Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Fogyasztóvédelem? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Rox


Rox
tag

Asszem (már megint) balek voltam.
Szombat délben becsengetett az albérletembe egy fazon, aki megkérdezte, hogy voltak-e már rovarokat írtani, mert már másodszor jönnek ki, stb. Mondom nem. Na, ''aszondgya'' akkor pakoljam ki a mosogató alját, fürdőszoba csövek környékét, mert írtani jöttek. Mondom aha (pont főztem, időm semmi, rovarokat még nem láttam ott). Mindenféle emberkék szoktak jönni: konvektort ellenőrízni, közösköltségelszámolást átadni, stb, így eszembe sem jutott, hogy nem rutinszerű, az egész tömbre kiterjedő akcióról van szó.
A fószer bejött, szétpumpált valami vízszerű anyagot (a spájzot, hűtő környékén persze nem), majd írt egy számlát 9900 Ft-ról, és mondta, hogy fizessem ki, meg hogy 3 év garanciát vállalnak. Persze nem fizettem, nem az enyém a kéró. Aztán azt mondta, legalább a felét fizessem ki. Én: Nincs itthon pénz, ha lenne se fizetném ki. A papírt persze aláírtam, csak menjen már a picsába, a pörköltöt is kavarni kellett volna már... A főbérlőék címét elkérte, majd elhúzott.
Most mi van? A főbérlőék tuti nem fizetik ki, mert nem ők kérték a szolgáltatást. Én megint nem kértem, nem is kérhettem volna, nem az én lakásom és a figura sem mutatott semmilyen papírt (oké, nem kellett volna beengedni...). Arról sem szólt egy szót sem, hogy ezért fizetni kellene majd... Azt sem mondta, ki küldte. Valami Pesti cégjelzés volt a papíron. Mellesleg eléggé romaképű volt.
Most mi van? A fogyasztóvédelemehez forduljak, ha megint zargatna, vagy a rendőrséghez (aha, majd nekik pont erre lesz idejük...)?
Elő a paragrafusokkal! S. O. S. :(

(#2) drpele válasza Rox (#1) üzenetére


drpele
senior tag

A rendőrséget érzésem szerint ki is hagyhatod:
hozzánk 1 hónapon belül másodszor probálnak meg betörni és a rendőrök azt mondták, hogy ha lebuknak valahol akkor esetleg el tudják őket kapni! Szép, mondhatom :O
(szerencsére egyik alaklommal sem jutottak be, ''csak'' egy fél ajtó, meg egy tucat lakat/zár bánja a dolgot)

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#3) drpele válasza drpele (#2) üzenetére


drpele
senior tag

Nameg a riasztó akkus szirénáját is elintézték a telefonvezetékkel egyetemben :(
És még ujjlenyomatot sem vettek, szal erről ennyit!

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#4) drpele válasza drpele (#3) üzenetére


drpele
senior tag

U.I.: Bocs az OFF -ért!

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#5) beeboy válasza Rox (#1) üzenetére


beeboy
addikt

Egyrészt soha ne írj alá semmit, másrészt zavard el a picsába. Nem kell paragrafus ha jól ''elküldöd'' nem fog visszajárni. Amúgy kamuzott ez tuti, mert mi rendeltünk az irodába és 3* kell hogy jöjjenek, és alkalmanként 800 Ft volt kb.

Persze ha megjelenik pár rasszizmustól meggyötört sorstársával az egyértelműen rendőrségi ügy.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#6) Rox


Rox
tag

Mondta egyébként, hogy még jönnek majd június közepe körül. A minkadíj alkalmanként 400 Ft, de akkor mi kerül 9500 Ft-ba???
Tehát akkor nem vagyok fizetésköteles.
Nem kellett volna egyébként a szolgáltatás igénybevétlele előtt felvázolnia a költségeket? Egyértelműen megtévesztő módon lépett fel. Ez már kimeríti a fogyasztó félrevezetése fogalmát (biztos van ilyen...), esetleg a csalásét?

(#7) Rox


Rox
tag

Mellesleg így legyen az ember előitélet-mentes? :O

(#8) beeboy válasza Rox (#7) üzenetére


beeboy
addikt

Ne lihegd túl, ne fizess azt annyi. Kérdezd meg ki rendelte ha legközelebb jön, illetve hozza oda a megrendelőt.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#9) Rox


Rox
tag

Beeboy!
Tuti a 800 Ft? Összesen kb. 3x800 Ft?

