Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mmdms


mmdms
addikt

Feleslegesek ezek a cikkek, a fejlesztokon kivul masnak ugysincs ilyen kartyaja. :U

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#2) MasterDeeJay válasza mmdms (#1) üzenetére

Nem vagyok fejlesztő. Köszi! :P

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#3) spytechq válasza mmdms (#1) üzenetére


spytechq
csendes tag

Akkor en ezek szerint már fejlesztőnek minősülök :D

(#4) mmdms válasza MasterDeeJay (#2) üzenetére


mmdms
addikt

Most bezzeg irtok, de mikor kerdesem lett volna a kartyarol mindenki lapitott. :DDD
De mar mindegy is, vettem egy 7900xtt.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#5) MasterDeeJay válasza mmdms (#4) üzenetére

Van topikja. [Intel Arc Alchemist A310/A350/A380/A580/A750/A770... és mobil verzióik]
Amúgy az 3060Ti/RX6700 ellenfele az A770 16Gb, annál nagyobb kártya majd csak a következő generáció lesz. 7900XT ellen nincs Intel kártya asztali fronton.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#6) mmdms válasza MasterDeeJay (#5) üzenetére


mmdms
addikt

2060-t valtott volna, de nem talaltam olyan youtube videot ahol valaki az acc-t tesztelte volna, igy nem mertem megvenni. Eleg nagy difik vannak jatekonkent a teljesitmenybe. Vagy ez jott volna szoba mint lowcost megoldas h legyen hdmi2.1 vagy az xt egy idotallobb de dragabb vasarlas.
Kerestem a topicot de akkor meg nem volt.

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#7) spytechq válasza mmdms (#4) üzenetére


spytechq
csendes tag

Én "vakon" vállaltam be, nyilván vannak nyűgjei, cserébe olcsóbb volt, illetve tetszett az újdonság varázsa is.
Mivel csak full hd monitorom van így csak erről tudok nyilatkozni, de pl Cyberpunk 2077 szinte max beállítással 60-70fps-el megy, eddig játék terén nem igen volt problémám, igaz nem is vagyok az az extreme gamer, inkább csak az a "casual gamer" lehetek :D

2 hónap után még mindig nem bántam meg, hogy megvettem.
Amikor meg problémám van akkor feladok egy "ticketet" az Intelnek és 1 napon belül válaszolnak segítenek, látni rajtuk is, hogy meg akarják oldani, nyilván itt azt el kell fogadni, hogy egy "teszter" funkciót is betöltesz amikor jelzed feléjük milyen problémád van, ez sajnos nem sajnos de benne van a pakliban.

Volt arra is példa, hogy én jöttem rá, hogy az ASUS armoury crate nevű bloatware használhatatlanná tesz az IAC progit, de ahogy nézem úgy tűnik, hogy ez sikerült megoldani.

Szóval megvannak nyűgjei, cserébe az Intel elég nyitott és segítőkész, szóval imádom amikor teljesen le van fikázva valami aminek még csak egy fél éves múltja van a konkurenciának meg több évtizedes.
Ezzel a hozzáállással csak azt fogják elérni az emberek, hogy az Intel tényleg kukázza majd a VGA projektjét és akkor lehet majd megint panaszkodni, hogy az AMD/NV miért tolja felfelé a kártya árakat, meg milyen monopol a helyzet.

De valahol van egy olyan érzésem is, hogy ha bezzeg az nVidia holnap CPU-t kezdene árulni akkor az NV fan-ok egyből az egekig magasztalnák, hogy milyen szuper és soha nem volt még ilyen jó nekünk meg a földnek.

Szóval ha kicsit objektíven közelítjük meg az ARC szériát igen is sok pozitívumot lehet találni benne, és kicsit türelmesebben kell hozzáállni bizonyos tekintetben, de az intel javára legyen most mondva, hogy tényleg jönnek az updatek.

De nyilván döntsön mindenki a saját belátása és pénztárcájának megfelelően.

