Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd image nem működik! help!!! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) HM21


HM21
tag

Sziasztok!

Tehát a gondom a következő:

Adott egy ftp szerver, ahonnan leszedtem egy 3,9 gigás .NRG dvd image filet.
Mivel nincs dvd-íróm, gondoltam felmountolom a Daemon-toolssal. Eddig oké, de amikor meg akarom nyitni a meghajtót, ezt az üzenetet kapom:
'' A windows nem tudja olvasni a lemezt.A lemez lehet, hogy sérült, vagy olyan formátumot használ, ami nem kompatibilis az operációs rendszerrel.''

Ok, még nem estem pánikba, leszedtem az Isobuster legújabb változatát, megnyitom a.NRG filet, kicsomagolom a tartalmát. Kicsomagolja. Próbálom megnyitni az Asus Dvd nevű lejátszóval, semmi. Nem működik. Nem nyitja meg!:O

Eddig FAT32 filerendszert használtam, gondoltam minek NTFS, de nemrég olvastam, hogy a Fat 32 csak max 2 gigás filet tud kezelni, akkor biztos ez a hiba!

Gyorsan előkapartam a Partition Magic - ot, átkonvertáltam a filerendszert NTFS - re. Továbbra sem működik.

Ekkor már egy kicsit ideges lettem, fogtam a Bsplayert, es egy az egyben megnyitottam a .NRG filet. És ez elkezdi lejáccani, de kb a felénél (kb 2 gigánál)
olyat csinál, mintha mindíg újra akarna indulni a videó, tehát pörög tovább az idő, de a videóban mindíg a film eleje ismétlődik, kb 5 másodperc hosszan.

Jó, ok, biztos megsérült a letöltéskor... leszedem mégegyszer...

Hogy ne kelljen megint mind a majd 4 gigát leszedni, fogtam a Hjsplit nevű progit, ezzel fileokat lehet darabolni, egyesíteni, stb. Csináltam a .NRG file elejéről egy 1,9 gigás filet, tehát ebben még nincs benne a hiba, amit fent leírtam.(Ezt ellenőriztem is a Bsplayerrel, ez a rész hibátlan.)

Tehát az ftp - ről megint elkezdtem ''hozzátölteni'' az 1,9 gigás filehoz a dvdt.
Nagy nehezen lejön. Próbálom felmountolni, nem megy.:O Bsplayerrel ellenőrzöm: Megint ugyanazt csinálja, mint ahogy fent leírtam...:O

Gondoltam ezek után, hogy biztos az ftp - n van meg hibásan a file, leszedek egy másik dvd- t is...
Leszedtem.Ugyanaz a hiba jön elő, tehát kb a feléig működik csak...

(Mindkét dvd 1 óra 10 perc, az első 35:42 - ig, a második 36:26 - ig működik, tehát kb a feléig jó.)

Kb ennyi... Semmi ötletem sincs hogy mi lehet a gond, csak arra gondolok, hogy nálam lehet valami, mert ez nem létezik, hogy 2 dvd is hibás legyen ott az ftp - n.

Bocsi, ha túl hosszú voltam, remélem érthetöen fogalmaztam meg, mi a gondom...

Segítsetek Plíííz!

ÜDV : HM21

(#2) Sanya válasza HM21 (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem lehet, hogy hibás az eredeti dvd image?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3) HM21 válasza Sanya (#2) üzenetére


HM21
tag

Nem hiszem hogy az ftp - n 2 dvd is hibás lenne, nekem az a gyanús, hogy mindkettő majdnem ugyanott romlik el, tehát 2 giga környékén. Vanfenn még egy ilyesmi dvd is, szintén 4 giga, azt már el se kezdtem leszedni, mert ha ugyanott elromlik , mint ezek akkor végképp befordulok...:O

[Szerkesztve]

ÜDV : HM21

(#4) haxy válasza HM21 (#3) üzenetére


haxy
tag

vanak ojan fájlok amiket ha ki csomagolsz akor csak félig lehet én már találkoztam ijenel szerintem tenálad is ez a baj.

megoldás ha jol emlékszem vinrar az kezeli az iso fájlokat azzal ki csomagolod egy könyvtárba és máris müködik. a powerdvd le tudja játszani könyvtárbol is de azthiszem több lejátszo is tudja én ki irom öket és ugy nézem meg.

Ez van.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd image nem működik! help!!! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.