(#10) beeboy válasza Rox (#9) üzenetére


beeboy
addikt

Most kérdeztem meg: 750 Ft, persze ez cégenként más lehet de kb. ennyi.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#11) Rox


Rox
tag

Felhoztam, hátha a későn kelőknek van ötletük.

(#12) localhost válasza beeboy (#8) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Beeboy, ha figyelmesebben olvasod, láthatod, hogy ''A papírt persze aláírtam, csak menjen már a picsába, a pörköltöt is kavarni kellett volna már... ''

És nem tudja mit írt alá!!!!!
Lehet, hogy az volt a megrendelő? vagy a számla? Vagy báááármi? :((

Legalább a pörkölt jó lett?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13) Nimrod válasza drpele (#3) üzenetére


Nimrod
addikt

Mé? Videófelvétel alapján sem hajlandóak reagálni, mert szerintük nem elég jó a felvétel. Akkor mit mongyak?

(#14) Agyasima


Agyasima
senior tag

Tényleg: nem kaptál 1 példányt arról, amit aláírtál?
Ha igen, mi volt ráírva?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#15) Rox


Rox
tag

A pörkölt o. k. Most arra lennék kiváncsi, hogy ENGEM, mint abszolut illetéktelen személyt, aki a lakással kapcsolatos ügyekben nem intézkedhetem, terhelhet-e valamilyen jogi/anyagi/erkölcsi felelősség azért, mert ''rendeltem'' egy (utólagosan áttekintve csaláson alapuló) ''szolgáltatást''. A Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség illetékes -e ilyen ügyekben?
Annyi van még, hogy az albérlet nincs bejelentve, mert nem akartuk a dupláját fizetni az albérleti díjnak...

(#16) Nimrod válasza Rox (#15) üzenetére


Nimrod
addikt

Hát akkor gáz. Már kér is valaki pénzt, vagy csak előre gondolkodsz?

(#17) localhost válasza Rox (#15) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mint írtam, NEM lényeges, hogy meg volt-e rendelve vagy sem. Jogilag lényegtelen!
A TAXISSAL sem írsz előre megrendelőt, vagy kihívod telefonon a szerelőt valamihez, kijön, elvégzi, Te aláírod, hogy elvégezte, köteles vagy kifizetni. Nem tudjuk mit írtál alá, de mégegyszer, nem lényeges, hogy ELŐRE megrendelted-e.
Úgysem tudod bizonyítani, Ő meg esetlegesen tudja bizonyítani, hogy megrendelted szóban, méghozzá akkor, amikor behívtad a lakásba. Ő elvégezte, Te meg nem akarsz fizetni :(((
Én veled vagyok, de szerintem most ott a gól náluk! Sajnos. Aljas módszer, de bejött neki :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#18) Agyasima


Agyasima
senior tag

1 megoldási lehetőség: Ne fizess. Tagadd, hogy te írtad alá. 10 ropiért nem mennek bíróságra. Ha meg nagyon zaklatnának /ti:mégis bíroságra mennek/ jöhet az új albérlet, 1 db aláírásból nem hiszem hogy azonosítanának. (Ha aljasul viselkedtek veled, nem biztos hogy jó pofát kell hozzá vágni.)

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#19) bazs válasza Rox (#15) üzenetére


bazs
aktív tag

Attól függ, hogy mit írtál alá, lehet abba egyeztél bele, hogy életed végéig turbánban fogsz járni :))
Majd, ha ők lépnek akkor érdemes vele foglalkozni, ha nem volt kamu, úgyis behajtják valakin, legfeljebb tényleg rajtad :(
Ha kamu volt, valszeg örűlnek, hogy 100-ból 60-at lehúztak és nem fognak erősködni, mert negyobbat bukhatnak. Max keresd meg a tömb közös képviselőjét, hogy ő mit tud erről, ha semmit, akkor biztos kamu volt, vagy az illető alkalmatlan a poszt ellátására

Pont most fogyott el...

(#20) Rox


Rox
tag

A FVF oldalán világosan szó van arról, hogy egy adott szolgáltatás esetén megtévesztésnek minősül, ha nem magyarázzák el értelmesen, hogy miről van szó. Ezesetben itt aróól volt szó, hogy sem a cég nevét, sem a sajátját nem közölte, nem mondta el, miről is van szó tulajdonképpen (a szolgáltatás elvégzése előtt nem kell közölnie, mennyibe fog kerülni?). Papírt nem kaptam... Ez is gyanús: nem akart bizonyítékot hagyni?
Mellesleg (mint asszem említettem) nem volt megfelelő a munkavégzés: a spájz és a hűtő mögötti rész kimaradt. Valamint a folyosón található szemétledobó is. Ez esetleg a szolgáltatás nem megfelelő színvnalára utalhat. Ha pedig tényleg kb. 800 Ft egy irtás, akkor miért 10000 Ft-os összegeket írkálnak?

