Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) narumon válasza Earl_Muttley (#8350) üzenetére


narumon
őstag

A kérdés, hogy milyen dokumentumokat akarsz látni? iOS sandbox alapú azaz egyik szoftver sem lát rá alapból a másik dolgaira ez adja a biztonsági előnyét. Fogod a dokut (mondjuk emailben van), és továbbküldés és ott ki tudod választani, hogy tegye át iPrintbe. (ez nem fog ott maradni későbbre, csak akkor tudod nyomtatni). Egyébként azt hiszem, hogy másolással fel lehet tölteni a doksi tárhelyet. (de most nincs előttem).

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#8352) Soma01 válasza narumon (#8351) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem tegye át egy felhő alapő meghajtóra. Az Epson proginak van "Print from Cloud" része. Onnan menni fog.

Úgy látom, ott "Online storage" a neve... Vagy "Cloud services" már a neve...? Szóval ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#8353) Earl_Muttley válasza narumon (#8351) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Azóta a kérdés kicsit továbbgondolódott, vicc, hogy az iPrint nem hajlandó a klasszik MS office fájlokat kezelni. :W

Így maradt végül az Epson Connect, és az emailben továbbküldés, mert úgy meg hajlandó kezelni.

[ Szerkesztve ]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#8354) narumon válasza Earl_Muttley (#8353) üzenetére


narumon
őstag

Na látod ezt soha nem próbáltam, pdf-et szoktam nyomtatni azon keresztül azzal tökéletesen boldogul.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#8355) Earl_Muttley válasza narumon (#8354) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

No, ez egy maszek volt. De iszonyat érdekes problémával, már csak azért is leírom, ha valaki ilyet tapasztal, meg tudja oldani. :D A hölgynek volt egy számlázóprogramja, ami emailben küldte ki neki a számlákat. Az iPhone (asszem X, vagy XR) pedig, mikor lementette, ismeretlen fájlként nyitotta meg. Mint kiderült a megoldás rohadt kacifántos volt: MINDEN. EGYES. FÁJLNÉV. mögé kézzel be kell pötyögni a .pdf-et. :DD :DD Hogy az iPrint lássa, be kellett másholni a telefonon belül található iPrint mappába.

Az MS Office doksiknak pedig maradt az email nyomtatás.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#8356) narumon válasza Earl_Muttley (#8355) üzenetére


narumon
őstag

Szép, akkor végül is elég kókány megoldás született nem? :D

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#8357) Earl_Muttley válasza narumon (#8356) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Működik? Működik! :DD :DD

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#8358) apaszka


apaszka
veterán

Sziasztok!
epson adjustment ->Dx 6050
Szeretném nullázni a nyomtatóm számlálóját,de sajnos Kommunikációs errort dob Kód:21000068
Nem bírkózom meg vele,és a felségemnek meg nyomtatnom kellene a sulihoz :W

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#8359) atala válasza apaszka (#8358) üzenetére


atala
Topikgazda

USB-vel van összekötve? Ha igen, akkor lehetőleg rövid legyen a kábel.

(#8360) apaszka válasza atala (#8359) üzenetére


apaszka
veterán

Igen ,és vagy 1,5 méteres. Viszont nincs másik sajna. :W
Érdekes mert tisztít és papírt adagolja a programon kersztül ,de a számláló nullázásnál dobja ezt! [link]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#8361) apaszka válasza apaszka (#8360) üzenetére


apaszka
veterán

Eddig ugye win8.1 volt a gépen mi hivatalos volt.
Most win 10 lett rakva rá, de dettó!🤧 Nem jó!

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#8362) mazsi


mazsi
senior tag

Fővárosban garancián túl hol érdemes megnézetnem egy L355-ös nyomtatót? Sosem tudott szépen színes képeket nyomtatni, de most jól jönne.
Valószínűleg levegős lett a tinta, de az én kézügyességemmel nem esnék neki :D

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#8363) horgabi


horgabi
újonc

Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Hol tudok beszerezni egy L3070-es nyomtatóhoz tintaszivacsot, illetve hogy kell resetelni a számlálóját? Privátban is küldhető a válasz.
Előre is köszönöm szépen a segítséget.

