Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gex75


gex75
tag

Azért, hogy ne a linksys nas200 topicban elemezzünk már...
:)

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#2) gex75


gex75
tag

"van egy dns-323-am, és nem tudom a ventijét lejjeb venni.
már feltettem az 1.04b58 firmwaret, sikerült a mldonkeyt is beüzemelni, de sajnos a hőmérséklet arányában állítgató ventifordulat scriptet nem tudom beüzemelni, az az igazság, hogy nem is értem hogyan kell"

Az automatán megy a script - a HDD hőmérséklet alapján állítja be a venti fordulatszámát - 2000~8000 között.

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#3) Freemil válasza gex75 (#2) üzenetére


Freemil
csendes tag

szia

Ez eddig rendben is van. Mikor elindul a szerkezet szépen működik is, majd egy bizonyos idő után, pár perc után felpörög 4000re és ott is marad, újra indítás után ismét kellemes 2000 körüli fordulaton megy, majd ismét felpörög egy idő után, gondolom akkor, mikor készenlétbe mennek a lemezek. pedig a wincsi hőfokok nem indokolják a magasabb venti fordulatot.

láttam külföldi fórumokon , hogy van egy script, amivel ezt a problémát orvosolni lehet, viszont nem nagyon értem hogy kellene ezt a scriptet elindítani, sajnos a linuxot abszolult nem vágom, ebben kérnék segítséget hozzáértőktől.

ez a script:

#!/bin/sh
#
# ctrl_fanspeed.sh Script for controlling the speed of the fan on an DNS-323
#
#At temperatures below T1 it sets the fan to RPM1, while at temperatures above T2 it sets it to RPM2.
#At temperatures between T1 and T2 it linearly interpolates the speed of the fan from RPM1 at T1, to RPM2 at T2.
#The temperature is checked every INTERVAL seconds.

INTERVAL=15
T1=40
T2=60
RPM1=1000
RPM2=6000

while [ 1 ]
do
T=`temperature g 0|sed -n ' s/<temperaturertc>: get temperature =//p'`
NEW_RPM=`expr \( $T \> $T2 \) \* $RPM2 \| \( $T \< $T1 \) \* $RPM1 \| $RPM1 + \( $RPM2 - $RPM1 \) \* \( $T - $T1 \) \/ \( $T2 - $T1 \)`
fanspeed w $NEW_RPM
sleep $INTERVAL
done

freemil

(#4) gex75 válasza Freemil (#3) üzenetére


gex75
tag

Ez nálam is fut - szerintem crond-ból megy.
Fonz csinált egy programot amivel lehet a venti fordulatszámát szabályozni.

Érdekes viszont hogy otthon két darab 500-as Samsung HDD van az eszközben - ott 4000 körül forog a venti és 44 fok a hőmérséklet.
A "teszt" eszközömben pedig 1 darab 160 gigás Hitachi van - ott pedig 2000 körül forog és ugyanúgy 44 fok körül mozog a hőmérséklet.

Itt a programok elérhetősége : http://www.inreto.de/dns323/utils/

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#5) calcio


calcio
csendes tag

Sziasztok!

Valaki vállalná, hogy segít nekem beüzemelni az mldonkey-t? illetve, hogy ezeket a linux-os szkripteket hogy lehet futtatni?

Előre is köszi!

(#6) Rival


Rival
aktív tag

Elnézést a floodért, a Linksys NAS-200-as topikban későn vettem észre, hogy elment a téma más irányba, így összeszedem egybe a mondanivalóm:

Szerintem általános gond lehet, hogy az mldonkey nem hagyja standby-ba menni a DNS-323-at, mert ha jól látom, mindenféle .inikkel szöszmötöl időnként. Aki használ ilyet, hogyan oldja meg ezt a problémát? Mldonkey kilő, ha nincs használva, majd indít, ha kell?

Most megpróbálom leállítani, de még nem tudom eldönteni, hogy általában ez a fun_plug (tomi pack2) ilyen, vagy ezen belül csak az mldonkey... tapasztalatok? Ja, 1.04b63 a firmware...

calcio: Csak egyszerűen fel kell másolni a vinyóra a csomag tartalmát úgy, ahogy van, majd újraindítani a NAS-t. Íme egy bővebb leírás: tomi_pack2 telepítés

Update:

mldonkey kilövése után szépen elmennek aludni a vinyók, a venti pedig még hűt, kíváncsi vagyok, ha rá sem nézek, felpörögnek-e újból...

