Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Dilikutya válasza Cold5 (#1900) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egyikre 25, másikra 50 Gb adat fér. Mint videóformátum, ilyenek nem léteznek. Bitrátától és a videó hosszától függ, mekkora adatmennyiség kerül a lemezre.

Tegyük fel, van egy 3 órás film. BD-re elég nagy bitrátával kerül fel, így mondjuk 40 Gb lesz. Ahhoz, hogy a kisebb kapacitású lemezre ráférjen, jobban tömöríteni kéne. Szerencsére a kiadók nem adnak ki 3 órás filmeket BD25 lemezen. Agyontömörített gyári DVD-vel viszont én is találkoztam még a régi időkben.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1902) jamesbond86


jamesbond86
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem, hogy tudja-e valaki, mikor jelennek meg olyan blu-ray filmek, amelyek nem feltétlenül premierfilmek, hanem régebbiek? Gondolok itt Hitchcock életművére, Michael Douglas-filmekre, a francia filmművészet alkotásaira (Delon, Deneuve, Gabin), magyar történelmi filmekre. Annak idején a DVD kínálat sokkal dinamikusabban bővült, most viszont úgy látom, a blu-ray nem követi ezt, pedig a régi filmek is csak így tudnának tündökölni a full HD-s TV-ken.
Amazonon láttam, hogy mindezek már léteznek külföldön, sőt a kínálat eleve sokkal nagyobb, ezért nem értem, miből állna Magyarországon kiadni szinkronnal ezeket.
Többször is írtam már a magyar forgalmazóknak, de sosem kaptam választ a kérdéseimre.

Köszönöm a választ előre is!

(#1903) Dilikutya válasza jamesbond86 (#1902) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem semmikor. Olyan mennyiségű megjelenésre, mint 7-8 éve volt, azóta sincs példa, és szerintem esély se. DVD-n akkor tényleg rengeteg dolog megjelent, meg pörögtek az ilyen rétegfilmekre, régi cuccokra specializálódó kiadók. A nyugati kínálat persze akkor is sokkal nagyobb volt, az itthoni meg néha érdekes, pl. olyan ezredforduló utáni fost, mint a Zombifarm, kiadtak, de a Peter Jackson által rendezett, legklasszikusabb horrorkomédiát, a Hullajót meg nem. De magyar szinkronos Ponyvaregényt is előbb néztek a csehek. A BD piacunk pedig csak rosszabb ennél. Maga a megfelelő tévé már nem luxus, a lejátszó sem horror árú, de a filmek drágák, így alacsonyak az eladások, így a Disney nem ad ki nálunk BD-t, ez tovább csökkenti a kínálatot, ezzel az eladásokat is. És ez nem csak a Bambit jelenti, rengeteg filmgyártó tartozik a Disney alá, többek közt a talán még itthon is sikeres kiadásokra esélyes Marvel az évről-évre milliárd közelébe érő bevételű filmjeivel.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1904) jamesbond86 válasza Dilikutya (#1903) üzenetére


jamesbond86
csendes tag

Szia!

Köszönöm szépen a választ!
Ezt rossz hallani. Így sosem fog akkor elterjedni majd a kék korong, s lehet mondani, hogy nincs rá igény. Persze, ennyiért valóban nem is lesz. Lehet az is, hogy a kiadóknak teljesen mindegy, hogy DVD-ből vagy blu-ray lemezből jön be a megfelelő mennyiségű pénz, a lényeg, hogy profitjuk legyen. Nem tudom, hosszú távon mi a jobb üzletpolitika, hogy viszonylag szűkös választékot kínálnak magas áron, vagy annak a szűkös választéknak az árát csökkentve esetleg nagyobb bevételre tehetnének szert. Úgy gondolom, az utóbbinak kellene győzedelmeskednie, de addig, amíg ilyen magas árakon szabják meg a korongok árát, ráadásul ilyen semmilyen választékkal, ne csodálkozzon senki, ha a filmnézők inkább letöltik. Egyrészt az mindig gyorsabb volt, másrészt nincsen szinkronos, minőségi alternatívája, mert sok film ki sem jön. A Spotify meg ilyenek most nem számítanak Gyerekcipőben jár az egész.

