Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Neurotoxin válasza MaCS_70 (#85) üzenetére


Neurotoxin
őstag

worxland-al értek egyet. Nehogy már cookiekat meg böngészési előzményt kelljen törölnöm, hogy működjön. Az a legidegesítőbb, hogy 2 ügyfélkapus azonosítót 1 böngészőben nem tud kezelni. A legtöbbször egy böngésző restart megoldja a problémát, de én már eleve inkognítós fülön használom, úgy nem crash-el. “Hibás felhasználónév-jelszó páros” hibaüzenet. A felhasználó totális félrevezetése, esetleg még sikerül elk…ia a jó jelszavát is :((( Hiába hitelesítem az AVDH-val a dokumentumokat *.asice formátumba :DDD , a következő lapon újra megkérne, szerencsére ez skippelhető. Ezzel a “fent van az ügyfélkapun” a lelet pedig szintén okoz a laikusoknak egy adag félreértést és izgalmat…Persze, tökre örülnék, ha csak egy azonosítóval tudnék mindenhova belépkedni. A végére egy kérdés: a KRID azonosítónak mi értelme van, ha nem kereshető, mint egy telefonkönyv? Epapiron, Magyarország.hu-n minden hivatalt megtalálok, de azonosító alapján miért nem lehet írni bármit a hivatali kapun??Inkább szüttyögjön az ember a címzettek listájával/ügytípusokkal, amiken belül javarészt csak “végülis ebbe a pontba belefér” ügyeket lehet kiválasztani. Végül az “egyéb beadványok” opció a legkézenfekvőbb, ha úgy egyáltalán…. :O Idomsoft, NISZ :o sz…..ak sünt!

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#102) bambano válasza arty (#100) üzenetére


bambano
titán

nekem van személyi számom, személyi igazolvány számom, adószámom, adóazonosító jelem, oep/tb azonosítóm, neptun azonosítóm.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#103) arty válasza bambano (#102) üzenetére


arty
veterán

jahogyúgy :) vágyom a kényelmet, de nekem eközben nagyon para is az "egyazonosító" ötlete..... mindegy, ráhatásom nincs: a jelen kormányzat nyilván vágyik a BIGDATA-ra a népről, választáson pedig az ellenvélemények nemigazán tudnak megjelenni :D

szal ez ennyi volt. JÖN/LESZ!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#104) bambano válasza arty (#103) üzenetére


bambano
titán

Abban valóban van para, hogy egy azonosítód legyen mindenhol, viszont az az elképzelés, hogy ha sok azonosítód van, akkor nem lehet összekötni az adataidat, tévedés.
Ha nincs előnye, hogy sok azonosítód van, de legalább sok hátránya van, akkor minek van?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#105) arty válasza bambano (#104) üzenetére


arty
veterán

valahogy azt képzelem, hogy HÁTHA nehézkesebb összekötögetni mindent mindennel most, ill. ha más nem, jobban nyoma van, amikor 1-1 kereszthitelesítés történik :D de hogy a gyakorlatban ez igaz-e? vagy van-e valódi jelentősége? nemhiszem. szerintem tökéletesen le vagyok profilozva vagy ha még nem is, azt most többazonosítós módban is megcsinálnák, de persze így az egyazonosító zászlóratűzésével mégkönyebb lesz :(

jó tudni, hogy valahol egy ombudsman vigyáz a jogaimra! :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#106) bambano válasza arty (#105) üzenetére


bambano
titán

Az a gond, hogy nálunk az adatvédelmet jogászokra szokás bízni, akiknek többnyire fogalma sincs a számítástechnikáról.
Mitől lenne nehéz összekötni az adatbázisokat, mikor mindegyikben benne van a legtöbb azonosítód?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#107) Dr. Akula válasza arty (#103) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mi a baj az összevont azonosítóval? Ki elől akarsz elbújni? A BSA úgyse tud vele mit kezdeni, állambácsi meg úgyis tudja, neki ott van egy sorban mind az 5-10 adat egymás után, vele nem csesztek ki, akkor nyilvántartja mindet. De a bank is azt mondja hogy akkor ne a személyi számodat mondd meg, hanem anyja neve, születési hely, idő, csillagok állása, PIN kód... Az is bekéri mindet ami az azonosításhoz kell. Meg mindenki más is. Csak nem 1 cella lesz az Excel táblában hanem 10.