Kérdés:

Talált-e valaki használható fotóalbum php szkriptet, amit a lighthttpd-vel tudnék használni? Csomót végigpróbáltam, de mindenféle hibákba futottam: MySQL hiánya (nincs kedvem telepíteni, bekonfigolni), libjpg, libpng, imagemagick library-k hiánya (ezeket feltettem, de a thumbnail-ek gyártásakor hibaüzenettel leállt), illetve volt olyan, ami túl robusztus volt az igényeimnek (nincs szükségem feltöltésre, menedzselésre).

(#7) gex75 válasza Rival (#6) üzenetére


gex75
tag

A HDD-k akkor állnak le ha nincsenek használva.
Ha megy az mldonkey nálam akkor az fel is tölt, akkor is ha már nincs a látható listában a torrent -ezt addig csinálja amig ki nem pucolom a seeded könyvtárból a torrent file-t.
Utána leállnak a vinyók, nem kell az mldonkey core-t kilőni teljesen.

Telepités : nézzétek meg a leírásom, ha valaki tud jobbat akkor csinálja meg és felrakom az oldalamra (nincs idő leirást csinálni :) ).

PHP album - nézd meg a wiki-n a fórumban , ott keress rá.

http://wiki.dns323.info/

kerestem : http://forum.dsmg600.info/t791-Dalbum-photo-gallery.html

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#8) Rival válasza gex75 (#7) üzenetére


Rival
aktív tag

Ha letörlöm a seedeket és a .torrenteket, akkor sem áll le, mert az utolsó hozzáférés dátuma és ideje szerint az mldonkey könyvtárában folyamatosan használva vannak az ott található .ini-k... ez pedig nem hagy(ja) nyugodni... :((( Igazából nem gond, mert ha használni akarom a torrentet, betelnetelek, és elindítom az mldonkey-t, csak ha lenne rá lehetőség, kihagynám... :) Arra gondoltam, hogy a ramdiskről kellene futtatni magát az mldonkey-t, akkor talán jó lenne...

De most jut eszembe: nálad csak a Preferences>Networks alatt csak a torrent hálózat aktív? Tehát az FTP, edonkey, stb. (amik alapból engedélyezve vannak) nem?

Szerk:
A Dalbumot is próbáltam, de a thumbnail-ek gyártásakor hibával leállt, ráadásul a tar-ral kibontott cuccoknak (tar -xzvf xxxxx.tar) csak root hozzáférést ad, így se FTP-n, se samba megosztáson keresztül nem tudom letörölni azokat, csak ha betelnetelek, és rm xxxx...

[ Szerkesztve ]

(#9) gex75 válasza Rival (#8) üzenetére


gex75
tag

Nézd meg a wiki-n Fonz oldalát - nála van imagemagick+egyebek azokkal jól müködött nálam - igaz csak próbálgattam pár képpel élesben nem ment.

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#10) quby válasza gex75 (#4) üzenetére


quby
őstag

A "teszt" eszközömben pedig 1 darab 160 gigás Hitachi van....

akkor ha jol értem nem muszály 2 vinyonak mennie, lehet csak egyel is használni?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#11) gex75 válasza quby (#10) üzenetére


gex75
tag

Persze, vagy egy vagy két HDD-vel használhatod - ráadásul nem kell két ugyanolyan HDD két vincsis konfignál sem (ha raid1-et használsz akkor kell ), nálan ilyen konfigban ment már :

- 1 db 80 GB Hitachi
- 1 db 160-as Hitachi
- 1 db 80-as hitachi + 400 gigás samsung
- 400 gigás samsung egyedül
- 400-as + 160-as közösen
- 2x 400-as samsung raid1-ben és raid0-ban

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#12) gex75 válasza Rival (#8) üzenetére


gex75
tag

"a letörlöm a seedeket és a .torrenteket, akkor sem áll le, mert az utolsó hozzáférés dátuma és ideje szerint az mldonkey könyvtárában folyamatosan használva vannak az ott található .ini-k... ez pedig nem hagy(ja) nyugodni... :((( Igazából nem gond, mert ha használni akarom a torrentet, betelnetelek, és elindítom az mldonkey-t, csak ha lenne rá lehetőség, kihagynám... :) Arra gondoltam, hogy a ramdiskről kellene futtatni magát az mldonkey-t, akkor talán jó lenne..."

