Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2007 - Archívum V. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4801) JagdPanther


JagdPanther
aktív tag

miért megint malbipiros a Ferrari? sztem jobb volt a sötétebb árnyalatú :o

vagy csak a szemem/monitorom csal?

[Szerkesztve]

(#4802) shev7 válasza Oliverda (#4800) üzenetére


shev7
veterán

neztel livetimingot? en nem tudom mennyi uzemanyag volt Kimi autojaban, de egyreszt Massa nem ment hosszabb etapokat mint Kimi, es Kimi eleg egyenletesen hozta ezt a tempot...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4803) Oliverda válasza shev7 (#4802) üzenetére


Oliverda
félisten

Félszemmel néha-néha ránéztem. Majd holnap, azaz inkább vasárnap kiderül hogy ki mennyire volt megtankolva. A másik tippem pedig hogy Hamilton is keveset fog kapni, és bedobják a pole-ért folytatott csatába, így hazai közönség előtt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4804) #70869248 válasza Peat;) (#4796) üzenetére


#70869248
törölt tag

Igazából itt egyikünknek sincs fogalma arról hogy mit használhattak fel és mit nem.
Egyenlőre arról van szó hogy a McLaren embere adatokat fogadott el a Ferrari emberétől a Ferrari fejlesztési és beállítási adatairól.
Mivel nem tudjuk beépíthetőek-e vagy sem az így nyert információk, marad az hogy a McLaren embere a Ferrari autójáról tudott meg gyakrolatilag mindent.

Az hogy ezt direkten vagy közvetve hozott hasznot a McLaren-nek ezen megy a ködölés.
Szal ha a Ferrari elbukná a McLaren-nel szemben a VB-t, az már tiszta győzelem nem lesz.
A McLaren mindent elkövet hogy ne lehessen kapcsolatba hozni a lopással, minden ami ezután jön és már történik egy felépített védekezés,...védekezés a valós vagy vélt elkövetés következményeitől, profiktól.

Az egész dolog el van keffentve, mindenki gondol amit akar.
Nekem spec. nem jönnek be az Oliverda féle -egy tolvajjal kevesebb, ki tudja mennyi van még ott- féle terelés sem, és az sem hogy most akkor a McLaren-től el kellene venni a pontokat.
Sztem itt kiderülni nem fog semmi, mert a botrányokat akarják a legkevésbé. A Ferka lehet be van rágva, de majd meg lesznek győzve szvsz.

szerk: Én kifejezetten kiváncsi vagyok hova kunkorodik a történet vége, és a személyes véleményem eddig meg az hogy ebben vastagon benne van a McLaren.

[Szerkesztve]

(#4805) JJános válasza Peat;) (#4796) üzenetére


JJános
addikt

Azt még itt nem igazán mondta senki, hogy a siker a lopásnak köszönhető. Mármint a McLaren sikereire gondolsz.
Ha te mégis azért adod elő a verziódat, akkor itt te gondoltál arra. A ferrari táborból ilyet senki nem mondott. Én már többször leirtam, hogy egy Forma1-es autót rengeteg dologgal lehet lassítani. Gyorsítani nem annyira, mert megtették volna. Ha a BMW-ket figyelem, azt mondom, a McLaren nem gyorsult. A Ferrari viszont visszaesett az első futamokhoz képest. Azt megvizsgálni, hogy mennyi előnyük lett a McLareneknek nem annyira lehet, mivel relatív. Ilyenkor mindíg kűlső támpontot kell venni. Le lett irva, hogy előnye leginkább abból fakadt a McLarennek, hogy lépéselőnybe került, azáltal hogy a Ferrari szándékait megtudta. A hírszerzés valódi értékei az, hogy tisztába kerülünk a másik szándékával, és kihasználjuk a saját javunkra. Ennek mértékét, még a vizsgálatok sem nagyon fogják megmutatni. A FIA fog majd döntést hozni. A McLarennek most már úgy tudom több embere benne van a dologban. Feleslegesnek tartom mostantól a találgatásokat. Majd a vizsgálatok, feltárt tények birtokában mindenki döntse el, hogy a hatóságok jól döntöttek-é. Azzal nem érdemes minket Ferrarisokat riogatni, hogy valójában mindent mi tettünk annak érdekében, hogy majd elmondhassuk, ez miatt nem nyertünk bajnokságot. Ha valaki másképp gondolja, írja le véleményét, elolvasom szívesen. Az viszont jó lenne, ha a Ferrari cikizése alább hagyna. Nektek lehet, hogy jó poén, nekünk meg nem.