[ Szerkesztve ]

(#108) MaCS_70 válasza Neurotoxin (#101) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tényleg nem véletlenül írtam, hogy bicskanyitogató hibái vannak a rendszernek, nem tudom miért bizonygatjátok ezt.

Ami jó benne, az az, hogy egy csomó szolgáltatást otthonról el lehet érni, bár ennek a köre sem igazán következetes. A megvalósítás tényleg tud botrányos lenni, és ez nálam időnként vérre megy. Alig pár hete volt például egy olyan kalandom, hogy határidős iratot kellett átvennem (nem az letöltés, hanem a válasz volt határidős), és a Chrome, a Firefox és az Edge is visszadobott a sütitörlést követelve -- teljes sütitörlés után is. Végül Operával sikerül belépnem.

És az sem normális, ami éppen most történik. Egyazon ügyben négy különböző hivatalos rendszert kell használnom: KAÜ (mint letöltés és mint ePapír), MOKK, ÁNYK és a cégbírósági email. (Bár a cégbíróság nem fogadja el az AVDH-t... :F )

De legalább jöm méfg a földhivatali megoldás is...

Bár az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy az illetékes et szerint az idén racionalizálják az egészet, és az AVDH helyett például lesz valami ténylegesen digitális aláírásos megoldás, plusz sokat javítanak az integráción.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#109) MaCS_70 válasza arty (#103) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én éppen húsz éve voltam tanulmányi kiránduláson valamelyik kormányzati infoközpontban. (Victor H. u.)

Az volt érdekes, hogy ha kimondtad azt, hogy Sólyom László, akkor felnyerítettek a lovak a háttérben.

A vendéglátó főnök hosszan, lelkesen és nagyon alaposan tudta elmesélni, hogy mennyire nincs értelme ennek a látszet azonosítószétválasztásnak, ellenben mekkora (akkor éves szinten több tízmilliárd) károkat okoz Magyarországnak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#110) MaCS_70 válasza bambano (#102) üzenetére


MaCS_70
félisten

Neptun-kódom nekem három is van! Ezzel lehet, hogy én vagyok a versenyszám győztese, miután már kettőtől is a kardjába akart dőlni a tanulmányi osztály...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#111) bambano válasza MaCS_70 (#110) üzenetére


bambano
titán

nyilván, hiszen a neptun kódot a személyes adataidból generálják, tehát elvileg akárhány egyetemre jelentkezel, mindenhol ugyanazt a neptun kódot kell kapnod.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#112) MaCS_70 válasza bambano (#111) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, tudom. A rendszer nem tudja. Olyannyira nem, hogy egyazon egyetemhez is van két Neptum-kódom. A harmadik már egy másik egyetemtől van.

A személyes adataim elvben megegyeznek mindháromhoz... :F :F :F

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#113) bambano válasza MaCS_70 (#112) üzenetére


bambano
titán

én már láttam olyat, hogy az ügyintéző nem volt képes egyszerű magyar szövegeket hibátlanul bemásolni egy beviteli mezőbe...
van olyan diplomám, amit ezért cserélni kellett, pedig több körös egyeztetés volt előtte.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#114) zseko válasza bambano (#113) üzenetére


zseko
veterán

Banki szerződésmódosításnál az ügyintéző a teljes nevemet nem volt képes rendesen bemásolni úgy, hogy előtte volt a személyim, a lakcímkártyám, és az előző szerződés... :U

De Angliában is voltak vicces dolgok abból hogy van középső nevem, igaz én voltam a figyelmetlen (naív): az első fizetésemet azért nem kaptam meg, mert a bank az egyik keresztnevemet használta, a munkahely meg a másikat... :DDD