HD TV-ket Magyarországon már 2007-2008 óta lehet kapni, s tartalom még szűk 10 esztendő múltával sem igen van hozzá, csak ezek a premierfilmek. Itt valami nagyon nincs rendben.
Vagy csinálnák azt, hogy a DVD-hez képest mondjuk 25-50 % közötti összeggel lenne drágább a blu-ray, amennyivel a felbontás is nagyobb. Így, ha mondjuk egy film DVD kiadását már 990 Ft-ért meg lehet venni, legyen megy annak blu ray megfelelője 1500 Ft-ért. Szerintem ez méltányos lenne. Pláne annak fényében, hogy nagyon agresszíven bejelentkezett mostmár a 4K technológia, csak kérdem én, mire. Még a blu-ray sem tudom olyan mély gyökeret ereszteni, mint a DVD, nemhogy a 4K. Ez vicc, úgy, ahogy van. Az, meg, hogy kiszállnak a forgalmazásból neves stúdiók, mint ahogyan azt a Disney esetében írtad, felháborító.

Kicsit én még optimistább vagyok nálad, de majd látjuk, mi lesz.
Csak rá kellene dobni ezekre a nagyszerű filmekre (70-es-80-as, 90-es évek méltán ismert filmjei) magyar szinkront, s kiadni, ugyanis a lemez, a nagy felbontású változat már létezik, annak munkáját már nem kellene megrendelni.

No, majd látjuk, mi sül ki ebből.
Én amondó vagyok, hogy lesz még olyan szegmens, ahol a DVD-re nagyon nagy szükség lesz (nekem is rengeteg van), de egyre inkább erősödni fog az a hang is, akinek már évek óta minőségi HD eszközei vannak, csak tartalomért ordítanak, s ezt a piac sem hagyhatja majd szó nélkül. Úgy gondolom, 1-2 éven belül érzékelhetően fognak csökkenni a blu-ray árak.

(#1905) mokas_gizi válasza jamesbond86 (#1904) üzenetére

Szia!

cseh oldalt nézzed meg ott sok fim van magyar vonatkozással (sokszor olcsóbban) , mint itt...

(#1906) jamesbond86 válasza mokas_gizi (#1905) üzenetére


jamesbond86
csendes tag

Szia!

Oké, meg fogom nézni.

(#1907) lionshamlet válasza mokas_gizi (#1905) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Melyik ez a cseh oldal?

(#1908) spiky03 válasza lionshamlet (#1907) üzenetére


spiky03
veterán

Gondolom ez.
[link]
Én legalábbis ezt ismerem és rendeltünk már innen többször is. A rendelés úgy éri meg ha többen össze álltok mert egyedül meg mondjuk 1 film rendelése esetén nem éri meg mert drága a posta.

Sőt vettem náluk már személyesen is, amikor Prágában voltunk. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1909) lionshamlet válasza spiky03 (#1908) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Ezt ismerem en is.
Most jo kis akciok vannak, csak a posta 2x annyiba kerul mint maga az aru.
200ck a rendeles, a posta pedig 400ck. :s

(#1910) mokas_gizi válasza lionshamlet (#1909) üzenetére

Sokan úgy csinálják, hogy többen összeállnak és rendelnek úgy már megéri...
+ Párkányba is átlehet venni tudomásom szerint akinek vvan a határhoz közel ismerőse...

(#1911) Krissz80


Krissz80
senior tag

Sziasztok,

Tud nekem valaki abban segíteni, hogy hogyan lehet a Blu-ray rip-ek-ből kiszedni a felesleges hangsávokat, kötelező trailereket, esetleg menüket.

A formátumhoz ragaszkodnék, mert a 24p-t és a 3D-t a PowerDVD automatikusan bekapcsolja a TVn.

Előre is köszönöm.

(#1912) Dilikutya válasza Krissz80 (#1911) üzenetére


Dilikutya
félisten

Sehogy. Vegyél lemezest, és akkor nem probléma, ha foglalja a helyet!

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1913) Krissz80 válasza Dilikutya (#1912) üzenetére


Krissz80
senior tag

Szerintem a lemezes sokkal jobban foglalja a helyet, csak nem a vinyón, hanem a szekrényen. :)

Amúgy inkább idegesítő a sok erőltetett trailer ami minden induláskor bejön, és el kell léptetni.
És van olyan film aminél a menü is csak egy felesleges plusz macera.

