Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Rival válasza Ablakos (#598) üzenetére


Rival
aktív tag

Elvileg ha az Advanced - Users/Groups alatt ugyanazt a név-jelszó párost adod meg, mint amivel bejelentkezel a Windowsba, akkor működnie kell. Én is így használom. Ha nem egyezik a kettő, akkor dobja a jelszót kérő ablakot.

(#602) tortom


tortom
csendes tag

Kérem, ha valaki cserélt már 313.ban HDD-t írja meg hogyan. Hogy sikerült leformáznia az újat és működékeppesé tenni az eszközt.Mert 3órás vesződés után sehogy, a ClicknConnect.exe aztmondja (HW RESET gomb, softveres gyári beállítások után), hogy nem találja a gépet, vagy már be van állítva. Használjak easysearchot, az sem talál semmit. Ha visszarakom a régi vinyot, megy feláll az egész. :(( :((

(#603) kopasz79 válasza tortom (#602) üzenetére


kopasz79
tag

tortom

uj hdd kivesz betesz egy gepbe ott nullara gyalul ne legyen particio!
aztan vissza 313-ba es az adott cd-vel elorol mindent
lehet hogy ez az easy ize is megy de nem tom
nekem ez a TIPPEM

(#604) Rival


Rival
aktív tag

Ma újra kellett indítanom a DNS-323-at. Paprika (ctorrent) fut rajta már pár napja, és ma reggel nem tudtam elérni a samba megosztásokat. Próbáltam a sambát újraindítani (smb restart), amit meg is tett, de igen bizonytalan volt az elérés, és lassú is volt. Mindemellett a ctorrent teljes sebességgel működött, olyannyira, hogy elszívott minden erőforrást minden mástól. Újraindítottam az eszközt, most ismét jó. Most beállítottam legkisebb priorításúra (renice 19 <folyamat ID>), kíváncsi leszek, megdöglik-e később...

Szerk.: Ha valaki kíváncsi rá, a top parancssal lehet megnézni, melyik folyamat mennyi cpu időt zabál...

[ Szerkesztve ]

(#605) Rival válasza Rival (#604) üzenetére


Rival
aktív tag

Ehhez kapcsolódóan: a paprika (ctorrent) konfigban a most még nem élő priorítás beállítás erre lenne használva?

(#606) >k< válasza gex75 (#584) üzenetére


>k<
csendes tag

Hogyan van ez a torrentflux dolog? nincs belőle "allinone" szetted?

A macska el van vetve...

(#607) EG0


EG0
aktív tag

DNS-313, felmountolva Y: meghajtónak, kb. 30-50MB átmásolása után megszakad, és "a megadott hálózatnév már nem érhető el". Van rá tippetek? DNS-313_fw_RevAll_V101b06 van rajta.
A router egy wlan-os SMC, wlan-on keresztül próbáltam notebookról.

[ Szerkesztve ]

(#608) EG0 válasza EG0 (#607) üzenetére


EG0
aktív tag

Akkor válaszolok magamnak. Fix IP-t megadva a D-Linknek úgy néz ki, hogy normálisan működik.

(#609) JurgN


JurgN
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Gextől kérdezném, hogy mi a helyzet a 313 frissítéssel? Én is várom már, de nagyon! :K
A másik kérdésem, hogy lesz-e/lehetne-e benne "send IP to tracker" opció (mint pl. a uTorrentben, hogy nem automatikusan állapítja meg az IP címed, hanem be lehet írni valahova, és azt küldi el)?
Ez sokat segítene rajtam, meg úgy általában azokon, akiknek a szolgáltatója olyan "kedves", hogy tiltja/korlátozza a fájlcserét és VPN-en keresztül tudunk csak csatlakozni...

(#610) Hemüveg válasza gex75 (#588) üzenetére


Hemüveg
csendes tag

Mitől lehet, hogy most megint nem tudok törölni?

Múltkor frissítettem a Paprikát, akkor ment a törlés,

(#611) gex75 válasza JurgN (#609) üzenetére


gex75
tag

hello

Jól állunk a 313-al, már megvan hogy miért hibáznak a letöltőprogramok,
most rakjuk bele a magyar felületet és egyebeket a firmware-be.
Teszteljük, aztán feltesszük hogy használjátok.

Nem tudom hogy ez a send ip to tracker mit jelent, nekem most a 313on a torrentflux
megy (python nélkül csak transmissioncli-vel) de ott nem emlékszem ilyen
beállításra.