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#115) worxland válasza zseko (#114) üzenetére


worxland
addikt

"Banki szerződésmódosításnál az ügyintéző a teljes nevemet nem volt képes rendesen bemásolni úgy, hogy előtte volt a személyim, a lakcímkártyám, és az előző szerződés... " - ezt nekem a közjegyző csinálta, lakáskölcsönnél. Kábé 9 adatot kellett bemásolni a sablonszövegbe, 4 hiba volt benne. Mindezt sok pénzért.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#116) MaCS_70 válasza arty (#105) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csak az érdekesség kedvéért:

Nem olyan régen készült egy adatvédelmi tárgyú tanulmány, amelyben teljesen közönséges valószínűségszámítási módszerrel levezették azt, hogy ha egy személynek ismert az irányítószáma és a születési dátuma, akkor milyen találati valószínűséggel lehet az illetőt beazonosítani (országos átlagban).

Mert az egyszerű halandó ugye azt mondja, hogy ez a két adat önmagában még semmit sem ér...

Szerintetek hány százalék az eredmény?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#117) PTM válasza MaCS_70 (#116) üzenetére


PTM
junior tag

Magyarországon durván 250 ember születik egy nap (most már inkább kevesebb) és van kb. 3500 irányítószám (valamivel több). Nyilván nem egyenletes, hogy melyik nap hányan születnek és az is változik, hogy adott irsz. alatt hányan laknak, de a két adatból jó eséllyel így is egyértelműen be lehet azonosítani szerintem az illetőt.

[ Szerkesztve ]

(#118) worxland válasza PTM (#117) üzenetére


worxland
addikt

Hajrá: 1101, 72.02.04.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#119) arty válasza bambano (#106) üzenetére


arty
veterán

Mert "máshol vannak", más üzemelteti őket, más jogászcsapat felügyeli, hogy kinek mihez adnak hozzáférést ;) Elvben az oktatási minisztérium nem látja a kórtörténetem.

#107 Dr. Akula
leegyszerüsítve: szeretném, ha akkor is kapnék hitelt, ha voltam már vesebeteg.
nincs állambácsinál minden adat minden soron, pont ez a lényeg, ez a védelem (mármint volt, valaha, a pegazuskormány előtti időkben)

a bank nem tudta eddig, hogy jó állampolgár vagyok-e. azt tudta, hogy van-e egyéb tartozásom.

#109 MaCS_70
jah, 20 éve az ájtíseknek a mainál is több fogalmuk volt az adatvédelmi szempontokról :)

#116 MaCS_70
mit jelent a beazonosítás? hogy valaki ezen két adattal megtud rólam mindent, amit az Ő rendszerében megtalál? fáj, de nem annyira, mintha mondjuk abbaz az adatbázisban MINDEN meglenne rólam ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#120) bambano válasza arty (#119) üzenetére


bambano
titán

Ha jól emlékszem, Magyarországon 1996. óta van adatvédelmi törvény. Ráadásul a régi info törvény néhány tekintetben jobb volt, mint most a GDPR, és semmiben sem volt rosszabb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#121) Dr. Akula válasza arty (#119) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azért mert 1 azonosítód van, a banki ügyintéző még nem fog turkálni az orvosi kartonodban, mert az 1. user/pass popup ablaknál elakad. Azt nem adnak hozzá. Ha meg van joga belenézni, onnantól az se akadály, ha 1 szám helyett 10 másikat is be kell írnia, csak tovább tart a pötyögés. Azt meg úgyis bekéri tőled, ha nem adod meg, nincs hitel, és ugyanott vagy akárhány azonosítóval - pénz nélkül. Önámítás csak a szétbontott személyi szám.

