Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Winavi Video Convertert használok DVD formátumú filmek készítésére. A problémám annyi, hogy a kész DVD filmek nem mindig érik el a 4300 MB-os méretet, csak mondjuk 2500 MB-os lesz. A kérdésem annyi, hogy azelőtt mielőtt kiírnám, van-e olyan progi, amivel megnövelhető a filmfájlok mérete 4300 MB-ra, hogy ne pazaroljam el a DVD-imet?

Let the Zone take me if I am.

(#2) (Bundás) válasza kutga (#1) üzenetére


(Bundás)
addikt

Van egy-két topic, amibe fel lehetett volna tenni a kérdést...

Diginyalizol kameráról, videóról, vagy miből akarsz dvd-t készíteni?

(#3) kutga válasza (Bundás) (#2) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Máshol is feltettem már a kérdést. Alap 700 MB-os avi fájlból akarok DVD-t csinálni, gondolom amiatt lesz ilyen kicsi az output, mert nem túl jó a forrás minősége, de azzal nem nagyon tudok mit kezdeni. :( Olyan progi kellene, amivel az output fájlok méretét növelhetem meg.

Let the Zone take me if I am.

(#4) (Bundás) válasza kutga (#3) üzenetére


(Bundás)
addikt

Feltettem ezt a kakit: a Dvd ''projecten'' belül van Advanced fül, és ezen belül a Dvd beállításoknál maximum a Constant video quality: highest beállításokkal lesz a film mérete a ''legnagyobb''.
Ennél nagyobbra nincs értelme méretezni, mert hiába foglalná el a 4.x gigabájtot, ha már forrásfájlból kihozott maximális ''minőség'' 2.x gigabájt.
Írjál mellé még egy filmet, más értelme nincs betölteni a fennmaradó kapacitást a dvd-n.

(#5) kutga válasza (Bundás) (#4) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, én is így próbáltam. Arra is gondoltam hogy két filmet rakok egy DVD-re simán adat formátumban, de úgy meg nem fér rá. Létezik egyáltalán ilyen program? :U Mert okés hogy nincs értelme, mert gondolom a minőségen nem lehet mit húzni, de mégis sajnálom a 4300-as DVD-met felesben elcseszni.

[Szerkesztve]

Let the Zone take me if I am.

(#6) (Bundás) válasza kutga (#5) üzenetére


(Bundás)
addikt

Hát ez a hülyeség netovábbja! :DDD
Ennyi erővel az is pazarlás, hogy a DVD-t 3 perccel több ideig írja az író a felesleges 2 gigabájt plusz miatt (fogyasztás + élettartam csökkenés ;) ), sőt a géped is több ideig van bekapcsolva (fogyasztás + élettartam csökkenés), míg átalakítod újra a filmet 4.x-es méretre, sőt még a szemed is jobban romlik legalább 30 perccel (=0.000000001 dio szemromlás, öregkorodra bánni fogod, hogy legalább ennyi időt ültél tök feleslegesen a monitor előtt), stb. és mindezt összerakva már több a költséged mint egy 100 Forintos lemeznek a fele (50 Ft :) ) LOL! :P

Ui.: picit lehet csökkenteni a Winavi-s cuccban is a filmek méretét, és így két darab avi film is ráférne átalakítva a lemezre! ;)

[Szerkesztve]

(#7) kutga válasza (Bundás) (#6) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen én is erre gondoltam, mármint hogy két filmet rakok fel sima adatként a lemezre. De nekem olyan cucc kéne, amivel az output méretét lehet alakítani. Winavival, meg az összes többi kopnverter progival kicsit lutri kiszámítani a végső fájl méretét.

Let the Zone take me if I am.

(#8) badamoa válasza kutga (#5) üzenetére


badamoa
tag

TMPG DVD Authoring szoftver megoldja a több film egy DVD problémát, ráadásul nagyon elegánsan (és gyorsan). Igaz fizetős, de nem vészesen drága, és ki lehet próbálni. A neten keress rá a friss verzióra. Ha mindenképpen több filmet akarsz egy médiára, ez lehet a megoldás. Vagy a másik a DVDshrink. Ezzel is tehet több filmet egy lemezre. Ez utóbbi ingyenes. (dvdshrink 3.2)

Nincs más hátra - mint előre

(#9) (Bundás) válasza kutga (#7) üzenetére


(Bundás)
addikt

A WinAvi-ba két avi-t is bedobhatsz és ha be van állítva a Constant video size-nál a Disk capacity 4300 MB-ra, akkor elvileg megcsinálja rendesen. Próbáltad már?

