Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31451) flymi válasza fant0mi (#31450) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Valahogy úgy lesz, igen. Logikus nem?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#31452) demars válasza flymi (#31449) üzenetére


demars
addikt

Sejtettem.
Nem is értem ezt a hozzáállást :F a cég részéről.
Mi ugye sok vizet használunk, sokat mosogatunk. Fontos a higiénia, így nem megengedett a piszkos ruházat.
Ez a fehér ing, fekete nadrág dolog meg olyan mint a pincér szakma. Ott is mindenki saját cuccban nyomja.
Első munkahelyem ez, én ezt szoktam meg. Másokat meg tényleg sajnálok, nagy szopás vizes átázott cuccban melózni! :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#31453) demars válasza demars (#31452) üzenetére


demars
addikt

Nah azt nem is írtam. Ma voltam szájsebészeten, csaj nem szarozott, hamar kiszedte a nem oda illő fogam. Még egyet húz az én dokim és rendben leszek.
Jövő héten megyek hozzá, folytatja a tömést, esetleg ideg kezelést.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#31454) radi8tor válasza demars (#31453) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Implantátum lesz?

⭐ Stella

(#31455) demars válasza radi8tor (#31454) üzenetére


demars
addikt

Nem. Az egyik szemfog kifelé nőtt. Mögötte szépek a fogaim, felesleges volt. Hátsó fogak hiányoznak majd, még nem kell pótolni. A többit "csak" tömni kell. Aztán polírozás...
Én mondjuk kérek fehérítést is, bár a dokim ellene van. Szerinte az gyengíti a zománcot.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#31456) Pulsar


Pulsar
veterán

Szép napot mindenkinek. :R letelt a 6 nap pihi, ma éjszaka indul a buli :D

(#31457) radi8tor válasza Pulsar (#31456) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na végre! :D

Én majd 2 hét múlva leszek éjszakás megint 2 hétre. Talán utoljára. Aztán ki tudja a cég máshogy gondolja-e.

⭐ Stella

(#31458) Pulsar válasza radi8tor (#31457) üzenetére


Pulsar
veterán

Köszi :D

Nafene. Azért gondolom örülnél neki. :)

(#31459) radi8tor válasza Pulsar (#31458) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Félig-meddig. Elég sok pénztől fogok elesni miatta havi/kéthavi rendszerességgel. Cserébe nem terhelem magam ilyennel.

⭐ Stella

(#31460) Pulsar válasza radi8tor (#31459) üzenetére


Pulsar
veterán

Hát, igen. Nem olyan rég (1-2 hónapja) voltam interjún. Olyan munka lett volna, amit imádok. Szabadabb környezet, nincs éjszakázás, stb. Szóval ideális lett volna, de mivel nincsenek pótlékok, annyi pénztől estem volna el, hogy nagyon. És bár borzasztóan utálok műszakban dolgozni, a körülmények sem a legjobbak, de a pénz döntött. Sajnos.

(#31461) Mr X válasza Pulsar (#31460) üzenetére


Mr X
veterán

Bárcsak lenne itt lehetőség állandó éjszakázásra, rögtön vállalnám...

(#31462) Pulsar válasza Mr X (#31461) üzenetére


Pulsar
veterán

egyet értek. sokkal nyugisabb, és rendszer is lenne az életünkbe legalább :)

(#31463) radi8tor válasza Mr X (#31461) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért az sem olyan jó szerintem. Az ember mégis csak fényben járó.
Az állandó éjszakázáshoz nem jár műszakpótlék sem. :(

⭐ Stella

(#31464) Mr X válasza radi8tor (#31463) üzenetére


Mr X
veterán

Anno toltam huzamosabb ideig így, én szerettem, amúgy is éjszakai bagoly vsgyok. Nekem a korai kelés a halálom.