2007-05-06 óta itt!

(#4806) JJános válasza #70869248 (#4804) üzenetére


JJános
addikt

Na ezt most majdnem egyszerre! Így menjenek holnap az első pole-ért harcba a Ferrarik.

2007-05-06 óta itt!

(#4807) #70869248 válasza JJános (#4806) üzenetére


#70869248
törölt tag

már ma :)

..szaggatok is szunyálni :)

(#4808) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Még mindig RB-Webberrel :) [link] [link] [link]

- http://pazsitz.hu -

(#4809) Oliverda válasza #70869248 (#4804) üzenetére


Oliverda
félisten

Semmi humorérzéked nincs. :D

JJancsi #4805: ''Én már többször leirtam, hogy egy Forma1-es autót rengeteg dologgal lehet lassítani. Gyorsítani nem annyira, mert megtették volna.'' - Őőő...

''A McLarennek most már úgy tudom több embere benne van a dologban.'' - Na mesélj, mit tudsz még. Ez nekem új. Dennis bácsi benne van, mit hallottál?

''Azzal nem érdemes minket Ferrarisokat riogatni...'' - De Te McLaren-es is vagy? Vagy rosszul tudom?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4810) Flashcash válasza #70869248 (#4804) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Itt a történet vége: [link]

Pedig lehetett volna végre egy jó Honda......... ;)

(#4811) AMD Power


AMD Power
titán

Nagyon kíváncsi vagyok a ''reggeli'' időkre.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#4812) Ricardo válasza AMD Power (#4811) üzenetére


Ricardo
félisten

Nálunk borús, szerintem hamarosan esni fog :D

Komolyra fordítva, lassan kiderül ki honnan rajtol. Nagyon kíváncsi leszek.

(#4813) #70869248 válasza Oliverda (#4809) üzenetére


#70869248
törölt tag

('reggelt)

Amennyiben van, ezen kellett volna a térdem csapkodva kacarásznom?:
''..Igen valóban, a dolog pedig eddig nagyon úgy fest hogy fő tolvaj egy ex-Ferrari alkalmazott. Ki tudja hogy hány van még ott ahonnan az jött.''

..sztem ez nem humor, de nézd el nekem :)

(#4814) -Mike- válasza #70869248 (#4813) üzenetére


-Mike-
addikt

kac kac

(#4815) AMD Power válasza Ricardo (#4812) üzenetére


AMD Power
titán

Ha reggel ''lassú'' lesz a Merci akkor felaksztom magam. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#4816) Ricardo válasza AMD Power (#4815) üzenetére


Ricardo
félisten

Remélem nagy verseny lesz.

(#4817) Oliverda válasza #70869248 (#4813) üzenetére


Oliverda
félisten

Jót!

Igazából az erre akart hasonlóan értelmes válasz lenni: ''Alonsot meg nem kell jelen esetben tulsagosan isteniteni, ugyanis lopott technikat kormanyoz a dolgok jelen allasa szerint,''

;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4818) JJános válasza -Mike- (#4814) üzenetére


JJános
addikt

Gondolom, hogy nektek meg túlzott humorérzéketek van.