[ Szerkesztve ]

(#1914) mokas_gizi válasza Krissz80 (#1911) üzenetére

DVDFab

(#1915) Dilikutya válasza Krissz80 (#1913) üzenetére


Dilikutya
félisten

És vinyóra honnan szerzel filmet? Letölthető nem sok van, ami digitális kópia, az többnyire stream. Ez a topik nem a gyűjtögetős fillérbaszós töltögetésről szól. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1916) Krissz80 válasza Dilikutya (#1915) üzenetére


Krissz80
senior tag

Nem találtam megfelelőb fórumot erre, ezért írtam ide.

A válaszokat köszönöm, így már van min elindulnom.

Szerintem nem én vagyok az egyetlen aki így csinálja.
Ha lemezeim lennének a gyerekek már régen tönkretették volna őket, ahogy a DVD-imet is.
Mondjuk a régebben 8-10 ezerért megvett DVD-im kb. ennyit is érnek. :)

(#1917) Krissz80


Krissz80
senior tag

Tényleg abban van valakinek tapasztalata, hogy egy film 2D-ben és 3D-ben kiadott változata között van e számottevő kölönbség a 2D képminőség tekintetében, pl. ha 2Dben nézem a 3Ds verziót is?

(#1918) spiky03 válasza Krissz80 (#1917) üzenetére


spiky03
veterán

Szerintem nincs, mert ugye akkor "csak" az egyik képet látod a 3D-s kettő helyett.
Én is néztem már így filmet, hogy a 3D-s lemezt néztem 2D-ben és nem vettem észre rajta semmi hibát.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1919) Krissz80 válasza spiky03 (#1918) üzenetére


Krissz80
senior tag

Ez így van, csak amiatt gondoltam rá, mert a 3D az egy plusz információ a 2Ds anyag mellett, és vajon egy 3Ds film minden esetben belefér az 50 GB-os limitbe?

Vagy olyankor az extrákon kurtítínak, ha nem?

(#1920) spiky03 válasza Krissz80 (#1919) üzenetére


spiky03
veterán

A 3Ds lemezeken nem magyon szokott extra lenni.
Gondolom így hozzák ki a maximum a lemezből.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1921) Krissz80 válasza spiky03 (#1920) üzenetére


Krissz80
senior tag

Értem, köszi.

(#1922) demmer123


demmer123
őstag

Valaki esetleg nem tudja az Élesítve Unlocked 2017 film mikor fog megjelenni szinkronosan?

Mert júniusban amik mentek egy idővel a moziba azonos magyar forgalmazótól ( Forum Hungary) azok már megjelentek dvd minőségben.Pl.Verdák 3,A Karib-tenger kalózai: Salazar bosszúja

(#1923) Dilikutya válasza demmer123 (#1922) üzenetére


Dilikutya
félisten

Gondolom, nem csak a hazai forgalmazón múlik.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1924) schlaci


schlaci
csendes tag

Milyen oldalon lehet megtalálni felsorolva az összes Magyarországon kiadott DVD és BlueRay lemezt? Nem internetes áruházak oldalára gondolok, mert azok csak a náluk kaphatókat sorolják fel, hanem olyanra, mint pl. az AllMovie oldal, de magyar nyelven. Csak a magyar gyártású vagy magyar szinkronos filmek érdekelnek.

(#1925) ace05


ace05
senior tag

A nagy karantén idején előkerültek az eredeti sorozat dvd lemezeim. Most a narancsvidék második évadját nézem és meglepőtetem. Számítógépen keresztül nézem egy 4k tévén és egyáltalán nem okádék kép. Már majdnem HD-nak mondanám, de persze tudom, hogy nem az. Igazából az érdekelne, hogy lehet ilyen jó a kép? Ennyit számít egy eredeti dvd ?

