Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2007 - Archívum V. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4501) JJános válasza Motion_Blur (#4497) üzenetére


JJános
addikt

Néztem volna tovább is, mit művelt Sumi! Köszi!

2007-05-06 óta itt!

(#4502) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

A Ferrari állítólag egy továbbfejlesztett motorral érkezik Silverstoneba. Illetve az aero csomag második fele is felkerül az autóra.

Kíváncsi leszek az eredményre ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4503) Chip válasza wildrain (#4495) üzenetére


Chip
aktív tag

Tudom nem nekem címezted, de bennem is felmerült ez a kérdés.
Talán 2005-ben a San-Marinoi Nagydíjon? Schumacher vs Button

(#4504) -Mike- válasza Motion_Blur (#4497) üzenetére


-Mike-
addikt

de idegesítő a zene alatta

(#4505) Zoza24


Zoza24
senior tag

[link]

olvassátok el,s alatta a hozzászólásokat is érdemes... :U

Forza Italy!

(#4506) venember83 válasza Motion_Blur (#4497) üzenetére


venember83
nagyúr

Azert tegyuk hozza, h ritkan volt meg ez a motivacio Schuminal... Ha meglett volna minden versenyen, akkor mar 1 kozepszeru autoval tudott volna nyerni versenyeket, de valosag az, h sokszor Ferrarival sem tudott, pl utolso ket ev nem egy versenye, 2005ben Imolaban elborult az agya s ment, ugyanigy az utolso versenyen, de ezek nem voltak annyira gyakori pillanatok (ertsd: 1 evben max 1-2szer). Mindig gyors volt, szo se rola, de ritkan ennyire :P

(#4507) Oliverda válasza Zoza24 (#4505) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem nem érdemes... ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4508) Carpio válasza venember83 (#4506) üzenetére


Carpio
tag

Annyira motivált versenyző, mint Schumi talán csak Senna volt az f-1-ben.
Még 5 vb címmel a háta mögött is motiváltabb volt, mint a többi pilóta.
A középszerű autókról meg annyit, hogy Ford motorral is nyert vb címet. Ami nem nagyon sikerült az elmúlt évtizedekben másnak. Arról meg nem is beszélve, hogy milyen csapat volt a Ferrari, amikor Ő odament.

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#4509) -Mike- válasza Carpio (#4508) üzenetére


-Mike-
addikt

M_B-al haverok lesztek érzem

(#4510) PazsitZ válasza PazsitZ (#4441) üzenetére


PazsitZ
addikt

[link] :((

- http://pazsitz.hu -

(#4511) Oliverda válasza Carpio (#4508) üzenetére


Oliverda
félisten

A Ford motorban viszont volt kipörgésgátló, a többiben meg nem. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4512) venember83 válasza Carpio (#4508) üzenetére


venember83
nagyúr

S milyen volt 2005ben? Hat 2006ban? Ennyi. Nem becsmereltem Schumit, elismerem, h nem lesz belathato idon belul meg 1 ilyen pilota s ferrariskent is oriasi halaval tartozok neki.

De nem ment mindig annyival a mezony folotti szinten mint ahogy a linkelt video mutatja, ez normalis emberi dolog, nem lesz tole kevesebb Schumi se. Igy is uralta az F1et nagyon bo evtizedig.

Schumacher is ember, igy nem nyujthatja mindig ugyanazt. Legalabbis eddig se tartottam Schumit emberfeletti szuperevolualt lenynek, de persze tevedhetek is, hisz en biztos csak 1 ember vagyok, tobb biztos nem, meg tan kevesebb :P

[Szerkesztve]

(#4513) válasza venember83 (#4506) üzenetére



addikt

Látom Te sem néztél 2000 előtt F1-et.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#4514) Motion_Blur válasza venember83 (#4512) üzenetére


Motion_Blur
félisten

1997, Monaco, esős verseny, 2. helyről rajtolt.

Az első kör után 6.7mp-el vezette a mezőnyt :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4515) venember83


venember83
nagyúr

Nem mondhatom, h masra szamitottam, hadd jojjon... Orulok, h mindig ott volt a Schumacher-faktor, orulok :R Mellesleg Senna ota nezem az F1et, de mind1, hadd jojjenek hsz-ek, me be strong :DDD

mod: Nem vitatom egy percig se, h rengeteg versenyen verhetetlen volt! De nem nyujtotta mindegyik versenyen azt amit 2005ben Imolaban, pl, vagy altalad emlitett 97es Monaco GP-n, vagy 2006 utolso nagydijan. Elnezest, ha megsertettem emberek onerzetet...