Nálam módosítva van a downloads.ini - nem szkenneli a könyvtárakat 30 percenként, stb...
ezért nálam szépen el is alszanak a HDD-k :))

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#13) calcio


calcio
csendes tag

Sziasztok, Így az ünnepek után!

Miután kiünnepeltük magunkat, természetesen a varázsdobozzal próbáltam tovább ismerkedni. Nagy nehezen feltelepítettem az mldonkey-t és még torrenteztem is vele:)
Mivel teljesen új nekem a linux, ezért csak komoly időveszteségek árán jöttem rá, hogy az mldonkey előtt azért a telnet-et is fel kell a DNS-re telepíteni:S
de most megy.
Lenne egy ilyen kérdésem, hogy az mldonkey-t csak a core kill-el lehet leállítani? és ha újra akarom indítani, akkor a DNS-323-at is újra kell indítanom?
továbbá: Tegnap a letöltések után core kill-el kikapcsoltam az mldonkey-t és próbáltam volna mozgatni a letöltött file-okat a DNS-323 vinyójának másik könyvtárába. Természetesen nem sikerült. Azt írta ki, hogy írásvédett a file. Csak azt nem értem, hogy miért, hisz nem használja már semmi. A vinyóhoz a hozzáférésem teljes körű.

Ha valaki tud segíteni előre is köszönöm.

Bocsi a hülye kérdésekért, de hátha más kezdőnek is vannak hasonló gondjai.
(Lesznek még kérdéseim...;))

Üdv.

(#14) gex75 válasza calcio (#13) üzenetére


gex75
tag

Nálam ugy megy hogy fennt van a lighttpd+ php és van egy php scriptem amivel el tudom indítani az mldonkey-t.
Azért nem tudod mozgatni a file-okat mert az mldonkey downloads.ini file-ban úgy van megadva a jogosultság a fileokra és a könyvtárakra hogy nem engedni.
Ird át mondjuk ilyenre :

(* New download files are created with these rights (in octal) *)
create_file_mode = 777

(* New directories in incoming_directories are created with these rights (in octal) *)
create_dir_mode = 777

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#15) gex75


gex75
tag

Itt van egy-két php segédscript :)

http://tomi.belcom.hu/dns323/info_pages.rar

lehet módosítani :DDD

pl : run_mldonkey.php

<?php

echo '<pre>';

$ertek1 = system('/mnt/HD_a2/allinone/mlnet.sh', $vissz);
echo '
</pre>

';

?>

buék

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#16) calcio válasza gex75 (#15) üzenetére


calcio
csendes tag

Te hogy telepítetted fel a lighttpd-t? önállóan, vagy a tomi csomag részeként?
Önállóan hogy kell telepíteni? Letöltöttem ezt a build_lighttpd_pa1.tgz. csomagot. Csak be kell másolni?
Illetve magyarítani hogy kell a DNS-323 felületét? Csak a csomag tartalmát kell vhova bemásolni?

köszi a segítséget.

(#17) gex75 válasza calcio (#16) üzenetére


gex75
tag

:) Az én müvem a tomi-pack2 csomag meg az oldal.
Ott a lighttpd modul a tomi_pack2-höz az oldalon, csak le kell tölteni és felmásolni.
A magyaritás is ugyanez - letöltöd kicsomagolod és felmásolod az allinone/dns323hu könyvtárba - az inditó script-et meg a szokásos helyére.
Egyébként a *.tgz csomagokat fonz oldalálról lehet leszedni, ott leirja hogy van egy parancs (funpkg) amivel ezeket a csomagokat felrakhatod a telnet felületen.
Én csak egyszerűsítettem a dolgokat ezzel a felmásolósdival.
Majd januárban bővül az oldal is - ha végre lesz időm rá - webalbum, médiaszerver, ftp logger, stb... csomagokkal.

buék

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#18) calcio válasza gex75 (#17) üzenetére


calcio
csendes tag

Na, most gáz lesz amit kérdezek, de: az inditóscript az a *.sh kiterjesztésű?
És hol van a szokásos helye? a gyökér könyvtárban?:)
a dns323.rar-ban nem is láttam ilyen kiterjesztésű file-t.

