Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) niof


niof
addikt

Keresem!!!
Laurent Garnier – It's Just Musik - Live À Pleyel
Ha esetleg valakinek meglenne, keressen meg privátban pls!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#552) Cartevo


Cartevo
őstag

Crazy

Dan moldáv, így szovjet hangszereléssel.

(#553) Anonymusxx válasza Cartevo (#552) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

ez inkább pop zene, köze nincs az elektrohoz. Ennyi erővel az összes pop "zene" electro...

(#554) niof válasza Anonymusxx (#553) üzenetére


niof
addikt

Az ugye megvan, hogy kb. a nyolcvanas évek közepe/vége óta szinte kivétel nélkül, a stúdiókban készülő slágerzenék döntő többsége elektronikus hangszereken alapul? Így kb. minden mai, nem analóg hangszeres zene, akár tetszik, akár nem, elektronikus.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#555) niof


niof
addikt

Egyébként, ha valakit komolyabban érdekel a klubvilág elektronikus zenéjének a történelme, ajánlok 1-2 filmet, amit nagyon érdemes megnézni.
Modulations - History of Electronic Music
Pump up the volume: A history of House music
How House Music Was Born
WE CALL IT TECHNO!
I Was There When House Took Over the World
Techno City: What is Detroit Techno?

És persze van még bőven ezeken kívül is, csak győzze az ember végignézni...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#556) Anonymusxx válasza niof (#554) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

Egyértelmű, de akkor kb minden zene jöhet ide, a népzenék kivételével..

(#557) niof válasza Anonymusxx (#556) üzenetére


niof
addikt

Gyakorlatilag így is van. Ebből is látszik, hogy mennyire fogalmuk nincs az embereknek, mikor azt mondják, hogy az elektronikus zene mind egyforma, tuc-tuc. Fogalmuk nincs.
Mondjuk a topik nevében is lehetne pontosabban fogalmazni, ha azt szeretnénk, hogy egyértelmű legyen, ide milyen zene jöhet. De mivel csak elektronikus zene szerepel benne, így bármi belefér, ami ilyen módon lett elkészítve. Ha techno topik lenne, vagy progressive house topik, akkor egyértelműen meg lenne célozva a téma. Ha csak Ishkur listáját megnézzük, el lehet veszni a stílusokban órákra.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#558) Cartevo válasza Anonymusxx (#553) üzenetére


Cartevo
őstag

1987

Íme 1 példa a szovjet vonalra, amit Dan Balan is követ, mert moldávként így ellenkezik azzal, hogy az életterét elszakították Moszkvától, ezért ilyen a hangszerelése az előbbi dalnak, ahogy azt odaírtam magyarázatként, így nem mai logikával kéne hozzászólnod.

(#559) flexxx2 válasza niof (#557) üzenetére


flexxx2
őstag

Ha már ajánlottad nekem Edit Select-et itt is egy (most már kedvenc) minimal mix tőle: [link]

megj. a hogy mi is az elektronikus zene: amit írtál technikailag igaz, de a zene szubjektív, ezért ha valaki engem kérdez: az elektronikus zene nekem = techno, nem a drum and bass, vagy a többi,
csakis a techno a 100 féle irányzatával, pl dark, deep, house, minimal, progressive, industrial, electro, goa, psy, trance.

[ Szerkesztve ]

