Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Discontinued gamét keresek (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Yaye


Yaye
őstag

A Sierra adta ki vagy ezer éve, még a P1-ek korában, a címe Hoyle Classic Board Games és itten van egy szkrínsot kérem, így nézett ki:


Annak idején a demóban a medve folyton megvert dámában, és közben pimasz beszólásokat tett és szeretném laposra verni a rohadékot :D Meg amúgy is jó kis játékok vannak benne csinos grafikával párosítva.

Sehol nem lehet megszerezni, és abandonware oldalakon sem találtam. :( Nincs meg valakinek a full verzió, akár csak egy működőképes link formájában is?

[Szerkesztve]

(#2) Johnny


Johnny
senior tag

Minden évben kiadják a ''Hoyle'' sorozatot, úgyhogy aligha abandonware.

(#3) Yaye válasza Johnny (#2) üzenetére


Yaye
őstag

Lehet, de Hoyle néven rengeteg mindent adtak és adnak ki, kaszinót, sakkot, board gamest, table gamest, mifenét. Én konkrétan EZT a Hoyle-t keresem, a ''classic board games''-t, és ez baromi régi már. De én meggyőzhető vagyok, ha tudsz mutatni bármilyen linket, ahol megvásárolható...

(#4) KovacsUr válasza Yaye (#3) üzenetére


KovacsUr
addikt

e-Bayen van :) Itt meg kapható: [L]http://www.smartkidssoftware.com/cdsra17.htm[/L], [L]http://www.rrcd.com/products/hoyleboard.html[/L]... De ahogy láttam, megjelent az XPLOSIVE sorozatban is két másik Hoyle játékkal egybe csomagolva, az pedig talán Tecsoban, ilyesmiben megtalálható. :F

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#5) Yaye válasza KovacsUr (#4) üzenetére


Yaye
őstag

Nézem a hátsó borítót: 1996, követelmény: dos 5.0, CD-ROM. Mi az abandonware ha nem ez? :) A linkek nekem nagyon régieknek tűnnek, elég ha a játék mellett villogó HOT! emblémára gondolok. Aligha sikerülne tényleg megvenni tőlük. Még ha az Amazon lenne, hihető volna, de hát nem. Nem valószínű, hogy egy 8 évvel ezelőtti játékot, amit még dos 5.0-ra írtak, árulnának valahol. Pláne 6 dolcsiért, annyiért szinte friss, ropogós, ezredforduló körüli cuccokat lehet kapni. Az Xplosive-es tippet köszi, tecsoba ugyan nagyon ritkán járok, de majd megnézem pár helyen ha arra vetődöm.

ui: elég nagy pofátlanság lenne 300 forintnál többet kérni egy nyolc éves dos-os játékért... sőt egyáltalán pénzt kérni :B

[Szerkesztve]

(#6) KovacsUr válasza Yaye (#5) üzenetére


KovacsUr
addikt

[fél-off motyorgás]

Mi az abandonware ha nem ez?
Olyan szoftver, amelynek a jogtulajdonosa jogutód nélkül eltűnt a piacról.

Elég nagy pofátlanság lenne 300 forintnál többet kérni egy nyolc éves dos-os játékért... sőt egyáltalán pénzt kérni
Azért játéka válogatja... :) Nekem néha kifejezetten rossz érzésem van, amikor túl olcsón látok régi, igényes játékokat... Ilyen Lucasarts-féléket például, vagy a Gabriel Knight sorozatot, de sorolhatnám még. Amelyek már-már műalkotások, és emiatt kellemetlen túl olcsón hozzájuk jutni... Mintha kilóra vennék szépirodalmat. Bocs az offért. :)

[/fél-off motyorgás]

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#7) Yaye válasza KovacsUr (#6) üzenetére


Yaye
őstag

Hát, az abandon jelentése ''elhagy'', ''lemond'', ''letesz vmiről'', ''átenged'', és a gyakorlat(!) is inkább ezt mutatja. :) Az abandonware oldalak tömve vannak játékokkal amiknek még van jogtulajdonosa, és teljesen nyilvánosak, egy perc alatt megtalálhatók, mégsem törte rájuk az ajtót a nem épp nyámnyila jogvédelem. Közepesen elavult oprendszereken sem futtatható, de mindenekelőtt teljesen és végérvényesen piacképtelen progik, nem törődik vele többé sem a kiadó, sem a jogvédő hivatal. Amolyan fél-warez ami már nem szúrja senki szemét (bár biztos vannak kivételesen hülye kiadók is akinek igen). Szerintem ez az abandonware. Tény, hogy egy cd-n kiadott, gyári Monkey Island trilógia a rajongóknak még ma is megérhet egy ezrest. De nem többet. Nekem nincs rossz érzésem az árral kapcsolatban. Nem érzem úgy hogy muszáj a kasszánál kifejeznem nagyrabecsülésem. Az ember a szerelmét sem forintokkal kell kimutassa (bár ártani nem árt :D ).

(#8) _Volkovy_ válasza Yaye (#7) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

igazad lenne,de sajnos még mindig elég sokan vadásznak az abandonware oldalakra.

(#9) Yaye válasza _Volkovy_ (#8) üzenetére


Yaye
őstag

Elhiszem hogy vadásznak, de akkor hogyhogy mégis ilyen könnyű rájuk akadni? A Startlapon egymagában van vagy 100-nak a linkje. Hogyhogy nem záratták be őket? Vagy ilyen szánalmas hatékonyságú a ''vadászat''?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Discontinued gamét keresek (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.