Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) martin66


martin66
senior tag

Na, hat ettol nem estem hasra. Az utobbi 4 evben szoszerint allt a fejlesztes, ugyan ilyen tudasu es mellesleg olcsobb monitorom volt az elmult 4 evben (2018-2020: Acer PE320QK, 2020 - mai napig: LG 32UN88A).
Ha 120Hz lett volna meg azt mondom oke, de igy?? Nagyon ugy erzem, hogy ez a 32" meretben nagyon all a fejelsztes ilyen, kozep kategoriaban (200-400k intervallumban)...

(#2) dabadab válasza martin66 (#1) üzenetére


dabadab
titán

Az Aceren egyáltalán nem volt USB-C dokkoló, a LG-n van, de azon meg KVM nincs.

Mondjuk azt én sem értem, hogy miért nem fekszenek rá jobban a 120 Hz-re, a COVID alatt főleg nagyon indokolt lett volna az ilyen mindenes home office monitor.

DRM is theft

(#3) martin66 válasza dabadab (#2) üzenetére


martin66
senior tag

Nyilvan kis tulzassal. Mondjuk az USB-C dokkolo rendkivul hasznos nekem, hogy csak rakotom a ceges laptopot es maris kapja az aramot es adja a kepet.

Ezen kivul nem igazan fejlodott semmi szerintem, a fenyero, Hz stb? (Ebben az arkategoriaban) Pedig kerek 4 evrol beszelunk. Nem mondom jok ezek a monitorok, de egy 240 Hz olednek jobban orulnek, szoval van meg hova fejlodni.... 500k a lelektani hatar nalam, szoval meg varhatok valszeg par evet a legalabb 144 Hz-re talan az lenne a kovi lepcso.

[ Szerkesztve ]

(#4) Busterftw válasza dabadab (#2) üzenetére


Busterftw
veterán

Iden mar "tomeg" QD-OLED/OLED-nek kellene lennie a temanak, foleg 800 euros arsavban.
Ehelyett jonnek ezek.

(#5) dabadab válasza Busterftw (#4) üzenetére


dabadab
titán

Ezt miből számoltad ki?

DRM is theft

(#6) Busterftw válasza dabadab (#5) üzenetére


Busterftw
veterán

A QD-OLED AW3423DWF mar 1100 euroert jott ki, 1400-ert volt tavaly az elso verzioja, az OLED-es Gigabyte FO48U 2 eve jott ki esek mar 900 euroert mennek ujan.
1440p felbontassal ott az LG 27GR95QE, ami 240Hz OLED 1000 dollarert.

800 euros arsavban siman johetnenek QD-OLED/OLED monitorok kicsit butitva, 27/32 meretben. Ehelyett ahogy fentebb is irtak, jonnek ugyanazok a megoldasok, amik 4-5 eve mar elerhetoek voltak, nem is olyan dragan.

Ezeknek kellene mar jonnie tobb markatol, nem IPS 60HZ paneleket adni 800 euroert.

[ Szerkesztve ]

(#7) Yodafon


Yodafon
senior tag

Ergo talpas monitorral támad a BenQ

Jo de hol az felveto mondat?

I'm gangsta!

(#8) sb válasza dabadab (#2) üzenetére


sb
veterán

Hiába nincs ugyanazt tudó, csak drágán. Külön mind létezik olcsóbban már évek óta.
Ezért áll a fejlődés (adott árszinten) szerintem is, mert nem lépnek előre semmiben.
Van KVM-es meg "mindenttudó" monitor olcsón. 32" 4K 60p is van olcsón. De amikor összekerül minden valahogy rögtön rákerül a szorzó és 300k lesz az amúgy 100k-s cuccokból.
Ezért nincs olcsóbb amihez hasonlítani lehet.

És ugyanez igaz a panelre is több éve. 4K 60Hz olcsó, kisebb felbontás 60Hz+ olcsó.
Egyben k* drága. Oké, hogy az egy másik panel, de egyrészt ha ott a technológia akkor nem hiszem, hogy ez lógna ki ennyire. Másrészt meg sokszor nem is panel kérdése, az elég gyors a 60Hz-esbe pakolt is akár, csak a filléres elektronika nincs odarakva mellé.

(#9) hoffman_ válasza Busterftw (#6) üzenetére


hoffman_
nagyúr

egyetértek teljesen, 3 éve szeretném cserélni az U2414H-t, de egyszerűem mindig azokba ütközöm, amit leírsz, mintha szándékosan nem akarnának versenyt a 300-400k körüli sávban. ennyiért már illene tudnia ezeket. 315k-ért ezt árában van, pont olyan f*s ár-érték aránnyal, mint a többi.

inflációtól függően is 300k-ért illene egy 4k IPS HDR monitort adni 32" körül, ami USB PD-t is tud, esetleg KVM-et, ami nem beton 60Hz. 400 fölött már OLED dukálna. más kérdés, hogy az 1100 dolláros Alienware itthon 550k lesz...