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#612) gex75 válasza >k< (#606) üzenetére


gex75
tag

Még nincs, ha lesz időm biztos csinálok vagy valaki más összedob valamit.
Egyenlőre gőzerővel a 313 fejlesztésén vagyunk, a 323 most kicsit háttérbeszorult.
Ha megvagyunk a 313-al (normális firmware + torrent) akkor lépünk tovább a 323-ra.

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#613) gex75 válasza Hemüveg (#610) üzenetére


gex75
tag

Hemüveg : megoldódott - ha jól látom a fórumon, at írtad.

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#614) Hemüveg válasza gex75 (#613) üzenetére


Hemüveg
csendes tag

Igen. Köszi.

(#615) Dartimperial válasza gex75 (#611) üzenetére


Dartimperial
tag

:R már nagyon várjuk! :R

(#616) gex75


gex75
tag

Kész vagyunk.

Teszteljük a firmware-t (eddig jó :) ) ha minden rendben van vele, holnap ki is tesszük
nektek. :)

Mivel számoljatok :

- ntfs ugrott, helyett ext2 van - ezzel az usb-s windows kapcsolat is ugrik (kivéve ha valaki felteszi az ext2 drivert a windowshoz)
- upnp rész nem tudom kipróbálni, szóval lehet hogy az nem fog menni ebben a verzióban
- a telepités HDD formázással jár - tehát minden adat elveszik ami rajta van (tessék menteni)

Mit kaptok :

- nincs crc vagy file hiba
- gyorsabb (sokkal-sokkal kb 16000 k fel/le, persze ez a géptől is függ)
- lighttpd websz.
- php
- chili (paprika) :)
- torrentflux :D

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#617) Dartimperial válasza gex75 (#616) üzenetére


Dartimperial
tag

:R nagyon nagyon köszi!!!!! :R

(#618) peza


peza
csendes tag

nagyon koszonom!!! :R :R :R

archivalas projekt indul... :))

(#619) Rival


Rival
aktív tag

DNS-323 v1.04b84: Ma reggel észrevettem, hogy a merevlemezek ledjei rózsaszínűek lettek, és aktivitáskor sárgák. A samba nem működik, csak az ftp szerver. Dmesg log nem mond semmit, még mindig csak azt hajtogatja több oldalon keresztül, hogy:
md:mdadm(pid13738) used obsolete MD ioctl,upgrade your software to use new ictls.

A free parancs szerint:

Mem: 61948 59840 2108 0 13204
Swap: 1060208 0 1060208
Total: 1122156 59840 1062316

Viszont a df szerint:

Filesystem 1k-blocks Used Available Use% Mounted on
/dev/ram0 9911 9911 0 100% /
/dev/md0 305511800 204995024 100516776 67% /mnt/HD_a2
/dev/sda4 497861 48 497813 0% /mnt/HD_a4
/dev/sdb4 497861 3 497858 0% /mnt/HD_b4

Úgyhogy valami megette a ramdisket, de hogyan tudom kideríteni, hogy mi? Nagy valószínűséggel a ctorrent a bűnös, utoljára még az futott... :)
Különben sem tudok belépni a paprikába, mert:
Warning: session_write_close() [function.session-write-close]: write failed: No space left on device
Ami érethető... még egy kicsit várok, hátha megtudom a parancsot, se a ps, se a top nem ad erről infót...

(#620) Ablakos válasza Rival (#619) üzenetére


Ablakos
őstag

Nem működik a swapping. Nekem folyamatosan megy 4 torrent processz és

/ # free
total used free shared buffers
Mem: 61948 60644 1304 0 10664
Swap: 530104 52400 477704
Total: 592052 113044 479008

/ # df
Filesystem 1k-blocks Used Available Use% Mounted on
/dev/ram0 9911 7315 2084 78% /
/dev/sda2 479691308 156426656 323264652 33% /mnt/HD_a2
/dev/sda4 497861 2117 495744 0% /mnt/HD_a4

(#621) Ablakos válasza Rival (#619) üzenetére


Ablakos
őstag

Szerintem rettenetesen ereszted a torrentet.

(#622) Rival válasza Ablakos (#621) üzenetére


Rival
aktív tag

Nem, egy letöltés (egy példány ctorrent) futott... de a kérdés, hogy igen, miért nem működik a swapping? Azért leírom: RAID1, 2x320GB WD

[ Szerkesztve ]

(#623) Rival


Rival
aktív tag

Úgy néz ki, hogy az egyik futó script logja rakta tele a ramdisket. Ha valaki használja a dns323 wikiről is elérhető ventilátor fordulatszám-szabályozó scriptet, az szintén járhat így, ugyanis alapértelmezetten a /log-ba loggol, ahol a "/" a ramdisk... ráadásul nekem percenként vizslatja a hőmérsékletet, így percenként egy sor került a logba, így elég hamar megtelt a ramdisk. :B Átírtam a szkriptben a log helyét erre: LOGDIR=${FUNPLUGDIR}/log,így most ez a log is a többi között szerepel... ejnye-bejnye... hibáztam... :) De azért ráfogtam a Paprikára... :D

A kérdés továbbra is adott azonban: miért nincs használva a swap partíció?