Szólj, ha már nagyon gáz vagyok:)

(#19) MoKiLoK


MoKiLoK
csendes tag

Szép Estét!

Egy apró kérdésem lenne - először: a DNS-313-at ugyanúgy kell konfigurálni, mint a 323-at?
Állítólag ez a kistestvér, én ma szereztem be egyet, de teljesen láma vagyok.
Szóval megköszönném a segítséget!

Üdv!

(#20) gex75 válasza calcio (#18) üzenetére


gex75
tag

allinone/funplug.d/start/ könyvtárban levő .sh fileok indulnak el automatikusan - ha nem akarod
hogy elinduljon, nevezd át a file-t .sh-ról valami másra.

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#21) gex75 válasza MoKiLoK (#19) üzenetére


gex75
tag

http://tomi.belcom.hu/dns323/

http://wiki.dns323.info

olvass utána a fenti weblapokon
vagy kérdezz itt.

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#22) Don1Vito


Don1Vito
csendes tag

Sziasztok!

Par napja molyolok az mldonkey-el, ami lenyegeben teljesen jol mukodik, de vannak konfiguracios dolgok, aminel nem tudom eldonteni, hogy tenyleges konfiguracios problema, vagy egyszeruen ilyen az mldonkey. Lehet, hogy kisse bonyolultak lesznek a kerdeseim, de bizom benne azert ertheto leszek:

1. Azt vettem eszre, hogy egy torrent file letoltesenek inditasanal barmennyi seeder es leecher legyen is valojaban (akar 200-300), maximalisan 50db-hoz kezd el kapcsolodni az mldonkey, fuggetlenul a numwant valtozo erteketol (tehat ha azt 100-ra rakom, akkor is max 50 sources-t mutat az mldonkey). Ahogy telik az ido, a source-ok szama elkezd csokkenni, es altalaban olyan 15-25 db-nal megall. Azonban ebbol a kezdeti 50, majd 15-25 source-bol korant sem minegyikotol indul el a letoltes, ugy latom kb a feletol, tehat kb 8-15-tol. Aztan egy ido utan (kb 10 perc) mar csak ez a 10-15 lesz feltunteve sorce-kent, tehat amihez nem kapcsolodik (vagy nem tud kapcsolodni?), azt elveti veglegesen. Ahogy ebbol a 10-15db-bol kikapcsol valaki, az eltunik a listarol, tehat egy ido utan mar csak 4-5 source lesz, aminek ugyan 100%-atol tolt az mldonkey, de a valosagban 200-300 seeder van, abbol 4-hez kapcsolodik, ami nem tul jo arany. Amennyiben nyomok egy pause-t majd resume-t, akkor elolrol indul minden, tehat ismet 50 source-t mutat az mldonkey.
Kerdes: Ez a normal mukodese az mldonkey-nek, vagy lehet valahogy allitani ezen a probleman?
A dolog nem tuzfalproblema, a pc-n futo bitcomet teljesen jol mukodik ugyanazoknal a torrenteknel.

2. Amennyiben letoltodik egy file 100%-osan, akkor az mldonkey nem ossza vissza azt. A visszaosztast lehet valahol allitani?

thx elore is.

[ Szerkesztve ]

(#23) MoKiLoK


MoKiLoK
csendes tag

Szóval....

Köszönöm a segítséget.
Letöltöttem az oldaladról többek között a legújabb firmware-t is és upgradeltem vele a 313-asom.
Meg is halt tőle.
Szóval most abban segíthetnél, hogy miként lehet ezután életre kelteni a cuccot.

(#24) MoKiLoK válasza gex75 (#21) üzenetére


MoKiLoK
csendes tag

Nos, utánanéztem ennek a firmware-nek és sajnos más is járt így ezzel.
Szóval szerintem sürgősen töröld le, mielőtt még egy-két ember tönkrevágja vele a szerkezetét.
Úgy néz ki, hogy a két napos, 23k-s készülékemet dobhatom ki az ablakon......

