Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#3301) woodpaul válasza #54715584 (#3293) üzenetére


woodpaul
őstag

Szó se róla, az sem normális, akinek bejön a Taxidermia szimbolikája (és most nagyon finoman fejeztem ki magam)... :Y

Androidő

(#3302) Dilikutya válasza troland26 (#3294) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én egyre kevésbé élvezem az effajta horrorfilmeket. Anno nekem a Fűrész durvasága újdonságként hatott, mivel azelőtt nem láttam ilyesmi filmet, leszámítva a klasszikus Cannibal Holocaust-ot. A horrorfilmet nekem Freddy Krüger, Jason, meg a fehér maszkos Sikoly testesítette meg (ami nem túl véres:) ). Aztán rá is untam az efféle mozikra, a 2003-as texasi láncfűrászes remake-et is ekkortájt láttam, az még elszórakoztatott, de a Fűrész 2 már vegyes fogadtatásra talált, már csak azért is, mert bár alapvetően még jó volt a csavar benne, már nem hozta azt, amit az első. A harmadik pedig nyomába sem ér. Ennyi kevés alkotás után elegem is lett az ilyen látványosan erőszakos, brutális filmektől, nem érzem benne azt a kellemes, néhol borzongató, néhol mosolyogtató horrorfeelinget, mint egy régi zombis moziban, vagy a Freddy-nél.
A közelmúltban láttam a Murder-Set-Pieces című, nálunk szerintem semmilyen formában be nem mutatott alkotást, és kb egy óra után be is sokalltam tőle. Ennyi, vége, elegem volt ebből a műfajból. Bájos, bugyuta tekintetű zombikat, és egyéb alacsonyköltségvetésű B mozikat akarok, azoknak van varázsa. Az imént említett alkotás is épp eléggé volt értelmetlen és fölösleges. Nem is értettem, volt egy szadista fotós, aki válogatott módon ölte meg a nőket, akiket előtte még jól megfektetett. Jöttek sorra a gyomorforgató jelenetek, de nem éreztem, hogy valami ki akarna derülni, vagy előbbre lendíteni az ügyet. Öncélú erőszak és brutalitás. Néhol ez az érzésem a Fűrész esetében is egyébként, főleg ami a harmadik részt illeti.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3303) mexx0407


mexx0407
tag

Valaki látta a MENEKÜLJ cimü filmet ?

(#3304) woodpaul válasza Dilikutya (#3302) üzenetére


woodpaul
őstag

Szívemből szóltál!

Sokkal jobban preferálom az izgalmas, fejtörő thrillereket, mint pl. a Se7en vagy reményeim szerint a hamarosan mozikba kerülő Zodiac. Arról nem beszélve, hogy a Se7en-nek (és Fincher egyéb thrillereinek általában) jól megfogható üzenete van...

Elmondható ugyanez a vérben tocsogó Hostel és társai típusú (a Saw III már egyértelműen ez a kategória) filmekről?

Androidő

(#3305) Dictator^ válasza troland26 (#3298) üzenetére


Dictator^
veterán

hat speciel en se olvasom el a spoilereket. es ha en irok figyelmeztetek elotte.

de latom mar topic cim modosult. ave :R

amugy te mindent spoilert elolvasol egy film megnezese elott? mert ugy aztan igazan izgalmas lehet.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#3306) Dilikutya válasza woodpaul (#3304) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Hostel-t kihagytam... az még unalmas is volt ráadásul. Thriller tekintetében egyetértek, a Se7en és társai sokkal jobbak szerintem. Scorsese 91-es Cape Fear-jét meg ne is említsük, abban aztán volt feszültség, pedig vér is alig csörgedezett, áldozat sem volt túl sok.
Ha meg horror, akkor amit már elmondtam. Mit szépítsünk, az mindig is B kategóriás műfaj volt, de ez benne a szép.
Lehet, hogy most ezekre gerjed a nép, de én nem esek hasra ettől. Ez el fog tűnni pár év alatt, nem állja ki az idő próbáját, nem születnek klasszikusok.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3307) troland26 válasza Dilikutya (#3302) üzenetére


troland26
őstag

Én megmondom frankón , hogy a fűrész trilógiából csak a 2.részt volt ''szerencsém'' látni , nem volt rossz , de nekem sem ez a műfaj a kedvencem csavar ide csavar oda. Nekem az utóbbi félév legjobb filmje a Fegyvernepper volt lepipálva pl a 300-at vagy a gósztrájdert :)