(#8364) atala válasza horgabi (#8363) üzenetére


atala
Topikgazda

Reset programot tudsz venni az Ebay-en, kb 1700 Ft, de szivacsot nem találtam hozzá. Márpedig a resetelés után ki kell cserélni a szivacsot is.
Az L3060-nál az alján kell kiszedni a szivacs tartályát, szerintem a 3070-nél is. Nézd meg, és az aliexpresszről rendelj hozzá olyat ami hasonlít rá. maximum kicsit átszabod a szivacsokat.

(#8365) horgabi válasza atala (#8364) üzenetére


horgabi
újonc

Köszönöm szépen a gyors választ. Megnézem, csak létezik valamilyen megoldás a szivacs cseréjére. Azért kértem segítséget, mert nem találtam én sem hozzá szivacsot.

(#8366) atala válasza horgabi (#8365) üzenetére


atala
Topikgazda

Ha nem akarsz vele bajlódni, a szervizben kicserélik neked 6-8 ezer Ft-ért.

(#8367) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne Hozzátok.

Ma szólt az AL-M200DW nyomtatóm, hogy a tonerben kevés a festék.
Ez "mit" jelent? Mármint kb. hány lapot bír még szegény biztosan kinyomtatni?

Illetve, meg tudnátok mondani, Budapesten hol érdemes újratöltetni(?) vagy hol lehet olyan utángyártott tonert kapni, ami garantáltan jó minőségű és nem fog vele megszenvedni a nyomtató? Melyik márkát/típust érdemes keresnem?

Soha nem cseréltem még tonert, gondolom nem egy nagy ördöngőség, de hallottam ilyen-olyan rémhíreket (nem működött, nem ismerte fel a nyomtató, felismerte, de folyamatosan hibát jelzett stb.) és szeretnék biztosra menni - és azért nem a horribilis árú gyárit megvásárolni... :B

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#8368) apaszka válasza atala (#8364) üzenetére


apaszka
veterán

Én is vettem csütörtökön , bár keddre ígérte a szállítást! :W :Y
De a szivacsot ki kellene cserélnem, Viszont láma vagyok ,hogy a fej alatt levő az mit csrélni kell? Azt a múlkor átmostam igaz kiszedés nélkül! Nem találtam sehol segítséget akár videóst a szétszedéséhez a DX6050 nek! Ameddig sikerült bontottam,de tovább nem mertem!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#8369) atala válasza apaszka (#8368) üzenetére


atala
Topikgazda

Nem tudom, hol vetted, de az ebay-en aogy kifizeted, pár órán belül email-ben küldi a linket ahonnan le tudod tölteni a progit.
A parkolót ami a fej alatt van, azt nem kell cserélni.
A régi nyomtatókba még a nyomtató aljába tették a szivacsokat. magyarul, teljesen szét kell szedni a nyomtatót a cseréhez.
Ha nem vagy biztos a szétszedésben, akkor vidd el egy Epson szervizbe.

(#8370) apaszka válasza atala (#8369) üzenetére


apaszka
veterán

Tőle vettem.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#8371) Woodygabi


Woodygabi
újonc

Sziasztok!

Egy kis segítség kéne nekem! Hozzám került egy Epson L355-ös nyomtató. A szomszédom használta 1-2 éve, amikor megtelt a használt festéktartály, ami miatt leállt ugye. Félretette, aztán hirtelen sürgősen kellett, ezért inkább vett egy újat, ezt ki akarta dobni... Ráadásul a színes tartályok félig, a fekete tele festékkel! Odaadta. Elvittem egy nyomtató szervizes műhelybe. Tartály pikk-pakk csere, próbanyomtatás ott oké, (850 oldalt nyomtatott összesen addig, heuréka!) hazahoztam. Bekapcsoltam, okénak tűnt, bedugtam PC-be, hátha talál a windows hozzá drivert, nem talált, (nem is bíztam benne), lekapcs, epson oldaláról letöltöttem a drivert, majd telepítettem. Akkor kapcsolnám be, de már se kép se hang, nem reagált a power gombra.
Fasza! Péntek este van, gyerekek ott toporogtak a nyomtatandóikkal, hétfőre kéne suliba, stb....
Nem értek a nyomtatókhoz, de a tápokhoz valamelyest igen, és nagyon úgy tűnt, hogy táp hiba van. Utánanéztem, és láttam, hogy a tápot (külön egység) pikk-pakk ki lehet kapni. Erre gondoltam ránézek, ha szerencsém van, akkor a táp szállt el, jó párat megjavítottam már, nem kell hozzá nagy szakértelem, a kapcsolóüzemi tápok nagy részében ugyanazok a meghibásodások fordulnak elő. Ki is kaptam, de sajnos nem volt szerencsém, a táp műszeres méréssel jónak tűnt üresjáratban. Na, gondoltam, egy utsó teszt amit még megtehetek, hogy visszadugom, és terhelve mérek rá, ekkor úgy tűnt, hogy most szerencsém van, mert a nyomtató váratlanul feléledt! :-) Van tippem rá, hogy mi történt, ugyanis a táp kimenő csatlakozó érintkezői festékesek voltak. Nem a nyomtató festéktől, ez a gyárban történhetett még, ahol is a betanított munkásoknak festékkel jelölik hogy mit hova dugjon. Ebből jutott az érintkezőre is, ami nálam a pakolástól, mozgatástól kontakt hibát eredményezhetett. De ez persze csak tipp.
Gyorsan összeraktam, telepítést befejeztem, nyomtatás indít... de csak fehér lapot "nyomtat"
Tesztoldalt sem nyomtatja, dolgozik vele, de csak átmegy a papír, hibaüzenet nincs! Scanner az jó! Az összes szoftveres hibaelhárítást kipróbáltam. Itt tartok. Érdemes ezt még visszavinnem szervizbe szerintetek? Költsek még rá?
Előre is köszönöm!