(#560) niof válasza flexxx2 (#559) üzenetére


niof
addikt

Persze, igen, csak ha egy kalap alá veszik az egészet azzal, hogy tuc-tuc, azzal kb. mindent el is mond magáról az illető, legalábbis a tájékozatlanságáról biztos. És sajnos az ilyen beszólogatással tele a padlás. Egy ideje foglalkozok hobbi szinten Reaper-ben remastereléssel, és elengedhetetlen volt, hogy elmélyedjek a mixelés (nem a dj mixelés, azt már csak ritkán csinálom) és a stúdiózás világában, és nagyon sok dologra rá kellett csodálkoznom, hogy jé!, meg kismillió oktatóvideót végignézve rájönni, hogy mi miért hogyan van. Elég kevés mai populáris zene van, ami nem szinte kizárólag elektronikus alapokon nyugszik. Pláne sértő olyat hallani, mikor azt látom, hogy egy producer dolgozik egy mixen, és mondjuk 50-70 sávon vannak a hangszerek, az effektek, meg a sidechain-ek a DAW-ban, isten sem tudja hány BUS-on, + a master, aztán még ez még csak a mixing, a mastering sehol nincs. Egy-egy track akár készülhet 1-2 hónapig is, mire elnyeri a végső hangzást, és pici beavatkozásokkal óriási változásokat lehet elérni. És a hozzá nem értők meg le tuc-tuc-olják. Szóval, ja, bosszantó.

Amúgy én meg már úgy vagyok, hogy az alstílusokat nem is nagyon tudom lekövetni, így az a kevés új zene, amit manapság hallgatok, elég, ha annak a kritériumnak megfelel, hogy tetsszen. Elég azt tudnom, hogy Progressive-, Deep- vagy Techouse, esetleg Techno. Nagyjából 90-95%-ban úgyis 2005 előtti Progressive-et hallgatok, mást nem igazán.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#561) flexxx2 válasza niof (#560) üzenetére


flexxx2
őstag

Hát igen, lenézik a techno-t, 1 kalap alá veszik a disco elektronikussal, ami tényleg ezer éves bevált rítmusokat ad nekünk, csak más-más hangzással.
Páran, ha a Depeche-t említem nekik, hogy ne csak az éneket, hanem a mögötte lévő zenét is hallgassák meg figyelmesen, rájönnek, hogy ebben azért sok-sok munkaóra van (és tehetség).
Persze lehet 1-2 óra alatt technot csinálni, nekem is ment Abletonban, de azt még a végelenségig lehetne finomítani. El tudom képzelni a magára rendesen adó producereket, milyen dilemma azt mondani 1 trackre, hogy ez kész van mehet a YT-ra.
De a DJ mixelés is lenézett munka (sajnos a sok kókler miatt is). Azért egy Dubfire v. Sven Vath nem azért van évek óta a porondon, mert olyan könnyű lenne ez (+ tehetség se kéne hozzá), akkor már rég eltüntek volna, mindenki pár hétig lenne top dj aztán jönne a vetésforgó.

alstílus: Megnevezni az alstílust, hát én is csak próbálkozok, mivel nincs olyan, hogy tisztán minimal v. house, keveredik minden, de ezért IS tud mindig más lenni a techno.
Már 30 éve hallgatom, folyamatosan változik, olyan mint az evolúció, csak gyorsítva.

[ Szerkesztve ]

(#562) anubis6 válasza flexxx2 (#561) üzenetére


anubis6
aktív tag

Azért annyira sok irányzata nincs a techno-nak, hogy mindent be tudj söpörni alá..
Az electro már rég nem az, a goa és a psy szintén trance alá esik pl..
A trance-t, meg a house-t még véletlenül se lehet a techno alá venni.
A tech-house és tech-trance meg szintén a saját stílusukból ered, ettől még nem lesz full techno, csak használ techno alapokat
Vannak techno számok bizonyos elemekkel más stílusokból, de kb. ennyi
Méltán híres mai techno producerek szeretik színesíteni a számaikat trance és electro elemekkel, trance és house DJ mixek pedig szintén készülnek techno számok bevonásával ;)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#563) niof válasza flexxx2 (#561) üzenetére


niof
addikt

Hát, a technika és az élvezhetőség (meg ugye ide bejön az egyéni ízlés is), egymástól abszolút független dolgok. Ha techno-ban nagyon technikás dj-t akarok mondani, akkor mondjuk Ben Sims jut eszembe, vagy Surgeon, Agoria. Az más kérdés, kinek mennyire élvezhetők ők.