"nincs állambácsinál minden adat minden soron, pont ez a lényeg, ez a védelem"

Nem, a védelem az hogy hiába van 1 személyi szám a lekérdezéshez, betekintési joga nincs az adatbázishoz. Az adatokat ugyanis nem ömlesztve tárolják egymás mellett, hanem külön adatbázisokban. Nem lehet csak úgy nézelődni. És ennek a legfőbb garanciája a lustaság, a "nem az én dolgom nyilvántartani, minek foglalkoznék vele" hozzáállás, ez garantálja hogy az adatbázisok külön is maradnak, nem holmi azonosító problémák. Ne félj, önmagától senki nem húzza magának a többletnyilvántartás terhét. Ha te lennél egy ilyen adatbázis rendszergazdája, te szeretnéd ha 10 ügyfél helyett 100 baszogatna hogy nem megy a szerver, csináljál már valamit? Más se.

[ Szerkesztve ]

(#122) bambano válasza Dr. Akula (#121) üzenetére


bambano
titán

ehhez még hozzátenném, hogy aki viszont illegálisan hozzá akar férni az adataidhoz, azt nem állítja meg a több azonosító. Egy adatbázishoz hozzáfér, abból megtalálja az azonosító kereszt-referenciákat, és megy a többibe. Ezért volt marhaság, amit Sólyom csinált.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#123) MaCS_70 válasza bambano (#122) üzenetére


MaCS_70
félisten

++++++1

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#124) MaCS_70 válasza PTM (#117) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen!

A tanulmány szerinti helyes válasz egyébként 78%.

Tehát ha worxlndról tudjuk, hogy milyen irányítószám alatt van bejelentve é smikor született (majdnem egyszerre van a születásnapunk, éljenek a vízöntők!), akkor ennyi az esélyünk arra, hogy a hivatalos nyilvántartás kiadja a pontos személyi adatait.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#125) PTM válasza MaCS_70 (#124) üzenetére


PTM
junior tag

Az adatok alapján ez nem lep meg. De ha hirtelen kellett volna mondanom rá valamit, akkor lehet, hogy 10%-ot se tippeltem volna.

[ Szerkesztve ]

(#126) MaCS_70 válasza PTM (#125) üzenetére


MaCS_70
félisten

Engem még így is meglep, bár valszámból annyit megtanultam, hogy semmi sem úgy számolódik, ahogy én azt logikusnak tartanám.

Én 25%-ra tippeltem.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#127) PTM válasza MaCS_70 (#126) üzenetére


PTM
junior tag

Lehet, hogy magamtól én is kevesebbet mondtam volna, de a hozzászólásodból is látszott, hogy magas az arány. :)

[ Szerkesztve ]

(#128) arty válasza bambano (#120) üzenetére


arty
veterán

Törvény... ugyanmár. Nem a törvny léte a kérdés, hanem az alkalmazási gyakorlat.

Pegazusország vagyunk, ez a realitás.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#129) arty válasza Dr. Akula (#121) üzenetére


arty
veterán

Nem tudom átkerülnek-e az adataink 1 nagy adatbázisba.
A popup meg olyan országban jó, ahol jogkövetőbbek az emberek és nem lehet egy telefonnal "elintézni" mindent.

A többletnyilvántartás rogánéknak egyből haszonnal is jár, hiszen könnyedén látni, mennyire vagy jóállampolgár. Szóval van itt érdek, ne aggódj (nyilván nem a bank tárolja az adatot, ő csak bekérdez, pénzért esetleg, meglátjuk kinek mire lesz lehetősége).

#122 bambano
eddig 15 területnél kellett csókos, hogy MINDENT megtudj rólam, most majd egy helyen kell..... Sólyom idealista volt, az alapelveivel MOSTMÁR egyetértek, mióta veszélyesnek látom a magyar államot :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#130) zseko válasza arty (#129) üzenetére


zseko
veterán

"hiszen könnyedén látni, mennyire vagy jóállampolgár"

Csak igazodunk Kínához, meg Amerikához.

HR24.hu

(#131) Dr. Akula válasza arty (#129) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Telefonon mind a 10 azonosítódat megadják, az ellen nem véd.

(#132) bambano válasza arty (#129) üzenetére


bambano
titán

"veszélyesnek látom a magyar államot'": még mindig nem érted.
az állam ellen lehetetlen megvédeni bármiféle adatbázist, sólyom ide, veréb oda. bármit is mondott sólyom, az az állam ellen soha nem védett téged.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.