Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Divx lejátszási probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) csomi


csomi
csendes tag

Egyszer ezzel kapcsolatban már feltettem a kérdést és sikerült is megoldani de sajna újból előjött.Tehát a probléma. Film lejátszása közben a hang késik javasoltátok a microdvd-t,nagyon jó volt egy ideig aztán újra csúszott a hang aztán megpróbáltam a bsplayert nagyon jó kis progi tényleg akadás mentesebb vele a lejátszás állítólag nem terheli a procit úgy mint a többi mivel nekem egy 366@480-on járatott procim van de ez is csak egy időre szüntette meg a problémát a többi lejátszó nekem szóba sem jöhetett mert mindegyik másnál a kép erősen akadt.Egyébként a divx 5.0.2codecben be van állítva a proci terhelésnél a minimum. A dühitő az egészben hogy egyszer jó a hang ugyanazon a filmen ugyanazzal a lejátszóval máskór pedig késik a hang legalább 4-5mp-et.Egyszerüen nem tudom mitől van ez?Ha valaki tud rá valami magyarázatot légyszi írjon.Köszi.

csomi

(#2) guest válasza csomi (#1) üzenetére


guest
veterán

Ne tekergess bele a filmbe !!

prohardver vendég

(#3) darius válasza csomi (#1) üzenetére


darius
tag

Csomi! Korrekt magyarázattal nem szolgálhatok, de tuti, hogy a proci kevés a művelethez. (Egy 640*480-as felbontású filmnél már szerintem a kép is akadozna.) Egy tipp: a hangbeállításoknál vegyél le mindent a minimumra. Így bár nem lesz olyan csilingelő a hangzás, de segíthet.

(#4) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Használj Playa-t, nekem az se csúszot vele ami minden máshol igen.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#5) Ga


Ga
tag

Üdv!
Tényleg kevés lehet a prockó.
A néha késik/néha nem jelenség azzal magyarázható, hogy határon (99%) van a proc. kihasználtsága a lejátszásnál, és ha a Win köhög véletlenül egyet, akkor mingyá le is marad a képdekódolás és csúszik a hang..
Próbáld meg még a smooth playback-ot (DivX 5.02, második lap) bekapcsolni, az még gyorsíthat a lejátszáson.
Van vmi másik divx dekódoló codec is, vmi ffdshow, vagy mi a neve, a 4-es divx-eket asszem dekódolja, elvileg gyorsabb, de cserébe szarabb a kép :D

(#6) Dr.Momo


Dr.Momo
tag

nem hiszem, hogy probléma lenne a proci, a nővérkém gépén divx5.0.2 -es el leszedve a minőséget kb 1/2-re a 300@466 os celi simán lejácca win98 al! Viszont az én gépemen sehogy nem tudom megoldani, hogy ne akadozzanak winXP alatt az ac3-as filmek. A hang kodec lehet a gyÍkja mert néha a hang olyan mintha nyújtanák a szalagot, néha meg jó a hang, csak a kép akadozik hozzá. Probáltam ac3 filterrel, meg TFM codec-al de mindegyikkel csődőt mondott.

(#7) Ga válasza Dr.Momo (#6) üzenetére


Ga
tag

Azt ne felejtsd el, hogy a divx filmek számításigénye szinte lineárisan emelkedik a felbontás növekedésével, illetve a bitrate növelése is jelentősen növeli a proc.használatot. Ennek köszönhetően akár egy 640x480-as felbontású videó is akadozhat egy 1 GHz-es Athlonon... :(
Üdv
Ga

(#8) guest


guest
veterán

Nem lehet, hogy a videókártya-driverrel van gond?
Xp alá szerintem ótvar drivereket írnak(tisztelet a kivételnek), amik jelentősen lassíthatnak.

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Divx lejátszási probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.