(#31465) Pulsar válasza radi8tor (#31463) üzenetére


Pulsar
veterán

Én egyszer nyomtam 4 hónapig csak éjszaka, és végig kaptam az éjszakás pótlékot. :)

Szép estét mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

(#31466) radi8tor válasza Pulsar (#31465) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem köteles adni ezért pótlékot a cég, nálunk már 1 hónap esetén mondták, hogy bár hivatalosan nem kéne adniuk, de nem variálják át a bérszámfejtést.
Ugye az számít több műszakos beosztásnak, ha egynél több műszakban dolgozol. :)

⭐ Stella

(#31467) Pulsar válasza radi8tor (#31466) üzenetére


Pulsar
veterán

igen, akkor nekem is szerencsém volt úgy tűnik. De mindjárt meg is kérdezem a büfés csajt, mert ő állandó éjszakában van, hogy neki adnak-e vajon. :D Bár kétlem, mert eléggé lehúzós a cég, mint a vendéglátásban általában mindenhol.

(#31468) szalai56 válasza Pulsar (#31467) üzenetére


szalai56
senior tag

Én 96 óta nyomom éjszaka és kapom a pótlékot. Ha nem lenne pótlék nem lenne aki csinálná a melót.
Jó estét mindenkinek.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#31469) fant0mi válasza szalai56 (#31468) üzenetére


fant0mi
addikt

A foallasomban potlekatalany van. Havi +50e brutto, aztan csokolom. Az mt meg eloirja hogy meltanyos es aranyos kell legyen az osszeg. Kb jo.
A masodallasomban meg barmikor kezdek vagy vegzek, jar a 30% muszakpotlek. Jo a munkaszerzodes. :)

(#31470) Pulsar


Pulsar
veterán

Megkérdeztem Büfés nénit, ő is kap éjszakás pótlékot az állandó éjszakára :)

(#31471) fant0mi válasza Pulsar (#31470) üzenetére


fant0mi
addikt

Ha a munkaltatok ismernek a munka torvenykonyvet... bocsanat a munkaadok torvenykonyvet.

(#31472) Pulsar válasza fant0mi (#31471) üzenetére


Pulsar
veterán

azaz... ez nem éppen mi értünk van már...

(#31473) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Bejelentkezem egy +1 órás éjszakásra! :)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#31474) Pulsar válasza flymi (#31473) üzenetére


Pulsar
veterán

Reszvétem, én pont megúsztam, ma már szabadnap :)

(#31475) demars válasza flymi (#31473) üzenetére


demars
addikt

Szívás a mai éjszakás műszak. De ez van.
Kitartás! Vigyél be egy + sört! ;]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#31476) Pulsar válasza demars (#31475) üzenetére


Pulsar
veterán

Bár nem szeretem a sört, de az vicces volt, mikor kimt voltunk Németországban gépátvételen, és ott az ebédhez engedélyezett egy pohár sör :)

(#31477) flymi válasza demars (#31475) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Majd holnap este. Vettem két üveg sört, h majd meccsnézés közben vacsi mellé szlopálok egyet, erre kiderült, h most nemrég lett vége... De legalább nyertünk. :)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#31478) fant0mi válasza radi8tor (#31466) üzenetére


fant0mi
addikt

Radi, mi ez a szadomazo cucc rajtad? :DD

(#31479) WOT-H-A-C válasza fant0mi (#31478) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Na már itt is? :DDD

Szerk: Jó estét az uraknak! Mindenki meg gyógyult? Nekem ez a fránya köhögés megmaradt az influenzából.

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#31480) fant0mi válasza WOT-H-A-C (#31479) üzenetére


fant0mi
addikt

En eszem a C vitamint, egyelore csak kerulget a natha.
Holnap nyujtott nappalos leszek.

(#31481) flymi válasza fant0mi (#31480) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Én holnap nyúzott leszek, aztán majd csütörtökön éjszakás.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#31482) WOT-H-A-C válasza fant0mi (#31480) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Azt kéne nekem is.. :K Reggel körbenézek otthon, hogy van-e.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#31483) Pulsar válasza fant0mi (#31480) üzenetére


Pulsar
veterán

Szép estét mindenkinek :R

Egyszer olvastam egy tanulmányt, hogy bár jotékony a C vitamin, megis korabban hallnak azok akik aktivan C vitamint szednek mint akik nem. De lehet britt tudósok voltak :D :D :D

(#31484) radi8tor válasza fant0mi (#31478) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak felraktam kicsit, aztán mikor elromlott a mosógép ma este akkor a kedvem is elromlott.
Holnap szétszedem, valami motor túláram hibát ír.