Aztán egyszer majd el kell számolni a dolgokkal, akkor meg már nem marad ebből a híres humorérzékből. Majd ha Mike-nak el kell számolni Mike-al. Olinak meg Olival.

Amit tegnap tettetek 5 évig terjedő szabadságvesztéssel súlytható. A személyiségi jogok védelme miatt.

Vájkáltok Olival más emberek magánéletébe, mert a humorérzéketek éppen megkívánja.

Undorító büdös pocsolyalakó! Itt volna az ideje az orcád pirulásának!

2007-05-06 óta itt!

(#4819) #70869248 válasza Oliverda (#4817) üzenetére


#70869248
törölt tag

tudom-tudom hogy mennek itt a pengevillantgatások, csak a humorérzékemet nem fogta meg a dolog :)

..nekem csak az volt meglepő hogy a történetben hogy lehet a Ferrari a hunyó?
Mármint hogy keveredik ő bele a rossz oldalról.
Hiszen most már aztán tényleg mindenki bele van keverve, és Ron Dennis állítólag a könyeivel is küszködött, de nekem úgy tünik hogy ebben a dologban a Ferrari full bárány.
Tették a dolgukat, nehézségek mellett, és még jól ki is derülnek az adataik, fejlesztéseik, felépítésük (vagy micsodájuk), előirányzott stratégiáik.
elég nagy bré szvsz, és ahogy Peat is megelőlegezte..hogy ha esetleg nem nyernek akkor még talán nem átallanak ezt szóvá is tenni, vagy a drukkereik erre hivatkozni.
Én nem tudom nyernek-e vagy sem.
De ez a dolog megtörtént dolog, és ők károsodtak benne kőkeményen.

Nehezen hiszem hogy bár megszerezték az adataikat, de bele sem nézett senki, és ez nem befolyásolta a munkájában azt aki megismerte a Ferrari, nem véletlenül, titkos adatait.
De mindegy, ez már a magam baja.

(#4820) #70869248 válasza JJános (#4818) üzenetére


#70869248
törölt tag

Ezt én a helyedben kiszedetném egy moderátorral :)

Mike-l nem kell foglalkozni, tök jó képeket linkel, de alapvetően csak szórakozni jár ide.

(#4821) -Mike- válasza #70869248 (#4819) üzenetére


-Mike-
addikt

ferrari helyében kikozmetikáztam volna az ''anyagot'' full fals infókkal és úgy odaadni sztepni gonosz szellemének h 'hé skac, itt van vigyázz rá, most úgyis mész nyaralni'
félrevezetés rulzik csak úgy mint a macs János xdxd

(#4822) Oliverda válasza #70869248 (#4819) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem tudom hogy mi lesz a vége, majd kiderül. Volt már elég fordulat ebben az ügyben, várjuk ki a nyomozás végét. Mindenesetre az elgondolkoztató hogy egy kulcsfigura, aki nagyban hozzájárult a sorozatos VB címek eléréséhez is, 15 év után gondolt egyet és ilyet csinál a csapattal.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4823) JJános válasza Oliverda (#4809) üzenetére


JJános
addikt

Igen McLarenes is vagyok természetesen, és egy kicsit minden autónak drukkolok.

És ha a McLarent támadod nekem, azt fogom védeni. És ha éppen a BMW-t, akkor azt. És amennyire lehet olyan érvekkel, amik érthetőek. Nemcsak te miattad, hanem azok miatt, akik feljönnek ide elolvassák, és elmondják majd másoknak, hogy mit olvastak itt.

És ha egy mód van rá, akkor amit te összekevertél bennük, azt kiigazítjuk, más helyes gondolkodású fórumozókkal. Szerencsére vannak itt bőven belőlük is.

2007-05-06 óta itt!