Én a zenekészítéshez egyszerűen nem vagyok elég kreatív. Mixelgettem egy darabig (dj mix, ableton), de már nem igazán vonz. Ha 10-15 évvel fiatalabb lennék, simán áldoznék rá komolyabb összegeket, és lehet, hogy belevágnék egy dj karrierbe, de így 45 évesen már nem. Marad hobbinak. Inkább a re-masterbe fektetek pénzt és energiát (DAW, pluginek, egyéb szoftverek), csodákat lehet tenni a régi sz@r hangú felvételekkel. És még csak pár hónapja kezdtem el vele foglalkozni.

@anubis6
Már hiányoltalak. Azért azzal nem igazán értek egyet, hogy a techno-nak ne lenne sok alstílusa. Csak nézd meg a fent linkelt guide-ot! Ami amúgy közel sem teljes.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#564) anubis6 válasza niof (#563) üzenetére


anubis6
aktív tag

van sok alstílusa, de nem túl sok irányzat.
kb: minimal, melodic, deep, dark, acid, industrial, hard, detroit, dub..
a többit be lehet tolni ezek alá ;)
én speciel még a detroit technot se különíteném el, sima techno-nak hívnám :DDD

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#565) niof válasza niof (#563) üzenetére


niof
addikt

De amúgy ha már technika! Mindegy, hogy stúdió, vagy live, számomra a legintenzívebb zenei élmény, mikor újra meghallgatom Joris Voorn-tól az alábbi 3 album bármelyikét:
Balance 014
Fabric 83
Global Underground 43
Az utolsó valami hihetetlenül komplex, pedig a Balance sem volt gyenge, annak idején. A 2 lemez összesen 118 track, szédületes, mennyire össze van rakva! Egy zenei orgazmus. Mestermű.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#566) anubis6 válasza niof (#565) üzenetére


anubis6
aktív tag

Nem csoda, Joris a mai napig toppon van, és nem ma kezdte :R

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#567) flexxx2 válasza anubis6 (#562) üzenetére


flexxx2
őstag

ennyire azért már nem szoktam belemenni mi micsoda, végtelen ideig lehetne gondolkodni, nem is értem ugyanazt sokszor valamin mint mások, pont a 30 év miatt, mert pl a housenál úgy látom mér nem azt jelenti most mint 20 éve, akkor még techno volt (nekem)

mikor válogatom mappákba a trackeket némelyiknél le tudok rendesen ragadni (fáradni) hova rakjam, és inkább kitaláltam olyanokat pl middle_techno_trance, middle_techno_step (ami pl ilyen)

(#568) flexxx2 válasza niof (#565) üzenetére


flexxx2
őstag

jó, hogy neked vannak ilyen mixek (be is raktam hallgatni listába),
nálam (sajnos v. nem) nincsenek, elnyomja az újabban megismert, de van olyan, hogy évek múlva belefutok valami régibe, aztán örülök

(#569) niof válasza flexxx2 (#568) üzenetére


niof
addikt

Javaslom, hogy valami olyan módon hallgasd, ahol nyomon lehet követni, mikor mi szól, melyik track! Annyira össze vannak ezek rakva, hogy sokszor 10-20 sec egy adott részlet, de "egybefűzött" módon hallgatva, nem is biztos, hogy feltűnik a váltás.
Ne aggódj, nekem is van csomó olyan, amit nem ismerek, és ha véletlen valahol ráakadok, bele tudok úgy szeretni, hogy hetekig nem engedem. A legutóbbi ilyen Ben Watt-tól volt a Buzzin Fly első lemeze, ide is beraktam a topikba. Kellemes house zenék, abból az időből, mikor még jó volt a House! Ha nem áll távol a stílus, annak is adj egy esélyt!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#570) anubis6 válasza flexxx2 (#567) üzenetére


anubis6
aktív tag

A house 20 éve is house volt, a techno meg techno, ha mindenképp gyűjtőnevet szeretnél nekik, az az EDM.
Sokféle house zene létezik mostanában ez tény, de azért van különbség. Ami a rádióból ömlik mostanság az meg a pop különböző válfajai, ami szintén EDM.
Félre ne érts, nem leszólni akarlak emiatt, a '90-es években is elég széles volt már a paletta, de egy része ott alakult ki az orrod előtt ;) (már ami időben ideért hozzánk)
Mellesleg én is a régi idők nagyjait próbálom életben tartani a mixeimmel, szóval ha az volt a te világod, nálam is keresgélhetsz :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#571) niof válasza anubis6 (#570) üzenetére