(#21) bazs válasza Rox (#20) üzenetére


bazs
aktív tag

Nem tudod bizonyítani, hogy mit mondott el és mit nem. Itt nem ez lesz a lényeg, hanem, hogy tulajdonképpen mit is írál alá, és azt egy létező cégnek írtad-e alá, vagy egy csalónak.

Pont most fogyott el...

(#22) localhost válasza Rox (#20) üzenetére


localhost
Közösségépítő

''Papírt nem kaptam... ''

Nem hát! Mert miután kiment a házból, azt a példányt amit neked kellett volna adnia, kitépte és bele a kukába, mondván: Ő odaadta, Te tagadod.

''egy adott szolgáltatás esetén megtévesztésnek minősül, ha nem magyarázzák el értelmesen, hogy miről van szó. Ezesetben itt aróól volt szó, hogy sem a cég nevét, sem a sajátját nem közölte, nem mondta el, miről is van szó tulajdonképpen (a szolgáltatás elvégzése előtt nem kell közölnie, mennyibe fog kerülni?). ''

Kérem hagyd már ezt! Nem jó nyomon jársz! Ha jogvitára kerülne sor, Ő be tudja bizonyítani, hogy szépen elmondott mindent, még prospektust is mutatott a hanyattfekvő bogarakról, és hogy erre mi a bizonyíték? Az, hogy te ezek után behívtad a lakásba.
Sőt, már egy hete is itt járt, akkor egy háromoldalas exceltáblával jött... amin az árai voltak, ezt oda is adta neked, pont ennek hatására Te hívtad Őt tegnap telefonon.

Ezzel szemben áll a te állításod: nem tudom ki Ő. Nem mondta mennyi, nem tudom mit csinált, nem rendeltem meg, aláírtam, de nem tudom mit.

Nem írom, hogy bíróságon, de egy jogvitában melyíik állítás hihetőbb?

Nagyon sajnálom, hogy ''negatív kisugárzásom'' van, de tudod az ilyenek agyafúrtak és egy jogász már régen kiokosította őket, hogy hogyan lehet tagadni vagy ellenedben állítani.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#23) Rox


Rox
tag

1997. évi CLV. törvény, 16. § : A forgalmazónak kell bizonyítania, hogy a tájékoztatást a fogyasztónak megadta. :)
A tájékoztatás pedig egyáltalán nem volt kimerítő.

Tehát nem én vagyok a hunyó. Amúgy nem attól tartok, hogy beperelnek, hanem a zaklatástól. Nem vagyok egy ''svájcenegger''. A főbérlőék is rendes, öreg házaspár, nem akarok nekik sem kellemetlenséget okozni... :((

(#24) Rox


Rox
tag

Kösz a biztatást. Egyébként volt már valakinek dolga a Fogyasztóvédelemmel? milyen az ügyintézésük? Volt már valakinek siker/kudarc-élménye velük?

(#25) Rox


Rox
tag

A fószer azt is felajánlotta, hogy fizessem ki legalább a felét. Ez nem éppen szabályszerű, ugye?
Mellesleg nem is tudnám, kivel kell b..szakodni, nincs meg a címük.

(#26) localhost válasza Rox (#25) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De szabályszerű!
Mivel látta, hogy nem vagy hajlandó fizetni, mert Te arra hivatkozással, hogy nincs is itthon ennyi pénz, fizetésképtelen vagy, jóindulatúlag (!) részletfizetést ajánlott fel, amit Ő nem köteles neked megadni. 50% előleg kifizetését kérte, a többit meg a kamatokkal majd később.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#27) Rox


Rox
tag

Ne felejtsd el kedves Localhost, hogy én egyáltalán nem vagyok jogosult a lakással kapcsolatos ügyek intézésére.
Amúgy a 10000 rongy nem lenne nagy szám, ha nem polgáris lennék. Mindemellett rühellem a csalókat! :DD

(#28) bazs válasza Rox (#24) üzenetére


bazs
aktív tag

Ha legális cég akkor nem fogják ''behajtóval'' keresni a pénzüket. Ha csaló, akkor bemegy másik két lakásba és sokkal több pénzt hoz el. Amúgy 10e forintér nem lehet behajtót fogadni, esetleg egy csövest lehet megfizetni, úgy, hogy nekik is maradjon valami.

