Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32201) demars válasza Pulsar (#32200) üzenetére


demars
addikt

MÁV= Mindig Állni és Várni :DDD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#32202) Pulsar válasza demars (#32201) üzenetére


Pulsar
veterán

Én ezt úgy ismerem, hogy Miért Állunk Vazze :DDD

(#32203) Tomasz72 válasza Pulsar (#32202) üzenetére


Tomasz72
tag

Se bántani se védeni nem akarom őket, mert vannak bőven műszaki problémák, meg vannak személyi problémák...
De az állam is magasan szarik rá, ugyanakkor elvárja, hogy működjön...

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#32204) Tomasz72 válasza fant0mi (#32194) üzenetére


Tomasz72
tag

Mikor könnyebb megindulni a fájós lábaddal?
Ha ülve/fekve pihensz, vagy csak szimplán megállsz pár percre?

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#32205) Pulsar válasza Tomasz72 (#32203) üzenetére


Pulsar
veterán

nem véresen komolyan gondoltam azért én sem, mert csak ebben az országban lakunk, és tudjuk a problémákat. Nem akar senki senkinek fizetni, de munkát minőséget maximálisat vár el.
Egy tender kiírásakor a mindenkori döntő tényező az ár. Aki a legolcsóbbat adja, az nyeri. A fenntarthatóság, környezetvédelem, karbantartásigény stb nem számít. Így lehet csak 10%-al kéne többet fizetni, és kétszer annyit bír de ez nem érdekel senkit.
Jobban vagy már?

(#32206) Tomasz72 válasza Pulsar (#32205) üzenetére


Tomasz72
tag

Jól látod a helyzetet, bentről ismerős a probléma... :-)
Azért már jobb.
Tegnap lemásztam a dokihoz, írt fel pipamocskot (flector), meg feküdjek sokat...
Ja, mondom tudom én mi a dolgom, csak egy 10 hónapos gyerek mellett...

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#32207) demars válasza Tomasz72 (#32206) üzenetére


demars
addikt

Jóféle pipamocskot írt fel! :DDD Én is azt szedem.
A három műszakban három dolog kell, hogy boldog legyél: kávé, cigi, flector :DD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#32208) Tomasz72 válasza demars (#32207) üzenetére


Tomasz72
tag

Jó anyag, az biztos!
Áldom aki kifejlesztett!
Nem tudom erősségben mi a következő szint, de számomra ez a csúcs..
Évente 1, max 2 alkalommal van rá szükségem, akkor is megelégszek 4 tasakkal. :-)

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#32209) Pulsar válasza Tomasz72 (#32206) üzenetére


Pulsar
veterán

azaz :D
pipamocskot? :D
hát igen, úgy nehéz kicsit, elég örökmozgók :)

demars flectorral nem élek, de a másik kettőben igazad van :D Bár előbbi lerakásán pont most gondolkodom, és ha nem cigizem, kávét sem fogok inni az tuti

[ Szerkesztve ]

(#32210) demars válasza Tomasz72 (#32208) üzenetére


demars
addikt

Én sajnos gyakran szedem. :( Ha tehetem inkább pihentetem a derekamat, de ha begyullad az ideg nincs mit tenni. Olyankor napokig nem tudok menni, aludni stb.

Pulsar: Cigivel úgy vagyok, hogy szeretm :DDD Szeretek bagózni, viszont zavar a füst. Meg zavar ha cigi szagú a ruhám, hajam, kezem. És tudom azt is, hogy ezt mások is megérzik és zavarja őket is. Én inkább emiatt gondolkodtam el azon, hogy le kellene szoknom! Ha belevágok akkor tuti, hogy a kávét is elhagyom egy ideig, a kettő együtt jár! :P
Csak ugye most sikerült lefogynom kicsit ( kisebb életmód változás miatt), ha letenném a cigit biztosan vissza szedném a dupláját minimum. Azt meg nem szeretném :(
Végre tudok "konfekció" ruhák közül válogatni és nem kell "túlméretes" cuccokat magamra húzni :C

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#32211) radi8tor válasza Pulsar (#32209) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi baj a kávéval? 1 cappu 1 nap nem káros. :K

Flectorral vigyázzatok (meg úgy általában minden gyógszerrel) mert májnak nem tesz jót.
Régen én is fejfájós voltam de kigyógyultam belőle amióta tartom a diétát.

