Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd írás sebessége (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) andriscs


andriscs
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy Pioneer 107D típusú írót, és gondoltam, hogy gyorsan tele is írok egy DVD-t. Volt egy Ritek G04 típusú DVD-R lemezem, és elkezdtem rá 4.3 GB anyagot felírni (Nero 6.3.0.3-at használok). Nero szerint a 4x-esen írható DVD-re másodpercenként 5500 KB anyag íródik. Ez 4.3 GB esetén kb 808 mp, ami 13,5 perc. Ha figyelembe vesszük, hogy a DVD szélén az írás lassabb, akkor mondhatjuk azt, hogy 15, rossz esetben 20 perc alatt tele kellene írnia DVD-t. Nero szerint 13,5 perc volt hátra, mikor elkezdte írni. Mikor visszajöttem 12 perc múlva, akkor még nyugodt voltam, mert a remaining time 1 perc volt. Viszont a completed indikátor csak 40%-nál járt. Akkor lepődtem meg igazán, amikor 31 perc után lett kész a DVD. Ezek szerint a DVD szélén 0,3x sebességű az írás ( bár Nero jól szokott tippelni, cd írómnál mindig eltalálja, mennyi van még hátra, itt elért 0-ig, de az elapsed time csak mászott felfelé). Szóval ennyire lassú a DVD szélén az írás, vagy hülye vagyok matekból, vagy ez csak valami extrém eset volt? Akit ki tud okítani, írjon! Köszi!

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#2) Agyzuzo válasza andriscs (#1) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Az idő alapján 2x-esen írta meg a lemezt az íród. Úgy látszik felülbírálta a döntésedet és visszavett a tempóból. Van ilyen, fő hogy a végeredmény stabilan olvasható legyen.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3) Kamisama


Kamisama
tag

Ezek a szar írók állandóan válogatnak, nem csak a szélét írta lassan hanem az egészet kétszeresen pörkölte fel. Nekem egy alap Toshiba SD-5112-es íróm van, megírtam már vele 100nál több dvdt, kb 5-öt szartam el vele eddig. A legfőbb hiba ott van, hogy ezek a meghajtók válogatnak az alapanyagok között. Az enyim nagyon szereti a Riteket és az Arita-t(mondjuk lehet hogy azért mert, az is Ritek alapú). Szal kezdjél el kísérletezni a dvdkkel, és amit ír max sebességen azt vegyél. Érdemes a drágát megvenni, mert ha egy hétmúlva már nem olvassa be a lemezt, akkor sztem elég nagy a baj.

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#4) fokukac válasza andriscs (#1) üzenetére


fokukac
nagyúr

akkor is csinálhat ilyet, amikor épp' le van terhelve a gép vmi mással, vagy netalán a kiírandó image fájl (és a vinyó) nagyon töredezett,
és működésbe lép a buffer underrun...

legalábbis én már jártam így.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5) Sanya válasza andriscs (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

lehet nem ismerte fel jól az anyagot, és lassabbra vette a tempót, hogy ne legyen baj. firmware frissítés lehet a megoldásk egyike

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6) andriscs válasza Sanya (#5) üzenetére


andriscs
aktív tag

Sziasztok!

Érdemes RPC-1-es 1.13-as firmware-rel frissítenem, vagy inkább a normál 1.16-ossal tegyem? Ki mit tanácsol?

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#7) Kamisama válasza andriscs (#6) üzenetére


Kamisama
tag

Csak akkor frissítsd ha értesz hozzá, és biztos vagy a dolgodban, mert különben tod mi lesz. Sztem vegyél inkább másik lemezeket és próbálkozzál velük. A Pio írók nagyon jók, sztem, nem szorulnak frimware frissítésre.

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#8) fokukac válasza Kamisama (#7) üzenetére


fokukac
nagyúr

de szorulnak, nem nagy kunszt, a pio 107-es topicban le is írták, hogy kell.
viszont én a hivatalos firmware-t tenném fel...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#9) ugux


ugux
tag

Sziasztok!