(#25) maxtro


maxtro
csendes tag

Csatlakozom Doni1vito megállapításához és kérdéséhez:
"2. Amennyiben letoltodik egy file 100%-osan, akkor az mldonkey nem ossza vissza azt. A visszaosztast lehet valahol allitani?"
Erre szeretnék én is megoldást.
Másik: mldonkeyben az alapértelmezett letöltési könyvtár az incoming. A dowloads.ini-ben lehet a jogosultságokat átírni a topikban már említett módon, köszönet gex75-nek. Sikerült is, csak annyi a szépséghíbája, hogy az újonnan letöltött tartalomra van teljes jogosultságom(777) a régebbiek maradtak(755) jogokkal, vagyis nem tudom törölni.
Most én csesztem el valamit és béna vagyok, vagy másképp kell átírni a hívatkozott részt a dowloads.ini-ben?
Még egy aprócska kérdés,megjegyzés: alapból, miért 755 jogok vannak erre a könyvtárba, nem lenne egyszerűbb a 777? Mivel ha nem lenne ez a topik még biztos pár napom ráment volna, hogy megtaláljam a beállítás helyét, lévén mezei windows user vagyok aki csak használni szeretné a linuxos guruk szellemi termékét.
Egyébként minden tiszteletem azoknak akik ezt az eszközt próbálják fejleszteni.

maxtro

(#26) Don1Vito válasza maxtro (#25) üzenetére


Don1Vito
csendes tag

maxtro,

Ami mar lejott, azt igy ird at:

1. elinditod a windowsban a command promot
2. telnet xxx.xxx.xxx.xxx (a storage ip cime)
3. chdir /mnt/HD_a2/allinone/mldonkey
4. chmod 777 temp

elvben atirja a tempben levo fajlokat is 777-re.
Ha megsem, akkor rosszul emlekszem, akkor csinald azt, hogy:
5. cd temp
6. ls
7. chmod 777 "az ls parancs altal kidobott fajlnevek egyesevel, ugyelve kisbetu-nagybeture is"

amugy ha erdekel honnan jon a 777, itt negtalalod:
http://unixhelp.ed.ac.uk//tasks/permissions_num.html

Gex, en is javaslom, hogy a kovetkezo release-ekeben mar a 777 legyen default, tenyleg szivas a 755 a teljesen kezdoknek.

Viszont az 1. kerdesemet megprobalom erthetobben megkerdezni:
Letolteskor mindenkinek elfogynak egy ido utan a source-ok, vagy nem? illetve mindenkinek maxiumum 10-15 aktiv letoltohoz csatlakozik az mldonkey fuggetlenul a seederek szamatol?

Attol felek ez meg a program bugja, de akar sima beallitasi hiba is lehet, de mar a gex fele es shadowandy fele beallitasokat is teszteltem, mindegyiknel ez van, bar a csokkenesi idot azt neha sikerul valtoztatnom, de nem tudom melyik parameter valtoztatasaval.

DV

(#27) maxtro


maxtro
csendes tag

dns-313 firmware problémára.
Igaz nekem 323-as van azon gond nélkül fut a legújabb. Gyárilag 1.02-vel kaptam fríssítettem a http://tomi.belcom.hu/dns323/ letöltött 1.04b63 firmware-val. Próbaképpen a dlink hívatalos honlapról leszedtem az1.02 és az 1.03 firmware-t és "frissítettem" a régivel.( a 313-as meg sincs említve az oldalon)
Sikerült. Talán lehetséges ez a módszer a 313-asnál is, mivel állítólag csak a vincsik számában különbözik a kütyü. Tehát meg lehet próbálni a 323-ashoz adott 1.03 -al frissíteni. Egy utolsó próbát megér ha már semmi sem segít, persze saját felelősségre.
Bocs, ha hülyesédet írtam.

maxtro

(#28) Don1Vito


Don1Vito
csendes tag

Sot meg egyertelmubb kerdes:

Ahhoz, hogy ezeket a parametereket be tudjam allitani, pontosan melyik valtozonak milyen erteket kell megadni?

letoltesi sebesseg 100KB/s, fel 20KB/s, 5 upload slot, folyamatosan toltson amig le nem jon 100%-osan minden, letoltes utan ossza viszza a torrentet.

Egy ilyen vagy ehhez hasonlo beallitasokat tartalmazo ini-t vagy legalabb leirast, hogy mit allitsak, tudna valaki kuldeni/postolni a forumra?

