembe, ami a múlt héten volt....a megállított autóba 7 db élő szarvas volt összekötözve (az utastérben és a csomagtartóban). Az utas azt mondta a rendőrnek: "én nem is láttam, hogy a gépkocsiba állatok is vannak"
A büntetés nem érte el a célját, mert a szabályszegéssel jogtalan előnyhöz jutott. Ezen nincs mit magyarázni, jogosan merül fel a sumákolás gyanúja!

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#16283) CptMisi válasza Flashcash (#16279) üzenetére


CptMisi
őstag

a szabályok alapján nem mehetett volna el, de amúgy igazad van, ilyen megfogalmazásban viszont nagyon nem :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#16284) mrlujoak válasza apóka (#16282) üzenetére


mrlujoak
veterán

Miért?

Te mit adtál volna?

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#16285) Oliverda válasza MPowerPH (#16275) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor te is írj az FIA-nak vagy személyesen Frentzen-nek, hogy milyen tetveslassan dolgoztak a többi bírával egyetemben.

Persze én titkon tudom, hogy valójában az is Hamilton hibája, hogy nem akkor kapta meg, amikor meg kellett volna kapnia. :D

"És Hamilton azért is gerinctelen volt, mert lehetett látni, hogy lassít mikor meglátja az SC-t, utána direktbe rágyorsított."

:DDD

mrlujoak: Sortűz. Minimum. :D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16286) hackeeeee válasza Oliverda (#16285) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Naja. :D

Amúgy Palikék is mondták, hogy lehet Alonso is jobban járt volna, ha akkor elmegy Hamilton-nal együtt. Akkor Ő is megúszta volna ennyivel.

Dehát nem tette, sportszerű volt. Ez van, most ezen felesleges rágódni.

Ők meg jót röhögnek rajtunk, hogy mi ilyeneken rágódunk. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#16287) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nézzétek a meccset, kivégzik az angolokat! :DD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#16288) Flashcash válasza CptMisi (#16283) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem így van.
Majd este rakok képet, hogy mi hogy van a szabályok alapján, mert most nincs időm.

(#16289) Viktor77 válasza Motion_Blur (#16287) üzenetére


Viktor77
titán

Ja, a bírók.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#16290) Oliverda válasza Motion_Blur (#16287) üzenetére


Oliverda
félisten

Melyik meccsről beszélsz? :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16291) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nah, nyugvásképpen lapozzátok át ezt. :D

Véleményem szubjektív...

(#16292) Motion_Blur válasza Viktor77 (#16289) üzenetére


Motion_Blur
félisten

F1-en az angoloknak fújtak, így lesz meg az egyensúly :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#16293) mrlujoak válasza Motion_Blur (#16287) üzenetére


mrlujoak
veterán

ááááááááááááááá

itt meg egy ilyen gólt nem adnak meg áááááááááááááá
vakok.

éljen az emberi szem a lassított videófelvétellel szemben

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#16294) apóka válasza mrlujoak (#16284) üzenetére


apóka
aktív tag

Miért?

Tökéletesen érted amit írtam, akkor minek magyarázzam tovább....

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#16295) MPowerPH válasza Motion_Blur (#16292) üzenetére


MPowerPH
félisten

:C :C :C

Németeknek szurkolok, de nem tetszik az, hogy nem adták meg a jogosan szerzett gólt. Hülyék a partjelző és a sportbírók is. :P

Don't Tread On Me

(#16296) Oliverda válasza hackeeeee (#16291) üzenetére


Oliverda
félisten

Kész szerencse hogy Kova erre a versenyre dupla légzsákot kapott különben még nagyobb baj is lehetett volna...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16297) grabber válasza hackeeeee (#16291) üzenetére


grabber
addikt

Átnéztem,akkor folytathatjuk? :D Új szabály kéne,ha egy versenyző egy év alatt 3+1 szabályt szeg meg,akkor ban-t neki :U

(#16298) Oliverda válasza grabber (#16297) üzenetére


Oliverda
félisten

--> jean.todt@fia.com

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16299) bobsys válasza MPowerPH (#16275) üzenetére


bobsys
addikt

na miert kellett gondolkozni?
azt ne mond, hogy a mclaren kezeben van az osszes sportbiro

És Hamilton azért is gerinctelen volt, mert lehetett látni, hogy lassít mikor meglátja az SC-t, utána direktbe rágyorsított
:DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#16300) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Alonso:

„Kiválóan mentünk, a harmadik helyen voltunk egy remek rajtot követően. Aztán a biztonsági autót beküldték a pályára, ami nem volt a legszerencsésebb számunkra, de Hamilton megelőzte a biztonsági autót, és az orvosi autó mellett is elment a sárga jelzés alatt, amit még soha nem láttam."

„Mindössze méterekre voltunk egymástól, és ő a második, én pedig a kilencedik helyen végeztem, tehát felmerül a kérdés, hogy hol itt az igazság.”

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.