(#4824) -Mike- válasza Oliverda (#4822) üzenetére


-Mike-
addikt

biztos az Ő képe is kivan nyálazva a redbullra és erre berágott :x

(#4825) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Nyugi srácok.
Az igazság az szvsz, hogy konkrétan úgysem fog kiderülni mennyit használtak fel vagy sem. Ha felhasználtak dolgokat nem egy az egyben, valószinűleg úgy nem is működne -csak más konstrukció-. Most meg, hogy hány százalékban hasonlít egyik dolog a másikra? Ránézésre szélcsatorna alapján csinálták avagy a tervekből kisilabizálva? Sose tudják konkrétan eldönteni soha.
Ami meg nekünk a hírekből leszürődik, az úgy lehet csavarva ahogy akarják. Tehát itt nehéz lesz igazságot tenni, az fix.

Amit amúgy már akkor sem értettem amikor hír volt. Valaki válaszolja meg: Hogy jöttek rá hogy 300km/h-nál jobban hajlik a padlólemez, mint szabadna? Mert a kötelező teszteken átment a Ferrari (az az 500N nyomás esetén ne hajoljon jobban vagy mi). Nem célom elméleteket gyártani csak nem értem hogyan :F ?

Másik kérdésem: a McLaren orr fölött átívelő cucca nekem nem tünik szimetrikusnak ( az ív teteje nem az orkúp közepénél van) , pedig a vezetőfülke fölötti kamera középen van nem :F ?
Vagy ez csak valami optikai csalódás? Vagy hajlik picit jobbra balra is az ív?

- http://pazsitz.hu -

(#4826) ronaldo válasza Oliverda (#4800) üzenetére


ronaldo
őstag

Massa konkrétan lenyilatkozta, hogy nem tudott rendes (vagy hogymondjaam) gyors kört menni, mert amikor az következett volna, akkor vizes volt a pálya közepe. Félreértés meg ne essék, én sem vonok le túl messziremenő következtetéseket a pénteki napból, csak azért jólesett látni, hogy itt is mennek a Ferrarik, mint a szél.

És miért? Mert egy hete Haug tulajdonképp azt mondta, hogy nem a Ferrari nyert, hanem ők vesztették el a futamot. Ami egyébként tisztán látszott, hogy nem igaz (ha kétszer jár hamilton a boxban akkor is szanaszét verik, lehet hogy jobban), másrészt nem egy szimpatikus nyilatkozat. Nekem ez bökte/böki a csőröm.

[Szerkesztve]

(#4827) -Mike- válasza PazsitZ (#4825) üzenetére


-Mike-
addikt

nyílván h a t-cam nincs középen..

(#4828) JJános válasza -Mike- (#4824) üzenetére


JJános
addikt

Irtam neked privit tegnap. Ha nem veszed tudomásul, ne tedd.

Azt hogy kinek a képét tetted ki, azt nem tudom. Én 58 éves vagyok. A kép ábrázol egy 30 körülit. A többit döntsd el magad. De ha nem veszel vissza a velem kapcsolatos hsz-ekből, és privibe se vagy hajlandó ezt megbeszélni, ezt fogod kapni.

2007-05-06 óta itt!

(#4829) Oliverda válasza JJános (#4823) üzenetére


Oliverda
félisten

Tényleg jó a humorérzéked. :R

A másik kérdésemre nem válaszolsz?

ronaldo: várjuk ki a végét ;)

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4830) #70869248 válasza Oliverda (#4822) üzenetére


#70869248
törölt tag

én ezen azért nem gondolkodok, mert szerződést szeget a figura.
Lehetnek bármekkora sérelmei, nálam ez az elintézési mód nem frankó, ha úgy érzi hogy nem megfelelően bántak vele akkor számtalan más módon megpróbálhatja orvosolni.
Az hogy így tette végül is tökre igazolja, hogy nem véletlenül nem került oda ahova szeretett volna.

