Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2007 - Archívum V. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4401) HERR Z válasza marsu (#4400) üzenetére


HERR Z
veterán

8. lett multkor...

(#4402) marsu


marsu
addikt

Halálos baleset a Francia Nagydíjon

2007. július 1.

Szombaton este tragikus kimenetelű helikopter-baleset történt az 58. Forma-1-es gyorsasági világbajnokság nyolcadik futamának, a Francia Nagydíjnak helyt adó Magny-Cours-i pálya közelében.

A francia rendőrség vasárnap reggel hozta nyilvánoságra, hogy három ember meghalt, ketten pedig súlyos sérüléseket szenvedtek, miután lezuhant egy helikopter a raveau-i erdőben, Charité-sur-Loire városának közelében. A bérelt helikopter szombat este tíz órakor szállt fel a Francia Nagydíjnak helyt adó Magny-Cours-i versenypályáról, ám néhány perccel később lezuhant. A rendőrség – amely az elhunytak és a sérültek személyes adatait titokként kezeli – már vizsgálja a tragikus baleset okait.

A Reuters brit hírügynökség úgy értesült, hogy a japán Bridgestone gumigyártó cég alkalmazottai tartózkodtak a versenypályáról az egyik szállodába tartó gép fedélzetén – ugyanakkor ezt az információt a japán vállalat egyelőre nem erősítette meg.

:( :(((

Press any key to continue ...

(#4403) marsu válasza marsu (#4398) üzenetére


marsu
addikt

17. Sebastian Vettel 1 p

:B

Press any key to continue ...

(#4404) venember83 válasza marsu (#4403) üzenetére


venember83
nagyúr

Sato nem magyar ;]

Fikazni konnyu, alkotni nehez - fLeSs alairasabol valo...

[Szerkesztve]

(#4405) marsu válasza venember83 (#4404) üzenetére


marsu
addikt

Milyen Sato? :Y

Milyen nem magyar? :Y

Nem bírlak követni ... :(

Press any key to continue ...

(#4406) parandroid válasza venember83 (#4397) üzenetére


parandroid
nagyúr

Meg a Ferrarinak az AMD miatt. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4407) venember83 válasza marsu (#4405) üzenetére


venember83
nagyúr

Nezd mar meg, hogy irtad Sato nevet...

''12. Takuma Szato 4 p''

[Szerkesztve]

(#4408) marsu válasza venember83 (#4407) üzenetére


marsu
addikt

Akkor nézz utána, hogy hogy írja a nevét ...

;)

Press any key to continue ...

(#4409) Chili7 válasza sh4d0w (#4388) üzenetére


Chili7
őstag

3 kör különbség esetén kb 9 liter benzinnel kellett több Massanak. A tankolóberendezés ennyi benzint 0,5 másodperc alatt juttat be a tankba. Szóval nem (csak) ez miatt lett hosszabb a boxkiállás.

(#4410) Zé_Mester válasza helkis (#4393) üzenetére


Zé_Mester
őstag

amikor Massa kijött a Box-ból a 2. kerékcsere után, kiírták az időt a gép:
1. Raikkönen +21.300 2. Massa

namost. miután Raikkönen befejezett még egy kört, a gép már +22.602-t mutatott. ami +1.3s Kimi javára.
Kimi maradt még kint, és a kör végén jött be. a boxban is 9.0 helyett csak 7.8s volt.
mielőtt Massa bejött a Box-ba, előle 2.245s volt közöttük.
akkor ha kiszámoljuk, akkor az van hogy : 2.245s - (1.3s + 1.2s a tankoláskor nyert idő + valamennyi a kiállás előtti körbe).

ha ezt összeadjuk és kivonjuk és számolunk és felfogjuk :DDD, akkor megkapjuk hogy 2.5s-et hozott Massán és még a maradék 1 kört, amit nem tudjuk pontosan mennyi volt, még nem is számoltuk.


am világosan látszott hogy Massa elé jön majd be :C , mert amikor jött ki a Box-ból, Massa még akkor kanyarodott el az utolsó előtti kanyarba.