⭐ Stella

(#32212) flymi válasza Tomasz72 (#32203) üzenetére


flymi
addikt

40-50 éves konstrukciókról beszélünk, már ami a mozdonyokat illeti. Igaz, hogy anno még ~100 évre tervezték ezeket, de az újabb építésűek semmivel nem üzembiztosabbak (lásd flirt).
Nem vagyok főrendelkező, de legjobb tudomásom szerint egy vonat a meghirdetett menetrend szerint 3 perccel korábban, de akár 5 perccel később is indítható úgy, hogy nincs semmi féle rendkívüli esemény.
Gondoljunk bele, hány utas ér a jegypénztárhoz az utolsó előtti percben és emiatt ha csak 1 perccel is később indul el a vonat, ha ezt minden állomáson eljátsszák, máris tekintélyes mértékű a "késés".
Másik példa, a csatlakozásokból adódó késés. Vannak vonatok, amik "bevárják" a másikat, hogy az utasok átszállhassanak és zakatolhassanak az úticéljuk felé. Ha az amiről átszállnának késik, értelem szerűen a másik indulási ideje is borul, ez evidens.
Vonategyesítés. Zágrábból jön Dombóvárig, itt kell egyesíteni a Pécsről érkező IC-vel és irány a Keleti. Kihúz, rátol, a féklakatosok megpróbázzák a vonatot, ez technológiai idő. Vagy belefér, vagy nem, de általában igen. Megjön az evtk, felhatalmazzák a külsőst és már mehet is a vonat.
Sok apró szarság miatt is összejöhet 5-10-15 perc késés és ehhez még nem is kell, hogy félméteres hó essen. A vezér (mozdonyvezető) meg nem hozhatja be a késést azzal, hogy kitapossa a szemét a gépnek.
És akkor még nem mondtam a legtrágyább dolgot, mikor személycsoport kellős közepén átmenesztenek egy-, rosszabb esetben két tehervonatot. No komment.

Japánokat hagyjuk most. Itt is lehetne mágnesvasút, meg 500km/h-val száguldó csodavonat. Ott van rá zseton, itthon nincs. Tupírozzuk, szépítgetjük, újrafestjük, de attól még minden marad ugyanaz. Dombóvár-Kaposvár közt már 100-al suhanhatnak a vonatok a tavalyi pályafelújítás után. Ez Magyarországon a "haladás", meg a németektől levedlett személykocsik.

Nagy csinnadrattával bejelentették, hogy szakmunkás minimálbér, emeljük a fizetéseket. Aham. Hiába van érettségim, szakmám (igaz nem ide vág), nem kaptam lófüttyöt se. És akkor én még ne szóljak semmit, mert csak 1 éve dolgozom a cégnél, vannak kollégák, akik 30-40 év munkaviszonnyal is mehetnek a levesbe. De ebbe nem mennék bele jobban.

"meg vannak személyi problémák...
De az állam is magasan szarik rá, ugyanakkor elvárja, hogy működjön..."
-> Röviden és tömören. Ennyi. :B

(Ennek a vasutas topicban lenne a helye, de mivel itt PH-en rajtam kívül nem nagyon jelentkeztek mások, meg ez a téma merült fel, hát ide írtam, remélem nem untattam senkit.)
No joccakát!

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#32213) fant0mi válasza Tomasz72 (#32204) üzenetére


fant0mi
addikt

Az elso par lepes fekves utan rossz. Ha mar megyek, akkor konnyebb.
Valszeg valami ideg lehet a derekamba, eloszor tegnap este ereztem, hogy ha ugy fordulok, akkor ott is erzem, hogy van valami.

Pulsar: koszi!

Ja a Flector tenyleg jo, en tapasz formajaban kaptam anyukamtol kettot, az ugy nem terheli az emesztorendszert.
A doki Brexin tablettat irt fel nekem, az is jo cucc.