(#4831) Oliverda


Oliverda
félisten

[link]

[link] Bernie lánya kiköpött apja. :DDD

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4832) ronaldo válasza Oliverda (#4829) üzenetére


ronaldo
őstag

Múlt vasárnap óta arra várok ;)

(#4833) -Mike-


-Mike-
addikt

11 00 német rtl

(#4834) Oliverda


Oliverda
félisten

Na, mostmár van Mansel-es képe is, mehet MS mellé a falra: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4835) PazsitZ válasza -Mike- (#4827) üzenetére


PazsitZ
addikt

Hmm, ez ennyire nyilvánvaló lenne :F . De hiszek neked.
Azt első kérdésemre alakinek van ötlete?

Na gondolom ma meg holnap a műsor felében Hami-t látjuk majd :D .

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#4836) PazsitZ válasza madster (#4756) üzenetére


PazsitZ
addikt

Hajt a kíváncsiság :) . Azt nem lehet tudni mikor kerül rá? Minden egyes eseménynél más neveket tesznek fel, vagy egy-egy hétvégéig ugyanazok vannak rajta? Mert én erről nem találtam részletes infot. Ha már rákerül legalább tudjam mikor :U

- http://pazsitz.hu -

(#4837) Peat;) válasza JJános (#4805) üzenetére


Peat;)
veterán

''Az viszont jó lenne, ha a Ferrari cikizése alább hagyna. Nektek lehet, hogy jó poén, nekünk meg nem.''

Kérlek gyűjtsd ki a cikizéseimet. Mégis mire gondolsz?

''Azt még itt nem igazán mondta senki, hogy a siker a lopásnak köszönhető. Mármint a McLaren sikereire gondolsz.''

Nemcsak ph! létezik, pöttyet szűk látókörű vagy. (nem cikizés, megállapítás)


''Le lett irva, hogy előnye leginkább abból fakadt a McLarennek, hogy lépéselőnybe került, azáltal hogy a Ferrari szándékait megtudta. A hírszerzés valódi értékei az, hogy tisztába kerülünk a másik szándékával, és kihasználjuk a saját javunkra. Ennek mértékét, még a vizsgálatok sem nagyon fogják megmutatni.'' Az, megtudta hogy vissza fognak esni, Kimi odacsapja az autót, Massát Hamilton kiküldi a pályáról. Ekkora böszmeséget. Mégis szerinted mik lehettek ezek a szándékok? Nekem van egy tippem minden f1-es teamre: nyerni és jól szerepelni. Erre meg ott voltak valszeg a dokisban a technikai elképzelések.

''A McLarennek most már úgy tudom több embere benne van a dologban.'' link valami? vagy Te vádolhatod mclarent megalapozatlanul?

''Feleslegesnek tartom mostantól a találgatásokat'' végig azt csináltad

''Azzal nem érdemes minket Ferrarisokat riogatni, hogy valójában mindent mi tettünk annak érdekében, hogy majd elmondhassuk, ez miatt nem nyertünk bajnokságot.'' mit ne mondjak, elolvastam mégegyszer amit írtam és nem tűnik riogatásnak, főleg hogy nem is annak szántam. Azt akartam írni vele (rögtön magadra vetted, méghogy mclarenel is szimpizel haha) hogy a szurkolói oldalról ferrari az öröm az ürömben helyzetbe került. Ha ezt se érted, akkor ajánlom a több olvasást és keresztrejtvényfejtéseket, az agy megkopik ha nem használják. :P :)

Felesleges vitázni veled, sajnos mindent félreértesz és a másik fórumozó vicceit is magadra veszed. Itt senki sem ellenség, de ez egy fórum és vita az alapja. Felesleges kiakadni.


(#4838) (Kolombusz) válasza Peat;) (#4837) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Pedig 58 évesen felfoghatná kicsit érettebben a neki cimzett hozzászólásokat és éretten is reagálhatna rá.

(#4839) Zoza24


Zoza24
senior tag

sztem nézzétek inkább a szabadedzést...Alonso mekkora időt ment... :(((
majd azért remélem éles időmérőn a ferka ad majd nekik :R

Forza Italy!