(#29) MoKiLoK válasza maxtro (#27) üzenetére


MoKiLoK
csendes tag

Kösz, de a meghalást értsd úgy, hogy a firmware frissítés után már be se lehet kapcsolni a NAS-t. Nem világít semmi LED, nem bootol be, csak a venti pörög ész nélkül és teljesen elérhetetlen mind USB, mint hálózati kábelen, így nincs kezelőfelület, ahol bármit is lehetne csinálni - ergo nem lehet másik firmware-t feltölteni.
Külföldi fórumokat böngészve találtam rá, hogy mások is jártak így ezzel a firmware-el, így ezt minden disztribútor levette az oldaláról és teljesen unofficial lett.
A bosszantó, hogy az ember legalább olyan szakembertől elvárná, hogy ne tegyen az oldalára hibás firmware-t, mint gex75, aki a D-Link Mo. technikai igazgatója.
Remélem, hogy tud majd segíteni a probléma megoldásában, mert ki más értene hozzá jobban, mint ő.

(#30) maxtro válasza MoKiLoK (#29) üzenetére


maxtro
csendes tag

MoKiLoK
Ebben az esetben lövésem sincs.

Doni1Vito

Nekem a max.letöltési, max.feltöltési sebességet és max.upload slot-ot a sancho-ban sikerült állítani a tools/preferences/bandwidth menüpont alatt, ha erre gondoltál.

A már letöltött fájlok jogosultságainak beállítására írt megoldásra lennének kérdéseim amit inkább priviben mert igen láma.

maxtro

(#31) Don1Vito válasza maxtro (#30) üzenetére


Don1Vito
csendes tag

es ami te beallitasz tools/preferences/bandwidth-nel, az tenylegesen ugy lesz?

mert en azt barhova allitom, gyakorlatilag veletlenszeruen valtozik mind a le mind pedig a feltoltesi sebessegem, fuggetlenul az ott beirt parameterektol.

probaltam az mldonkey grafikus portjan is, de ugyanaz a tortenet.

a jogosultsaggal kapcsolatban nyugodtan kerdezz, azt a reszt kivetelesen vagom :)

[ Szerkesztve ]

(#32) maxtro válasza gex75 (#1) üzenetére


maxtro
csendes tag

"es ami te beallitasz tools/preferences/bandwidth-nel, az tenylegesen ugy lesz?"

Ami a bandwidth-et illeti én úgy vettem észre hogy működik. Max.-ot lehet beállítani például alapba letöltés 50 KBps a feltöltés 10. Namost egy 512 KBps elméleti sávszél letöltésnél 512 nél nagyobbat nem érdemes beállítani, gyakorlatban ez mindíg kisebb. Azt hiszem ezzel nem mondok újat. Tehát függ az előfizetett sávszéltől és a torrent feltöltöinek,seedereinek számától sávszélességeitől.
A tapasztalatom az, hogy volt mikor a torrentek jöttek le olyan 400-450 KBps-el, akkor hogy maradjon sávszél másnak is (6 gép van hálóba kötve) levettem 200- ra és a statistics menüpont alatt grafikusan nagyon jól lehetett látni hogy lecsökken a letöltés sebessége ezzel együtt a torrentek mellet megnövekedett a letöltési idő is. A feltöltésnél ugyan az a helyzet. Upload slotot az alap 5 ről át állítom mondjuk 15-re akkor, hogyha van annyi seeder akkor felmegy 15-re. Ja még át szoktam állítani az egyidőben max. letölthetö torrentek számát is az alap 5 ről magyasabbra. Ez is működött. Persze ezek az álítgatások izlések és pofonok, mindenki úgy állítja ahogy neki jó a lényeg hogy működjön.
Nálam működik.
Örülök ha segíthettem

maxtro

(#33) maxtro


maxtro
csendes tag

gex75 egy korábbi hozzászólásából:
"Ha megy az mldonkey nálam akkor az fel is tölt, akkor is ha már nincs a látható listában a torrent -ezt addig csinálja amig ki nem pucolom a seeded könyvtárból a torrent file-t."