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10) -Skylake-


-Skylake-
addikt

2023ban 60hz panelt megjelentetni konkretan szanalom.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#11) ddekany válasza -Skylake- (#10) üzenetére


ddekany
veterán

A 60 Hz feletti a "gamer" kategóriának van fenntartva, ami úri huncutság, az azzal járó extra marzzsal. Szóval nem akarnak abba belerondítani. Az meg pech, hogy játékon kívül is jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#12) Busterftw válasza ddekany (#11) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem feltetlenul, rengeteg "office" monitor jon mar 75Hz+ panellal.

(#13) ddekany válasza Busterftw (#12) üzenetére


ddekany
veterán

75+? A pont 75 Hz gondolom érzetre nem tér el a 60-tól, a fölött meg hirtelen ugrás van 144-re (régebben 120-ra). A gamer monitorokból a legolcsóbb kategória is már 144 Hz-es, és kb 65e Ft-tól indulnak. Utána 30e-el lejebb az ugyancsak 1080p-s irodaiak indulnak. Itt legalul ez elég meh árkülönbség abszolút értékben, de ettől még a két kategória megvan. Ez látszik ott is, hogy a 144 Hz-paneltől hírtelen idétlen lába, és/vagy valami piros intarziája lesz a monitoroknak, kevés kivétellel. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) HThomas válasza ddekany (#13) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Pont egy 72Hz-es monitor előtt ülök, de nem érzek igazán különbséget a 60-hoz képest... ha csak ezt használnám napokig és utána ülnék vissza, akkor lehet, hogy feltűnne. A 120 az persze más, bár őszintén szólva alap irodai használatra, főleg ahol nagyrészt statikus tartalmakat néznek, én nem fizetném ki az alkalmazottaimnak a drágább monitort, csak azért, mert folyamatosabb a scrollozás a böngészőben :)

(#15) ddekany válasza HThomas (#14) üzenetére


ddekany
veterán

Az egér mutató is simábban siklik ám! ;) Nyilván, ezért nem fog a munkáltató többet fizetni. Majd ha ez is egyszer alap lesz... Gyanítom, hogy már most sem lenne érdemiben több költség, ha mindet 144 Hz-sre csinálnak, csak hát mint írtam, a gamerségért akkor nem lehetne egy kis plusz elkérni, ha nincs is már lassabb.

(#16) -Skylake- válasza ddekany (#15) üzenetére


-Skylake-
addikt

gamereknek szerintem legyen eleg az az extrem proli design, ami majdnem minden gamer termeket jellemez, fuggetlenul attol, hogy az most egy monitor vagy egy eger. en ertem, hogy meg akarjak tartani gamernek a 144et, csak legyen mar olyan metszet, hogy A halmaz [szeretnek 144 hz kijelzot] es B halmaz [felnott ferfi vagyok es nem anyam veszi a monitoromat fortniteozni]
mert a problema az ez, hogy van 500 kulonbozo 144es panel, csak abbol 487 elbol kiesik, mert elmultam mar 9 eves. komoly ferfi ilyen szart nem vesz, ne nezzen mar ugy ki a monitorom mintha egy transformer megkurt volna egy urhajot...nekem ez egy munkaeszkoz. a macbookok is munkaeszkoz, megis 120hz es nem ugy nez ki, mint ami csak arra jo hogy en legyek a legmenobb a 7C osztalyban. ugy nez ki mint egy rendes laptop. ezt asztali monitornal is meg lehetne oldani szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#17) ddekany válasza -Skylake- (#16) üzenetére


ddekany
veterán

Illetve nekem furcsa, hogy a felnőtt gamer réteg ilyen vékony szelet, hogy alig célozzák meg. Biztos sokkal kevesebben játszanak mint a gyerekek, viszont gondolom jóval többet hajlandók költeni hobbira. Persze van szolidan kinéző is, csak töredéke a választék. Még azzal lehet cselezni, hogy ha csak a láb idióta (hegyes cipő szindróma), akkor kb +10-20e-ért vesz az ember valami VESA lábat.

