Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Fejlődünk, de hova (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) exitwindows


exitwindows
csendes tag

Nagyon tudtam értékelni az alábbi szösszenetet.

[L]http://index.hu/velemeny/jegyzet/030606nokia[/L]

De ugyanez számítástechnikai, autóipari és egyéb vonatkozásokban is elmondható.

Halleluja, fogyasztói társadalom!

Jézus megváltoztatta az életed. Kívánod menteni a változásokat?

(#3) Solarian válasza exitwindows (#1) üzenetére


Solarian
csendes tag


Off on:
No comment. Ennyit a pártatlan és tájékozott elektronikus médiáról és azok újságíróiról.
Az ilyen cikkek arra jók, hogy felidegesítsék az embert.
Off off.

A fejlödés olyan amilyen, a fogyasztói társadalom meg inkább élvezi a fejlödést, mint kára származik belöle. A cikknek nem a ''felsövezetö konzumidiótával'' kéne példálóznia, hanem a bérböl és fizetésböl élö átlagemberekkel.
Persze mindez csak szvsz


Üdv: Solarian

Az orvosom azt mondta, hogy skizofrén vagyok. De melyikönk?

(#5) Solarian válasza Kalandor (#4) üzenetére


Solarian
csendes tag

Korrekt LENNE, ha nem a társadalom egy szük rétegével példálózna, akinek tökmindegy, hogy másfél évente, félévente, vagy kéthavonta cserél 150 000 Ft-os mobilt, vagy évente költ 100 000-et pc tuningra. Nem ÖK a fogyasztói TÀRSADALOM, csak egy célterület.

Az orvosom azt mondta, hogy skizofrén vagyok. De melyikönk?

(#6) exitwindows válasza Solarian (#3) üzenetére


exitwindows
csendes tag

Nézd meg, tizenéves suttyók is egymás között villognak a polifónikus csengőhangra, meg az egyéb sz*rságra, SZVSZ azért felsővezető lett az alany, mert róla feltételezhető, hogy könnyedén megveszi.

De a szomorú igazság az, hogy nem csak az vesz meg.

Egyébként a samsung két képernyős megoldásától lábrázást kaptam anno. Meg az a világújdonság forgatható kamera, hmmm.

Jézus megváltoztatta az életed. Kívánod menteni a változásokat?

(#7) Nimrod válasza exitwindows (#6) üzenetére


Nimrod
addikt

Egyetértek, de nem érdekel. Mátrix 2 moziban még nincs, netről már mindenki látta oszt azzal verték a töküket hogy milyen f@sza gyerekek. Na és? Ettől még senki nem lesz több meg jobb mint a másik. Hülyeség ezen vitatkozni.

(#9) Solarian


Solarian
csendes tag

Nem vitatkozok, csak beszélgetek. Èrdekel a többiek véleménye is.

Az orvosom azt mondta, hogy skizofrén vagyok. De melyikönk?

(#10) Solarian válasza Kalandor (#8) üzenetére


Solarian
csendes tag

Nos, én is egy multi nyálas középvezetöje vagyok, és tényleg nem vagyok nagy ember. Ugye a nagy emberek nem járnak 15 éves autóval és 5110-es, kijelzö-kontakthibás telefonnal...:(

Az orvosom azt mondta, hogy skizofrén vagyok. De melyikönk?

(#11) Nimrod válasza Solarian (#10) üzenetére


Nimrod
addikt

Miért is nem? Én pl. soxor inkább gyalogolok míg más még két lépést se tud megtenni autó/busz/hintó/stb. nélkül :(
Pedig megengedhetném magamnak.

(#12) Solarian válasza Nimrod (#11) üzenetére


Solarian
csendes tag

Célzás volt. Csak arra akartam kilyukadni, hogy nem minden nyálas középvezetö teheti meg, hogy millás cuccai legyenek. Èn 25 km-re dolgozom a lakóhelyemtöl, és a feleségem is legalább 15-re, tehát autóval járunk dolgozni, mivel busszal kicsit problémás lenne. Amúgy semmi gond a gyaloglással.

Az orvosom azt mondta, hogy skizofrén vagyok. De melyikönk?