úgyhogy még egyszer GRATULA KIMI-nek !!!!! :C :C :C

(#4411) venember83 válasza marsu (#4408) üzenetére


venember83
nagyúr

[link]
[link]

Ez mind z nelkul van, sima s-el... Te pedig Szatonak irtad. Ma nem megy ez a vitazas nekem...

(#4412) marsu válasza marsu (#4408) üzenetére


marsu
addikt

Hmmm ...

Találtam ''Takuma Szato''-t [link] [link] és ''Takuma Sato''-t is [link]...

Nem tudom melyik a helyes ...

Lehet eddig én tudtam rosszul. Legközelebb ha találkozom vele, majd megkérdezem tőle ...

De tudod mit, legyen neked igazad ;)


[Szerkesztve]

Press any key to continue ...

(#4413) Zé_Mester válasza marsu (#4412) üzenetére


Zé_Mester
őstag

sztem meg így jobban hangzik : TÁKUMÁ SZÁTÓ :)) :D :DD

(#4414) madster válasza marsu (#4412) üzenetére


madster
tag

Gondolom angolul meg még sok nyelven Sato, magyarosan Szato. Sztem mindkettő elfogadható

(#4415) madster válasza ronaldo (#4394) üzenetére


madster
tag

Igazad van abban, hogy gyorsabb volt, én csupán azt kifogásoltam, hogy mennyivel, és még mindig nem gondolom úgy, hogy olyan hatalmas tempókülönbség lett volna. Szvsz eltúlzod a dolgokat.

Az meg, hogy a végén lemaradt Fisico mögött sztem sokkal szánalmasabb, mintha végig a seggébe van, akkor legalább arra lett volna esélye, hogy hibába kényszerítse.

(#4416) Chili7 válasza madster (#4414) üzenetére


Chili7
őstag

Aha! Meg Massza, Rájkönen, Kulthárd, stb...

(#4417) marsu válasza madster (#4414) üzenetére


marsu
addikt

Érdekes, hogy a magyar sajtóban majdnem mindenhol szato-nak írják ...

Nekem egyébként teljesen mindegy.

Press any key to continue ...

(#4418) madster válasza Chili7 (#4416) üzenetére


madster
tag

hát nem sokban különböznek a maszat rájkó Dévidtől... :DDD

Azért az az új Honda mégiscsak egész jó. Button leggyorsabb köre csak 3tizeddel marad el a jobbik merga időtől, míg pl gyorsabb mindkét BMWnél is.

[Szerkesztve]

(#4419) AMD Power válasza venember83 (#4397) üzenetére


AMD Power
titán

Pontosan! ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#4420) HERR Z válasza madster (#4418) üzenetére


HERR Z
veterán

leggyorsabb körök tekintetében Kubica 10. helye a legfurább, mert veszélybe se volt egy pillanatig se a 4. helye...

(#4421) marsu


marsu
addikt

[kép]

Én azértis kipróbálnám, hogy mit művelne Hamilton egy Ferrarival ...

:D :C

[Szerkesztve]

Press any key to continue ...

(#4422) Zé_Mester válasza marsu (#4421) üzenetére


Zé_Mester
őstag

miért akarsz olajat önteni a tűzre ?????
jó neki ott ahol van, mert ha Ferrarinál lenne, akkor nem tudnám hogy kinek szurkoljak
mert most az van hogy ha Ferrari akkor Kimi,ha McLaren akkor Hamilton. :)) :)) :))

(#4423) Markgx10


Markgx10
őstag

Bár mostanság ritkán írok ide, most sem szakmai a hsz-om :D de annyira örülök Raikönnen győzelmének :R , hogy muszáj írásba adnom :D

(#4424) EQMontoya


EQMontoya
veterán

én is örülök, h Kimi nyert, véleményem szerint kurva ügyesen csinálta.