(#1926) Dilikutya válasza ace05 (#1925) üzenetére


Dilikutya
félisten

Inkább az számít, milyen a forrás. Nemrég néztem a Die Hard 3-at, és elég vacak volt a kép, kb VHS minőség. Egy ugyanolyan felbontású BDripnek sokkal szebb, bár érdemes lenne összehasonlítani régi külföldi DVD-vel is. Bár az is igaz, hogy itthon néha jelentek meg gyatra kiadványok.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1927) belinho válasza ace05 (#1925) üzenetére


belinho
senior tag

Ha eredeti a DVD, és van egy olyan lejátszód-TV-d, ami pl felkonvertálja 1080p-re, akkor nem gáz a kép, sőt.
Nem egy blu-ray, de távolról nézve egész jó.
Lehet nálad a TV felkonvertálja a DVD-t, és ezért tűnik olyan szépnek.
Az eredeti lemezek általában dupla rétegűek 8,5GB, erre több adat fér, és szebb lesz a kép is, mint egy sima 4,7GB-os DVD-n.
Anno voltak ezek a kalóz lemezek, ezekkel az volt a baj, hogy ezek sima DVD-k voltak, mert a dupla rétegű lemezek nagyon drágák voltak, míg a simát olcsón megkaptad, mindenki ezt használta.
Az eredeti film +extrák át lettek kódolva, hogy ráférjenek a sima lemezre, és már ezzel rengeteget vesztettek a minőségükből a tömörítés miatt.

(#1928) Dilikutya válasza belinho (#1927) üzenetére


Dilikutya
félisten

A jobbak azért úgy csinálták, hogy DVD5-re csak a film került, az extrákat, fölösleges hindi szinkront kiszedték, és ezek csak a DVD9 verzióban voltak benne.
Gyárilag is volt DVD5, sőt van kétoldalas egyrétegű gyári lemezem is, egyik oldalán valami retek film (a borítón nem is szerepel) szar minőségben, másikon a várt film, szintén szar minőségben. :) De van DVD9-en is rossz minőség, pl. a Die Hard 3 régebbi kiadása. Tiszta VHS, míg a szintén 1995-ös Bad Boys elég szép.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1929) belinho válasza Dilikutya (#1928) üzenetére


belinho
senior tag

A reklámok, menük, extrák, feliratok, szinkronok eltávolításával lehetett helyet nyerni, de nagyon sokszor még úgysem fért rá, ekkor jött az újrakódolás, amivel romlott a minőség.
Ilyen 70%-ra voltak betömörítve, ami már azért látszott egy nagyobb TV-n.
Nekem is van DVD5 (Planet of the apes), meg kétoldalas lemez (Titanic).
Biztosan függ a transzfer minőségétől is, vannak ezek a remastered kiadások, ott ég és föld a kettő között a különbség ugyanannál a filmnél közel azonos méretben.
Az újabb és jobb kiadásoknál már az extrák külön lemezen vannak, és a film sokszor külön lemezt kap.
Én szoktam még mindig DVD-t is venni, de a látványfilmek nálam már Blu-Ray-en vannak meg.

(#1930) Dilikutya válasza belinho (#1929) üzenetére


Dilikutya
félisten

Persze, kellett kódolni, olyan másfél órás filmig nem esetleg.
Nekem a menü ma már nyűg, DVD-t VLC-vel nézek, mert egy az egyben át tudja ugrani. Idegesít, meg régebbieknél van lelőhetetlen reklám vagy előzetes is. A kalózkodás ellenes videóról nem is beszélve, amit képesek az eredetire rátenni. Pont nekem kell azt mutogatni, aki épp eredeti lemezről nézném...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1931) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!
Lehet SD tartalmat menüvel BD-re rakni?
Köszi
piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#1932) Dilikutya válasza piadex2 (#1931) üzenetére


Dilikutya
félisten

Biztos lehet, csak ez nem szerkesztős topic, itt inkább az eredeti, gyári a téma. :)

Amúgy mi értelme annak?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1933) Kovács86


Kovács86
junior tag

HI!

Röviden a kérdés:
A mentalista gyári DVD, magyar feliratot hol, hogyan, honnan???

Kösz-kösz-kösz...

U.I.: A VLC-vel nézem, hogy egyszerű/logikus beállítani, hogy a gyárilag magyar felirat nélküli film megtalálja és magyar felirattal játssza le a továbbiakban (ha lehet mindig, emlékezzen rá) a filmet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.