(#13) Nimrod válasza Solarian (#12) üzenetére


Nimrod
addikt

Én is kb. annyira lakom a sulitól (sőt, több). Busz meg ami akad rulez. Csak az zavar, ha munkahelyre megyek kérnek néhol jogsit meg kocsit a bejárás végett, de hogy minek amikor anélkül még gyorsabban is beérek (belvárosban kocsival, höhö) :(

(#14) delta9


delta9
senior tag

márpedig ez a cikk úgy van rendben ahogy van. ez egy szatíra, ennek megfelelően kell értelmezni. szinte minden mai hightech mobilra (vagy legyen cell phone) igaz, amit ír. használhatatlan selejtek színeskijelzővel, wappal, java játékokkal együtt, az igazán használható funkciókat alig fejlesztik. azért sem cserélem le a j6-omat.

(#15) Ra3


Ra3
őstag

nagyon tuti az irás, legszivesebb befejelném a ''nyakambaakasztoma150ezrestelefonomathogymindenkilássa'' tipusu menőcsávókat. persze ezeket igazából sajnálni kéne, ők az áldoztai a mobilos cégek parasztvakitó marketinghúzásainak, meg a gyerekek, de ők egyébként is könnyen befolyásolhatóak, ha szerencséjük van pár év mulva kinövik.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#16) Szőrös  válasza Ra3 (#15) üzenetére


Szőrös 
veterán

No azért nem mindegyik kölök dől be az ilyen dolgoknak. Az én öcsém megelégedett a siemens A50essel is. Sőt még örült is neki. Persze biztosan vagizna 1 mittomén mondjuk v200assal de akkor meg én csapom le. :)
Egyébként meg nem kell az ilyen ''emberekkel'' törődni. Csak felhúzod magad rajtuk hót feleslegesen.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#17) Ra3


Ra3
őstag

ja, egyébként most váltottam EriR320-ról, SonyET100-ra, és szerintem nem normális aki telefonra 50k-nál többet költ. és nem azért mert savanyú a szőlő, ha akarnám vehetnék drágábbat de minek. ahogy már irtátok attól nem lesz senki jobb ember.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#18) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


Tökéletesen egyetértek a cikkel. Nekem egy x éves 7110-em van. Se mms se polifónia, semmi. Tökéletes. Nem tudom ha tönkremegy akkor mit válasszak ebből a sok szoftverhibás sz@rból. Valahol olvastam, hogy a japán mobilgyártók be akarnak törni a piacra. Remélem bennük még lehet bízni, habár a japánok néha a létező legnagyobb marhaságokat képesek kitalálni.

Sajna lassan már gépszinten is ez a helyzet.... Főleg a szoftvereknél; haszontalan funkciók amik csak lassítják (pl. különböző skinek) a programot, de arra, hogy a program jobb legyen még véltelenül sem koncentrálnak. Eladható legyen oszt kész.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#19) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Ebben a nyakbaakasztós történetben az a pláne, amikor ül az emberke a vonaton a 150 ezres telefonnal a nyakában, és nyugodtan alussza az igazak álmát. Egy mozdulat, és már oda is a hónapok alatt összespórolt pénze, vagy fizetheti a részleteket a semmiért.
A munkahelyemen az a mondás járja: ''Nem baj, hogy 5110-sel mászkálunk, amíg nem mi fizetjük a számlát'' - pedig megtehetné nem egy kolléga, hogy átdobja a SIM kártyáját egy spécibb készülékbe, mert az vagányabb.
Mobil telefon státuszszimbólum volt amikor megjelent, mindenki azt gondolta, hogy idővel ez megváltozik majd. Hát nem így lett.....

Vannak ismerőseim, akiknek egy nadrágjuk, meg egy cipőjük, illetve általános megélhetési gondjaik vannak, és mégis drágáért vettek mobilt, és telefonálnak el ezreket havonta. Bolond egy világban élünk. A nagy cégek profitjának áldozatai vagyunk.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#20) lesaux


lesaux
veterán

Szenzációs cikk! :)) Már tovább is küldtem a haveroknak.
Nekem egyébként egy Nokia 3310-esem van, és meg vagyok vele elégedve.
Lehet vele telefonálni, SMS-t küldeni, ébreszteni, számolni, meg beállítani, hogy mikor zizegjen, mikor kussoljon, és mikor szóljon hangosan.
Ennél több nekem nem kell.
Ráadásul befelé nőtt az antennája, úgyhogy nem tudom letörni sem, kényelmesen hordhatom a zsebemben.
Akkor minek vegyek új telefont több tízezerért?