(#624) ivicz


ivicz
csendes tag

Szasztok,

DNS-313. (Amikor torrentezek?) előfordul, hogy NAS-ra íráskor adatok elvesznek. Jellemzően a Bat! c. levelezőprogram file-janinak írásakor. A gyanakvás a késleltetett írásra esett, hogy talán azt kellene kikapcsolni. De a 313-ban hogyan/hol lehetne ezt? Vagy ez így nem oldható meg, hanem tegyem fel az új fw-t?

ivicz

(#625) [CM]Crusher válasza gex75 (#616) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ennél jobb hírt nem is olvashattam volna. :R

(#626) Zsoly


Zsoly
tag

Sziasztok,

cserélnem kell az egyik winchestert a 323-ban és a régiről másolom a dolgokat az újra, de valami baromi lassú (4-5000 Kbytes/s). Ez normális,vagy valami beállítással lehet rajta javítani?

(#627) Eugene


Eugene
csendes tag

Sziasztok (Bocs, nincs néhány ékezetes karakterem.)

Egy ideje én is NAS vásárlásán torom a fejem.
Torrentezésre szeretném használni, de nem szeretnék sokat kolteni rá így a DNS-313-on gondolkozom. Már egy ideje várok az új firmware-re és programokra, melyek 100%-osan mukodo torrentet biztosítanak, hogy ne dobjam ki feleslegesen a pénzt.

Így én is orulok :C gex75 infójának, hogy lassan révbe ér a 313 torrent része.
De mindenképp csak abban az esetben venném meg, ha mukodik rajta a torrent rendesen.

Ezért legyetek szívesek és írjatok/szóljatok, hogy mi lett pontosan a teszt eredménye, valamint mik a tapasztalatok az új firmware-rol.

Ha sikerrel jártatok, légszi írjátok le, hogy honnan lehet letolteni a mukodoképes torrentezéshez szukséges firmware-t és/vagy programokat!

Hálás koszonet :R gex75-nek!

(#628) Janeck


Janeck
csendes tag

Üdv!

Sikerült a céghez szerezni egy dns-313-at, végre fel is lett konfigurálva, de a szívás csak azután kezdődött.
Az egyik USERnek meg kellett változtatni a jelszavát. Ahogy ez megtörtént a felhasználó kitörlődött a csoportjából.
Gondoltam, hogy a config mentésből visszaállítom az egészet, de meglepetésemre ez a vacak a felhasználókon kívül semmit sem állított vissza - elveszett az összes beállítás és ftp.

Volt egy másik érdekesség is: töröltem egy usert - aztán később újból regisztrálni kellett. Kiírta, hogy a USER már létezik, de sehol nem látom - kicsit bugos lenne a rendszer? (ezen a hardveres reset sem segített)

Várom az ötleteket, hogy mi a franc okozza ezt - esetleg firmware van már? (az 1.0 is jó, nagyon zavar, hogy nem tudom visszaállítani a törölt júzert)
:W :W :W

(#629) Ablakos


Ablakos
őstag

A paprikával lett egy kis gondom. Két nap után akartam belépni és azt mondja nincs ilyen oldal. http://<<dns-323 ip-je>>:8080 Közben látom, hogy aktív ctorrent processz működik. A http://<<dns-323 ip-je>>:8080/index.php -val jön be az oldal. Nem tudom mit ronthattam el?

(#630) Ablakos válasza Rival (#623) üzenetére


Ablakos
őstag

Szerintem azért írták meg így, mert ha hd-re megy a log, akkor nem lesz HD alvás.

(#631) sohrking


sohrking
tag

Szasztok.
Pénteken vettem meg a 313-at. Gondoltam nem bántom a gyári firm-t nem torrentezek addig vele, míg meg nem lesz az itt említett fullos. Van infó róla, mikor lesz?
Másik kérdés (bocs ha kicsit LAMA): Ftp szerver: ha 1 felhasználónak adok jogot, pl hogy x könyvtárba tudjon írni,olvasni, akkor annak a felhasználónak nem tudok más jogot adni. pl hogy y könyvtárban meg csak olvasni tudjon.. ezt is megoldja az új firm ugye?

(#632) ful_s


ful_s
csendes tag

Hali!