Pulsar: C vitaminból se mindegy hogy szintetikus vagy valódi vitamin az.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#31485) Pulsar válasza radi8tor (#31484) üzenetére


Pulsar
veterán

Ajaj... mosógép szerelés az jó hobbi. :)
Nemrég cseréltem szimeringet benn én is.
Motor túláram lehet a szivattyu is, ami meg a szöszöktől, vagy a kifolyó cső eldugulásátol is lehet.

Hát már nem emlékszem, hogy erre ki-e tért a tanulmány.

[ Szerkesztve ]

(#31486) radi8tor válasza Pulsar (#31485) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, ez itt egyértelműen motor/inverter dolog. Teszt üzemmódban is akkor áll le, amikor elkezdené forgatni a dobot.

⭐ Stella

(#31487) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Novemberben szinte csak éjszakásba jövök, átvezénylést kellett kérnem hat müszakra, mert 9-29-ig minden hétköznap 11:40-töl kezelésekre kell járnom a reumatológiára a bal vállam miatt.
Legalább megdobja kicsit a fizetésem a sok éjszakás.
Remélem használni fog, mert vannak napok amikor megblondulok, annyira fáj. Felkúszik a fájás egész a nyakamig és le a könyökömig, feküdni nem tudok rajta, van h egy kanalat nem bírok megemelni vele, pedig nem is vagyok bal kezes...
Non steroidot szedtem három hétig, semmit nem használt, csak drága volt.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#31488) Pulsar válasza flymi (#31487) üzenetére


Pulsar
veterán

Na, mi van most? Ma megyek dokihoz mert ugy faj 1 hete a bal vallam hogx nagyon. Nekem nem suharzik mashova, csak kifelé a fájdalom 3 ponton. Tegnap ota kicsit jobb, de éjszaka 5ször azert felébredtem rá, hogy fáj.

(#31489) radi8tor válasza Pulsar (#31488) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gyógymasszőrhöz kéne menned ezzel nem dokihoz. Az majd elküld masszázs után gyógytornászhoz.
A doki csak fájdalomcsillapítót tud felírni. :U

⭐ Stella

(#31490) Pulsar válasza radi8tor (#31489) üzenetére


Pulsar
veterán

Lehet, csak ilyeszgettek rotator köpeny részleges szakadassal, amire pont nem jó a masszázs, illetve neten rákeresve a ball váll fájásra az első 5ből 3 valami szív és érrendszeri dolgot irt.
Bár szerintem csak egy "szimpla" becsipődés. Nem vagyok egy nagy dokihoz járó, de volt két nap, amikor ugy fájt... hogy brr... :)
Reményeim szerint elküldenek ultrahangra, vagy máshova. Apum pl nyaki ct-re is küldtek.

(#31491) flymi válasza radi8tor (#31489) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Gyógymasszázs biztos hatásosabb, mint a kórházi kezelés, ráadásul nem is vizes kezelés lesz, ami azért jobban esik szerintem.
Idén szeptemberben voltunk elõször profi masszörnél, még Sopronban nászúton. Csomagajánlatban volt egy páros masszázs, ahhoz képest, h nem kifejezetten gyógyászati célú volt, kellemesen frissítõleg hatott.
Igazából havonta egy alkalommal el kéne járni masszázsra, nekem a fizikai munka, páromnak az ülõmunka miatt, már csak a közérzet javítása miatt is. Majd keresek egy jó képességüt itt a környéken.
Az árak sem olyan vészesek, h ne lehessen kigazdálkodni. Egy kellemes fürdõzéssel egybekötve jó kis közös program.

Bécsi adventi kirándulást szerintetek érdemes november közepén megejteni, vagy inkább a december ajánlottabb?