(#21) lesaux válasza misimagaki (#19) üzenetére


lesaux
veterán

Ez nagyon így van. Sajnos vannak olyan rokonaim, akiknek reggelire nincs pénzük, de mára már anyukának és a 14 éves lányának is van mobilja.
Remélem, nem olvassák a PH-t. :DDD

(#22) delta9 válasza lesaux (#21) üzenetére


delta9
senior tag

én meg remélem igen, és mint intelligens emberek, öntudatukra ébrednek (vagy mint a skynet:)

(#23) Santses


Santses
aktív tag

nekem egy 1 éves siemens m35i m van ugye nem angy szám? ráadásul fagy mint az állat...szólal szar..de megvagyok vele elégedve mert bírta a strapát rendesen 3 szor találkozott a földszintel a 2. ról...:DD
amúgy meg engem nagyon idegesít pont most suli vége...''én ilyet kapok'' ,''én olyat'' ''én me45'' ''én 3610'' és ettől nagymenőők???
ők a janik a hegyről mert van egy 0-60 ezer ft os telefonjuk én 25 -30nál nem adok többet telfonra nemazért mert nincs pénzem rá...
én fontosabbnak tartom a hogy a gépem legyen fejlett...vagy a lakás (igaz szüleimel élek )de érted taposó...szép butor kocsi stb..mint 1 szar 150e ft os telefon amit lehet holnap lehúznak rólad...én ha vaahonnan betudnák szerezni egy me45 öst ami msotmár 20e körül vann (csak msot a gépbe kértem pár dolgot szal ez nemfog menni:( ) de n akkor meglennék elégedve...
és hihetetlen hogy már 4.eseknek is telefonjuk van méghozzá iylen 3310 meg hasonlók mertha kap egy t10 est akkor talán nemszólok semmit (merhát apuka újat vett és mit csináljon vele??) de mondjuk akkor is.

(#24) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Az másik probléma a mobillal, illetve a használatával, hogy a vásárláskor nem tudnak adni :) vele egy kis kultúrát. Rengeteg ember nyugodt szívvel használja olyan alkalommal is, amikor nem volna ildomos. Sok embernek eszébe sem jut, hogy esetleg elnémítsa, sőt kikapcsolja a telefonját.
A cikk nagyon találó, de csak azért mert Murphy :)

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#25) Santses


Santses
aktív tag

bocsi hogy nemtok normálisan írni (csak új a billentyűzet és hozzá kell szokjak)
én nemszoktam visszaolvasni mit írok (főleg ekkora szöveget )
tehát sorry de remélem azért megértitek.

(#26) rdi


rdi
veterán

SZVSZ a cikk arról szól, hogy az új nokia szar és hogy a nokia informatikusai egytől egyig a pamutgombolyítónál kezdték pályafutásukat, ott is gépkezelők voltak, csak elvégeztek egy OCD (vagy miafene) vizsgát.
Szóval egyszerű a megoldás: P 800-ast kell vásárolni.
Akinek telik rá...
Egyébként a szerző maga a középvezető, vagy nem ? ;]

Fej! Tor! Potroh!

(#27) Warlock_42 válasza rdi (#26) üzenetére


Warlock_42
senior tag

Az a gond hogy a cikk írója nagyon a Nokiát vette kereszttűz alá (úgy néz ki tényleg egy középvezető volt aki felhúzta magát). De ha körülnézel minden piacon így van. Mondjuk a telefongyártókat mintha a Nokia hajszolná bele ebbe az őrületbe. De - mint azt ahogy a topic indítója is írta - ezt el lehet játszani telefonra, autóra, számítógépre, háztartási kellékekre, stb.... Sajnos :(

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#28) Den


Den
veterán

na megy már a szokásos nyavajgás. vegyétek már észre hogy mind ''konzumidióták'' vagyunk, csak a magunk szintjén. Ugyanazt a szemetet veszitek csak a palletta másik végéről. Nektek is lesz színeskijelzős polifonikus mobilotok csak nem most 150k-ért hanem egy év mulva 40k-ért.

www.simson4t.hu

(#29) rdi válasza Warlock_42 (#27) üzenetére


rdi
veterán

Miért mondod?
Akkor a VW Beattle nem kompatibilis visszafelé a bogárhátúval ?