WoodyGabi

(#8372) atala válasza Woodygabi (#8371) üzenetére


atala
Topikgazda

Vidd vissza, hogy nézzék meg, mert neked nem nyomtat semmit. Ha most javították, nem szabad pénzt elkérniük az újabb javításért.

(#8373) Woodygabi


Woodygabi
újonc

Szia! Köszönöm a gyors választ! Visszamentem érdeklődni, azt mondja a srác, hogy valószínűleg lelevegősödött a rendszer, nem tudja a festéket felszívni a szivattyú. Azt a tanácsot kaptam, hogy nyomkodjam a gumicsövet, hátha felkapja.... Nem tűnik eredményes megoldásnak, de persze kipróbálom. Sőt, mivel vesztenivalóm nincs, kipróbálom a fecskendős festékfelszívást is! (Itt láttam egy youtubos linket a műveletről) Csinálta már valaki? Félek, hogy a fecskendő vége esetleg kárt okoz a tartály szelepén....

WoodyGabi

(#8374) atala válasza Woodygabi (#8373) üzenetére


atala
Topikgazda

Én csináltam már, igaz, a 805-ön, de ugyan az, nem kell félni tőle. A parkolóban nem biztos, hogy hozzá férsz a fejhez, így indíts el nyomtatást, és amikor az elején elkezd mozogni a fej, húzd ki a táp kábelt. Utána már tologathatod a fejet. A normál fecskendő pont bele megy. Vedd ki a patront, fordítsd fejre, majd nyomd bele a fecskendőt, és addig szívd, míg az összes levegő kijön a patronból.

(#8375) apaszka válasza apaszka (#8370) üzenetére


apaszka
veterán

Ma üzent, hogy ha nem kaptam meg elküldi újra! 😄
Persze nem küldött el semmit még...
Egy email 4 nap alatt nem tudott elküldeni 🤮

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#8376) Woodygabi


Woodygabi
újonc

atala! Köszönöm az infókat, ki fogom próbálni!

WoodyGabi

(#8377) Woodygabi


Woodygabi
újonc

Nah, ki is próbáltam, sajnos nem vezetett eredményre, továbbra is üres lapokat nyom ki... :-( Egyre inkább arra hajlok, amivel sokan ijesztgettek, hogy beszáradt a nyomtatófej, mert sokat állt. De a kérdőjel ott van, hogy akkor a szervízben miért nyomtatott? Ha nyomtatott egyáltalán....
Végül is nem láttam a saját szememmel.... :F

WoodyGabi

(#8378) atala válasza Woodygabi (#8377) üzenetére


atala
Topikgazda

Vidd vissza, és követeld meg, hogy ha már fizettél, csinálják is meg.

(#8379) atala válasza apaszka (#8375) üzenetére


atala
Topikgazda

Nézd meg a SPAM mappát is.

(#8380) apaszka válasza atala (#8379) üzenetére


apaszka
veterán

Néztem,!

Az előbb küldte a linket hozzá, és elnézést kért mert tényleg nem küldte el eddig....