niof
addikt

Maga a stílus nem változik, való igaz, de az, amit játszanak és ahogy játsszák, az igen. 2002 körül azért hagytam el egy jó időre a techno-t, mert nem volt túl változatos, nem volt túl érdekes, és mindenki csak veretett. Néhányan jobban, néhányan kevésbé, de lényegében folyamatos veretés volt csak. Ezt akkor kicsit meguntam. Aztán 2016-ban elkeveredtünk a Balatonsound-ra, ahol éjjel fél 1 körül valahogy eljutottunk a Telekom arénába, ahol épp Hot X játszott. Annyira jó volt, hogy 2017-ben már nyitáskor ott voltunk a B My Lake-en, aznap, mikor ő játszott, és a Covid-os baromságig ott is voltunk minden évben.
Viszont sem tavaly nem mentünk, és idén sem fogunk. Nem tett jót (finoman fogalmazva) a rendezvénynek, hogy összevonták a BS-al. Az ár, az egy dolog, de a line up-ot is olyan jól sikerült megoldani tavaly is, meg idén is, hogy azért nem érdemes kiadni 30+k-t, hogy 1, vagy jobb esetben 2 fellépőt meghallgasson az ember.
De legalább 2016 óta újra érdekel a techno, mert rengeteget változott. Meghallgattam egy csomó új és régi arcot, hogy mit játszik, és lettek kedvenceim, akiket bármikor meghallgatnék, akár élőben is.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#572) flexxx2 válasza anubis6 (#570) üzenetére


flexxx2
őstag

nem akartál leszólni de kicsit mégis sikerült :)
miért is gondolom a house-t közel a technohoz, hát példaként erre a Budai techno-house classic mix 93-96 -at hozom, az nekem az ami a címe, de a 20 évet módosítanom kell 30ra (repül az idő a fenébe), de ismétlem, nem mélyedtem el a témában annyira mint te, ne is vesztegessünk erre több időt

[ Szerkesztve ]

(#573) flexxx2 válasza niof (#571) üzenetére


flexxx2
őstag

egyetértek, én 2002-3-4ben goa-t hallgattam, pont ezért, aztán drumNbass-t.

Nekem kb 2005ben Marc Pole mixei hozták vissza a techno-t (progressive stílust tippelek rá),
és azóta is töretlen a kedvem, sorban találok új és új producereket, új hangokat, ütemeket, stb, rengeteg a jó zene, már lehet, hogy túl sok is a jóból

(#574) anubis6 válasza flexxx2 (#572) üzenetére


anubis6
aktív tag

Elnézést ha megbántottalak :B
Budai nekem is a kedvenceim közé tartozott mindig is, rengeteg partyn hallottam játszani, sokszor jobban vártuk mint a nagy neveket ;)

Niof: Pont ezt mondtam, hogy rengeteget színesedett trance, és egyéb más stílusok elemeivel, de attól még techno maradt, manapság mindenki ezen ügyködik, hogy hogyan ötvözze a stílusokat, hogy ne fulladjon unalomba, de ahogy figyeltem a kedvenceidet, te is ugyanúgy szereted a monoton zenéket, ahogy én, és ezek szerint nyitott vagy a változásra is :DDD
Remélem azért még eljutok 1-2 jó bulira, mert eléggé felhígítják a közönséget is ezekkel az összevonásokkal, ami nem hiszem, hogy jót tenne az egyes stílusok kedvelőinek és művelőinek egyaránt :U