(#10) kutga válasza (Bundás) (#9) üzenetére


kutga
nagyúr

Próbáltam már. Azzal az volt a baj, hogy amikor fájlt váltott, mindig rákérdezett hogy hol felülírja-e a korábbi fájlokat vagy sem. Mivel egyszerre elég sok filmet konvertálok, reggel, amikor elmegyek, berakom a filmeket, aztán estére elkészülnek. De ha a folyamt megakad már az első filmfájl után az nem olyan jó. :D Megpróbálom a TMPGenc-t.

Let the Zone take me if I am.

(#11) (Bundás) válasza kutga (#10) üzenetére


(Bundás)
addikt

Aham.
TMPGenc és a DvdShrink is jó, de ők avi-t nem esznek, csak DVD formátumot, szóval előszőr alakítanod kell...

(#12) kutga válasza (Bundás) (#11) üzenetére


kutga
nagyúr

Jól van. Köszönöm a segítséget! Majd próbálkozom! :R

Let the Zone take me if I am.

(#13) kutga


kutga
nagyúr

Na végre lejött a DVD Shrink (modemes net rulz :D ). És ebben mit és hol kell beállítani? Gondolom re-authoring, de onnantól... :F

Let the Zone take me if I am.

(#14) (Bundás) válasza kutga (#13) üzenetére


(Bundás)
addikt

Úgy tudom mezei vobokkal nem tud mit kezdeni, ifo kell neki...
TMPGenc DVD Author biztosan kezeli a vob, mpeg fájlokat is, szerintem ezzel próbálkozz. ;)

(#15) (Bundás)


(Bundás)
addikt

[link] Ezzel is próbákozhatsz, de van egy pár okosság az Avi-ból DVD topicba, ahova írtal is, csak vissza kell olvasni. ;)

(#16) polip válasza kutga (#3) üzenetére


polip
addikt

TMPEG mpeg Encoder amit keresel :)

egyszerű, van wizardja, és ott be tudod állítani a végső fileméretet...

ha elakadsz vagy a beállítások nem mennek, szólj!

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#17) rétisün


rétisün
veterán

sziasztok! segitsetek rajtam ha tudtok, lécci :R tehát: van egy dvd, felirattal. ha ezt továbbszerkesztem tmpgenc-el, hogy legyen menüje, eltünik a felirat. milyen progival lehetne ezt megoldani? illetve ha ebből (a felirat nélküli) dvd-ből kiszerkesztem a menüt, pl. menushrinkkel, milyen progival lehetne az eredeti, még feliratos dvd-hez hozzászerkeszteni? mindegyik vob-ban van, a kiszerkesztett menü is a hozzátartozó ifo-kkal, stb. az se baj, ha esetleg az eredetit szét kell szednem m2v és hangfájl (meg celltimes.txt, meg .sup) fájlokra, de ezeket ifoedittel összerakva nem lesz menüm......

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#18) rétisün válasza rétisün (#17) üzenetére


rétisün
veterán

senki? akkor melyik topikban érdeklődjek?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#19) rétisün


rétisün
veterán

:F

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20) ssolitude válasza rétisün (#19) üzenetére


ssolitude
őstag

Talán ha egy kicsit világosabban vázolnád, hogy mit is akarsz csinálni...

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#21) rétisün válasza ssolitude (#20) üzenetére


rétisün
veterán

csináltam egy dvd-t, felirattal. nem ilyen ''ráégetett'' felirat, hanem a szabvány dvd-s felirat, amit távirányitóval ki-be kapcsolgathatok. viszont nem volt a dvd-n menü, gondoltam tmpgenc-el továbbszerkesztgetem, csinálok hozá valami kis egyszerű menüt.....ami jó is lett, eltekintve atól, hogy közben elveszett a felirat :F

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#22) ssolitude válasza rétisün (#21) üzenetére


ssolitude
őstag

DVD Lab Pro 2.0 [link]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#23) polip válasza rétisün (#21) üzenetére


polip
addikt

jaja..dvdlab a te barátod...az megoldja

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#24) rétisün válasza ssolitude (#22) üzenetére


rétisün
veterán

köszi, megnézem...meg egyszerűbb is ha egy menetben meg tudom csinálni a dvd-t. mondjuk a mpgenc is megfelelt eddig, csak sajna az nem boldogul (mint kiderült) a feliratokkal.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#25) Balinov válasza ssolitude (#22) üzenetére