(#4840) -Mike- válasza Zoza24 (#4839) üzenetére


-Mike-
addikt

18as időt látunk majd kvalin?

(#4841) JJános válasza Oliverda (#4829) üzenetére


JJános
addikt

A másik kérdésed az lett volna, hogy mit tudok még, amit te nem? A McLarentől még egy ember érintett a dologban, ez nyilvánvaló. Itt olvastam valamelyik link alatt. Azt hittem ez már mindenkinek nyilvánvaló. Ahol irják, hogy Ron sírt, ott volt alatta irva, hogy van másik McLarenes szereplő is.

Az is nyilvánvaló, hogy sajnos a kendőzés is nagyon megy. Terelgetik, terelgetik a dolgot. De ez is le lett irva.
Nekem az a véleményem, hogy amit lehet megtesz majd a rendőrség, és a FIA is. Ami végül is ki fog derülni az egész ügyből, az lesz az alapja a büntetésnek.

Az igazság szolgáltatás amilyen szinten van, olyan szinten lesznek képesek ezt a dolgot büntetni. Én a FIA-ról el tudom képzelni, hogy akkor is bünteti a McLarent, ha egyébként felmentik őket a vádak alól.

De szerintem addíg várjunk türelmesen, és ne tépjük egymás száját. Talán koncentráljunk a mai időmérőre. És lehet tippelni!

2007-05-06 óta itt!

(#4842) (Kolombusz) válasza Zoza24 (#4839) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Az biztos, Hamilton kollégát nagyon elpáholta, de a középső szektorban a Ferrarikat is.

(#4843) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Kimi 1:19.751 :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4844) AMD Power válasza Zoza24 (#4839) üzenetére


AMD Power
titán

Nem tudom nézni a szabadedzést! :W

Várom az időket. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#4845) Zoza24 válasza -Mike- (#4840) üzenetére


Zoza24
senior tag

18ast sztem nem,de Raikkonen már 19et ment:)

Forza Italy!

(#4846) Zoza24 válasza AMD Power (#4844) üzenetére


Zoza24
senior tag

live timingon sem tudod nézni?

Forza Italy!

(#4847) AMD Power válasza Zoza24 (#4846) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos nem. Munka közben nem nagyon. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#4848) JJános válasza Peat;) (#4837) üzenetére


JJános
addikt

Ha vita lenne az alapja a fórumnak, akkor a vitára kellene reagálnod talán.

Ha szűk látókörű a gondolatom, ird azt, és ne azt, hogy én szűk látókörű vagyok. Vagy cáfold meg, és ne minősíts!

Még, hogy én találgattam? Ird le, hogy mit találgattam. Ne álltalánosíts!

''Elég különböző a 2 gép hogy egy az egybe be tudtak volna valamit építeni...túlzás azt mondani hogy 500 oldal és megvan a nyerő f1 team.'' -ki beszélt neked ilyenekről? Vagy szűk a látóköröd?


''Én meg a ferrarisoktól kérdezném meg, hogy ha a ferrari elbukná a vb-t esetleg, akkor fogtok-e erre a dologra hivatkozni és a ferrarit tehermentesíteni? Semmi sem olyan fekete fehér, vagy inkább ezüst-vörös ha f1.'' Miről beszélsz? Ha, és megint ha. Feltételezés. Hol vagyunk még az idény végétől, és ki mondta neked, hogy a Ferrari nem győz? Találgatsz?

Ország-világ előtt kijelentem, hogy McLarennek szurkolok, és Hamiltonnak. Az utóbbi világbajnok lesz.

2007-05-06 óta itt!

(#4849) (Kolombusz) válasza Motion_Blur (#4843) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Bezony. Durva.

(#4850) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Torro R.-k jobbak mint az RB :(((

- http://pazsitz.hu -

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2007 - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.