Dictator: Elolvasom persze (Vladtól se véletlen kérdeztem) és abszolút nem zavar sőtt nekem talán kedvet is csinál az adott film megtekintéséhez :)

[Szerkesztve]

(#3308) lorcsi


lorcsi
veterán

Qurva jó film megy a tv2-n :DD
Willis és Torthon-nal a főszerepben :DDD

(#3309) troland26 válasza lorcsi (#3308) üzenetére


troland26
őstag

Banditák :)

Már láttam és tetszett

(#3310) woodpaul válasza troland26 (#3307) üzenetére


woodpaul
őstag

Valljuk be, a Ghost Rider-t nem volt nehéz lepipálni... :S Olyan, mint kb. azok a filmek, amiket a 80-as évek közepén mosott színű videókazettákon láttunk, csak jobb a CGI! :D

Androidő

(#3311) #54715584 válasza VladimirR (#3300) üzenetére


#54715584
törölt tag

most elbizonytalanitottal es visszaolvastam par oldalt, de megnyugodtam, a kaosz poent sem lottem le :))

[Szerkesztve]

(#3312) mexx0407


mexx0407
tag

Ghost -Ridert én is várom nagyon kiváncsi vagyok rá!!!

(#3313) Integra


Integra
titán

látom topic címet is kellett változtatni, mert nem mindenkinek megy a dolog... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3314) troland26


troland26
őstag

oké már csak az lesz a gond ha valaki nem tudja mi az a SPOILER :D

halkan megjegyzem nekem sem volt nyilvávnaló amikor anno ebbe a topikba téverdtem

(#3315) #64791808


#64791808
törölt tag

Egy régebbi és egy új filmről írnék.

1., Szabadság, szerelem. Meg kell mondjam, nagyon tetszett a film. Oké, Dobó Katinka egy dolog, meg magyarkodás, de a cukormáz alatt fantasztikusan eltalált iróniába öltöztetve bújik meg a kritika 56-ról. Például hogy könnyen beszél, akinek nincs veszteni valója, és persze, hogy vonakodik az, akinek kvázi biztos jövője van, valamint hogy a nagy szavakat egy ember mondja, a többi annyit tud hozzátenni, hogy ''úúúgyvan''. Precízen jeleníti meg az ''Istenadta Nép'' hősies harcát, ahol látható, hogy a Nép jó része csőcselékből áll, másik része meg brahiból csinálja, amit csinál, végül nem biztos, hogy van ember, aki reálisan képes látni a politikai és történelmi helyzetet. Nincs túldrámázva a dolog, nem csöpög. És végül: zenészként nagyra értékelem a főcímdal első két ütemét, hátborzongatóan el van találva, annyira, hogy nem tudta a szerző méltóan befejezni. Jó film, mindenki megkapja, amit akar. Aki magyarkodni akar, az beleláthatja a nagy zászlókat és a komoly tömeget, akit meg a valóság érdekel, annak a színfalak mögött ottvan, hogy ''háááátazéé' az nem úgy vóóóót ám teljesen...''. PH faktor: Tetszett. De csak azért, mert újat nem mondott, de a megjelenítés jó volt. Még a végére egy érdekesség a címmel. Petőfi írta: ''szabadság, szerelem, e kettő kell nekem'' Ezen két dolog iránti vágy szépen vérbe lett fojtva, pont úgy, ahogy a szabadságharc, és ezt a fogalmat mindmáig jelképező lánglelkű forradalmár, állítólag költő, csak érzelmileg túlfűtött stílusban írni tudó, Petőfi Sándor is.