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#575) niof válasza flexxx2 (#573) üzenetére


niof
addikt

Akkor teljesen hasonló utat jártunk be! :B Annyi különbséggel, hogy én a nuskool mellett ragadtam le pár évre, a nowsound.hu-n a mai napig fent vannak, amiket sokáig hallgattam. Főleg a korábbi dolgok. Persze volt d&b is, meg breakbeat, meg jungle. Aztán 2005-ben, pont ilyenkor, május vége felé kerültem egy új társaságba, akik csak progressive-et hallgattak. Hallottam előtte is a Sasha, Digweed, Seaman, Nick Warren neveket (stb.), de nem érdekeltek addig. Aztán ez a "banda" berántott ebbe a világba, ahol végül is beragadtam több, mint 10 évre. De sajnos a klasszikus progressive mondjuk úgy kihalt, és az új irány meg nem tetszett. Túl lassú , túl egyforma zenék, semmi partihangulat, feeling nincs bennük. Olyan, mintha egyfolytában Cattaneo-t kéne hallgatni. Mondjuk azt sosem értettem, benne mit szeret a nép! Egyetlen jó albuma volt, a Perfecto, a többi olyan mehhh... És élőben meg még rosszabb, a CD-t legalább le lehet kapcsolni. ;] Mára már teljesen csak a 2005 előtti zenéket hallgatom, nagyon ritka, hogy valami új tényleg tetszik. Azt a néhány techno dj-t kivéve, akiket emlegettünk fentebb. Na meg persze néha előkerül némi d&b ma is, tegnap pl. melóba menet LTJ Bukem-et toltam, tök jó volt.

@anubis6
Hát, a mai, profitorientált világban sajnos nem az a cél, hogy 2-300 "műértő" menjen el egy buliba, hanem hogy 10000 ember legyen ott. Akinek a töredéke megy azért, mert valakit hallani/látni szeretne. Tök jók a fesztiválok, meg minden, de teljesen felhígítják a közönséget, és mivel a közönség szélesebb érdeklődési körű, nem feltétlenül azt játssza egy dj, amit egyébként szokott, mert alkalmazkodik a tömegigényhez, ami ott és akkor jó, de egyébként nem, és káros. Ok és okozat. Ha hajlamos rá, feladja a saját stílusát, és elkezd a "népnek" zenélni, nem a rajongóinak. Sajnos kismillió ilyet láttunk az évek alatt.
Azért én is remélem, hogy még 1-2 jó partin ott lehetek majd, de nem táplálok túl sok reményt hozzá.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#576) flexxx2 válasza niof (#575) üzenetére


flexxx2
őstag

Visszahoztad a kedvem azokhoz a 2005-10es évekhez, lett is egy mix belőle, habár ez nem is tudom, mintha melodic lenne az eleje, meg breakbeat is 1 helyen, aztán eleje nem is jött be, levágtam az első tracket, túl is toltam 20 perc környékén, de utána olyan egybe kerültek a trackek, hogy azért felraktam ide:
nostate REC 2023 05 19 dive under deep and progressive 2005-2010

1 órás, 125 bpm a java, kicsit relax, nem veretős, öregedő 40-50eseknek ajánlom (mint én?) :D

és hogy legyen itt egy profi mix is,
Sven Vath papa megint hatalmasat alkotott: time warp 2023 :R

neked is vannak mixeid valahol (ami itt linkeltél drive-on már nem él) ?

(#577) flexxx2 válasza anubis6 (#574) üzenetére


flexxx2
őstag

nincs harag :)

Budai szintén így, volt tavaly Dabason, ott sikerült beszélnem vele, ami inkább az volt, hogy dicsértem, de azt bírom benne, hogy annak ellenére miket rakott le, nagyon is szerény figura.