[Szerkesztve]

(#4516) Motion_Blur válasza venember83 (#4515) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Valóban nem minden versenyen tudott saját magához képest ennyire kiemelkedőt nyújtani. De ha megnézzük a teljes pályafutását, akkor ki lehet jelenteni, hogy nála nagyobb motivációval rendelkező, és egyenletesen erősen teljesítő pilótát elég nehéz lenne találni a mai F1-es mezőnyben. Meg az elmút 10 évben :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4517) venember83 válasza Motion_Blur (#4516) üzenetére


venember83
nagyúr

Abszolut nem vitatom ezt. Igy van. Ennek nem hiszem, h ellentmondtam volna barmelyik hsz-emmel is... Csupan annyi, hogyha magahoz kepest rendkivul motivalt volt, akkor magahoz kepest is rendkivulit nyujtott. De ez nem minden alkalommal volt igy. Ennyit mondtam, vagy legalabbis ennyit akartam, aztan maskepp sikerult/ertettetek.




[Szerkesztve]

(#4518) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#4502) üzenetére


Motion_Blur
félisten

[kép]

Indianapolis

A Low downforce front wing with a straight profile towards the endplates. The surface of the second plane is minimized.
B New rearwing with a more waved and raised main plain. New enplates as well with just two slits in them.
C Winglets with just one element instead of two.

Magny-Cours

D Front wing with a rounder shape towards the endplates. The second plain has a greater surface, especially in the middle.
E New elements on the side of the nosecone. They provide more stability and direct more air into the sidepods.
F Improved starting system (eletronics) and new parts for the clutch as well.
G Much longer exhaust pipes, they stick out well a bit out of the car.
H Medium downforce rearwing with the element configuration used in Spain.

(Not on the picture: a new floor, updates to the gearbox and a number of small other aerodynamic updates/novelties/adjustments).

Silverstone

(These updates are (very) likely, but not 100% certain yet)

I New front suspension with much thicker wishbones.
M Closed rims in the front wheels. They have a long slit in them at the underside that lets the hot air (from the brakes) escape, this should enhance the topspeed as well. They've actually been tested at Paul Ricard before the two North-Amrican races already but there, they were never used...
L An improved engine performance, work has mainly been done on the internal airflow and pressure (allowing the engine to 'breath' better) and the cilinder trumpets (to find out more, read my post on this particular update a few pages back).

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4519) WiNZO


WiNZO
tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem abban segíteni, hogy ha a Hungaroringre szeretnék eljutni Budapestről kocsival, akkor az M3-ason már kell matrica Mogyoródig vagy az ott még ingyenes?

Köszönöm előre is!

WiNZO

(#4520) wildrain válasza #70869248 (#4499) üzenetére


wildrain
addikt

Tudtam, hogy Te tudni fogod, ki csinált ehhez hasonlót. Asszem egyszer már szóba került ez az előzés. :D
Sato Hockenheimben néhány éve Trullin mutatott be egy ilyet, igaz, hogy jóval nagyobb sebességnél, de szintén nem engedett a baloldalon nyitott helynek, és mégis inkább jobboldalra erőltette be az autót, de egy akkora helyre, ahová kevesen próbálnák meg, főleg nem ilyen sebességnél.
Ebben benne van 2:42-nél: [link]

Motion: Kimi is elég brutál módon előzte meg Trullit annak idején, eszembe is jutott, hogy most egyedül Alonso próbálta meg a gyors sikánban (meg Kovalainen is, de az még messzebb volt az elegáns manővertől, mint Alonsoé:D).

(#4521) wildrain válasza Motion_Blur (#4518) üzenetére


wildrain
addikt

A képeket elnézve Magny-Coursban azért voltak olyan gyorsak, mert már kormány is volt az autóban... :D

(#4522) venember83 válasza wildrain (#4521) üzenetére


venember83
nagyúr

Kepzeld, Silverstoneban meg motor is :DDD

(#4523) wildrain válasza venember83 (#4522) üzenetére


wildrain
addikt

Fúbázz, mi lesz hétvégén... :Y :DD

(#4524) #70869248 válasza wildrain (#4520) üzenetére


#70869248
törölt tag

kár hogy a videóból kimaradt az a futam ahol fél kézzel fogta a kormányt, a másikkal meg kitámasztotta a fejét (sisakját) :D

(#4525) wildrain válasza #70869248 (#4524) üzenetére


wildrain
addikt

Az szerintem Button volt 2005-ben (vagy 2003-ban?). Elmozdult a HANS, ha jól emlékszem, és fojtogatta menet közben, vagy valami ilyesmi...

