Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox ep-8rda3+ (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) StrigHer


StrigHer
csendes tag

sziasztok

most keszulok nforce 2 es lapot venni es eddigi kutakodasaim szerint ez a lap a legjobbabb egy AMD 2500+ / 3200+ as konfighoz tudnatok nekem errol a laprol egy par dolgot mondani tenyleg olyan jo ??

peace

(#2) Mosqu!to válasza StrigHer (#1) üzenetére


Mosqu!to
addikt

kulcsszó: használd a keresőt!

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#3) StrigHer válasza Mosqu!to (#2) üzenetére


StrigHer
csendes tag

hasznaltam de nincs ilyen topic

(ertelmes hozzaszolasokat varnek a temaval kapcsolatban)

peace

(#4) Mosqu!to válasza StrigHer (#3) üzenetére


Mosqu!to
addikt

akkor keress rá egyéb kulcsszavakra(epox;8rda3+, melyik alaplapot;stb...). rengeteg topic szól erről a lapról, illetve másikkal való összehasonlításáról.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#5) Dirtyz válasza StrigHer (#1) üzenetére


Dirtyz
őstag

2 hete vettem ilyen lapot, tuninghoz a legjobb, a 2500+ Barton atomstabilan megy 12.5×200-on. A BIOS-ban mindent tudsz állítani, és külön-külön is, memória időzitéseket, stb.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#6) Ploszi


Ploszi
senior tag

jó a lap nagyon, csak ne akard sokszor szerelgetni (nekem már a második van) minden nagyobb átalakítás után jelentkezik valami gebasz (de ez így volt az ASUS-nál is)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#7) StrigHer


StrigHer
csendes tag

koszi

-latom 2 LAN van rajta tehat ha otthon akarom megosztani a netet a 2-1 halokartyas megoldassal akkor csak a masikgepbe kell kartya ??
-milyen a hangtechnikaja a lapnak ugye nem kell hangkarit vennem szepen ''jatszik'' az is ??
-hja es meg az hogy elfer a a socket en egy zalman 7000 cu -s proci cooler ? a kondiktol ?

peace

(#8) Mosqu!to válasza StrigHer (#7) üzenetére


Mosqu!to
addikt

a lapnak a hangtechnikája tűrhető, a 8rda+ -nak jobb(SoundStorm) ez van nekem is, és egy sb live hangjával simán felér. a 7000cu-ból viszont farigcsálnod kell, mert a kondik útban vannak...

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#9) Peat;) válasza Mosqu!to (#8) üzenetére


Peat;)
veterán

Biztos ez? Nekem 8rda3+-om van és nagyon sok a hely a socket körül.Meglepődnék ha erre nem menne fel.(volt nálam gigabyte ott nagyon kevés a hely,más lapot még nem láttam nf2-esekből,asust fényképen de ott is kb ennyi hely van) Tapasztaltból mondod,vagy neked mondták?(majdnem ilyen hűtőt vettem,aztán maradtam a gt 2510pro-nál szerencsére,ezzel is 43-49 fok a mag:) ,viszont hangja is van)

(#10) StrigHer


StrigHer
csendes tag

hmm

ez baj mert nekem ez a huto kell . . .
ha ez a lap lesz akkor keresgelhetek masik huto utan :(

es amugy mi a kulonbseg a 8rda3+ es a 8rda+ kozott ??

peace

(#11) Mosqu!to válasza StrigHer (#10) üzenetére


Mosqu!to
addikt

egyreinkább arra hajlok hogy menny fel epox.com-ra. ott van minden adat..
amúgy külömbségek:(amit az egyikhez írok az a másiknál nincs)
8rda3+: hivatalos 400fsb, s-ata, 2 LAN
8rda+: hivatalos 333fsb(de álltalában felmegy 420-ig is...), SoundStorm(jóval szebb hang)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#12) StrigHer


StrigHer
csendes tag

ahham es akkor ez a 2 lan ezzel mukodhet a netmegosztas es akkor halokari nelkul ??

peace

(#13) StrigHer


StrigHer
csendes tag

moszkito mi a valaszod peat kerdesere tapasztalatbol mondod a zalman t vagy csak ugy mondtak neked ??

peace

(#14) Peat;) válasza StrigHer (#13) üzenetére


Peat;)
veterán

Itt egy kép,nálunk ilyet kapni (az epox.nl-esen aktív hűtéses)

http://www.elito-epox.com/produkte/produkt.asp?ProduktID=243&Par1=Mainboards%20-%20SA

Meg nem mondom hogy elfér-e.A 4 lyuk azért megvan rajta.

