Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16741888


#16741888
törölt tag

Szóval kezdem a story elejét, pár órája vettem egy Ati9500 moddolható, karit, az eladó nagy készséges volt, megmutatta működés közbe, moddolva/húzva a 3dmark simán legfutott 2000Mhzes Xpn is csinált, több mint 5000pontot szóval, jó vételnek tűnt.
Hazajöttem berakom a karit a konfigomba/adataimnál/, természetesen előtte régi driver le, elsőre egyből kép, bejön a windows, már fura volt hogy egy csomó felesleges vezérlőt keres amit egy videokártya cserénél nem szokott, pl. PCI hídvezérlő, SM buszverzérlő, különösen ez az utóbbi érdekelne különösen, hogy mi is ez? Na mindegy hagytam had keressen, nem talált hozzájuk drivert.. Mondom ok, felrakom a vga drivert, utána foglalkozok vele. Omegadriver fel, azaz csak tenném ha nem írna ki hibát, és fejeződne be a telepítés, fast writeon/off al is próbáltam. Következett, az eredeti ati driver, ezzel továbbjutottam, mert felment a driver, viszont újraindítás előtt kékhalál, win restart, a windows be sem jön, mert vagy kékhalál vagy valami olvasási hibát ír ki. Ezek után visszaraktam jó öreg gef2met, rakhattam újra az összes alaplap drivert, még a lant is(az miért volt útjában nem tudom:F) és most elvileg a régi kártyával jó.
Tudna valaki valamilyen okosságot mondani?
Én most azt gondolom hogy az alaplapom nem csípi a kártyát, legalábbis minden jel erre utal...

(#2) marcee válasza #16741888 (#1) üzenetére


marcee
addikt

Úgy állítsd le a gépet kártyacsere elött, hogy uninstallálod a vga drivert. Majd Driver Cleaner-el is eltávolítod a szemetet. Közben nem indítod újra. Kikapcs. Új kártya be. Én softmod drivert használok, omegát nem ismerem.
PCI híd, SM Bus, stb az alaplapi driverek. Szeintem nem lett volna gond, ha azokat intallálod mikor kéri. Legyen az össze driver kitömörítve, hogy rá tudj mutatni az .inf fájlokra, ha rendszerinduláskor kéri.

Szerk: Ja, és először mindig az alaplapi driverek legyenek rendben (vezérlőpult\rendszer\eszközkezelő) és csak az után rakd fel a vga drivereket.

[Szerkesztve]

\m/

(#3) Yaye válasza #16741888 (#1) üzenetére


Yaye
őstag

System Management Bus

SMBus is the System Management Bus defined by Intel® Corporation in 1995. It is used in personal computers and servers for low-speed system management communications.

(#4) #16741888 válasza marcee (#2) üzenetére


#16741888
törölt tag

Uninstalálltam, azzal nem volt gond. Igazából naggygából ezeket csináltam, megpróbálom újra aztán majd jelentkezem.:) addíg is köszi.
Azért fura picit, mert az előző kártyacserénél atiról váltottam nvidiára, mielőtt kikapcsoltam a gépet, uinstalálltam a cuccokat, és nem volt semmi gond.

[Szerkesztve]

(#5) DewiL


DewiL
senior tag

csak egy tipp
bios-ban fixáld az agp sebességét 67mhz-re (ha tudja a lap)
és rakd újra a winfost :)

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#6) #16741888


#16741888
törölt tag

Megcsináltam amit mondtatok, de majdnem ugyanaz, leszedtem a driver cleanert, kicsuváztam az összes ati/nvidia maradékot, leállítottam, beraktam az új karit, gép indul, felraktam az összes chipsetdrivert, utána próbáltam a kari drivereit, de telepítés megszakad egy ilyen üzivel:
Bővebben: link

(#7) Chieftec válasza #16741888 (#6) üzenetére


Chieftec
őstag

Itt nem csak az a gond, hogy hiba van a tömörített fileban? Mert ha jól veszem ki akkor nem tudja kicsomagolni. Szedj le egy Catalystot a netről és próbáld meg azzal.

(#8) #16741888


#16741888
törölt tag

Miután belinkeltem a képet, dolgom volt, viszont mielőtt elmentem csináltam egy rendszer visszaálítást, had csinálja míg nem vagyok itt. Visszajövök és kristálytiszta windows állt fel, nvidia driver nélkül... hogy a rákba ne kérdezzétek...

(#9) #16741888


#16741888
törölt tag

Srácok most megy minden, 8pipával lefutott, a 3dmark, artifact mentesen minden király megváltoztattam az órajelet, lehet hogy az egészet elbasztam.:(
325/300ra lőttem be, az előző gazdája, sokkal magasbban tesztelte, gondoltam nem lesz gond, elkezdett csíkozni a képernyő, visszaállítottam defaultra, viszont 3d kép helyett feketeség van... látott már valaki ilyet?

(#10) CzuD


CzuD
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problámám van hogy van egy régi geforce4 ti4400-as kártyám amit rá szertnék kötni a tvre de valamilyen okból nem nagyon akarja. Az s video kimenetet egy átalakítóval rákötöttem a tv rca bemenetére de mintha semmise történt volna. Nem tudjátok mi lehet a probléma?