2., Hannibal rising. Nagyon régen volt iylen, de engem ez a film komolyan felkavart érzelmileg. Amúgy is nagy csodálója vagyok dr. Hannibal Lecternek, de ez a film zseniálisan rak a helyére minden elmaradt pici morzsát, megvan benne a marhanagy csavar, és totálisan érthetővé válik, Hannibal mért lesz olyan, amilyen. Tudtam azonosulni a karakterrel, valamint nekem is van hugom. A jelenetek jól kidolgozottak, egy-két nem odaillő apróság van, de ezek tényleg apróságok. Tehát a történet zseniális, ennél egy jobb van, a főszereplő alakítása. Nagyon nehéz volt Sir Anthony Hopkins színészi játékát precízen utánozni. A puding próbája az evés, itt a próba az volt, elhisszük-e, hogy a srác a fiatal Hannibál. Én elhittem, ugyanazok a gesztusok, ugyanaz az arcmimika, tekintet, nyugodtság, extravagancia, kifinomultság. Még a düh játékán lehetett volna egy picit csiszolni. De ettől függetlenül nekem ez a film hosszú idők óta az egyik legjobb filmélményt adta. PH faktor: különösen ajánlott.

(#3316) Hunci válasza mexx0407 (#3270) üzenetére


Hunci
aktív tag

Természetesen :R

monster : Hihetetlen vagy . Az a sok Spoiler :DDD
Milyen a jó / tökéletes film a te szemedben ?
Példa esetleg ?

WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

(#3317) mexx0407 válasza Hunci (#3316) üzenetére


mexx0407
tag

Végsö Állomás 1.2.3
Fürész 1.2.3.
Menekülj !!!
Texsasi Lánc!!!
és a többi !!!
:Y

(#3318) Hunci válasza Dictator^ (#3305) üzenetére


Hunci
aktív tag

Szép szép avatar :)

(#3317) mexx0407 : A végső állomás részek nekemis bejöttek .
Egyszer összegyűjtöm majd énis a kedvenceket :)

Várjcsak .
Bárányok hallgatnak , Hannibal , Vörös S.
A leggyorsabb indián sem rossz ...majd .

WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

(#3319) Dictator^ válasza Hunci (#3318) üzenetére


Dictator^
veterán

Köszi, gondolom nem kell leírnom, hogy alapfilmek közé tartozik a Scarface is :))

A leggyorsabb indiánt a jövö héten megnézem szerintem..majd utána nyilatkozok.

Most végeztem épp a Játsz/Ma(-val) [The Game (1997), Michael Douglassal].
Régen láttam tv-be , de nem emlékeztem már rá. Nagyon ütös film. Sajnos bugokat nem figyeleltem, de a végénél: SPOILER az az ugrás egy kicsit durva.. ettől eltekintve nagyon jó film.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#3320) brownus válasza Dictator^ (#3319) üzenetére


brownus
veterán

miket nem figyeltél, már a filmekben is létezik ez a kifejezés? gondolom a hibákat, hogy lehet úgy élvezni egy filmet ha azokat keresed benne? max. ha már 20adjára nézed....

spoiler


az ugrás kell a végére, az a lényeg, hogy öngyi legyen.

(ki/mi az avatarod?) egy színész? ismerös.

[Szerkesztve]

(#3321) Calibos válasza brownus (#3320) üzenetére


Calibos
addikt

szerintem ez Al Pacino és nagyon hasonlít az avatarja, a Scarface című filmjére
Tony Montana :F

(#3322) Janoska26 válasza #54715584 (#3277) üzenetére


Janoska26
addikt

Így van, nekem is pipecül bejött a film, mind a 3 rész egyenként is, de együtt teljesek és a legjobbak :C .
Egyébként valószínű lesz 4. rész ami idén Halloweenkor lesz természetesen bemutatva, és ha jól tudom, a nagy divatot követi akárcsak a Hannibal Rising, kicsit visszanyúl a multba, és az előzményeket mutatja majd be, amit nem bánok remélem jó szaftos lesz ez is ;]
Calibos: Ja olyan Al Pacinos, kicsit Rózsa Gyuris frizuval, egyébként jó nekem is teccik :B :DDD