(#32214) Pulsar válasza flymi (#32212) üzenetére


Pulsar
veterán

én igazából az elvre gondoltam, de mint írtam, értem én hogy mi áll a háttérben, ebben az országban élek már 35 és fél éve :D
De szerintem nem zavar senkit a vonatos sztori, valahol minden férfiban ott lapul a sínek utáni vágyódás :D
Ezt a mávos linket köszi. Nem is tudtam, hogy van olyan mozdony kishazánkba ami képes lenne a 230km/h-ra. Azért az már nem rossz. Ugye én Monoron lakom, és felén járnak ezek az új vonatok, de még a régiek is, amelyik zónázó, és nem áll meg minden bokornál, csak ferihegyen, a két állomás között végig nyomja a 120-at. A piroson, vagy a még újabb szürke/kéken nem is érezni. Úgy tudom az a pálya is már 160km/h-s, csak azt nem értem, akkor miért nem mennek gyorsabban, mert a vonatok képesek lennének rá. Vagy erre van valami állami vonatkressz? :)

Tomasz72 örülök, hogy javulsz, csak így tovább :)

radi8tor a kávéval semmi, imádom is, de nekem már eléggé össze nőt a kv a cigival, így ha lerakom a cigit, biztos hogy kávézni sem fogok egy ideig :)

(#32215) demars válasza Pulsar (#32214) üzenetére


demars
addikt

Persze... 160-al száguldozzanak :DDD Aztán írhatják át az összes menetrendet, ami hatalmas költség! ;]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#32216) fant0mi válasza Pulsar (#32214) üzenetére


fant0mi
addikt

Harom dolog kell, hogy lehessen 160-nal szaguldani: megfelelo palya, jarmu es biztositoberendezes.
Az osszes infrastrukturalis feltetel jelenleg csak Tata-Hegyeshalom kozott van meg.
Ahol meglesz, ha lesz hozza biztositoberendezes: Szajol-Puspokladany, Szajol-Bekescsaba, Bp-Szekesfehervar.
Jelenleg Tata-Hegyes kozott lehet menni 160-nal, ott a regi bizt.ber. egy modositott valtozataval lehet 120 feletti sebesseget alkalmazni, melyre az engedelyt a hatosag evrol-evre meghosszabbitja, mert a nagy dirreldurral hangoztatott uj bizt.ber. meg nagyon odebb van. De az iment sorolt uj szakaszokra nem ad engelyet regi berendezessel. Szoval meg varni kell ra eveket, addig meg csak legatyasodik az uj palya is. :)

230 meg ja, Nemetorszagban lehet, de oda meg nem jarnak ki. Nincsenek meghajtva az az igazsag. :)

[ Szerkesztve ]

(#32217) demars válasza fant0mi (#32216) üzenetére


demars
addikt

Ez a biztosító berendezés ez micsoda? Komplett rendszer ( helymeghatározásos cucc, mechanikai "védelem" , jelző rendszer) vagy speciális berendezés?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#32218) fant0mi válasza demars (#32217) üzenetére


fant0mi
addikt

Komplett rendszer. Sot igen komplex. Vannak palyaoldali berendezesei es van jarmuoldali berendezes. A jarmuoldali azt tudja hogy a palyaoldali es sajat sebesseg adatok alapjan kikenyszeritse a fekezest esvagy megallitast, ha arra szukseg van. A palyaoldali eleg komplex cucc. A valtok allitasatol ellenorzesetol a jelzokig, sot a jelzok jelzesenek a mozdonyra valo feljuttatasa realtime a sineken keresztul (digitalis jelek futnak a sinekben).
Aztan vannak mar modernebbek, ennek a kiepitese zajlik most europa szerte, csak nalunk nagyon nyogvenyelosen.
Errol jo par napot el lehetne beszelgetni anelkul, hogy tulzottan elvesznenk a reszletekben. :)

(#32219) demars válasza fant0mi (#32218) üzenetére


demars
addikt

Sejtettem, hogy bonyolult rendszer lesz. Pedig a nagy sebességhez ( már csak a tömeg miatt is) fontos a biztonság!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#32220) fant0mi válasza demars (#32219) üzenetére


fant0mi
addikt

Igen, eleg sok biztonsagi berendezes van, emellett egy szekrenynyi utasitas. Flymit meg kell kerni, fotozza le az utasitasait, en amikor leleptem a MAV-tol, akkor visszaadtam a konyveket. Volt egy rahedli. :)
Ugy szoktak mondani, hogy egy ember (vagy berendezes) hibajabol baj nem szokott tortenni. Hogy valami baj legyen, ott tobb dolognak kell rossznak lenni esvagy tobb embernek egyszerre hibazni.

A nagy tomegre es egallasra: legtobb helyen az altalanos fekut, ami alatt meg kell tudni allni minden korulmenyek kozott az 1000 meter.