Pont most fogyott el...

(#29) bazs válasza Rox (#27) üzenetére


bazs
aktív tag

És, ha jogtalanúl gyanusítottak meg valakit, sz*r lehetett nem...

Pont most fogyott el...

(#30) Rox


Rox
tag

Mire gondolsz?

(#31) beeboy válasza localhost (#12) üzenetére


beeboy
addikt

persze, én is megemlítettem, nem szabad aláírni ilyesmit

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#32) bazs válasza Rox (#30) üzenetére


bazs
aktív tag

A végére, kerékbetörés, meg hasonlók, igaz, hogy volt elrettentő ereje, de nem mindíg a megfelelő emberen alkalmazták

Pont most fogyott el...

(#33) Rox


Rox
tag

Egyetértek. Én csak elromantikáztam... :DDD

(#34) Rox


Rox
tag

Még 1x:
Volt valakinek konkrét tapasztalata már a FVF-el? Mert általában csak legendák keringenek róluk...

(#35) beeboy válasza Rox (#27) üzenetére


beeboy
addikt

10000 rongy azért szép summa :DD :DD

De komolyan ne ''parázz'' már annyit, ha visszamegy röhögd ki azt annyi. Vagy mondd azt, hogy az ikertesód volt. Legyél egy kicsit pofátlan. Aztán majd ha akar pereljen ő a csaló, járjon bíróságra évekig, mutassa be ő az elszámolását 5 évre visszamenőleg az APEH-nél stb. Gondolod hogy bevállalja?
amúgy szvsz:
Ilyen az életben nincs, hogy valaki berohan valahová, tesz-vesz és még szerződésajánlatnak minősül.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#36) Rox


Rox
tag

Nem parázok, csak megingott az emberi becsületességbe és a világot átfogó, minden bajra és nyomorúságra balzsamot jelentő szeretetbe vetett bizodalmam...
:))

Most gondoljatok bele: Jól elb@...k a napomat! :((

(#37) PaladiN válasza Rox (#25) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Nem kell túllihegni a dolgot sztem sem. Vársz-vársz tovább élsz. :))
Ha jelentkezne még az illetô ne hívd be, de beszélgess vele arról hogy honnan jött, ki ô, ki mondta hogy... Kérdezd ki. Ha már minden információval rendelkezel elküldöd azzal hogy te itt csak egy vendég vagy - azért nem albérlô mert azzal végsô soron árthatsz a tulajnak- és hogy a tulajjal beszéltél és köszöni de nem kér ebbôl a szolgáltatásból. Amennyiben az illetô felfogja a helyzetet akkor nem fog bírósághoz fordulni, mivel egy vadidegen ember aláírásával nem fog tudni mihez kezdeni. (Arra nézve nem tud mihez kezdeni, mivel te ugyan aláírtad, de azt nem tudja bebizonyítani hogy abban a lakásban végezte el a szolgáltatást. Fantomokat elég nehéz beidézni.) A tulajdonost sem kell nagyon félteni, mivel ô nem bízott meg téged, nem volt jelen, nincs ott az aláírása, tehát ôt semmiképpen sem tudják elôvenni.
A közös képviselôhöz csak akkor szabad menni utánakérdezni a dolognak ha nem tartasz tôle hogy az esetleg ártalmas lehet a tulajdonosokra, mivel ôk nem jelentettek be. Ehelyett inkább ôt, ôket kell küldeni a közös képviselôhöz.
Az adataidat ugye nem kellett megadni az aláírásod mellé?

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#38) beeboy válasza Rox (#36) üzenetére


beeboy
addikt

ennyit nem ér az egész, egyébként már az vicc, hogy nekiállt alkudozni

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#39) bazs válasza beeboy (#35) üzenetére


bazs
aktív tag

Van egy rossz hírem, szerdődést rá utaló magatartással is lehet kötni, és a magyar bíróságok elsődleges fontosságúnak tartják a szerződések teljesülését. Szerződés érvénytelenítése, illetve érvénytelennek tekintése nem egyszerű.
Ja az bőven rá utaló magatartás, hogy engedted, hogy elvégezze a munkát

Pont most fogyott el...

(#40) Nimrod


Nimrod
addikt

Sokminden számít szerződésnek. Pl. a bolti blokk is annak számít.