[Szerkesztve]

(#3323) #54715584


#54715584
törölt tag

ket nev erdekelne: gaspar szabo [link] es marton csokas [link]
keresem az infokat, de nem sokat talaltam eddig :)

(#3324) Versus82 válasza brownus (#3320) üzenetére


Versus82
aktív tag

bazzze, Al Pacino, azaz Tony Montana a Sebhelyesarcúból!!! Alap film, azonnal megnézni!:) Most nyomom a játékot, nagyon állat, úgyhogy megnéztem újra a filmet, és igen, ez Al Pacino legjobb dobása.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#3325) #54715584 válasza Janoska26 (#3322) üzenetére


#54715584
törölt tag

az utobbi par evben azok a filmek, amik 2 reszt minimum megertek, sajnos mind visszanyulnak a multba kovetkezo reszkent...
vagyis hat nagy tobbseguk sajnos :) azert jol sikerult par ''kezdet'' :) bar hulyet kapok a return meg begin nevezetu cimektol :D

(#3326) Versus82 válasza mexx0407 (#3303) üzenetére


Versus82
aktív tag

see no evil az eredetije ugye? láttam, egyszer nézhető filmecske szerintem, olyan nagy katarzist nem váltott ki belőlem...

spoiler


az a szemkitépkedős dolog dobta meg az egészet, az poénos volt:)

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#3327) Janoska26 válasza #54715584 (#3325) üzenetére


Janoska26
addikt

Hát igen, itt is valami kezdet lesz, és a kaptár 4. része is teljesen elüt majd az előző 3-tól, persze ennél még abszolult nem biztos, hogy megcsinálják, majd a 3. rész sikerétől tették függővé ennek elkészültét, de azért én nem bánnám azt sem ha megcsinálnák :)

(#3328) Vekiboy válasza Janoska26 (#3327) üzenetére


Vekiboy
tag

Le vagyok maradva.. Lesz a Resident Evilnek 3. része?? Jah nem a kaptár negyedik része hanem a resident evil-é.... A kaptár az alcím volt. Ezzel nem kötözködni akartam.
Most lestem be a karib tenger kalózai 3 trailerjét. Elég komolynak tűnik. Chow Yun-Fat is szerepet kapott. Jól áll neki a maszkírozott kalóz küllem!!! :)

"The meaning of war is not to die for your country, it's to make the other bastard die for his!" - Gen. George Patton

(#3329) Janoska26 válasza Vekiboy (#3328) üzenetére


Janoska26
addikt

[link] 2 résznek egyforma alcím :U Vagy az alcímet folytatták :U Nem kötözködöm, de sajna a magyar tudatban így terjedt el.Nekem Resident Evil sorozat lett mivel a játékot régen is, és most is nagy élvezettel gyepálom :)

[Szerkesztve]

(#3330) Dictator^ válasza brownus (#3320) üzenetére


Dictator^
veterán

már leirták párszor, Al Pacino (Tony Montana) a Scarfaceből.

spoiler:
hát az ugrás még oké, mert az öngyilkosság kell oda, de amekkorát esik az egy kicsit tulzás..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#3331) #54715584


#54715584
törölt tag

resident evil 3 trailer :) [link]

ezt mutattam/lattatok mar? [link]

es ezt? :) [link]


[Szerkesztve]

(#3332) #54715584 válasza #54715584 (#3331) üzenetére


#54715584
törölt tag

nah, letelt az 5 perc, bocsi

egyebkent a resident evil trailer alapjan nem ertem mit keres a szabadsag szobor los angelesben?