Hopsz, nem maradt ki, 5:10-nél mutatják.

[Szerkesztve]

(#4526) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

A McLaren főmérnöke a kémkedési botrány új szereplője! [link]

''Időközben a brit rendőrség házkutatást tartott Coughlan angliai otthonában, ahol információink szerint megtalálták a Ferraritól ellopott anyagokat.''

Ez igen...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4527) wildrain válasza #70869248 (#4524) üzenetére


wildrain
addikt

És rosszul emlékeztem a sisakfogós esetre is, tényleg Sato volt: [link]
És nem, tényleg jól emlékeztem: ...Jenson Button egykezese borzolta a kedélyeket: az angol pilóta az utolsó boxlátogatása után még hátralévő táv zömét egy kézzel kormányozva vezette végig, mert a sisakját a fejéhez rögzítő csat túl szorosra állítódott, és fojtogatni kezdte. Lélegzetelállító volt tehát, ahogy a BAR ásza megszerezte a második helyet. ([link])

[Szerkesztve]

(#4528) wildrain válasza Motion_Blur (#4526) üzenetére


wildrain
addikt

A McLaren közleményében hangsúlyozta, hogy nem profitáltak a lopott adatokból...
Na persze, a nagy semmiért fogadta el a főtervező. Valószínűleg csak tapétának akarta használni a terveket a wc-jében. :U

(#4529) venember83 válasza wildrain (#4528) üzenetére


venember83
nagyúr

Ja, persze, h nem... Ez kb olyan, h megdugt@m, de nem elveztem :DDD

Elnezest ha tul vulgaris vagyok, ha kell, szoljatok s kiteszem a 18as karikat :U

wildrain: Elkepzelheto (de nem valoszinu), h a McLaren nem tudott az akciorol, de azert nem kis csodalkozas lehetett, mikor a mernok eloallt meroben uj otletekkel... Kulonben osszeeskuves-elmelet ide vagy oda, szerintem McLaren iden mar nagyon ehes volt a sikerre, ezert hozta Alonsot s ezert nem tartom elkepzelehetetlennek, h tenyleg vaj van a fuluk mogott.

[Szerkesztve]

(#4530) wildrain válasza venember83 (#4529) üzenetére


wildrain
addikt

Meg ugye, az is furcsa, hogy az említett adatok áprilisban kerültek a McLarenhez, és pont akkor táltosodott meg az angol csapat. Habár ez lehet véletlen egybeesés, mert nem 5 perces meló lehet felhasználni valamit, ami a terveken van, de azért elgondolkodtató.

(#4531) Motion_Blur válasza venember83 (#4529) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Az infok felhasználása után felnyomták a főtervezőt, aki egy személyben elviszi a balhét, a McLaren mit sem tud az egészről, még fel is háborodik.

Klasszikus :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4532) venember83 válasza Motion_Blur (#4531) üzenetére


venember83
nagyúr

Igy van, lehetseges, de azert merem meg azt hinni/remelni, h konnyebben valik 1 ember aljassa mint 1 egesz csapat/csapatvezetes...

Naiv es hulye vagyok, tudom...

Oliverda: Ha ebbol kihozod, h Bernie bacsikam van az egesz mogott, akkor... :C

[Szerkesztve]

(#4533) Oliverda válasza Motion_Blur (#4531) üzenetére


Oliverda
félisten

Ebben tényleg lehet valami. Ki tudja, még az is nagyon könnyen elképzelhető hogy tavaly, vagy korábban pedig Coughlan adott át Stepney-nek anyagokat.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4534) Motion_Blur válasza venember83 (#4532) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Dehogyis Bernie....SUMI!!!! :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4535) Oliverda válasza venember83 (#4532) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezt inkább meghagyom Sanyibácsinak.

