Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48) Hikvision


Hikvision
senior tag

Kedves egybegyültek, ma volt szerencsém egy kis időt szánni a dologra és megkérdeztem az egyik villanyreszelőnket a témáról, Tehát amit eddig is mondtam,ha az vesszük a Fi-relé Gyakorlatilag ténylegesen a földelést nézi,hogy mikor szökik áram, a nullához annyi köze van hogy a fázis és a 0 közti különbséget figyeli, ebböl tudja ''kiszámolni'' ha veszteség van tehát szökik az áram és oldja magát. Ha azt nézzül, és nem kötekedni akarok, walahol volt értelme a dolognak amit írtam.Ha nemis kellőképpen fogalmaztam meg.Klepto prblémájára is gyakorlatilag helyes választ adtam, mivel ha eddig nemvolt a házban fi-relé és a mérő után volt összekötve a nulla a földel akkor tényleg jobban járt hogy a ház acélszerkezetéhez vezeti ki a földet,persze csak abban az esetben ha az megfelel a földelési szabványoknak,és kb 2-Ohm-nál nem nagyobb az ellenálása.Az meg bizony igaz,hogy ahol Fi-relé van ott általában a Relé elött összevan kötve a földelés a nullával.mert ha aztán lenne összekötve akkor gyakorlatilag a firelé nem működne.Kedves Varga Csaba bocs, hogy nemírom el a nevedet mert nemvagyok 2osztályos értelmiségü :U Numera007, Apám cége valószinüleg nemfog foglalkozni a kis villanyszreléseddel miwel már kb 7 éve csak külföldi és multinacionális megrendeléssel foglalkozik.De ez megint nem ide tartozik csak olyan kedvesen felhoztad a témát. Az Apc-s dolgot meg nem a kisújjamból szoptam ki,hanem amikor az irodába az egyiknek szétment a túlfeszvédő része és kijött az APC-töl a csávó az magyarázta ezt a szöveget.Namost lehet,hogy csak ''haggyammárbékénvanelégproblémája'' szöveget mondott de Józan paraszti ésszel végigondolva ami ugye nekem nincs :) ez logikusnak tünt. És mégegyszer elnézést szeretnék kérni akit esetleg félrevezettem,megbántottam,lelkébetiportam,megkérdőjeleztem a szakmai tudását....etc.
Ez főleg Csaba 20 ra vonatkozik mert úgylátom,hogy ő tényleg ért a témához és sajnálom,hogyha valamiben megbántottam.

20 éve a PH-n.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.