Aztán lehet meglepem magunkat szülinapomra egy velencei karnevál látogatással, aztán tavasszal irány plitvice. :)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#31492) demars válasza Pulsar (#31490) üzenetére


demars
addikt

Üdv Urak!
Ma éjjel én is kezdek. Szombaton túlóra 3 műszakban, jövő héten ismét éjjeles leszek ( cserélt velem kolléga), szóval én is gyúrok a karácsonyra anyagilag ;]

Pulsar: Az, hogy apudat elküldték ultrahangra az egy dolog. Téged nem biztos, hogy fognak. Anyumat is küldték mri re, mert fájt a lába, dereka. A rtg nem mutatott semmit, mri mutatta a sérvet nála. Nekem meg azt mondta a doki rtg felvételt nézve, hogy nincs itt sérv, nem kell műteni, pihenjen, ússzon, szedjen csillapítót ha fáj. Majd 20 - 30 év múlva visszatérhetünk művi beavatkozáshoz...
Na mondom f@sza :(((
Azóta voltam maszek dokinál injekció kúrán, nem segített. Most eldöntöttem, megyek masszásra, sokan dícsérik. Igaz nem olcsó de nem sportolok és mindenhol azt olvasom az izmok letapadása, betokozódása okoz ilyen tüneteket. Hát mondom akkor neki... Győrben találtam olyan helyet ahol hozzáértő emberek végzik a különféle masszásokat, így nem kell attól tartanom, hogy kárt tesz bennem :P

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#31493) Pulsar válasza demars (#31492) üzenetére


Pulsar
veterán

En is láttam már ilyen masszázs oldalt, de az kicsit más volt :DDD

Hát ami miatt "reménykedem", hogy ugyan az az orvosom aki apumnak, aki mellesleg gyerekkori barátja. :) 25 évet dolgozott apum a SOTE-n, igy orvosi kapcsolat az van dögivel, hátha most hasznom is lesz belőle :)

flymi: régen mikor aktivan sportoltam ( öttusáztam) ajanlott volt a masszás. Sportmasszőrhöz jartunk havi egyszer. A legdúrvább ezdes sem tudott olyan izomalázat okozni mint a masszőr, de jol esett. Szerintem sokan nem is gondolják milyen hasznos tud lenni.

Nem ismerem az osztrák szokásokat. angliában már javában karácsonyi laz van, de Ausztriában még szerintem nem. Inkább egy december elejei időpontot nézzetek.
A velencei karnevált meg csak ajánlani tudom ;)

(#31494) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Motor nem zárlatos (inverteres motor szóval nincs szénkefe). A vezérlő kártya adta meg magát. 45k. :(((

⭐ Stella

(#31495) flymi válasza Pulsar (#31493) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Szerencsére én már voltam egyszer Velencében, igaz még 2004 szeptemberében, szóval nem karneválkor. Az egy mozgalmas év volt: Párizs, Berlin, Velence. :) Mondjuk nem egy New York-Rio-Tokyo... :D
Akkor jövö héten rákérdezek a decemberi vezénylésemre, remélem nem nagyon akar hétvégén berángatni, mert párom nem vehet ki szabit. Hülye hozzáállás én mondom!
Tápppénzre sem akar elmenni ha beteg, inkább kihordja lábon, mert "nincs ember".
A nõvére is ilyen, nem megy szabira, mert közben felgyũlik a meló és utána lehet kapkodni...
Aztán csodálkoznak, h az egészségük és idegállapotuk a padlón van és megbüntetik a céget, mert még azt sem használták fel, ami szabival a cég rendelkezik.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#31496) fant0mi válasza radi8tor (#31494) üzenetére


fant0mi
addikt

Az mar egy noname mosogep ara. Vagy egy fel markas. :(

(#31497) radi8tor válasza fant0mi (#31496) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hja, 2 éve alaplap csere volt benne talán 60k.
Még jó hogy drága mosógépet vettem anno, mondván ez megbízhatóbb. :DDD

A mai gépek sajnos nem örök életűek.

⭐ Stella

(#31498) Pulsar válasza radi8tor (#31497) üzenetére


Pulsar
veterán

Nabasszus :D

Csak Fagor különben :)

(#31499) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Szépen néz ki a novemberem most, h meg kellett variálni a nappalosokat:

Ma éjszaka, utána 2 pihi.
Nappal, éjszaka, 2 pihi, éjszaka, 3 pihi, 2 éjszaka, pihi, éjszaka, 3 pihi, 2 éjszaka, pihi, éjszaka, pihi, éjszaka, 2 pihi, 2 éjszaka. És vége is lesz a hónapnak. :D

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#31500) demars válasza flymi (#31499) üzenetére


demars
addikt

A meló az nálad 12 óra ugye?
Nem egyszerű dolog az össze vissza váltás.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.