Haza megyek és próba!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#8381) apaszka válasza apaszka (#8380) üzenetére


apaszka
veterán

Megvolt!
Nulla!
Átverés, innen ne rendeljetek!
Csak a partont tudja resetelni!

Ebay es banda kuka szerintem! Legalább is kitől én rendeltem!

Egyenlőre negatívot sem lehet adni nekik!
Csak pozitiv lehetséges!

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#8382) atala válasza apaszka (#8381) üzenetére


atala
Topikgazda

Írjad meg neki, hogy nem működik. Kérd vissza a pénzt. A Paypal-nél is el lehet indítani a kérést.

A WIC Reset programot próbáltad már? Annál ha beírod a TRIAL szót, akkor ki tudod próbálni. 90%-ra leviszi a számlálót. Ha működik, akkor tudsz venni hozzá kulcsot, ha jól tudom 10 dollárért.

[ Szerkesztve ]

(#8383) apaszka válasza atala (#8382) üzenetére


apaszka
veterán

Azzal visszaállt 90 re.

Viszont azt hittem ez jó lesz, de nem kompatibilis! Írtam neki és elindítottak a visszafizetési kérelmet!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#8384) partymaci


partymaci
aktív tag

Üdv!
Van nékem egy L805-ös nyomtatóm, és egy pár hónapja a nyomtatott papír sarkán néha fekete tintafoltot hagy. A lap nyomtatásának végén talán amikor a fej visszatér alap helyzetbe?
Tisztítani kellene?

[ Szerkesztve ]

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#8385) atala válasza partymaci (#8384) üzenetére


atala
Topikgazda

Egyenesítsd ki a lapot mielőtt berakod a nyomtatóba. Ha ez nem segít, akkor kapcsold be a vastag papír beállítást.

(#8386) Cop


Cop
csendes tag

Sziasztok!

Remélem valaki tud nekem egy dologban segíteni, mert nem igazán sikerült megoldást találnom.

Adott egy Epson-xp245-ös nyomtató, jelenleg a fekete patront üresnek jelzi, pedig van még benne elég sok. Emiatt nem akar nyomtatni és resetelni egyszerűen a nyomtatót nem sikerült. Valakinek van erre valami megoldása ? :))

Előre is köszönöm a választ.

(#8387) atala válasza Cop (#8386) üzenetére


atala
Topikgazda

Chip resetert vegyél hozzá. Azzal resetelni tudod a gyári patronon lévő chipet.

(#8388) Cop válasza atala (#8387) üzenetére


Cop
csendes tag

Köszönöm szépen :R

(#8389) gatasi


gatasi
friss újonc

sziasztok
van egy Epson Stylus235W nyomdám.Az utóbbi időben nagyon halványan nyomtat, pedig most cseréltem benne tintapatronokat. Lefuttattam a fej tisztítást is.Miért lehet ez? Tudna nekem valaki segíteni, megköszönném.

(#8390) atala válasza gatasi (#8389) üzenetére


atala
Topikgazda

Fúvóka tesztet végeztél? Mit mutat? Utángyártott patront használsz?

(#8391) gatasi


gatasi
friss újonc

szia
fúvóka tesztet is végeztem. A szinek rendben vannak, csak a fekete szín halvány a kontroll oldal nyomtatásánál. A nyomtatásnál a fekete szín nem látszik tisztán, néha igen, néha nem. Műszaki üzletben vásároltam a patronokat. Eddig nem volt gond a műszaki üzletben vásárolt patronokkal.

(#8392) atala válasza gatasi (#8391) üzenetére


atala
Topikgazda

Ebből megint nem sikerült semmit megtudni.
Ha a fúvóka tesztnél az összes fúvóka minta látszik, akkor az jó. ha hiányos, akkor szokott csíkosan nyomtatni.
Ha nem csíkos, csak halvány, azt okozhatja az utángyártott patron. Sokszor előfordul, hogy az eddig bevált márkájú patron egyszer csak rossz lesz. Az utángyártó cégek nem foglalkoznak vele, hogy milyen tinta van a patronjaikban. Nem tesztelik.

(#8393) gatasi


gatasi
friss újonc

szia Atala

a fúvókák tisztítása után megpróbáltam nyomtatni. A szines fúvókákkal nem volt gond, de a fekete fúvókával igen. A sorokban a betűk felső részét lehetett látni, de a betűk alsó részeit nem.