(#41) Rox


Rox
tag

És a normálisnak kb. 4-5x-ét kitevő díjazás? Kb. három éve volt egy botrány a kávéért-kóláért milliós számlákat kiállító pesti kávézókkal kapcsolatban.
A cég és a romagádzsó adatait egyébként fel fogom írni. Nekem csak egy alig olvasható aláírásom szerepel a papíron, amin nem volt kéktintás bélyegző, csak valami fénymásolt dolog volt. Aszem ő nem írta alá. Tuti, hogy elküldöm.
Van rács az ajtónkon... :)

(#42) PaladiN válasza beeboy (#35) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Parázni tényleg nem érdemes, max amiatt hogy olvasatlanul írt alá, de azért a pofátlanságot én nem tanácsolnám. Sztem nem kifizetôdô ha esetleg sikerül magára haragítania az illetôt.
Amúgy pedig szó sincs bírósági ügyrôl, legalábbis az ügy elején. Az illetô bead egy fizetési meghagyást, ami egy gyorsított eljárás. A bíróság postázza a meghallgatás idôpontját. Mivel a postán érkezik a dolog, így szépen vissza kell küldetni címzett ismeretlen-el és ennyit tud tenni a bíróság. Ha mégis átveszed meg kell jelenned, avagy sürgôsen el kell költöznöd, de egyiket sem javaslom, mert bukta lehet a vége (méghozzá lekváros) -> idáig nem szabad eljutni.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#43) localhost válasza PaladiN (#42) üzenetére


localhost
Közösségépítő

''Amúgy pedig szó sincs bírósági ügyrôl, legalábbis az ügy elején. Az illetô bead egy fizetési meghagyást, ami egy gyorsított eljárás. A bíróság postázza a meghallgatás idôpontját. Mivel a postán érkezik a dolog, ''

vagy küld két kisportolt szekrényajtót maga helyett :(((

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#44) PaladiN válasza bazs (#39) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Egyértelmě helyzetekben igen, de itt ez nem az.
A ráutaló magatartást IS figyelembe veszi a bíróság, meg a TÚLSZÁMLÁZÁST IS.
Sztem a bírósági szakaszba már nem is biztos hogy eljutna az ügy.
A bíróságon nem csak a vád létezik. A védelemnek is vannak eszközei.
Amúgy ô sem tudja két tanuval alátámasztani hogy elvégezte a munkát... :(((
Állítás áll állítással szemben. Ez a per teljesen a bíróságon dôlne el egyszerě hitelesség alapon. Ki tudja jobban meggyôzni a bírónôt...

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#45) localhost válasza PaladiN (#44) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Paladin Barátom!
''Amúgy ô sem tudja két tanuval alátámasztani hogy elvégezte a munkát... ''
nem is kell bizonyítania, ha rox elismerte a munka elvégzését az aláírásával.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#46) PaladiN válasza localhost (#43) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Szia localhost!
10 ropi miatt???? :))
Valóban kérdés hogy mit írt alá a szerncsétlen, de ha a 10-est akkor azért max egy kivénhedt fogatlan cipôsszekrényt fog küldeni. :DDD

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#47) PaladiN válasza localhost (#45) üzenetére


PaladiN
aktív tag

iiiiigen!
Ezt én nem arra írtam hogy rox megnyugodhat mert... , hanem hogy olyan aláírása van amivel csak roxot tudja támadni. Tehát a tulaj miatt nem kell aggódni.
Félreérthetô voltam? :DDD

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#48) PaladiN válasza localhost (#45) üzenetére


PaladiN
aktív tag

OFF egy kicsit
''Paladin Barátom!''
Ezt minek köszönhetem?
ON nagyon

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#49) localhost válasza PaladiN (#46) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Esküszöm, hogy nem értitek miről írok és/vagy nem olvassátok el. :(

HA tényleg csaló:
- akkor bejáratott trükkjei vannak, lám most is bejött.
- a szétspriccelt víz nem kerül semmibe, tehát a napi haszna óriási!
- biztos, hogy nem szegény rox az egyetlen akivel vitája van, tehát gyakorlata van!
- biztosan jól kiokosították, betanították egy két jogi fogásra
- esetleg jogászok, ügyvédek dolgoznak neki. (feketén)
- esetleg Józsi a sarki kocsmából Bélával szívesen elagyabugyál bárkit 2-2 sörért.
(Jóval kevesebbért mint az a bizonyos 10.000 HUF)

NEM beszéltem arról, hogy hivatásos pénzbehajtót bíz meg az adósságai rendezésével!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#50) localhost válasza PaladiN (#48) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Oké, bocs, hogy barátomnak neveztelek/gondoltalak :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Fogyasztóvédelem? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.