Találtam egy méltó paprika utódot (Ha jól láttam a paprikát a német torrential-ból magyarította a szerző): w3btorrent. Keveset hallani róla, pedig ez is egész jó.
Honlap: [w3btorrent]

Kicsit machinálni kellet vele, hogy működjön DNS-323 alatt busybox-szal, meg a funplug.d-s php5-be nem volt belefordítva XML támogatás. Ha valaki ki szeretné próbálni, a megfelelő csomagokat újrafordítottam és ebben a fájlban megtalálható.
[w3btorrent.tar.gz]

Ha korábban ment a paprika, csak írd felül az egyes fájlokkal. Nekem megy a paprika is ezzekkel. Az URL: http://NAS-ip:8080/w3btorrent
Bejelentkezés: Admin/1234

U.I.: Egyelőre angol (!) nyelvű

Ful-S

(#633) Rival válasza Ablakos (#630) üzenetére


Rival
aktív tag

> Szerintem azért írták meg így, mert ha hd-re megy a log, akkor nem lesz HD alvás.

Így van, ezt egyből tapasztaltam is, úgyhogy kiszedtem a fancontrol logot... :)

[ Szerkesztve ]

(#634) DopeBob


DopeBob
addikt

Nem tud valaki valamit a 313mas uj szoftverérol? Február kozepére igérték a d-linkesek de még semmi... igy kb használhatatlan az eszkoz, elfelejti a beállitásokat AV szerver szar, torrent nincs... :U

Láttam itt volt már rá ígértet, hogy jon de én nem találtam még semmit.

MZ/X

(#635) [CM]Crusher válasza DopeBob (#634) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Nemsokára meglesz, legyél türelemmel. Gex-ék már készen vannak az első pucolt, javított csomaggal, csak még a D-Link főnöksége nem bólintott rá. Aztán Kb 1 hónap múlva, ha minden igaz, lesz egy optimalizáltabb, jobban kipucolt javított is. Addig is várjuk türelemmel a már készen lévőt, hogy rábólintsanak.

(#636) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Na ahogy látom van friss infó, lehet tőlteni a bétát. 313-hoz.

Chili1 - DNS-313-hoz

(#637) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Itt nézzétek, sorra kerűl fel minden 313-hoz.

Gex-nek és a többieknek sok sörrel jövünk. :DDD

(#638) DopeBob


DopeBob
addikt

Letöltöttem de hogy tudom frissiteni? :U

MZ/X

(#639) [CM]Crusher válasza DopeBob (#638) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Előszőr ezt felrakod a 313-ra (Firmware update). Aztán felmásolod a torrent progit.

(#640) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Köszönjük Gex a cuccokat, amint lesz időm tesztelem is. :R

(#641) gex75


gex75
tag

megjött a firmware emberek, hajrá.

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#642) gex75 válasza ful_s (#632) üzenetére


gex75
tag

ful_s :

esetleg van olyan php-d amibe beleforgattad az xml-t ?

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#643) gex75 válasza [CM]Crusher (#637) üzenetére


gex75
tag

Az oldal tetején van a sörszámláló - azok a szép zöld számok : :)

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#644) [CM]Crusher válasza gex75 (#643) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Huh, ez már nem 1 rekesz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#645) DopeBob


DopeBob
addikt

feltettem minden magyar tok vinyora nem tudok irni azt mondja nincs jogom pedig van :D ilyen kor mivan?: D

MZ/X

(#646) gex75 válasza DopeBob (#645) üzenetére


gex75
tag

Reset kell a firmware update után.
nyomd a reset gombot a hátulján.

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#647) DopeBob


DopeBob
addikt

na ez még még1 noob kérdés :D

felmásolom a torrentes izét nem megy... itt van valami extra? ujrainditottam utána

MZ/X

(#648) Skipper


Skipper
tag

Nekem sajnos másodszori próbára sem sikerül üzembe helyezni a magyar firmware-rel a NAS-t (250 GB Hitachi, a gyári telepítővel semmi gondja nem volt): a merevlemez előkészítésekor a csík utolsó része nem megy végbe.

[ Szerkesztve ]

(#649) gex75 válasza DopeBob (#647) üzenetére


gex75
tag

Közben én is leteszteltem - valamiért hibás az egyik php file.
Leirtam a fórumon hogy hogyan lehet megcsinálni.
Nálam megy.

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#650) gex75 válasza Skipper (#648) üzenetére


gex75
tag

250-es maxtorral próbálom most. Nálam sem megy végig a csik azonnal, kicsit várni kell
vele (kb 3-4 perc) utána végigmegy és kidobja hogy a formázás kész.

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.