Ez valóban így van? A seed könyvtáram tele van torrentekkel, de a sancho-ban nem látom hogy töltene fel. Hogyan tudok megbizonyosodni arról,hogy valóban tölt vissza?
A tapsztalatom az,hogy amíg nincs 100%-osan letöltve a torrent akkor a sancho-ban látom hogy seddel, de ahogy lejöttek folyamatosan tünnek el az uploaders mezőből. Jobboldalt alul a bandwidth- nél is 0KBps-et látok.
Más.
szintén gex75 korábbi hozzászólásából:
"Nálam módosítva van a downloads.ini - nem szkenneli a könyvtárakat 30 percenként, stb...
ezért nálam szépen el is alszanak a HDD-k "
Tehát hogyan, vagyis pontosan mit kell módosítani a dowloads.ini könyvtárban hogy, az mldonkey kilövése nélkül aludni mennyebek a vinyók, persze ha nem használom a HDD-(ke)t?

maxtro

(#34) Don1Vito válasza maxtro (#32) üzenetére


Don1Vito
csendes tag

hmm erdekes, nalan nem mukodik barmit is allitok, teljesen veletlenszeru, hogy epp milyen savszelen jonnek a cuccok.

Meg egy kerdes: ha elkezdesz letolteni valamit ami nagyobb file (tehat GB tartomanyu), akkor lejon neked teljesen anelkul, hogy megszakadna a letoltes, es pause-t majd resume-t kellene nyomnod ahhoz, hogy ujbol elinduljon a letoltes?

Illetve meg valamit nezz meg legyszi: ha elinditasz egy letoltest, legyszi nezd meg, hogy mennyi sources-t mutat sancho. Majd legyszi nezd meg fel ora mulva is. Nekem fel ora alatt lenyegesen lecsokken (ha kezdetben 30, akkor fel ora mulva max 4-5), ha eppen le nem nullazodik teljesen, es meg nem szakad a latoltes.

koszi a segitseget!

(#35) maxtro válasza Don1Vito (#34) üzenetére


maxtro
csendes tag

Azt én sen tudom befolyásolni hogy milyen sávszéllel jöjjenek a cuccok legfeljebb szabályozni bizonyos határok között. Csökkenteni, vagy növelni addíg amíg a saját sávszélem vagy a seederek feltöltési sávszélei engedik.

A GB nagyságú fájlok mint pl. DVD filmek gond nélkül lejönnek legfeljebb akkor áll le a letöltés,hogyha nincs seeder,de ha újra van akkor folytatja ott ahol abbahagyta.

A kérdésed harmadik részét majd holnap, igen késő van már és majdnem egész nap a gép alőtt ültem.

maxtro

(#36) Don1Vito válasza maxtro (#35) üzenetére


Don1Vito
csendes tag

ok thx, azt hiszem ezzel mindent meg is valaszoltal, mert nekem veletlenul sem kezdi ujra, ha egyszer lement 0-ra a source-ok szama legyen az barmi miatt is, tehat a hiba nalam van valahol egyertelmuen.

koszi a segitseget megegyszer!

(#37) maxtro válasza Don1Vito (#36) üzenetére


maxtro
csendes tag

Don1Vito

Sasold már meg a privit ha ráérsz!

maxtro

(#38) Don1Vito válasza maxtro (#37) üzenetére


Don1Vito
csendes tag

valasz ment

(#39) quby válasza MoKiLoK (#29) üzenetére


quby
őstag

nekem nincs ilyen kütyüm, csak most akarok venni. Biztos van megoldás a problémádra. valahgy bizi ujra lehet irni a flash-t, csak még uj ez a tipus és nem sokan tudnak rola. Én mindenesetre gariztatnám a helyedben. szernitem van rá esély.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#40) MoKiLoK válasza quby (#39) üzenetére


MoKiLoK
csendes tag

Persze, mindenképp viszem be szerdán vagy csütörtökön a D-Linkhez, átolvastam a garanciát (magyarul, angolul), azt írja, hogy a firmware-re is a hardware garancia érvényes én pedig a D-Link november 20-án kiadott firmware-ét töltöttem fel.

(#41) gex75


gex75
tag

soha nem teszek fel hibas firmwaret vagy olyat amit en nem teszteltem. Ami
fent van a weben azt is kiprobaltam,nalam nem volt hibas. Termeszetesen a garancia ervenyes az eszkozre es kicserelheted egy ujra -jan. 3-an hivj fel az irodaban es megbeszeljuk.