(#15) Mosqu!to válasza StrigHer (#12) üzenetére


Mosqu!to
addikt

elég valószínű

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#16) Mosqu!to válasza Peat;) (#14) üzenetére


Mosqu!to
addikt

te láttál már élőben 7000cu-t? én amikor megláttam aszitten hanyat vágom magam. lehet hogy éppenhogy elfér, bár nem bíznék benne annyira. amúgy egy kis reszeléssel semmi gondod nem akadhat...
nekem 8rda+-om van, ott szinte ugyanennyi a hely(lehet pontosan) és nem fér el rajta.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#17) Mosqu!to válasza Mosqu!to (#16) üzenetére


Mosqu!to
addikt

ja és 4 lyuk itt is van...

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#18) Peat;) válasza Mosqu!to (#16) üzenetére


Peat;)
veterán

Láttam képeken ,alaplapokon *urva nagy(a súlyát elnézve én már nem is raknám fel) .Viszont nem a kondik fölé lóg? (oldalról még nem láttam) Azért kár hogy nem fér el rajta,ennyi pénzért elvártam volna,ha még engem nem is érint.Egyébként ennyi pénzt egy léghűtés már nem ér meg,inkább a víz felé kellene nézelődni,persze azzal meg többet kell törődni. Végül milyen hűtő mellett tetted le a voksodat?

(#19) Zsiba


Zsiba
senior tag

Ehhez az alaplaphoz nem lesz jó az a bazi Zalman hűtő. közel vannak a kondik, aztán elég magas rajta a chipset hűtő és mivel a proci az alaplap szélén van, elhelyezéstől és háztól függően nem férne el a táptól sem.

''One Ring to rule them all...''

(#20) Zsiba


Zsiba
senior tag

A Zalman weboldalán egyébként fent vannak, hogy mely alaplapok kompatibilisek a hűtővel! Megsúgom, nem túl sok, némelyiknél barkácsolni is kell. NForce-osoknál a legtöbb gondot a táp okozhatjat.

''One Ring to rule them all...''

(#21) StrigHer


StrigHer
csendes tag

hmm

es megeri inkabb ezt a lapot venni egy gagyibb hutovel ? :( :(

peace

(#22) Peat;) válasza StrigHer (#21) üzenetére


Peat;)
veterán

Szerintem legyen az ár a döntő tényező,illetve olvasgass utána melyikkel kevesebb a baj.

(#23) Peat;) válasza StrigHer (#21) üzenetére


Peat;)
veterán

Ja és nézd meg a zalman weboldalát :) ,támogatja-e az asust(rámegy-e) .Egyébként ha tuningra mész még az abitot is dicsérik,az egyik legjobb tuninglap.

(#24) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

én maradok a léghűtők terén a spire falconrock ii-nél. amikor a házamban üzemel még 4 rendszerhűtő(1 vga, 2 hátul, 1 elöl) akkor a 2200+ @ 187*11 = 38°C terhelés nélkül, terhelés alatt 41,5 !
amikor nem megy rendszerhűtő a házban, akor a proci 45-46 °C. JA és a hűtő 2200-2300 -at forog, és szinte hangtalan.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#25) Mosqu!to válasza Peat;) (#23) üzenetére


Mosqu!to
addikt

ellenben az asus-t szídják! 8rda+, 8rda3+, nf7, nf7-s. ezek a legjobb tuning lapok.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#26) StrigHer


StrigHer
csendes tag

hat nemtom abitrol mar lemondtam akkor inkab asus

peace

(#27) Mosqu!to válasza StrigHer (#26) üzenetére


Mosqu!to
addikt

nagy hiba, nagyon nagy hiba!

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#28) StrigHer


StrigHer
csendes tag

hmm teljes bizonytalansag

peace

(#29) StrigHer


StrigHer
csendes tag

amugy csak az asust tamogatja a zalman ugyhogy vagy marad vagy keritek egy jo hutot az epox ra valakinek van esetleg valami otlete ?? TT SilentBoost talan ??
azt lehet vajh kapni debrecenben ? :)) nem is lehet rossz az a 3. helyezet (1. 2.ZALMAN ) a leghutok teren ? :))

peace

(#30) Ploszi válasza StrigHer (#29) üzenetére


Ploszi
senior tag

hehe, te is debreceni vagy? :9 hol szoktál vásárolni?

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#31) StrigHer


StrigHer
csendes tag

multimediatower , mistral

peace

(#32) Mosqu!to válasza StrigHer (#29) üzenetére


Mosqu!to
addikt

ha van 10000-red arra hogy vegyél egy léghűtőt, akkor kiadsz még rá 4 ezret, és veszel vízhűtést rá, ami sokkal jobban hűt, és talán csendesebb is, és nem kell asus-t venned! szvsz megéri!