[ Szerkesztve ]

(#32221) Pulsar válasza demars (#32215) üzenetére


Pulsar
veterán

:D :D :D :DDD :DDD :DDD :C

fant0mi köszi a felhomályosítást. :R bár számomra érthetetlen, hogy amikor arról beszélnek hogy egy szakaszt felújítanak akkor a biztosító berendezés miért nem tartozik hozzá.
Ez olyan mintha otthon kicserélném az összes villanyvezetéket, de a kacsolókat nem, aztán meg pislogok, hogy miért ég le a ház.

[ Szerkesztve ]

(#32222) fant0mi válasza Pulsar (#32214) üzenetére


fant0mi
addikt

Ez most ide vag :)

(#32223) demars válasza fant0mi (#32222) üzenetére


demars
addikt

:DD :C
Ez jó! :))

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#32224) Pulsar válasza fant0mi (#32222) üzenetére


Pulsar
veterán

:DDD :DDD :C :C

(#32225) demars


demars
addikt

Utolsó nap! :C
Holnap délelőtt pici pihenő, délután kis otthoni munka, ejtőzés. Este meg dorbézolás! ;]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#32226) Pulsar válasza demars (#32225) üzenetére


Pulsar
veterán

nekem is, leszámítva, hogy nem akarok reggel lefeküdni, mert sok házimunka :D
De majd elválik mi lesz. Ja, és este sem lesz dorbézolás :D

(#32227) demars válasza Pulsar (#32226) üzenetére


demars
addikt

Én se buliba megyek. Egy ismerősöm hívott meg vacsira az új lakásukra. Viszek jó kis házit, meg Belga sörkülönlegességeket! :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#32228) Pulsar válasza demars (#32227) üzenetére


Pulsar
veterán

hohó :) Jól hangzik, jó szórakozást :)

Utoljára mikor ilyen házavatón voltam (az se most volt :D ) vittem egy 25 éve skót wiszkit. Hát hamar elfogyott :D

(#32229) demars válasza Pulsar (#32228) üzenetére


demars
addikt

Nem vagyok nagy ivó ( na jó, a sört szeretem, de mostanában nem iszok egyáltalán :N ), a rövid italokat meg amúgy sem bírom ( az ízviláguk nem jön be), de egy jó whiskyt azért megkóstolok szívesen!

A ma éjjelt (reggelt) jól be..optuk, az egyik gép kuplungos lett, 1,5 órán át javították, 5:55-re végeztünk. Se takarítás, se többi meló. A hőkezelés még tart, maradnom kell, lesz vagy 8 óra mire hazaérek :((

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#32230) Janaboy


Janaboy
veterán

Halihó,

Bár nem éjszakai műszak, de azért "jó" kis 6-14 mára :(

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#32231) Pulsar válasza demars (#32229) üzenetére


Pulsar
veterán

hát én sem tudnám megmondani mikor ittam utoljára :)
Ezért is volt vicces jó pár éve, mikor pozitív szondát fújtam a rendőrnek. :D Aztán kiderült hogy a kék airwaves rágó miatt :)

Tegnap 16:30ig bírtam a fennlétet, de az utolsó órában már csak vevetatívban működtem :D

Janaboy Kitartás neked :R

[ Szerkesztve ]

(#32232) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Kutya jól elrendezte. :DDD

Ezt meg a szél.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#32233) demars válasza Pulsar (#32231) üzenetére


demars
addikt

Mondtam én, hogy nem bírom a páleszt! :( kb 4-kor keltem ki az ágyból, reggel 7 re arra ébredtem, hogy iszonyatosan hasogat a fejem. 4-körül már egyenesen tudtam menni :DDD
Szabolcsi vegyes ;)

Radi8tor: Jóféle kutyus! :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#32234) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Na sziasztok! :)

⭐ Stella

(#32235) Pulsar válasza radi8tor (#32232) üzenetére


Pulsar
veterán

Jutubon szoktam nézni a Jukin Video "sorozatokat", asszem pont ebben volt a kutyás. De nagyon komoly kis házörző :) de a repcsis.... :DDD

demars minek iszik aki nem birja? :DD

radi8tor vasárnap kezded a hetet?

[ Szerkesztve ]

(#32236) radi8tor válasza Pulsar (#32235) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, mi vasárnap éjfélkor kezdünk.

⭐ Stella

(#32237) demars válasza Pulsar (#32235) üzenetére


demars
addikt

Korán keltetek srácok :P
Én se bírtam aludni, délután 4 -kor keltem, egész éjszaka forgolódtam, TV t bámultam. Fel is keltem már.