Van is 1 sztorim róla, 2019, Siófok plázs, megyünk 3an Budaira, ott vagyunk a hely előtt, én megyek utoljára, 1 perc késéssel, ott áll a 2 haverom meg szemben 2 ember. Mindjárt kérdezem is:
Ide jöttünk? Ide - jön a válasz.
És, Budai mikor jön? Itt áll szemben veled - szól a haver.
Budai meg csak mosolygott (ahogy szokott) és bemutatkozott.

kérdeznék, hogy tudsz 6-9 órás mixeket csinálni? ott már fizikailag is ott kell lenni, nem fáj a lábad? :)
jó amit csinálsz, ha mennék kocsival 1000km-t biztos be is raknám a mixedet, majd ha nyaralni megyünk :)

(#578) niof válasza flexxx2 (#576) üzenetére


niof
addikt

Majd visszatöltöm őket, ha érdekelnek. Van techno is, d&b is, progressive, downtempo, ambient... :))

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#579) flexxx2 válasza niof (#578) üzenetére


flexxx2
őstag

progressive, techno, ha 1-2-t kiválasztasz azt meghallgatnám

(#580) anubis6 válasza flexxx2 (#577) üzenetére


anubis6
aktív tag

Van nekünk is pár ilyen találka story-nk, flörtben meg home klubban is volt pár jelenet :DDD
Sajnos már rég voltunk bulizni, de pár DJ-vel tartottuk is a kapcsolatot régen..

A rekord 12.5 óra volt, azt már éreztem rendesen, 6-8 óra az simaliba ;) Persze a talpam az ko lesz így-is úgy-is :U
Köszi, jó szórakozást ;)

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#581) niof válasza flexxx2 (#579) üzenetére


niof
addikt

Itt van pár, feltöltöttem, mellettük meg a tracklist is.
Tervezek még egy Progi mixet (klasszikust), de még csak szedem össze hozzá az anyagot. Ahogy magamat ismerem, hónapok kérdése... :D

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#582) flexxx2 válasza niof (#581) üzenetére


flexxx2
őstag

kösz, elkezdtem hallgatni

(#583) niof válasza flexxx2 (#559) üzenetére


niof
addikt

Most jutottam el oda, hogy végig tudtam rendesen hallgatni. B@szott jó ez a mix is tőle! :R

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#584) flexxx2 válasza niof (#583) üzenetére


flexxx2
őstag

én meg hallgatom tőled a classic, real prog. classic 2-t, majd írok róla, 90%ban jót, de még 1x végig nyomom + fogalmazom :DD

(#585) flexxx2


flexxx2
őstag

nem elektronik zene de elektronikus, ilyet se láttam még (1983 Ferrari BB512i), gondoltam érdekesség

(#586) niof válasza flexxx2 (#584) üzenetére


niof
addikt

:B Ok, várom. :R

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#587) flexxx2 válasza niof (#586) üzenetére


flexxx2
őstag

- classic: nekem ez kissé lágy stílus, de az első 22 perc ütött, azért afteren jól szólna :)

- real prog. classic 2: ez tetszett jobban, 36 - 60 perc közötti részt (csak egy kicsit) kifogásolnám, nem éreztemn (annyira) oda illőnek, lehet az elejére kellett volna warmupnak, viszont a zenéket nagyon jól válogattad, nagyon sok kedvenc volt benne (pl 60percnél) , és így egy mixkupacban szuper volt hallgatni, kösz :R

még 1 dolog: ha az átkeveréseket időben még tovább elnyújtanád, az jobban egybemosná a zenéket, mintha kevesebb track szólna mint ami benne van (remélem érthetően írtam le).

(#588) flexxx2 válasza flexxx2 (#587) üzenetére


flexxx2
őstag

a classic 1 track zseniális választás indítónak (Dj Hell - Je Regrette Everything (Superpitcher Remix)

folytatom a Rhythm I-el (ahogy hallom, ez már másképp alakul :) )

(#589) niof válasza flexxx2 (#587) üzenetére


niof
addikt

Igazából ez a két mix okkal készült. A Classics, az végül is az első rész, csak ez maradt anno valamiért a címe így csupaszon. Az első rész csupa olyan track-ből áll, amilyen stílust Digweed-től hallottam valamelyik szettjében (szettjeiben), a második pedig Sasha ihletésű. Mikor belecsöppentem ebbe a világba, nagyjából őket hallgattam állandóan. Persze mást is, de őket a legtöbbet, ezért meghatározóak.
Azért az meglepő, hogy azt mondod, mixeljek hosszabban, hiszen 2-3 perces átmenetek vannak, van ahol meg még több is. :DDD