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#33) StrigHer


StrigHer
csendes tag

ah nem szimpatikus otlet

peace

(#34) Mosqu!to válasza StrigHer (#33) üzenetére


Mosqu!to
addikt

te tudod, én már rájöttem hogy ez így sokkal jobb... ha veszek legközelebb procit, akkor max a lefogókat kell cserélnem, és nem kell új procihűtőt venni, stbstbstb... de ha te mindenféleképpen rá vagy kattanva a zalmanra... hát akkor inkább vegyél szarabb lapot amivel állandóan gond van(itt a PH!-n rengeteg olyan topic volt hogy azzal a lappal ez a baj, meg az meg amaz..)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#35) StrigHer


StrigHer
csendes tag

ebben igazat kell adnom azaz epox lappal meg nem lattam topikot hogy ez a baj vagy az a baj asszem marad epox es haat 14 bol kijon egy vizhutes ??

peace

(#36) Keitaro


Keitaro
addikt

Tudtok kiskert ahol még kapni is lehet ilyen alaplapot? Sved és Herta nem tud hozni...

(#37) Mosqu!to válasza StrigHer (#35) üzenetére


Mosqu!to
addikt

14e, igen:
Ordasi féle cpu blokk lefogóval: 3900
valami réz autóradiátor, nem kell oriási: 4
Ordasi féle 5500 ért 350L / h, halk
csövek, bilincsek: 1000 ft.
hűtőfolyadék: nagyon max 1000 ft.
nos ez 3900+4000+5500+1000+1000=15400. bocs, tévedtem 1400 ft-t

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#38) Ploszi válasza Mosqu!to (#34) üzenetére


Ploszi
senior tag

azért a vízzel is több gond van 1 kicsit :) léghűtővel oldalra döntöd a házat és szerelsz, én először kiveszem a pumpát, kiegyenlítőt, stb... szóval nem olyan egyszerű ez szerintem, abban teljesen igazad van, hogy több hűtőt nem kell vennem, az én blokkomhoz van mindenféle leszorító (P4, XP, AMD64) :DDD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#39) Mosqu!to válasza Ploszi (#38) üzenetére


Mosqu!to
addikt

milyen blokkod van?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#40) Ploszi


Ploszi
senior tag

Zalman, drága volt, de király, ja és 3féle átmérőjű csőhöz adnak gyorscsatit :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#41) StrigHer válasza Ploszi (#40) üzenetére


StrigHer
csendes tag

Ploszi te hol szoktal vasarloni ?

peace

(#42) Ploszi válasza StrigHer (#41) üzenetére


Ploszi
senior tag

én a multimediában, kiskerben velük vagyok leginkább elégedett, náluk vettem az én EP8RDA3+ lapomat :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#43) StrigHer


StrigHer
csendes tag

en is otta akarom ha talalok ra egy jo leghutot vizhutesel nem akarok meg bajlodni

peace

(#44) Ploszi


Ploszi
senior tag

egyszerűbb a levegő, és szerintem mostanság, ha nem akarsz extrém tuningolni, csendesen is jó hatásfokot lehet elérni. ha jól szellőzik a házad, nem kell azon a CPU cooleren annyit agyalni :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#45) Ploszi


Ploszi
senior tag

van itt néhány kép a lapról ha érdekel [L]http://kep.tar.hu/ploszi/index.phtml?aid=27603618[/L]

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#46) StrigHer


StrigHer
csendes tag

koszi en nem agyalnek rajta annyit csak mindenkepp tunningra kell es halk es design os is :(((

peace

(#47) Ploszi


Ploszi
senior tag

na igen, ezt nehéz összehozni:)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#48) StrigHer


StrigHer
csendes tag

nem akarok nagykepunek tuni de ha 9 ezret megert volna a zalman akkor az utolso ketto lenne a fontosabb

peace

(#49) StrigHer


StrigHer
csendes tag

halk tunningra csak nemtom hogy ebben a varosban is hol kapok . . .

peace

(#50) Lunatic


Lunatic
aktív tag

Sztem azért annyira nem veszélyes a helyzet. Nekem csak 8rda van, de maximálisan meg vagyok elégedve vele. 2000+ os tbred-b xp-t 2400+ -on járatom stabilan 45-47 fokosan, egy gt 2510-el 2200 rpm-re leszabályozott ventivel. Teljesen halk és ha még vadabb dolgokra adom a fejem, max feltekerem egy kicsit, és akkor se túl nagy a zaj. Szóval lehet jó a Zalman, de hogy olcsóbban is ki lehet hozni egy jó hűtést , az biztos.

Careful with that axe, Eugene! ...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox ep-8rda3+ (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.