(#8) mmdms válasza spytechq (#7) üzenetére


mmdms
addikt

Fhdra gondolkodas nelkul vettem volna en is, de nalam 4k-t kellett volna kiszolgalnia.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#9) spytechq válasza mmdms (#8) üzenetére


spytechq
csendes tag

Nyilván vannak komolyabb igények, ahol jobban át kell gondolni mit vesz az ember. De ha a nagy átlagot nézzük akkor teljes jól kitudná szolgálni őket egy A750 vagy A770.

Majd beszeretnék újítani egy 1440p monitorba később, és bízom benne hogy ott sem lesz gond majd.

Nyilván az lenne a legjobb ha lenne lehetőség tesztelni a kártyát az igényeknek megfelelően. És utána dönteni.

Mindenesetre azért már időszerű lenne itt a PH-n egy elég átfogó és komoly teszt mint új VGA piacra belépő. Ezt a részt nem is igazán értem, azért lehet már kapni egy pár féle kártyát Magyarországon is!

Intel Arc A770 16G (21P01J00BA)
Intel Arc A750 8GB (21P02J00BA)
ASROCK Arc A380 6GB GDDR6 Challenger ITX OC
ASROCK Arc A750 8GB GDDR6 Challenger D OC
ASROCK Arc A770 8GB GDDR6 Phantom Gaming D OC
GUNNIR A380 OC Photon, 6 GB, GDDR6, 256 bit
Acer Predator BiFrost Intel Arc A770 OC
Sparkle Arc A750 Orc,
Sparkle A750 Titan
Sparkle A380 Elf

Ezekből már összelehetne állítani egy komolyabb tesztet, egy részük már a magyar piacon is beszerezhető.

(#10) Sinesol válasza spytechq (#9) üzenetére


Sinesol
veterán

A cpu piac után a vga piacon is terjeszkedő AMD konkurrens, holy fck. :DD
ABU rémálma teszt, ezért késik, még le kell zsirozni az AMD-vel a részleteket, hogy hogyan is nézzen ki a teszt. :D

[ Szerkesztve ]

(#11) mmdms válasza spytechq (#9) üzenetére


mmdms
addikt

Mindenesetre azért már időszerű lenne itt a PH-n egy elég átfogó és komoly teszt mint új VGA piacra belépő. Ezt a részt nem is igazán értem, azért lehet már kapni egy pár féle kártyát Magyarországon is!

Szamomra is meglepo h nincs teszt a ph-n, raadasul egy olyan kategoriaba ahol nem kis arversenyt csinalhatna ez az uj vga. Valoszinu abuek feleslegesnek erzik, mert olyan szinten elfogult nv fan az emberek 90%-a, amit nem is ertek.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#12) Sinesol válasza mmdms (#11) üzenetére


Sinesol
veterán

Abu 2.nd acc? :D

(#13) mmdms válasza Sinesol (#12) üzenetére


mmdms
addikt

Neeeem. Bar vegre minden mukodik ugy ahogy kell miota lecsereltem az nv-t. Borzalmas a hd audio kezelese es az ablakkezelese az nv-nek. Se a programonkent beallitott hangkimenetet nem volt kepes megjegyezni, es a felbontas-frissitesvaltast se tudta ugy kezelni h ne kelljen kezzel a jatek inditasa utan megint felbontast allitani. Vicc.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#14) Sinesol válasza mmdms (#13) üzenetére


Sinesol
veterán

Fura, hogy a lecserélése oldotta meg, mivel pl a pirosaknál és a kékeknél is lényegesen roszabbak a grafikus drivercsomagok, az emlitett problémákkal én még nem találkoztam eddig.

[ Szerkesztve ]

(#15) mmdms válasza Sinesol (#14) üzenetére


mmdms
addikt

Acc-n kivul nem jatszok massal, ott viszont minden inditasnal hang es felbontas allitas. Az idegeimet megette. :DDD

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.