Áhhh....Motion lelőtte a pojént! :DDD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4536) Peat;) válasza Motion_Blur (#4531) üzenetére


Peat;)
veterán

Okés, ejnye bejnye. De nekem még mindig homály hogy ettől meg az állítólagos portól miért esett vissza a ferrari? Nemhinném hogy csak 1 példányban létezett volna a doksi, na meg azt se tudjuk mi van benne. Sok hasonlóságot nem látok a két autón, tudom semmit nem jelent, de toyota valahogy külsőre hasonlított a ferrarira. Az meg érdekes hogy ha az élcsapatoknál ilyen meg olyan jó csapathangulat uralkodik akkor hogyan történnek meg ilyesmik :U (ide mclaren-ferrarit értem, többiekről nem hallottam elhagyjuk a csapatot, csalunk lopunk stb dolgot)

(#4537) venember83 válasza Motion_Blur (#4534) üzenetére


venember83
nagyúr

Ja, aki hamiltoni alarcot is felvett ugye... Meg fogadott 1 dublort, h az jarkaljon helyette a Ferrarinal... Kezd osszeallni a kep ;)

(#4538) Motion_Blur válasza Peat;) (#4536) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Írtam én ilyet, hogy ezért esett vissza a csapat? Ami egyébként nem kizárt, de nincs rá bizonyíték. Arra viszont van, hogy a McLaren adatokat lopott a Ferraritól. Ejnye-bejnye...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4539) Oliverda válasza Peat;) (#4536) üzenetére


Oliverda
félisten

Kell valami/valaki amire majd rá lehet fogni hogy ezen úszott el a VB cím.

Amúgy a Spyker is megszerezte a Toro Rosso terveit, de ezt már ugye mindenki régen el is felejtette.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4540) Motion_Blur válasza Oliverda (#4539) üzenetére


Motion_Blur
félisten

''Kell valami/valaki amire majd rá lehet fogni hogy ezen úszott el a VB cím.''

Kifejtenéd bővebben?

eXodus: :DDD

[Szerkesztve]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4541) eXodus válasza Oliverda (#4539) üzenetére


eXodus
őstag

Oké adjon infókat a Mclaren a ferrarinak kárpótlásul. Akkor nem lesz mire fogni.....
Jah h nem fog megtörténni...aha értem....

Sőt szerintem Nigel esti meséked adott Mikenak h a lányának felolvassa estére. De a gonosz ferrari keresztbetett és most szegény kislány durci.

(#4542) venember83 válasza eXodus (#4541) üzenetére


venember83
nagyúr

:F

(#4543) eXodus válasza Motion_Blur (#4540) üzenetére


eXodus
őstag

Egyébként az a szánalom h mindenki kifogást talál ha nem lesz VB....
Legyen ez rönó vagy mekláren...
De ami násnál természetes az a ferrarinál kifogás/csalás. másik pl.: csapatsorrend

(#4544) eXodus válasza venember83 (#4542) üzenetére


eXodus
őstag

Csak vicces:
Ferraritól LOPTAK !
McLaren javára

Ebből következik=> ferrari kifogásokat keres. ( nemsokára csaló ferrarihoz jutunk.... )

(#4545) Oliverda válasza Motion_Blur (#4540) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát, pl. majd a McLaren biztos Stepney-re fogja fogni ha elbukják a VB-t, mivel nem rejtette el megfelelően a port. :DDD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4546) Motion_Blur válasza eXodus (#4543) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Hát igen, mi egy ilyen csapat vagyunk. Ha tőlünk lopnak, akkor is mi vagyunk a hibásak :DDD

szerk: egyébként maximálisan megértelek, de egy antiferrarissumiacsaló emberkének ez most egy nagyon új dolog ám ;]

[Szerkesztve]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4547) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

bwin.com:

Angol Nagydíj - időmérő edzés

Felipe Massa (BRA/Ferrari) 3.20x
Lewis Hamilton (GBR/McLaren) 3.40x
Kimi Räikkönen (FIN/Ferrari) 3.80x
Fernando Alonso (ESP/McLaren) 3.80x
Nick Heidfeld (GER/BMW-Sauber) 30.00x

Angol Nagydíj - verseny

Felipe Massa (BRA/Ferrari) 3.30x
Lewis Hamilton (GBR/McLaren) 3.50x
Kimi Räikkönen (FIN/Ferrari) 3.70x
Fernando Alonso (ESP/McLaren) 3.70x
Nick Heidfeld (GER/BMW-Sauber) 35.00x

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4548) matyics válasza Motion_Blur (#4538) üzenetére


matyics
őstag

Szerencsére a piros festéket nem lopták el, mert akkor már előbb szembe tűnt volna a csalás! :))

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#4549) eXodus válasza matyics (#4548) üzenetére


eXodus
őstag

A szerencse az h nincsen Kínai csapat.

(#4550) venember83 válasza eXodus (#4549) üzenetére


venember83
nagyúr

Oroszokat se kene felteni :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2007 - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.