Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zoo8800


zoo8800
veterán

Azért ez így csalóka, mert a gyorsjelentés előtti napokban komoly mínuszban (670 körül) volt az árfolyam. Az 5 nappal korábbi, 740 USD körüli árfolyamról már nem olyan durva a növekedés 770-re.
A META korábban sose volt 400 felett az árfolyam, onnan ugrott 470-re.

rip and tear, until it is done

(#2) flexxx2 válasza zoo8800 (#1) üzenetére


flexxx2
őstag

Nagyon túlvett az nvidia hetes és hónapos grafikonon is, pár hét v. hónap és korrigálni kell(ene) a részvénynek.

(#3) Sirus86


Sirus86
tag
LOGOUT blog

Szerintem ugy fog jarni, mint a Bitcoin es tarsai. Ez is le fog csendesedni es realizalodni fog az arfolyam.

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#4) updog válasza Sirus86 (#3) üzenetére


updog
senior tag

Tippre nem (a bitcoin se csendesedett el, nézd meg az árfolyamát, max a shitcoinok / NFT-k pukkantak ki). Én amúgy pro-AI (és kontra-kripto ;]) vagyok, de érdemes azon elgondolkozni, hogy a kriptoknál ment/megy a hiszti hogy a fél világ (sarcasm) energiafogyasztásáért felelősek, hát elnézést de az AI ha így halad, 1-2 éven belül utóléri... pár éven belül +2 (modern!) ország energiafogyasztását csaptuk hozzá az amúgy is fenntarthatatlan energiazabáláshoz...

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#5) flexxx2 válasza updog (#4) üzenetére


flexxx2
őstag

az AI-nál legalább van (nagyobb részt) értelme, a kripto-nál nem ez a helyzet,
az energia termelést meg muszáj fejleszteni, anélkül megáll a fejlődés, csak okosan kell(ene), nem kinyírni az élőhelyünket

(#6) Sirus86 válasza flexxx2 (#5) üzenetére


Sirus86
tag
LOGOUT blog

Igen, igy van. Az AI-nak van es lesz is ertelme, de nem abban a formaban, ami most van, hogy Gizike meg Pityuka general majd kepet es a fals infokat meg majd mondja okosan (pls Bing Chat is teszi ezerrel). Szerintem az optimalizaciokban, automatizaciokban lesz oraisi haszna. Illetve amint irtad, az energiafelhasznalast kene radikalisan levinni. De ez kb annyira eselytelen, mint a SUV esete a Suzuki Swifttel.

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#7) azbest válasza Sirus86 (#3) üzenetére


azbest
félisten

ha találnak újabb lufit, amiért számolatlanul vásárolják tőlük a vasat, mert dől belé a befektetők pénze, akkor nem lesz árfolyamcsökkenés, ahogy a bányászásból is szépen átváltottak ai farmolásra.

(#8) emvy válasza azbest (#7) üzenetére


emvy
nagyúr

az internet se lett lufi attol, hogy volt .com krizis

while (!sleep) sheep++;

(#9) azbest válasza emvy (#8) üzenetére


azbest
félisten

teljesen más üzleti model.
Az nvidiának az kell, hogy bármi áron felvásárolják a kártyáikat, amikkel hasznos és haszontalan dolgokat is lehet számolni. És a cryptohoz hasonlóan rengeteg cég az ai buzzwörddel akar ügyfelektől és befektetőktől pénzt behúzni. De a többségük valsz pár éven belül nem lesz már itt, mert kipukkan a lufi, ha hülyeségekre, haszontalan, rosszul működő szolgáltatásokra kellettek a kártyák. Amíg hisznek benne a befetetők, addig dől a lé. Aztán meglátjuk 2-3 éven belül, hogy elmúlik-e, vagy a legtöbb szolgáltatás megmarad üres ígéretnek.

A személyi számítógépgyártók valóban profitáltak az internet elterjedéséből. De otthonra inkább játék kártyákra van kereslet és nem ai farmolásra.

Szerk: Például a napokban kellett infó, hogy milyen más m.2 e key kártya létezik, ami kihasználja a 2 független x1 pcie sávot a slotban. A google ai gyorsító coral dual edge tpu [link] ilyen. De valahol olvastam régi 60ghz-es wifi kártyákról is. Hát se a chatgpt, se a google bard, se a bing nem tudott értelmes választ adni, csak bullshiteltek a coral kártyáról és arról, hogy olvassak alaplap manuált, meg gyártói manuált. Pedig ez kifejezetten lexikális, információk összekapcsolását igénylő kérdés volt. De képtelenek voltak a legtriviálisabb, legfrisebb találaton kívül mást kiadni. Amúgy a megfejtés wil6200, QCA9008, 1826bgw. Pont azért kell, hogy te tudjam tesztelni, be van -e kötve az alaplapi slotokban a második x1 sáv. És egyik kamu ai szakértő sem képes a nagy adatbányászatával ezt kiadni, úgy tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#10) emvy válasza azbest (#9) üzenetére


emvy
nagyúr

> De a többségük valsz pár éven belül nem lesz már itt, mert kipukkan a lufi, ha hülyeségekre, haszontalan, rosszul működő szolgáltatásokra kellettek a kártyák.

Termeszetesen, viszont en azt gondolom, hogy olyan oriasi mennyisegu ertelemes termek/szolgaltatas/uzleti modell van az AI-ra, hogy nagyon nagy lesz a piac.

while (!sleep) sheep++;

(#11) buherton válasza flexxx2 (#2) üzenetére


buherton
őstag

Ne viccelj, amíg nem tudom eladni az NVDA részvényeimet, addig ne korrigáljon. Sőt, menjen még felfelé.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#12) updog válasza azbest (#9) üzenetére


updog
senior tag

"Pedig ez kifejezetten lexikális, információk összekapcsolását igénylő kérdés volt."

Pont erre nem valók az LLM-ek. :U

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13) azbest válasza updog (#12) üzenetére


azbest
félisten

kizárólag erre valók, átnyálazni lexikális tudást és az összefüggéseket felismerni bennük, amire emberi nyelven kérdezve emberi nyelven válaszolják meg a talált összefüggést. Mindenféle online emberi nyelven írt szövegekből lehet megtalálni az összefüggést és a megoldást, képzeld, én is így tettem.

Az, hogy random bullshitelés jön ki belülőlük, mindenféle halucinációval, az nem elvárt működés.

Max azzal lehet vitatkozni, hogy vajon a betanításra használt adathalmaznak tartalmaznia kellett-e volna ezt.

[ Szerkesztve ]

(#14) updog válasza azbest (#13) üzenetére


updog
senior tag

"hogy vajon a betanításra használt adathalmaznak tartalmaznia kellett-e volna ezt."

Így értettem én is, csak mobilról nem volt kedvem bemásolni a cifra témát, amit még én sem értek, és valószínű az egész interneten két oldal tartalmaz helyes választ, attól függetlenül a Google is 670.000 oldalt listázna erre :D Egy llm is rizsázik egy ilyen kérdésre, mert nem az a dolga hogy bármilyen spéci témában jól válaszoljon, csak az hogy legyen egy valószínű/szerű válasz. Ahogy egy ember is tud rengeteget hihetően (mellé)beszélni...

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.