Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#121) Dr. Akula válasza arty (#119) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Azért mert 1 azonosítód van, a banki ügyintéző még nem fog turkálni az orvosi kartonodban, mert az 1. user/pass popup ablaknál elakad. Azt nem adnak hozzá. Ha meg van joga belenézni, onnantól az se akadály, ha 1 szám helyett 10 másikat is be kell írnia, csak tovább tart a pötyögés. Azt meg úgyis bekéri tőled, ha nem adod meg, nincs hitel, és ugyanott vagy akárhány azonosítóval - pénz nélkül. Önámítás csak a szétbontott személyi szám.

"nincs állambácsinál minden adat minden soron, pont ez a lényeg, ez a védelem"

Nem, a védelem az hogy hiába van 1 személyi szám a lekérdezéshez, betekintési joga nincs az adatbázishoz. Az adatokat ugyanis nem ömlesztve tárolják egymás mellett, hanem külön adatbázisokban. Nem lehet csak úgy nézelődni. És ennek a legfőbb garanciája a lustaság, a "nem az én dolgom nyilvántartani, minek foglalkoznék vele" hozzáállás, ez garantálja hogy az adatbázisok külön is maradnak, nem holmi azonosító problémák. Ne félj, önmagától senki nem húzza magának a többletnyilvántartás terhét. Ha te lennél egy ilyen adatbázis rendszergazdája, te szeretnéd ha 10 ügyfél helyett 100 baszogatna hogy nem megy a szerver, csináljál már valamit? Más se.

[ Szerkesztve ]

(#122) bambano válasza Dr. Akula (#121) üzenetére


bambano
titán

ehhez még hozzátenném, hogy aki viszont illegálisan hozzá akar férni az adataidhoz, azt nem állítja meg a több azonosító. Egy adatbázishoz hozzáfér, abból megtalálja az azonosító kereszt-referenciákat, és megy a többibe. Ezért volt marhaság, amit Sólyom csinált.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#123) MaCS_70 válasza bambano (#122) üzenetére


MaCS_70
félisten

++++++1

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#124) MaCS_70 válasza PTM (#117) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen!

A tanulmány szerinti helyes válasz egyébként 78%.

Tehát ha worxlndról tudjuk, hogy milyen irányítószám alatt van bejelentve é smikor született (majdnem egyszerre van a születásnapunk, éljenek a vízöntők!), akkor ennyi az esélyünk arra, hogy a hivatalos nyilvántartás kiadja a pontos személyi adatait.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#125) PTM válasza MaCS_70 (#124) üzenetére


PTM
tag

Az adatok alapján ez nem lep meg. De ha hirtelen kellett volna mondanom rá valamit, akkor lehet, hogy 10%-ot se tippeltem volna.

[ Szerkesztve ]

(#126) MaCS_70 válasza PTM (#125) üzenetére


MaCS_70
félisten

Engem még így is meglep, bár valszámból annyit megtanultam, hogy semmi sem úgy számolódik, ahogy én azt logikusnak tartanám.

Én 25%-ra tippeltem.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#127) PTM válasza MaCS_70 (#126) üzenetére


PTM
tag

Lehet, hogy magamtól én is kevesebbet mondtam volna, de a hozzászólásodból is látszott, hogy magas az arány. :)

[ Szerkesztve ]

(#128) arty válasza bambano (#120) üzenetére


arty
veterán

Törvény... ugyanmár. Nem a törvny léte a kérdés, hanem az alkalmazási gyakorlat.

Pegazusország vagyunk, ez a realitás.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#129) arty válasza Dr. Akula (#121) üzenetére


arty
veterán

Nem tudom átkerülnek-e az adataink 1 nagy adatbázisba.
A popup meg olyan országban jó, ahol jogkövetőbbek az emberek és nem lehet egy telefonnal "elintézni" mindent.

A többletnyilvántartás rogánéknak egyből haszonnal is jár, hiszen könnyedén látni, mennyire vagy jóállampolgár. Szóval van itt érdek, ne aggódj (nyilván nem a bank tárolja az adatot, ő csak bekérdez, pénzért esetleg, meglátjuk kinek mire lesz lehetősége).

#122 bambano
eddig 15 területnél kellett csókos, hogy MINDENT megtudj rólam, most majd egy helyen kell..... Sólyom idealista volt, az alapelveivel MOSTMÁR egyetértek, mióta veszélyesnek látom a magyar államot :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#130) zseko válasza arty (#129) üzenetére


zseko
veterán

"hiszen könnyedén látni, mennyire vagy jóállampolgár"

Csak igazodunk Kínához, meg Amerikához.

HR24.hu

(#131) Dr. Akula válasza arty (#129) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Telefonon mind a 10 azonosítódat megadják, az ellen nem véd.

(#132) bambano válasza arty (#129) üzenetére


bambano
titán

"veszélyesnek látom a magyar államot'": még mindig nem érted.
az állam ellen lehetetlen megvédeni bármiféle adatbázist, sólyom ide, veréb oda. bármit is mondott sólyom, az az állam ellen soha nem védett téged.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.