meg gondolkoztam picit - mert olyat is szokok neha :)
soxor hallom mostanaban, hogy jo par altalam jonak velt filmet sokan lehurrognak es/vagy azt mondjak ra, hogy nem jo, mert nincsen tortenete

ennek picit ellentmondanek, persze, a fegyvernepper, amerikai szepseg, holnaputan stb mind jo filmek, mert van mondanivaloja, elgondolkodtatoak, es nem a latvanyra + efffektekre epul a film
na jo, a holnaputan az mar igen latvanyosra sikeredett :) de eppen ezert nekem sok olyan film tetszik, aminek nincsen valosagalapja, vagy nem azert keszult, hogy elgondolkodjon rajta az ember
a mai technika mellett en pl mar elkepzelhetetlennek tartom, hogy egy filmet sztereoban nezzek meg, nem igazan elvezem ugy, attol fuggetlenul, hogy sok filmnek nem is kellene dolbyban szolnia...vagy ha latok a mozicsatornakon egy filmet, es tetszett, akkor inkabb beteszem 5.1-ben es ugy nezem vegig... igy se ugy se nincsen kozben reklam :D
de pl nekem sokat dob egy filmen, ha a hangkeveres jol sikerult, meg akkor is, ha eppen egy parkban ucsorognek, es elolrol jon a szoveg, hatulrol meg a madarcsicserges, kutyaugatas...
vagy ha latvanyra nagyon jo filmet nezek akkor nem azon gondolkozom kozben, hogy min is kellene gondolkoznom, hanem hagyom magam, hogy elragadjon a latvanyvilag + az effektek...

en attol is fraszt kapok, ha mogottem hirtelen megszolal vmi/vki, igy meg a boogeyman, amityville horrort is elveztem

persze mindezektol fuggetlenul nekem sem tetszik minden film, pl a sokak altal istenitett crank sem, amire szvsz kar volt pazarolni a nyersanyagot, vagy maskeppen masokkal kellett volna megcsinalni...

na mind1, ez csak most igy kijott :) bocsi
ha van reakcio, varom :)

(#3333) Vekiboy


Vekiboy
tag

Igen nekem is a játék az alap. A második részét vittem még végig amikor megjelent. Annyit én még nem paráztam mint akkor.... Nem értettem hogy miért lett kaptár, mert okés az alcím, de hát akkor is residen evil...

"The meaning of war is not to die for your country, it's to make the other bastard die for his!" - Gen. George Patton

(#3334) Janoska26 válasza #54715584 (#3331) üzenetére


Janoska26
addikt

Jók nagyon jók,
A 3-ról ez a film ugrott be[link], volt jópár része látta őket valaki, esetleg dvd-n meg lehet szerezni őket talán :DDD

(#3335) #54715584 válasza Janoska26 (#3334) üzenetére


#54715584
törölt tag

nem emlekszem erre a filmre, esetleg kisebb koromban vhs-en keringhetett kozkezen? :)

az alairasod mit jelent? van egy tippem :U

(#3336) Vekiboy


Vekiboy
tag

Én akkora filmrajongó vagyok hogy nekem majdnem minden film jó film (na jó a majdnem mind erős túlzás). Egy filmet nagyon sokszor meg tudok nézni. Van egy jó excel-es filmes kvízem ha valaki esetleg még nem ismeri annak szívesen elküldöm. Elég nehéz én a 100-ból 76- filmet ismertem fel. Általában simán sorolom egy film szereplőit, és filmbeli neveiket, azt vettem észre hogy a filmes zenéket évek múltán is felismerem. Múltkor pl a Dr House-ban szólt egy szám, barátnőmmel néztük, és két perc után eszembe jutott, hogy egy filmben szólt amit kb 3 éve láttam utoljára. Újjabb egy perc után eszembe jutott a film címe is. Barátnőm már utál emiatt, mert ha látok/hallok valamit egy filmben és buzerálja a fantáziám hogy miben láttam/hallottam akkor amíg eszembe nem jut a film címe, tiszta transzban vagyok.... Ilyenkor jön a könyvtár effektus... Elkezdek lapozgatni az agyamban... :) Általában a filmek szövegére is elég jól emléxem még hosszú idő távlatából is. Ezekkel ti hogy vagytok?? Bocs ha kicsit gázul fogalmaztam.. Elég komolyan gyűjtöm is a filmeket (eddig 360 db CSAK EREDETI dvd-m van).