Balinov
félisten

jé,kijött a 2.0? de jó,hogy linkelted.köszi! :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#26) davidboy


davidboy
csendes tag

Sziasztok!
Problémám a következő:
Van egy dvd-m aminek a végén hiányzik egy jelentéktelen vob és ezt egyéb programok hiányolják. Tudtommal az IfoEdit nevü programmal megoldható a probléma úgy hogy a videots.ifo-t mentem másként és kész, de sajna ez után sem találják a programok a fájlt.
Várom a megoldást.
Előre is Kössz!

(#27) rétisün


rétisün
veterán

mit csinálok rosszul? [kép]ilyen ablakot kapok, ha elkezdeném image-be menteni a gondosan összerakott dvd-met....


[Szerkesztve]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#28) ssolitude válasza rétisün (#27) üzenetére


ssolitude
őstag

Ott az ablak alatt valami piros szöveg van, ami ha jól látom, pont az íróddal foglalkozik.Az mi?
Egyébként meg mit akarsz kiírni? ''C.\DVDVolume--------------0.000 bytes

[Szerkesztve]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#29) F-Gábor


F-Gábor
csendes tag

Sziasztok! Abban tudnátok segíteni, hogy DVD-shrinkben hogy lehet levenni a menüt? Mivel menüvel együtt már túl nagy az anyag, hogy átmásoljam.
Előre is köszi.

(#30) ssolitude válasza F-Gábor (#29) üzenetére


ssolitude
őstag

A Re-Author alatt jelöld ki, mit akarsz meghagyni (történetesen csak a Main Movie kell,meg ha akarod, akkor az audiosávokat, meg a feliratokat is megnyírbálhatod),aztán nyomsz egy Backup-ot, és a Shrink készít egy VIDEO_TS mappát, amiben már nincs menü.Ezt kiírod és kész.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#31) Met


Met
nagyúr

Vannak wav filejaim, DTS és DD5.1 verzióban.
Ezeket szeretném kiírni DVD-re, lehetőleg úgy, hogy lehessen váltogatni a 2 hangsáv között (ha egyszerűbb külön külön lemezre megcsinálni akkor úgy is jó)
A DD 5.1-el nincs gond mert azt az Audio DVD Creatorral meg tudom csinálni csak abba, hogy teszem bele a DTS wavokat? Jó lenne egy szám választós menü is.

DVD Lab Pro-val próbálkozok de nem tudok berakni egy képet a movie helyére, hogy tudjak fejezeteket létrehozni.

Vagy, hogy kezdjek hozzá?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32) Met


Met
nagyúr

up :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33) erdoke válasza Met (#31) üzenetére


erdoke
titán

''Vannak wav filejaim, DTS és DD5.1 verzióban.''

Itt elakadtam. Mit szeretnél csinálni, és milyen fájljaid vannak?

A legjobb aláírás a héten

(#34) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Sziasztok!

Egy olyan kerdesem lenne hogy vannak mpg,avi,zenei klippek hogyan tudnek zenei dvd-t kesziteni magamnak belole esetleg menuvel?

Elore is kossz a segitseget! :)

(#35) lúzer


lúzer
veterán

És mivel lehet a legegyszerűbben felírni 2 filmet egy dvd-re?
Biztos volt már hasonló kérdés, de mégis?
Pl. eleve dvd formátumban vannak, ifo stb.

És hogy megy?
Lesz egy főmenü, ahonnan bármelyiket indíthatom?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#36) Met válasza erdoke (#33) üzenetére


Met
nagyúr

Amit szeretnék, egy audio dvd lemez 2 hangsávval (DTS és DD5.1) és track választó menüvel.
Video nem kell vagy csak egy állókép is elég pl. a lemez borítója.
A Metallica Fekete albumát lehet ilyen formátumban letölteni.