Egyébként valóban nem bírom az italt :N Le is szoktam teljesen róla. Meg is lett az eredménye. :))

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#32238) flymi


flymi
addikt

Óra múlva kezdődik a meló. :O

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#32239) Tomasz72 válasza flymi (#32238) üzenetére


Tomasz72
tag

10 perce, a bejáratnál ellőtt poénnal tudom magam én is csak vígasztalni...
"Mindjárt megyünk haza..."

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#32240) WOT-H-A-C válasza Tomasz72 (#32239) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Bizonyám.. :D

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#32241) flymi válasza Tomasz72 (#32239) üzenetére


flymi
addikt

Na igen. Régen szerettem (jobban bírtam) az éjszakázást, most már nem kívánja annyira a szervezet. Ki lehet bírni, de megszokni sosem.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#32242) radi8tor válasza flymi (#32241) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kivéve ha 1 műszakban tolod az éjszakát. Van egy ismerősöm aki 25 éve csinálja, bírja és már nem mai csirke. :(

⭐ Stella

(#32243) flymi válasza radi8tor (#32242) üzenetére


flymi
addikt

Én puhány vagyok, már nem bírom úgy a gyűrődést, mint rég, pedig relatív fiatal vagyok.
Ez olyan mint amit korábban írtatok a piával kapcsolatban. Egy héten megnézek egy meccset, egy sört elszopogatok mellé aztán szunya. :B

1 műszak? Nem tom miről beszélsz. Mi az? ;] :N

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#32244) radi8tor válasza flymi (#32243) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Piával nincs tapasztalatom. Kerülöm a témát. :B

⭐ Stella

(#32245) Tomasz72 válasza flymi (#32241) üzenetére


Tomasz72
tag

Én csak azért bírom jobban, mert a napközbeni 4 óra alvás valahogy többet ér mint éjjel...
Meg valahogy jobb a családdal tölteni az estét...

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#32246) flymi válasza Tomasz72 (#32245) üzenetére


flymi
addikt

Ahogy mondod.

Elbaxott egy éjszaka ez... :(((
Most jutottam el vacsorázni.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#32247) Tomasz72 válasza flymi (#32246) üzenetére


Tomasz72
tag

Az úgy finom...!
Én még 9 előtt...
Család otthon maradt tagjaival gyors értekezés, puszi puszi, aztán tűz vissza.
Ahogy elnézem a menetet, a következő jó eseteben hajnali 3-4 órakor...

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#32248) demars válasza radi8tor (#32242) üzenetére


demars
addikt

Van egy pék cimborám, ő 10 évet lenyomott éjszakában :(
Ráadásul sokszor össze vissza kellett mennie, megrendeléstől függően.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#32249) flymi válasza Tomasz72 (#32247) üzenetére


flymi
addikt

Most jöttünk be, de mindjárt mehetek ki, még jön két vonat, amit bactatni kell. Pfuj. A nappalos kicsit nyugisabb, plusz világos is van.
A nyárban is csak azt szeretem, h még este 9kor is süt a nap, korán pirkad. Ha nem lenne olyan böszme meleg még szeretném is azt az évszakot. Kiegyeznék fix 25 fokban, persze ha dolgozni kell én képes vagyok mínusz tízben is izzadni, mint egy harci mén.
Egy fülledt nyári melós napon 3x is cserélek pólót. Ez van. Hiperhidrózisnak csúfolják magyarul.

Az vigasztal, h mindjárt megyünk haza. :K
Jó múltkor is éccakás után, mondom lefekszek 9-kor, délben meg fel. Aham. Fél négykor riasztott az asszony, h menjek érte. Muszáj volt kidörgölni a csipát és hazafelé még bemenni 3 különböző boltba...
Sokszor érzem úgy, ha éjszakás után 8-10 vagy 12 órát alszok (képes vok rá), mint akit agyonvertek.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#32250) Tomasz72 válasza flymi (#32249) üzenetére


Tomasz72
tag

Nem vagy könnyű helyzetben...
Nekem annyiból jó, hogy vagy 28 fokban kell a kötelező hősszúujjú felsőben flangálni, vagy egy légbeömlő alatt gépet szerelni, úgy, hogy kb 10 perc alatt ízületi gyulladást lehet kapni...
Plussz a két sornyi gép, soronként 5 vagy 6 lánnyal, a főnökökről nem is beszélve... :D

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.