"The meaning of war is not to die for your country, it's to make the other bastard die for his!" - Gen. George Patton

(#3337) mexx0407 válasza Janoska26 (#3334) üzenetére


mexx0407
tag

Film cime magyarul mi amit belinkeltél.?

(#3338) Janoska26 válasza mexx0407 (#3337) üzenetére


Janoska26
addikt

Bábjátékos, vagy bábujátékos, nem emlékszem pontosan :U :)

(#3339) Versus82 válasza Janoska26 (#3329) üzenetére


Versus82
aktív tag

az egynek volt az alcíme hogy kaptár, a kettőnek meg hogy apokalipszis. a linken is ott van az eredeti cím: Resident Evil: Apocalypse. magyarok fordítottak hüjén.

mod:

most nézem az egynek nem is volt alcíme, az simán csak resident evil volt. na szép...

[Szerkesztve]

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#3340) #54715584 válasza Versus82 (#3339) üzenetére


#54715584
törölt tag

na itt csesztek el a magyarok a forditast :D
1: kaptar
2: resident wevil: apokalipszis :D

(#3341) Janoska26 válasza Versus82 (#3339) üzenetére


Janoska26
addikt

Hát igen, nem az 1. példa a magyar fordítók kreativítására :DDD

(#3342) Vekiboy


Vekiboy
tag

Háááát igen. Van elég sok ilyen gyöngyszem.. Pl Gone in 60 seconds - Tolvajtempó (mivan???) The fast and the furious - Halálos Iramban (he???). Talán a legjobb még mindig: Le Boulet - A Tökös, a török, az őr meg a nő (érdekes)

"The meaning of war is not to die for your country, it's to make the other bastard die for his!" - Gen. George Patton

(#3343) mexx0407 válasza Vekiboy (#3342) üzenetére


mexx0407
tag

Látom jó fajta vegyes filmekröl beszélgettek ezek mind jó filmek!!! :R

(#3344) Integra válasza #54715584 (#3331) üzenetére


Integra
titán

lol, mi ez? mad max 20?? :DDD

cage-nek egyre idiótább frizójai vannak...

saw4?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3345) PazsitZ válasza #54715584 (#3331) üzenetére


PazsitZ
addikt

A next trailerben kicsit gagyinak tünik némelyik effekt, vagy csak a trailer ilyen? Nem tudom nekem fura :F

- http://pazsitz.hu -

(#3346) #54715584


#54715584
törölt tag

jaj, ne is mondd, az egyik filmben dus lobonc, a masikban meg kopasz :D

saw4 miert kerdojel?

a next trailer nekem hasonlitott a covenanthoz, amikor a kocsi szetesik darabokra :)

(#3347) VladimirR válasza Vekiboy (#3342) üzenetére


VladimirR
nagyúr

persze tudom, te zseni lehetsz, jobban tudod minden forditoknal, de megneznem, ahogyan tukorforditasban megprobalnad ezeket atnyomni az embereknek (foleg azt, hogy 60 masodperc alatt elmesz)

[Szerkesztve]

(#3348) #54715584 válasza VladimirR (#3347) üzenetére


#54715584
törölt tag

van akinek sikerul annyi ido alatt :D de azt ne nezd meg :D

(#3349) VladimirR válasza #54715584 (#3348) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem, nem! nem azt akarom en megneznim, ahogy a forumtars elmegy 60 masodperc alatt, hanem azt, ahogyan ezt a cimet atnyomja az emberek fele
mert ugye o aszta hiszi el, hogy o csak a jobbantudja okosabb (elnezest tegnap neztem episode one-t)

(#3350) #54715584 válasza VladimirR (#3349) üzenetére


#54715584
törölt tag

jaj, hat ertettem en, azert irtam a smileyt a vegere ;)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.