Viszont a közvetitéstől agyfaszt kapok, kajak... Massa semmilyen dugóba nem került, Raikönnen 3 körrel tovább maradt kint, 2mp hátrányból, és a boxban is 1mp-vel kevesebbet töltött, ennyi. Valamint Lonzi se rosszkort ment tankolni, csak aki a versenyt nem az aszfalton futi, hanem mellette, az legjobb tudomásom szerint lassabban halad azoknál, akik az aszfalton teszik ezt. A Hamiltonnál alkalmazott boxtaktika meg 1 zsák szar volt.

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#4425) Qorthral válasza marsu (#4421) üzenetére


Qorthral
őstag

Hamilton egy Ferrarival jelenleg a VB 3. helyén lenne jó esetben.
Örülhet, hogy még nem volt semmi technikai gondja, Alonsonak, Massanak és Raikkönennek viszont már volt.
Nagyon jó Hamilton, de nem kéne tőle ennyire elszállni.
Ma tisztán látszott, hogy most, hogy nem az ő autója a legjobb (pedig az időmérő alapján igencsak közel volt, tehát egyáltalán nem volt gyenge a merci), máris semmit nem tud kezdeni a Ferrarikkal.
A legjobb autóval jól szerepelni pedig nem olyan hatamlas nagy dolog.
Most, hogy a Ferrari erősebb volt Hamilton még kevesebb benzinnel is végig lassabb volt Massa-éknál.
Nyílván ha Hamiltonnak is Ferrarija lett volna, akkor nem marad le és talán más lett volna a futam képe, de ilyen alapon:
Szerinted mit művelt volna Raikkönen Monacoban, Kanadában és Indianapolisban egy Mclarennel? :U
Gondolom érzed most már, hogy elég nevetséges a felvetésed...

(Az elmúlt években pont az ilyen helyzetekben mutatkozott meg az ún. Schumacher faktor, ő olyan versenyző volt, aki ilyen helyzetből egy jó taktikával és a saját zsenijével kihozta volna a győzelmet, de legalább a sanszot biztosan. Hamiltonnak ma sansza sem volt, és 2 kiállásos taktikával sem lett volna, ez teljesen egyértelmű. Tegyük hozzá, hogy nem vagyok és sosem voltam Sumi drukker, de a tudását nagyon elismerem! Viszont az ilyen mit csinált volna egy Ferrariban szövegek annyira gyerekesek. És vajon Wurz felállhatott volna a dobogóra egy Ferrarival? Perszehogy. És Sato? De mégsem kezd el senki ezzekkel példálózni...)

[Szerkesztve]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#4426) aeroxr


aeroxr
tag

Heidfeld volt a legjobb!

The truth is out there.

(#4427) SzalaiG válasza aeroxr (#4426) üzenetére


SzalaiG
addikt

Gratula Kiminek! :R Szorítottam érte. :D

Mindemellett Heidfeld is nagyon tetszett, meg az, h a Honda végre pontot szerzett. :)

Ez végre egy tényleg jó futam volt nyílt-sisakos küzdelemmel ;]

Egyedül Palik hiányzott.

(#4428) (Kolombusz) válasza SzalaiG (#4427) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Hát szvsz elég unalmas volt.
Kiminek grat, Alonso is szépen ment, de nem jött most össze. :(

(#4429) EQMontoya válasza SzalaiG (#4427) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egyedül Palik hiányzott. Mazochizmus?

Same rules apply!