Buek

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#42) MoKiLoK válasza gex75 (#41) üzenetére


MoKiLoK
csendes tag

Huhh, végre te is jársz erre :)
Figyelj, Tamás, akkor valószínűnek tartanám, hogy a hardware revízió miatt nem működik, bár ebből szerintem még csak egy revízió jött ki.
Egyébként erről a hibáról van szó a következő fórumban is, ahol te is regisztrálva vagy craft néven :)

http://forum.dsmg600.info/t1303-possible-restore-bricked-313%3F.html

Szóval valami baj biztos van ezzel a firmware-rel, ha minden hivatalos D-Link oldalról - még a tajvaniról is - levették.
Egyébként ha lesz időd, akkor szívesen megnézem a te cuccod működés közben, legalább egy-két szóban kiokítasz "howto"-ról :)

Köszönöm, hogy megnyugtattál a garival kapcsolatban, legalább nyugodtan tudok aludni :R

BUEK neked is

(#43) gex75 válasza MoKiLoK (#42) üzenetére


gex75
tag

Buek mindenkinek.
Akkor hivj fel 3.-án és megbeszéljük - nyugi a garancia érvényes minden olyan D-Link termékre amely hivatalos D-Link disztin keresztül került be az országba, 2 év a boradband eszközökre és 5 év vagy életteartam a nagyob switchek-re.
Ez hardware és software garancia - tehát ha firmware frissítés miatt pusztul el a routered, nas-od, modemed akkor is csere van 2 évig a vásárlás helyszinén a vásárlást igazoló számlával természetesen.

Jó bulizást mindenkinek

A DNS-313-ra NEHOGY felrakjátok a 323 firmware-ét !!!!!!!! Azért ennyire nem egyformák :)

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#44) MoKiLoK válasza gex75 (#43) üzenetére


MoKiLoK
csendes tag

Akkor mégiscsak megszoptam - bocsánat a fogalmazásért - ugyanis ezt a pixmanián vásároltam és az csak Franciaországban és talán Németországban hivatalos viszonteladó (megnéztem a francia D-Link oldalt, ott igen), szóval akkor oda kell visszaküldenem, ami megint pár ezer forint lesz....
Na mindegy, teliszaladt a hócipőm.
Most inkább megyek bulizni és jól leiszom magam, elvégre szilveszter van.

(#45) gex75


gex75
tag

Frissült az oldal.
Felraktam Andy simple_pack csomagját, továbbá kiraktam az én file-jaimat - lehet nézni hogy nálam mivel megy.

Megnéztem a "a csak 50 source-t enged egy torrentnél" problémát - nálam ment szépen 70 source-al is - természetesen ezek száma változott, volt hogy csak 47 volt volt hogy 60, a max. az 70 volt - de átlagban 60-al ment.

Egyébként nálam az arány most : letöltve 152 giga, feltöltve 168 giga (fél év forgalma a DNS-323-al ) :)

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#46) gex75


gex75
tag

"Ez valóban így van? A seed könyvtáram tele van torrentekkel, de a sancho-ban nem látom hogy töltene fel. Hogyan tudok megbizonyosodni arról,hogy valóban tölt vissza? "

Megnézed a Shared gombnál, vagy az mldonkey weblapján az Uploads fülnél.

Sajnos az mldonkey egyenlőre még nem tud olyat hogy adott ideig vagy adott arányig seedelje vissza a torrent file-okat. Ezt a jövöben fogják belerakni ahogy olvastam a weblapján.

[ Szerkesztve ]

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#47) Don1Vito válasza gex75 (#45) üzenetére


Don1Vito
csendes tag

Koszi, hogy foglalkoztal vele, kozben sikerult megoldanom, tuzfal port forward problema volt.
4 nap alatt jottem ra :C

(#48) gex75 válasza Don1Vito (#47) üzenetére


gex75
tag

:D

Akkor most már megy a letöltés ezerrel ?

[ Szerkesztve ]

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#49) maxtro


maxtro
csendes tag

Valaki árulja már el, hogyan kell a telnetben az mldonkey-t leállítani és újra indítani, ha lehetséges. A pontos parancssor kellene, mivel nem nagyon vágom ezt a részét.
Az mldonkey helye: HD_a2/allinone/mldonkey
A startup.sh: HD_a2/allinone/fun_plug.d/start/startup.sh

Vagyis semmi extra alapból itt vannak.

Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

maxtro

(#50) gex75 válasza maxtro (#49) üzenetére


gex75
tag

"Szép" leállitás - a webfelületén a Kill Core gombal.

"nem szép" leállítás - telneten "killall -9 mlnet" parancsal :)

Elinditás telneten : "/mnt/HD_a2/allinone/mlnet.sh" - persze ha ott van az mlnet.sh file ;)

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.