Ha a Nokia programozói tényleg akkora bal..szok, hogy nem tartják be a kompatibilitási aranyszabályt, és a cég ezen huzamos ideig nem változtat, akkor megérdemli, hogy fikázzák.
Legalább is. Én még az unió helyett jól meg is büntetném őket. :((

Fej! Tor! Potroh!

(#30) Solarian válasza Den (#28) üzenetére


Solarian
csendes tag

Hopp!

Az orvosom azt mondta, hogy skizofrén vagyok. De melyikönk?

(#31) Den válasza Warlock_42 (#27) üzenetére


Den
veterán

nem a nokia hajszolja a gyártókat hanem mi fogyasztók. az egész cirkusz a mi kegyeinkért folyik, hogy a pézünket kinek adjuk.

www.simson4t.hu

(#32) Warlock_42 válasza rdi (#29) üzenetére


Warlock_42
senior tag


Ne haragudj de szerintem sem a cikket, sem a hozzászólásomat nem jól értelmezted. Ez nem (csak) egy Nokia anyázás akar lenni, hanem egy felszólalás a mostanában egyre inkább terjedő, elhülyítő fogyasztói társadalom ellen.

A Nokia programozóit védeni meg végképp nem akarom, de kissé nehéz lehet úgy bármilyen programor írni, hogy holnaputánra készenlegyen de azonnal és se normális tesztelésre se debuggolásra nem marad idő.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#33) Warlock_42 válasza Den (#31) üzenetére


Warlock_42
senior tag


Erről nem akarok vitatkozni. Nem tudni, hogy most ki hajszol kit, mert ezekre a világraszóló ujdonságokra szerintem igazából senkinek nincs szüksége. A menőző pistikéken kívül.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#34) PB 22 válasza Solarian (#30) üzenetére


PB 22
tag

Dennél a pont...

Azt mondta jó! Nem. Az mondtam jónak tűnik...

(#35) Den válasza Warlock_42 (#33) üzenetére


Den
veterán

az embernek egyedül vízre, élelemre és egy védett helyre van szüksége.

www.simson4t.hu

(#36) tildy válasza rdi (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

Anno egy kedves ismerősöm kiment finnországba dolgozni.Természetesen a Nokiához, programozónak.Egy hét után olyan sebességgel keresett új munkahelyet mint a huzat.És azzal a jelszóval, hogy ő azt a szart nem fogja turkálni.Azt mondta a Nokia szoftvermérnökei egyszerűen nem tudnak programozni.össze van hányva az egész , csoda ha működik.

Nekem most céges 6310i-m van.Mindenkinek az van benna cégnél.Szar , lassú fagy, a connection managerről meg már nem is beszélek.
Dehát nem használhatom a saját kis régi telóm.Mert akkor csúnyán néznek rám...
Egyszerűen hülye aki a 6310iért 70t kidob az ablakon.akkor már inkább 3510-s, az már szineskijelzős, viszont olcsóbb...:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#37) MaUser válasza Den (#31) üzenetére


MaUser
addikt

OFF
Több,mint két éves az R320-am.:)
Eddig nem találtam olyat amire megérni cserélni. A fémkeretet aki kitalálta, máig áldom igen nehéz így összetörni, nem úgy mint a mai műanyagokat.:) ) Persze lehet, hogy az a baj hogy nem a szülőktől kérem az ilyen dolgaimra a pénzt.
ON

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#38) mura81


mura81
senior tag

Bárki bármit is mond az ME45ről szvsz az a legjobb és leghasználhatóbb telefon. Mindent tud amit használni lehet, (poliizét nem, mms-t nem és kamera sincs hozzá), de stabilan és megbizhatóan műxik, nem nagy nem kicsi, jó a kijelzője, jók a gombjai, és amikor én vettem akkor még nem volt divattelefon, mint az akkoriban kapható nokia 6210-es. Azzal sincs semmi bajom, csak egy kicsit nagyobb és mindenkinek olyan van/volt.
Ja és a siemensnek, nagyon jó a szoftvere és könnyen lehet számitogépre csatlakoztatni. Alapban adtak hozzá adatkábelt és cd-t. Mindennel működik az ir portja amit több nokiáról nem lehetne elmondani (mármint a régebbiekről)

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#39) tildy válasza Den (#35) üzenetére


tildy
nagyúr

De te se a földeken dolgozol , ugye?:)))Sőt még géped is van:)))