(#4430) parandroid válasza marsu (#4417) üzenetére


parandroid
nagyúr

Ez azért van, mert az idegen karakterkészletű nyelvekből átvett tulajdonneveket fonetikusan kell írni. Ugyanez a szabály angoloknál is, csak ugye ott a fonetika más. Ezért van az, hogy angol nyelvterületen a Sato, magyarban pedig a Szato a megfelelő változat.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4431) ronaldo válasza madster (#4415) üzenetére


ronaldo
őstag

Dehogy lenne szánalmasabb. Mert így mindenki betudja annak, hogy a 33 körös tankolás miatt nem tudta megelőzni, mert nehéz volt az autó. S mindenki tényleg el is hiszi. Pedig aligha van abban ráció, hogy rögtön a kerékcserék után rátapadt és azokban a körökben volt rátapadva és azokban a körökben támadta, holott pont akkor volt a legtöbb benzin az autójában.

(#4432) LOTR válasza Qorthral (#4425) üzenetére


LOTR
addikt

jól van, legalább nem csak én gondolom így

One Ring to rule them all

(#4433) Dumb válasza Chili7 (#4416) üzenetére


Dumb
senior tag

Japánul le tudod írni Sato-t ? :D

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#4434) Qorthral válasza ronaldo (#4431) üzenetére


Qorthral
őstag

Mondjuk azt nagyon jól tudhatnád, hogy ha 2 autó csatázik körökön keresztül akkor nem csak az egyik égeti a benyát...
Ergo amint Fisico a csere után megjött Alonso elé kb egál benzin volt mindkét gépben (hiszen sem Bratore sem Ron nem szándékozott plusz 50 liter biztonsági tartalékot betölteni a versenygépbe, gondolom ezt Te sem vitatod), így egyenlő nehezek voltak. És ez a futam végéig nem változott, hiszen mindketten elfogyasztottták a kis naftájukat!

Mondjuk kinéztem volna belőled, hogy ezt magadtól is tudod, és nem nekem kell elmagyarázni...

Ami tény az tény, Alonso nem volt annyival gyorsabb a végén, hogy megelőzze Fisichellát, és sztem nem is akart már nagyon kockáztatni, mint a verseny közepén Heidfeldnél.

A lemaradásának pedig ezer oka lehet, az első és legvalószínűbb kapásból a gumikopás.
Ez a tényező ugyanis (az általad érthetetlen módon egyoldalúan elfogyó benzinnel szemben) nála erőteljesebben jelentkezhett a 33 kör alatt, mint Fisiconak 19 alatt.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#4435) Kraptor válasza Dumb (#4433) üzenetére


Kraptor
őstag

琢磨

(#4436) JJános válasza Zé_Mester (#4410) üzenetére


JJános
addikt

''amikor Massa kijött a Box-ból a 2. kerékcsere után, kiírták az időt a gép:
1. Raikkönen +21.300 2. Massa, namost. miután Raikkönen befejezett még egy kört, a gép már +22.602-t mutatott. ami +1.3s Kimi javára.''

Ez a lényege, szerintem, és én itt már kijelentettem, hogy elég lesz. Massa a boxkiállás után mindjárt beakadt a lekörözött versenyzőkbe, amit aztán megint leköröztek, de már Kimi ment elöl. Kásahegy. Enyhén feltartották. Massa melegítette a gumikat, Kimi gyorsköröket futott.

Lonzi annak köszönhette, hogy visszesett, mert akkortájt rendszeresen látogatta a gyepet.

Gyula meg kajabált, hogy Hami utoléri a ferrarikat. Meg is tette volna, ha nem kell kimennie kerékért.

2007-05-06 óta itt!

(#4437) JJános válasza EQMontoya (#4429) üzenetére


JJános
addikt

Igen nekem is hiányzott egy kicsit. :B
Máskor már rég kidőltem a nevetéstől. Azt mondja: Kegyetlenul hajt. Odarakta a vasat. Kirongyolt a boxutcából. Enyhe megvetéssel elhajtott mellette. Leamortizálta a technikát.
Nagyon ízes dumákat tud. És ha valaki még tud ilyet irjatok! :C

2007-05-06 óta itt!