Bár nem egeszészen ide illő a problémám, de hátha mégis tud valaki segíteni nekem!
A héten vettem egy MSI DR4-A típusú dvd írót! Az egyik oka annak, hogy ezt választottam, az az volt, hogy állítólag a HD-BURN (High Density Burn) technológia segítségével ez az író a rendes CD-R cd-re a rendes kapacitás 2x-ét is fel tudja írni.
A problémám csak az, hogy fogalmam sincs, ezt hogy kell elérni! Mert ugye a Nero jelez, ha a normál kapacitásba nem fér bele a felírandó anyag. Ha beállítóm a túlírást mondjuk 150 percre, (ami azert eleg vicces) akkor sem mukodik. (bár ez utóbbit csak szimulalva mertem kiprobalni!
Ha valaki esetleg tud ebben segíteni, az írjon legyen szives! Vagy ide a fórumra, vagy az ugux@freemail.hu címre!
köszi
sziasztok

(#10) andriscs válasza fokukac (#8) üzenetére


andriscs
aktív tag

Sziasztok!

Ami azt illeti, raktam fel 1.16-os firmware-t, tényleg nem nagy cucc, bár én már korábban is csináltam ilyesmit. Remélem, hogy ez már megoldja a problémát. Nemsokára írok ki újabb anyagokat, akkor majd letesztelem. Egyébként ami a márkákat illeti, egy korábbi topicban kifejezetten ajánlották a Ritek alapú DVD-ket, szóval kicsit furi volt, hogy mégse írta 4x-esen.
Ha már itt tartunk, lenne még egy kérdésem: azok a játékok, amelyek mondjuk 3 cd-sek, és 3 image fájl van meg, akkor azt hogy érdemes kiírni? Többmenetes írással, vagy elég ha simán felírom a fájlokat, és majd onnan pl. daemonnal visszolvasom. Ki mit ajánl?

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#11) Kamisama válasza ugux (#9) üzenetére


Kamisama
tag

Helóka!

Bár én még sosem csináltam ilyet, de csak gondolom hogy amikor Neroban kiválasztod az írás tipusát (CD, DVD, DDCD, HD-Burn), akkor a HD-BURN-t válaszd és oda pakolászd a cuccosokat.

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#12) Kamisama válasza ugux (#9) üzenetére


Kamisama
tag

belinkeltem neked a képet ha nem menne: [L]http://dsa.animehq.hu/kepek/nero.JPG[/L]

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#13) Kamisama válasza andriscs (#10) üzenetére


Kamisama
tag

Én a POP2-t írtam ki, és a Beyond Good & Evil-t imagebe, hogy deamon tools-al lehessen emlulálni, összesen ez ugye 5cdnyi, simán jó egymenetesben is.

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#14) ugux


ugux
tag

Hi!

Köszi a segitseget! Nem tudom ezt hogy nem vettem eszre!! :)

(#15) andriscs válasza Kamisama (#13) üzenetére


andriscs
aktív tag

Szia!

Én most úgy írtam ki 3 játékot, hogy a 3 image fájlt mint 3 fájlt írtam ki. Így daemonnal működnek ( bár Painkiller nem nagyon akar így emulációval felmenni). Azt hogy csináltad, hoyg az egyik image-ébe beleraktad a másik 2 image-ét?

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#16) ugux


ugux
tag

Megprobaltam a HD-BURN irast, de asszem ehez specko cd is kell, mert egy sima CD-R el nem mukodik. Megneztem az MSI oldalán ezt a tipusu irot, es talaltam egy menupontot, az ajanlott irhato cd-rol, ill. dvd-rol! Itt kulon szerepelt a HD-Burn CD-R is! Mar csak az a kerdes hol lehet ilyet venni! :))

Viszont a neroban lekerem a Disc infot, akkor kiirja, hogy sima cd irassal 700 MB, HD-burn-el pedig 1400!
Egyebkent meg iras elkezdese elott dolgozik egy picit a gep, aztan calibration area full uzenettel leáll! A gepem leg fullos, ugyhogy nem hiszem hogy kapacitásbeli problemak lennenek!

Erre tudsz vmit mondani??
koszi


[Szerkesztve]

(#17) Kamisama válasza andriscs (#15) üzenetére


Kamisama
tag

jajj, akkor rosszul fogalmaztam, egyszerűen csak egymás mellé pakoltam fel az isokat, gondolom ugyanúgy mint te.

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#18) Kamisama válasza ugux (#16) üzenetére


Kamisama
tag

mi az a leg full?

egyébként meg nem nagyon értem, hogy miért nem sikerül felírnod a cdre, mert most olvastam egy oldalon([L]http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=17645[/L]) ezt a cikket, hogy egy 700 megás cdre 1400 megát lehet ráírni. Nemtom, esetleg nero frissítést javaslok, ha már a legújabb van, akkor próbálj meg más lemezre írni. Bár az is le van írva, hogy noname lemezekre is lehetséges az írás.

[Szerkesztve]

Agyamra megy ez a rohadt gép...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd írás sebessége (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.