Eről jut eszembe, hogy manapság aki feldja ezt a legyen saját lakásom, legyen munkám dolgot, és kimegy monduk indiába szerencsét próbálni, vagy csak úgy élni, ahogy eddig még sosem, azaz szabadon, és tényleg csak létfenntartásra koncentrálva, azt hülyének nézik...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40) WN31RD válasza Den (#35) üzenetére


WN31RD
addikt

Szerintem nem azzal van a gond, hogy az alapvető biológiai szükségleteinken kívül másra is vágyunk és megszerezzük. Elég unalmas lenne enélkül az élet...
Amikor azonban mindenhol azt próbálják az emberek fejébe verni, hogy az ilyen-olyan új kütyü meg kozmetikai cikk meg joghurt, stb. nélkül nem lehet boldog illetve hogy ezekkel minden gondja megoldódik, és jól fogja érezni magát, nos ez nekem nagyon nem tetszik. Az igényeink nagyok és általában ritkán ér el valaki egy olyan pontra, hogy azt mondja: amim van, az nekem elég. Ez természetes emberi hozzáállás, lehet szeretni vagy utálni, de megváltoztatni aligha. Viszont direkt gerjeszteni legalább nem kellene.... :(

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#41) Warlock_42 válasza Den (#35) üzenetére


Warlock_42
senior tag


A számítógépet kihagytad ;]

Viccen kívűl szerintem minden terméknél van egy határvonal ameddig hasznos, és ami után már csak idegesítő dolgokat pakolgatnak bele. Pl: a telefonnál nagyon tudom értékelni, hogy van benne óra (nem is hordok rendes órát) vagy számológép vagy éppen egy játék ha várakozás közben az ember nagyon unatkozik. De igazából mi szükség ezekre a polifónikus szinesképernyős akármikre ? Igazából ebben az a bosszantó amiről az eredeti cikkben is szó volt, hogy maga a termék megbízhatatlanabb/bonyolultabb lesz a felesleges funkcióktól és a gyártó nem a lényeges dolgokra koncentrál.
Szal szerintem nagyon nehéz megtalálni ezt a bizonyos határt, és a nagyobb gond az, hogy amíg ezek a termékek eladhatóak nem is nagyon akarják...

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#42) MaUser válasza tildy (#39) üzenetére


MaUser
addikt

Persze, mert ha valaki dolgozott már a létéért az tudja miről beszél.:(

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#43) tildy válasza mura81 (#38) üzenetére


tildy
nagyúr

a siemens telók szoftvereinek nagy részét Budapesten írják, LINUX oprendszereken:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#44) mura81 válasza tildy (#43) üzenetére


mura81
senior tag

ja, majd ha áttérnek winfosra akkor észrevesszük mert nem fognak működni.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#45) WN31RD válasza tildy (#39) üzenetére


WN31RD
addikt

''manapság aki [...] kimegy monduk indiába szerencsét próbálni, [...] és tényleg csak létfenntartásra koncentrálva, azt hülyének nézik...''
Mikor nem nézték hülyének?
Mellesleg a társadalmi normákat és elvárásokat legalább nagyjából elfogadó ember szemében az ilyen valaki tényleg hülye.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#47) tildy válasza MaUser (#42) üzenetére


tildy
nagyúr

Én is dolgoztam már , csak azért , hogy legyen kajám (ösztöndij nuku, otthonról pénz nuku, koli nuku).Ha nem dolgoznék most, akkro 3210-essel szaladgálnék(hoppá, mosz jut eszembe azt eladtam , mert elkezdett hülyeségeket csinálni, de csak egy bizonyos esetben (anyámékat , illetve vidéki vezetékest hívva 2 perc után nem halloták mit mondok...)bocs, így 3310esem lenne most...(mivel kaptam a cégtől telót, így a 3310 most apámé)

Na de a régi 5110-esem is, és a 3210esem is nagyon jó volt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49) tildy


tildy
nagyúr

Tényleg ki elégedett azzal ami van neki?SZerintem nagyon kevés ember.
Mondjuk én most se jobb gépre, se semmi újdonságra nem vágyom, csak max egy lottóötösre:)))AZ jól jönne:))

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50) delta9 válasza mura81 (#38) üzenetére


delta9
senior tag

hát én tegnap vettem egy me45-öst. megnéztem a menüjét, ill. a menü használhatóságát. ma már nincs meg a telefon. eladtam. marad a j6.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Fejlődünk, de hova (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.