Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HaaS


HaaS
addikt

Az Eschalon a Thaermore világ trilógiája, amelyet a Basilisk Games indított útjára. A játék crpg, azaz klasszikus szerepjáték, és teljes egészében körökre osztott.
Az első rész, az Eschalon: Book I 2007-ben jött ki. Ezzel tökölök most.
A második rész furmányos módon az Eschalon: Book II címet kapta... ő most épp bétázik, tízör van csak hozzá.

A játékot leginkább öreg rókáknak ajánlom, akik nem DirectX12-es kvázierpégé bughalmazokon akarnak idegeskedni, hanem eljátszogatni egy hangulatos szerepjátékkal, amely a múltat idézi.

A karaktergenerálás is a jól bevált, régimódi: random + néhány pont, amit szabadon rápakolhatunk. 5 nép, 5 osztály, 5 vallás, 8 ability, 20+ skill; alchemy, disarm, picklock, magic (divine/elemental), hiding... nemtomhány spell... igazából nem olvastam utána, meg nem is fogok, mert így még érdekesebb a játék.
A főszál mellett persze lehet kvesztelgetni szépen... bepakolok inkább egy screenshotot, önmagáért beszél:

Nemsokára itt a második rész... helyes, addigra befejezzük az első könyvet... :)!

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#2) HaaS


HaaS
addikt

Installáláshoz annyi extra infóm van még, hogy a DirectX dolgot el lehet felejteni, nálam akadozott csúnyán: az OpenGL beállítás lesz a megoldás:D!

Karaktergenerálásnál ajánlom a tolvaj skilleket már a legelején... szét lehet darabolni a lezárt ládákat, de nincs tapasztalat érte... a fegyver eltörhet(!), ha azzal próbálkoztok... puszta kézzel meg nagyon fáj;]! A többi jön majd magától... jó játékot:)!

szerk: jah, az automap meg abszolúte nem működik, ha nincs pont a Cartography szkillen... :)

[ Szerkesztve ]

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#3) HaaS


HaaS
addikt

Tippök:

#1 Karaktergenerálás
A játék elején nagyon hasznos a mágia, azon egyszerű oknál fogva, hogy 100% to hit, azaz nem téveszt célt (max mentőt dob a mob, de fizikai sebzést is benyelheti az armor, szóval még így is hálás dolog). Közelharcot sem szabad hanyagolni... később inkább buffokra lesz hasznos a varázsolgatás...

#2 Skillek
Bár nem találkoztam még minden NPC-vel a játékban, karakterépítésnél érdemes figyelembe venni a következőket:
0. a szintlépésnél 3 skillpont jön, amit nem kötelező azonnal elkölteni
1. új skill felvétele 3 skillpont (első szinten kezd a skill)
2. létező skill egy szinttel növelése 1 skillpont
3. könyvekből tanulás:
- ha ismeretlen a skill, akkor megtanulja (első szinten kezd a skill)
- ismert skill: +2 szint
4. trainerek: csak 5. szintig tudnak tanítani!!! (nem mindig érdemes a könyveket azonnal elhasználni)
Első szint: 100 arany (inkább, mint 3 skillpont, azaz egy komplett szint...), második szint: 200 arany és így tovább; az ötödik szint: 500 arany (borsos)

A huszonakárhány skillből eddig tízhez találtam könyvet, valszeg van mindhez.

[ Szerkesztve ]

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#4) ollie


ollie
MODERÁTOR

Kell, kell, kell!

Na majd ha jól hazamegyek, majd jól kipróbálom a demóját, aztán majd - várhatóan - jól megveszem. :D

***

(#5) HaaS válasza ollie (#4) üzenetére


HaaS
addikt

Szerintem meg inkább installáld fel a The Fall - Last Days of Gaia c. játékodat, ha az már megvan, és játssz azzal... az még eredeti német szinkron nélkül is jobb (avval meg pláne:).)

szerk: evvel várj, míg akciós lesz, ha nagyon beleszerettél...

[ Szerkesztve ]

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#6) ollie válasza HaaS (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Már kipróbáltad a The Fall-t?

***

(#7) ollie válasza HaaS (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

szerk: jah, az automap meg abszolúte nem működik, ha nincs pont a Cartography szkillen... :)

Hoppá, akkor ezért nem volt térkép nekem.

A ládákat hogy tudom kinyitni? Karakter létrehozásánál 3. szintre tettem a pick locks-ot, de semmi zárt dolgot sem sikerül kinyitnom, és szétütnöm sem, amit nem értek (megpróbálni sem tudtam).

***

(#8) HaaS válasza ollie (#7) üzenetére


HaaS
addikt

[link]

Asszem CTRL + klikk az "erőszakos támadás":)!

[ Szerkesztve ]

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#9) ollie válasza HaaS (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, hogy kell ilyen is? :DDD

Amúgy köszi.

És eléggé idegesítő, hogy íjra meg kardra tettem 3 pontot karakterkreálásnál, de a kezdésnél talált 40 nyílvessző nagyon hamar elfogyott. Onnantól kezdve maradt a pusztakezes harc, mert kard nem volt a láthatáron...

[ Szerkesztve ]

***

(#10) HaaS válasza ollie (#9) üzenetére


HaaS
addikt

Háttööö... crpgkben ez megesik... ezért szoktunk varázsolni:).

"a sárkány is csak ember" - oxox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.