(#4438) Csepy válasza JJános (#4437) üzenetére


Csepy
őstag

megkotlott a taliga... :DDD

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#4439) Integra válasza madster (#4418) üzenetére


Integra
titán

hááááááááát, nekem igencsak vegyes a szájízem ezzel kapcsolatban... :(

na de sebaj, legalább már ingyér' utazik a csapat.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4440) helkis válasza JJános (#4436) üzenetére


helkis
addikt

itt azt nem értem, hogy ha látják, hogy be fog akadni miután kimegy, akkor miért nem töltenek bele több naftát, így a végére kevesebbet kellett volna tankolnia.. :F
amúgy Kiminek drukkolok már régóta, nagyon tehetségesnek tartom, de nála pechesebb versenyzőt még nem láttam! (milyen csillagjegyű? ;] ) reméltem, hogy a ferrárinál megszünik a pechsorozata, de eddig nem úgy látszott. remélem most fordul a kocka! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#4441) PazsitZ válasza helkis (#4440) üzenetére


PazsitZ
addikt

Én láttam már sajnos pl.: [link] [link] :U

- http://pazsitz.hu -

(#4442) Diego!


Diego!
senior tag

(#4443) Devil1996 válasza Diego! (#4442) üzenetére


Devil1996
csendes tag

Ez jó volt :C :C :C

(#4444) válasza Zé_Mester (#4380) üzenetére



addikt

Végül csak megbüntették Alberst: [link]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#4445) JJános válasza helkis (#4440) üzenetére


JJános
addikt

Hát igen, igazad van. Én is remélem, hogy fordul a kocka.

Sajna ezek a fejszámoló emberkék, akik kitalálják a stratégiáját egy autónak, sokat hibáznak. Sok múlik rajtuk, de ritkán igazán jók, és persze kell hozzá még valamennyi szerencse is, mert ezt a dolgot úgy kiszámolni nem lehet, hogy az jó legyen. Verseny közben kellene igazán a jó érzék. Meglátni azt, hogy most egy dolog minnél kevesebbet ártson, és minnél több haszonnal jöjjünk ki ebből. Logikus lépések sorozata. És kell hozzá egy jó versenyző is, aki a statégia minden előnyét ki tudja használni.

Gondolom azért találnak ki minnél több tényezőt, több kerékcserét, benyó utántöltést, hogy ezzel izgalmasabbá tegyék a versenyt.

Az igazán gyors köröket Kimi akkor ''prezentálta'', amikor a legjobban kellett. Ezért is tartom jó versenyzőnek. Ezek a jó erények!

És Hami is akkor előzött, amikor kellett, de akkor szélvészgyorsan, hogy ne ragadjon be. Lonzi ugyanezt nem tudta, és amíg a gyepen járkált szépen visszavették rajta.

2007-05-06 óta itt!

(#4446) eXodus


eXodus
őstag

[link]

Érdekes h legtöbben a lágy gumikon az utolsó körökbem futották a legjobb idejüket.
(Most nem arról volt szó h a lágy gumik hamar elkopnak és lassú lesz?)

(#4447) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

''Ezen a hétvégén kicsit kedveztünk a Ferrarinak. Jól dolgoztak, és bizonyára kicsit javítottak is. Általunk erősebbnek látszottak, mint valójában.''

Ron Dennis :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4448) pityeszka válasza Motion_Blur (#4447) üzenetére


pityeszka
őstag

muhahaahaaaa ;] go silverstone és lássunk csodát :))

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#4449) válasza eXodus (#4446) üzenetére



addikt

Ez csak a Gyula elmélete.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#4450) JJános válasza Motion_Blur (#4447) üzenetére


JJános
addikt

Mintha ő döntené el a dolgokat. :D

Aztán, ha odahaza nem jól szerepelnek? Nem mondhatja, hogy kedveztünk a Ferkának! Á! :Y Savanyú a szőlő! :P

2007-05-06 óta itt!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2007 - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.