(#18) -Skylake- válasza ddekany (#17) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Illetve nekem furcsa, hogy a felnőtt gamer réteg ilyen vékony szelet, hogy alig célozzák meg."
ebben szerintem semmi fura nincs, mert valoban biztos, hogy joval vekonyabb. illetve azt gondolom (gondolom- a sajat peldambol es a kornyezetembol meritve), hogy amikor mar van csalad/gyerek, sajat ingatlan stb azaz mar nagyon csunyan mondva "felnott elet es felnott problemak" akkor megno a hangsuly a kenyelnem. igy volt velem is, most is szoktam jatszani neha csak ameddig fiatalabban (<20) tweakelgettem a gepet hogy jobban fusson az akarmi, addig most (30) van egy konzolom ha jatszani akarok, az asztalim meg egy mac. mert az asztalim arra kell, hogy legyen egy megbizhato gepem ha dolgozok/tanulok/stb, jatszani meg ott a ps ha kell aztan helo. szoval szerintem tenyleg vekony ez a reteg amirol beszelsz. (persze ez EGYALTALAN NEM legitimalja azt a vizualis kornyezetszennyezest amit a gamer szo reprezental. egyaltalan nem.)
szamomra ez volt mindig is a legnagyobb kerdes ezekben a termekekben, hogy akinek penzve van ra az csak nem ennyire igenytelen/izlesficamos , akinek meg szanjak (9eves pistike) annak meg mindegy, ugysincs ra penze. szoval egyszeruen csak nem ertem, hogy ki a piaca egy samsung g7-nek mondjuk.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#19) HThomas válasza -Skylake- (#18) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Van a tartalomgyártó, grafikai munkákat, szerkesztő programokat és hasonlókat használó szegmens, aki szívesen fizet a drága monitorért, viszont nem akar rgb giccsparádét az irodájába. A nekik célzott monitoroknál indulhatna el a változás, ahogy szép lassan indul is az alacsonyabb felbontásokon. LG 38WN95C-W pl 144 Hz, játékra alkalmas, még akkor is, ha nem hozza azt, mit a gamer csúcsmonitor. De előbb-utóbb biztos jön ki utód, ahol a normális HDR-t is megoldják.
Ha az Apple túllépne a 60Hz-en, akkor biztos a többi gyártó is beindulna és telefosnák a piacot a nagy képfrissítéses, nem gamer monitorokkal :)

(#20) ddekany válasza HThomas (#19) üzenetére


ddekany
veterán

Az a gond egyik forrása persze, hogy a többségnek egy mai legolcsóbb monitor képminősége már bőven elég. Mert az emberek többsége annyit érzékel, hogy különösebb nehézség nélkül el tudja-e olvasni a szöveget, meg felismeri-e az ábrákat, vagy sem. Ami ezen felül van, azt lényegében nem érzékeli a többség, nem úgy működik az agyuk. Ez a tapasztalatom legalábbis. Persze ettől még el lehet adni dolgokat, azzal hogy a nagyobb szám az jobb és kész (kivéve a káva és oldalról vastagság esetén). De talán nem árt valami kapcsolat a valósággal. Azt mindenki megérti, ha a szélesség/magasság nagyobb. Egy szűkebb réteg talán még azt is, hogy a pixelek kisebbek és több van belőlük (Apple retina). Kontraszt... hát... feketébb a fekete, talán. De képfrissítési frekvencia? Ez totál elvont a többségnek. Ja, és már a 60 FPS (videóra, játékra) is visszatérően olyan dolog, hogy de minek az, szóval, 60 felett bármi... gamer dolog, mert hogy akkor több lesz a headshot.

(#21) HThomas válasza ddekany (#20) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Sokszor valaki használja az új eszközt pár napig vagy hétig, aztán visszaül a régi elé és akkor ráébred, hogy 'úristen, hogy tudtam ezt a vackot eddig használni'. Ritkább esetben konstatálja, hogy az adott funkció neki tök fölösleges és elég az egyszerűbb/olcsóbb is.

(#22) sb válasza -Skylake- (#18) üzenetére


sb
veterán

A kérdésben ott a válasz.
Mivel felnőtt fejjel más a probléma a játék inkább a fiatalokat célozza. Ott a többség meg erre mozdul.

@HThomas
Ez az igényszint nem feltétlen gond, hogy így van és érthető. Ez olyan mintha kijelentenénk, hogy Ferrari alatt nincs autó. De a tömegnek nem arra van igénye, ez világos. Lehet, hogy ingyen is választaná az egyterűt a Ferrari helyett 3 utazás meg 5 bevásárlás után és amikor rájött, hogy 130-nál többel úgysem ment. Teljesen logikus akkor is ha "tudatos" felhasználóról van szó. És akkor ott van még egy rakás ember aki nem is foglalkozik az egész témakörrel mert tényleg nem érzi/érdekli a különbség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.