Hát igen, a Rhythm "széria" kicsit más. Ott az első esetén a B My Lake élmények adták az inspirációt, a másik kettő inkább jobban a saját fejem után menős válogatás, nem véletlenül indítottam a másodikat Emmanuel Top-al, akit meg a 90-es években imádtam, szinte szó szerint. Az Asteroid és a Release albumok nálam ma is top 10 elektronikus zenei albumok all time.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#590) niof


niof
addikt

Annyira sz.r, hogy mostanában semmi olyan új zene nincs, amit élvezettel tudnék hallgatni...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#591) anubis6 válasza niof (#590) üzenetére


anubis6
aktív tag

Vigasztalódj egy kis Victor Ruiz-al ;)

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#592) niof válasza anubis6 (#591) üzenetére


niof
addikt

Hát, pont nem ilyesmire vágyom. Ha techno, akkor még mindig Fautzi a favorit.
Inkább valami ilyesmi stílus érdekelne, de valami kellemes, 1,5-2 órás mixben.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#593) anubis6 válasza niof (#592) üzenetére


anubis6
aktív tag

Valahogy éreztem :DDD
GU afterhours feeling, talán pár régi Creamer mix bejönne még neked, nekik is volt ilyen korszakuk, finom darkos minimal..
Majd ráérős perceimben összedobok neked valamit, bár mostanában nem sok jut :U

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#594) niof válasza anubis6 (#593) üzenetére


niof
addikt

Idővel én is hadilábon állok mostanában. Csak jó lenne valami újat is hallgatni, mert a régi mixek bár felülmúlhatatlanok, de harmincnyolcadszorra végighallgatva őket, már igényelnék valami mást... :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#595) flexxx2 válasza niof (#592) üzenetére


flexxx2
őstag

Mekkora mázlid van :) , pont 2 napja találtam nagyon hasonlót: [link]
De ha nem találtam el bocs.

A mixeidet nem felejtettem el, csak én meg pont fordítva vagyok, mint te. Rengeteg az új zene, és rengeteg a régi most felfedezett néha 5-6-9 éves track, + én is nyomom a mixelést 1-2 hetente.

[ Szerkesztve ]

(#596) anubis6 válasza niof (#594) üzenetére


anubis6
aktív tag

és az első pár óra a deep-minimal-prog szettemben, az se tetszett? Pedig hasonló stílus is van benne bőven, ahogy láttam olyanokat is raktam bele, amiket te is használtál ;)
[link]

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#597) niof válasza anubis6 (#596) üzenetére


niof
addikt

Félreértés ne essék, de az a "gondom" a mixeiddel, hogy emészthetetlenül hosszúak. Amúgy zeneileg nem rosszak. Csak én pl. azokat a reálisan végighallgatható mixeket szeretem, aminek van és lehet követni az "ívét".
Amúgy most ezt hallgatom épp, kis kikapcsolódás gyanánt.
Katt a képre...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#598) niof válasza niof (#597) üzenetére


niof
addikt

Egyébként ettől a kiadótól még nagyon jó kis válogatások a So far, so good... széria, meg a Rust in Peace. Már aki szereti a Techno-t...
A képek kattintva a megfelelő Discogs oldalakra visznek...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#599) Fecogame


Fecogame
veterán

Philipp Wolf - Owls (Edit)

Nem is értem, miért nem népszerűbb. Nagyon jó

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#600) anubis6 válasza niof (#597) üzenetére


anubis6
aktív tag

Lehet azt emészthető hosszokra bontani ;)

Space DJz régi nagy favorit nálunk is asszonnyal, volt szerencsénk élőben is élvezni a munkásságuk, nálam is az élen jártak mindig is :K
Csak az idióta hangosítással tudták elnyomni kicsit a fényüket, ami a mai napig jellemző a nagyobb bulikra sajnos..
Hétvégén Bónusz amúgy Rush apánkkal :DDD
De lesz Yotto meg Cattaneo is ;)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.