(#8394) citkar


citkar
addikt

Sziasztok!

Az Epson nyomtatókhoz való utántöltő tinta, bontatlanul sokáig eláll? Gondoltam veszek egy nő évre valót ezekből, addig nem lesz gondjuk, ha bontatlanul tárolom addig ezeket?
Hátha valakinek van tapasztalata ezekkel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#8395) atala válasza citkar (#8394) üzenetére


atala
Topikgazda

Van rajta egy lejárati idő, általában 2-3 év, de én használtam már 4-5 éves tintát is, nem volt baja.

(#8396) PociAti válasza citkar (#8394) üzenetére


PociAti
senior tag

Az árukereső szerint évek óta 3.600-3.800 Ft között a T7741-es tartály ára. (Lásd a lap alján árdiagram.)
Mi a cél? Van ahol picit drágábban adják, hozzájuk képest szeretnél 200 Ft-ot spórolni?
Egy töltet 6000 oldalra elegendő, akkor a megtakarítás laponként 3,3 fillér! Nekem nem hangzik olyan kihagyhatatlan üzletnek, amin sokat kellene agyalni!

(#8397) citkar válasza PociAti (#8396) üzenetére


citkar
addikt

Nekem kb 2 hónapra (de másfélre biztosan) elég egy palack, van még asszem 2 bontatlan, de Alzan kuponozva 4-t megkapok kb 12 ezerért (13 alatt házhoz is szállítják), jövő évre talán elég lesz, szerintem megéri, nem kell sokat agyalni.

[ Szerkesztve ]

(#8398) PociAti válasza citkar (#8397) üzenetére


PociAti
senior tag

Az Epson úgy hirdeti most a nyomtatóit, hogy akár három évi mennyiségre elegendő tintát mellékel hozzá.
Az Epson tintákon, amit lassan 1 éve vettem, azon "best before" 2023. augusztusi dátum szerepel (ez alapján kb. 4 évig eltartható).

Azt írod, neked kb. 1,5-2 hónapra elegendő egy palack. Ha nem szeretnél egyszerre 25-30 palacknál többet vásárolni, akkor nyugodtan vágj bele!
Kupon miatt helyesbítve a korábbi számítást: oldalanként 3,3 fillér helyett 10 fillért spórolhatsz így. A szokásos papír árával számolva a költségeket kb. 2,6 Ft-ról le tudod tornászni 2,5 Ft-ra.

(#8399) Peterhappy válasza PociAti (#8398) üzenetére


Peterhappy
őstag

Mit ajánlanál akkor ehelyett pl. egy M200-ba?
Avagy még inkább: mi a legideálisabb megoldás?
Tintavásárlás, vagy tonercsere (gondolom utángyártott)?

Bevallom férfiasan, nem értek hozzá, sok-sok év elteltével most van először nyomtatónk otthon - a régi egy 160-as Pixma multigép volt, de abban sem cseréltem soha semmit - nem is használjuk túl gyakran, bő másfél éve vásároltam és pár hete jelzett először, hogy fogytán a muníció. Csak jön a vizsgaidőszak, fontos lenne, hogy ne most szálljon el az otthoni nyomtatás lehetősége, egyik pillanatról a másikra.

[ Szerkesztve ]

(#8400) PociAti válasza Peterhappy (#8399) üzenetére


PociAti
senior tag

Most komolyan?
Az M200-as fillérekért nyomtat eredeti (pigmentes) tintával, mennyire garasosnak és felelőtlennek kell lenni ahhoz, hogy valami ragacsos / híg utángyártott vacakkal kísérletezzen bárki is?
Az eredeti Epson pigmentes tinta 6.000 oldalra elegendő, kb. 4.000 Ft egy palack.
6.000 A4-es lap költsége kb. 12.000 Ft.
A nyomtató ára 56.000 Ft körül van.

Ha valami bizonytalan eredetű tintát adnának, akkor nincs az az isten, hogy beletegyem a gépembe! Pigmentes tintát sokkal rizikósabb legyártani megbízható minőségben.

Az M200-ast 12.000 oldalhoz elegendő tintával adják, nem fog az egyik pillanatról a másikra hirtelen kifogyni. A gép mutatja a szintet és amúgy is a webshopok kb. rendelést követő napra leszállítják a tintát, ha nincs a közelben szaküzlet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.