Ehhez megvannak a számok wav formátumban, DTS-be és 5.1-be konvertálva.
DVD Lab Pro-val próbálkozok de nem igazán jön össze a dolog.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#37) ssolitude válasza lúzer (#35) üzenetére


ssolitude
őstag

Gyakorlatilag minden DVD authoring programmal. Pl. a TmpgEnc DVDAuthor-al meg tudsz nyitni két DVD-t (VIDEO_TS mappát) és külön trackként hozzá tudod adni egy összeállításhoz. Ha készítesz menüt, akkor az új összeállításban a filmek közt választhatsz.
ennek persze alapfeltétele, hogy a két külön DVD összeállítás ne legyen együtt több, mint 4,5 GB, hacsak nem DL lemezre írod.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#38) lúzer válasza ssolitude (#37) üzenetére


lúzer
veterán

Köszi

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#39) erdoke válasza Met (#36) üzenetére


erdoke
titán

Ha van a DVD-Video szabvány által támogatott formátumú DD 5.1 és DTS hangsávod, akkor abból egy BMP-vel szinte bármelyik DVD author program tud neked filmet faragni. Hol akadsz el a DVDLab-bal?

A legjobb aláírás a héten

(#40) lúzer


lúzer
veterán

És tudtok ajánlani INGYENES egyszerű progit amivel vivo-s videokártyára csatlakoztatott videokamera jelét lehet lerögzíteni?
Adtak a vga-hoz powerdirectort, de hibával leáll, és nem is kéne ilyen nagy progi csak lementse valamiben, avi mpeg stb.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#41) Met válasza erdoke (#39) üzenetére


Met
nagyúr

Gyakorlatilag már az elején:(
Találtam 2 leírást [link]
de ezek már feltételezik, hogy ismered a progit, pl. nemtudom, hogy lehet átnevezni a menü titleket, az egyik képen van ilyen root meg stb. de nem találtam meg, hogy lehet átnevezni.
A képet be tudom rakni háttérnek, ''gombot'' is tudok berakni a menüben elvileg hozzálinkeltem az audio titleket de , hogy valójában mit kell csinálni nemtudom :F
Vagy van más egyszerűbb megoldás vagy más progihoz leírás?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42) Met válasza Met (#41) üzenetére


Met
nagyúr

Még az jutott az eszembe, hogy a DD5.1-es wavokból Audio DVD Creatorral tudok DVD-t csinálni. Szóval ha egyszerűbb előbb megcsinálni azt és szétszedni, hogy bele tudjam rakni a DTS számokat (azt nem kezeli a ADVDC) úgy is jó.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#43) F-Gábor


F-Gábor
csendes tag

Köszi! És a digitális kameráról bejátszott videóanyag DVD-re írásában tudnátok segíteni? A baj az, hogy DV-kábelen keresztül mikor rögzítem a sz.gépre a Windows saját beépített Movie Makerével, a képminősége ugyan kiváló, de a méretei túl kicsik (320×240). Nem tudjátok véletlenül, hogyan lehet ezt egyénileg beállítani?
Előre is köszi!

(#44) Balinov válasza F-Gábor (#43) üzenetére


Balinov
félisten

próbálj ki más programokat,pl. Ulead Videostudio,vagy más hasonló programok. bár én úgy emléxem még tavaly az eljegyzési videónkat m$ múvimékerrel is megpróbáltam pc-re firewire-n áthúzni,igaz végül az UVS 6.0 SE DVD-t használtam,amit a tuneremhez adtak,de nem azért nem használtam a m$ megoldást,mert felbontásbeli probléma lett volna.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#45) davidboy válasza davidboy (#26) üzenetére


davidboy
csendes tag

Sziasztok!
Tudja valaki a megoldást a #26-os kérdésre?
Előre is kössz!



[Szerkesztve]

(#46) Senior tag válasza davidboy (#26) üzenetére


Senior tag
aktív tag

A meglévő VOBokhoz csinálhatsz új IFO-kat IFOEditben.

Ugorgyunk!

(#47) piramis


piramis
csendes tag

Sziasztok!
Egy dvd filmből szeretnék 10percet kiszedni és azt gyengébb minőségűre, kisebb méretűre konvertálni. Ezt milyen programmal, programokkal tudom megtenni?
Köszi

(#48) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Helló!
Mi a külömbség a pAL és az NTSC között? Melyiket válasszam?

Live poor, die ritch.

(#49) Edween


Edween
őstag

Hi!
Segítség kellene, mkv kiterjesztésű videóból, szeretnék dvd formátumos filmet varázsolni, lehet-e, és mien progit ajállotok a feladatra. Esetleg mire kell oda figyelni, hogy ne hibázzak sokat. Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.