Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd írás sebessége (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) andriscs


andriscs
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy Pioneer 107D típusú írót, és gondoltam, hogy gyorsan tele is írok egy DVD-t. Volt egy Ritek G04 típusú DVD-R lemezem, és elkezdtem rá 4.3 GB anyagot felírni (Nero 6.3.0.3-at használok). Nero szerint a 4x-esen írható DVD-re másodpercenként 5500 KB anyag íródik. Ez 4.3 GB esetén kb 808 mp, ami 13,5 perc. Ha figyelembe vesszük, hogy a DVD szélén az írás lassabb, akkor mondhatjuk azt, hogy 15, rossz esetben 20 perc alatt tele kellene írnia DVD-t. Nero szerint 13,5 perc volt hátra, mikor elkezdte írni. Mikor visszajöttem 12 perc múlva, akkor még nyugodt voltam, mert a remaining time 1 perc volt. Viszont a completed indikátor csak 40%-nál járt. Akkor lepődtem meg igazán, amikor 31 perc után lett kész a DVD. Ezek szerint a DVD szélén 0,3x sebességű az írás ( bár Nero jól szokott tippelni, cd írómnál mindig eltalálja, mennyi van még hátra, itt elért 0-ig, de az elapsed time csak mászott felfelé). Szóval ennyire lassú a DVD szélén az írás, vagy hülye vagyok matekból, vagy ez csak valami extrém eset volt? Akit ki tud okítani, írjon! Köszi!

Andris - http://andriscs.blogspot.com

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd írás sebessége (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.