(#11) Yaye válasza CzuD (#10) üzenetére


Yaye
őstag

Gondolom a kari kimenetét bekapcsoltad, és a tv-n is kiválasztottad bemenetnek a video-in-t... Ha igen, akkor passz, de itt van egy testhezállóbb, ilyen jellegű problémákat taglaló topik, szerintem nyugodtan hozd fel: Bővebben: link

(#12) Tom5 válasza #16741888 (#9) üzenetére


Tom5
addikt

9600XT kártya igy halálozott el nálam....próbáltuk húzni,ment is egy ideig,utána ugyanezek a gondok jöttek...

(#13) Tom5 válasza #16741888 (#9) üzenetére


Tom5
addikt

2D-ben csikos volt a kép,3Ds alkalmazásoknál nagy feketeség...ennyi...hütés ok a karin??Bár ha az előző gazdája is igy használta...lehet túlhajtotta szegényt...Nálunk ebből karicsere lett:O

(#14) Bubu79 válasza #16741888 (#9) üzenetére


Bubu79
addikt

Hali !

Szedd le innen a softmod-os catalystet!
Bővebben: link
Nálam ugyan csak R9550 van, de az original catalyst-tel bőven a húzhatósági határ alatt szemetelt a kártya, szoftveresen lett butítva!
Softmoddal teszteled, megnézed a végét, aztán bele a módosított BIOS-t és le van róla a gond. Ha minden igaz, ezen a honlapon a BIOS mod módját is megtalálod;)
Bocsi, de el kell mennem melózni, és csak este tudok újra írni, ha valami gubancod lenne:B

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#15) mynames válasza Bubu79 (#14) üzenetére


mynames
senior tag

Hali!

Ez a softmod catalist driver csak bírja jobban kihajtani a 9550-t ha a biost is kicserélem?
Most látom, hogy Bubu79 kollégea csak este lesz, nekem meg otthon nincs netem...
Tudja vki esetleg a választ?

(#16) Bubu79 válasza mynames (#15) üzenetére


Bubu79
addikt

Bocs, még itt vagyok, de már nem sokáig:B
Szal a softmod arra kell, hogy megtudhasd a fizikai határait a karidnak.
Istenigazából megegyezik az originál Catalysttel, csak annyi a különbség, hogy ki van ütve belőle az a kódrészlet, ami felügyeli az olcsó kártyák túlzottan jó teljesítményének kiütközését (szoftveresen szemetel )
BIOS-t akkor érdemes cserélned, ha nem akarsz minden driver frissítés után játszani az órajelekkel, ilyenkor 9550-nél érdemes átírni a Device ID-t 4153-ról 4150-re, és így a kártyát a windows 9600-nak látja, tehát a húzáshoz nem kell a softmod driver-t használnod, hanem megfelelő lesz a gyári catalyst is ( a dolog Know-how-ja megtalálható a fent említett linken, valamint itt:Bővebben: link Radeon 9550 módosítása 9600-ra thx to Rudi
:R)
De most már tényleg megyek, mert elkések!

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#17) mynames válasza Bubu79 (#16) üzenetére


mynames
senior tag

de hát a winfos most is 9600-nak látja...akkor most mi, miért:F

(#18) Bubu79 válasza mynames (#17) üzenetére


Bubu79
addikt

Akor nálad ezek szerint már nincs szükség a leírt procedúráre;)
Most néztem az adataidnál, hogy eleve tuning karid van, ami valamelyest jobban teljesít, mint egy 9600 pro ( az 400/600 ha jól emléxem ), tehát nem érdemes hajszolnod a magasabb órajelet, mert már így is többet kaptál a kártyádtól, mint amit kifizettél:C
Az, hogy már 9600-nak látja a kártyát a rendszer, valszeg azért van, mert a BIOS nem a 9550 device ID-jét tartalmazza (4153), hanem a 9600-ét (4150) /csak akkor nem értem, hogy miért 9550-nek adták el :F, lehet, hogy nem Te vagy az első tulaja, és az elődöd már módosította:F/
Mindegy, örülj neki:D
Nekem nem volt ilyen mázlim, mert az enyém 400/472-n jár ( egy megagagyi Manli Radeon 9550:DDD ) 5.0-ás Samsung memoriákkal:)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#19) Protezis válasza #16741888 (#6) üzenetére


Protezis
őstag

Mondjuk nem lehet, hogy rossz a fájl, amit leszedtél?
De lehet, hogy a hardveres tűzfal a gond. (kérdezd meg a lap topikjában, vagy valami amd-fan topikban)

(#20) mynames válasza Bubu79 (#18) üzenetére


mynames
senior tag

Hali!

Kipróbáltam a softmod drivert:
1. Aquamarkba kevesebbet ér el
2. Tuningnál jóval kisseb frekinél már hibázik! 430/560 a max. A régi driverrel volt 500/600 is, de biztonsági okokból csak 445/580-ra van beállítva game-nél.

Szóval nekem nem jött be...:(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.