Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Shodan válasza Shodan (#548) üzenetére


Shodan
addikt

Gyári hűtővel azt hiszem nem játszok tovább.
30mp alatt fel is ment 85fokra ,le is kapcsolt a gép.
Nem értem ha 8500höz is ezt a hűtőt adják, akkor az hogy ha nálam már 3,2ghz is lekapcsol. Ez a pushpines megoldás a hűtőnél mondjuk elég ótvar, lehet hogy az egyik oldalon nem is szorítja le normálisan, mert a pöcköt nem tudtam teljesen átpréselni a lapon.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#552) Shodan válasza Rajjmen (#550) üzenetére


Shodan
addikt

Na ez lett volna a következő kérdésem hozzátok, hogy ezt hol lehet kikapcsolni?, s939nél is kikapcsoltam minden ilyet.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#553) AirBooms válasza Rajjmen (#550) üzenetére


AirBooms
addikt

Mondjuk én húzva is meg szoktam hagyni a szorzóállítás funkciót. Minek fűtsön, ha csak a word megy, vagy csak netezek? Persze, amíg az ember belövi a tuningot, addig érdemes lehet kikapcsolni.

(#554) AirBooms válasza Shodan (#551) üzenetére


AirBooms
addikt

Szerintem valamit nem raktál össze jól, mert nem lenne szabad ennyire melegednie még ezzel a hűtővel sem ezen az órajelen

(#555) Rajjmen válasza Shodan (#551) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Akkor az lesz a gond, hogy "nem tudtad átpréselni az egyik oldalon" a pöcköt. Ugyanis így nem érintkezik normálisan a két felület és így igen csak romlik a hűtés teljesítménye. Próbáld meg rendesen bepattintani azt a fület. És nézd meg azutána, hogy mennyit változik a dolog. Szerintem után kicsit jobb lesz a helyzet.

(#556) Shodan válasza Rajjmen (#555) üzenetére


Shodan
addikt

Oké, hétvégére úgy is új hűtő lesz. Csak nem akartam nagyon eröltetni.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#557) Rajjmen válasza Shodan (#556) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Ok, rendbe!
Megértem, hogy nem akarod erőltetni.
Milyen hűtő megy rá?

(#558) m4rc! válasza Shodan (#552) üzenetére


m4rc!
őstag

CPU Features-ben olya keress, hogy EIST meg C1E ezeket állítsd Disabled-re.

We are analog players in a digital world

(#559) Shodan válasza Rajjmen (#557) üzenetére


Shodan
addikt

Elvileg egy Thermalright hr-01 plus, remélem rá fog menni.
m4rc! köszi, már nézem is.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#560) Tomi84 válasza Shodan (#559) üzenetére


Tomi84
aktív tag

Ideiglenesen most nekem is HR-01 plusz van rajta, simán rámegy. Aztán remélhetőleg minél hamarabb egy Enzotek Sapphire hűtő kerül rá :DD

(#561) Tomi84


Tomi84
aktív tag

Tegnap vettem még 1 kit memóriát, és kicsit próbálgattam a lap memóriakezelését, 4 modullal. Túl sok időm sajna nem volt, de meglepően bíztató eredmények születtek.
4x1Gb CSX Diablót préseltem bele, BIOS szerint 2.35V-on, ITE Smart guardian szerint terhelés alatt 2.27-2.28V között ingadozott a Vdimm, minden más alapfeszen, 400-as FSB, 2:3 aránnyal, 1200Mhz-en mentek a ramok.
Memtest 85% környékén dobott ki hibát, amivel alapvetően egész elégedett voltam, tekintve az alacsony feszültségeket. Majd megnézem, hogy ha emelek egy kicsit NB feszültségen, az segít-e, mert a ramok párosával atomstabilak ilyen feszültségen.

(#562) Tomi84 válasza Tomi84 (#561) üzenetére


Tomi84
aktív tag

erről jut eszembe. Mérőműszerrel hol tudom megmérni a Vdimm feszültséget? Kicsit frusztráló, hogy a BIOS-ban beállítotthoz képest köbö 0.7-0.8V-al mutat kevesebbet az ITE, de ha meg belépek a bios-ba, akkor az pont annyit mutat Vdimm fesznek, mint amennyi be van állítva. Jó lenne tudni, hogy akkor most melyiknek higgyek.
Vdimm-dropja egyébként csak 0.01-0.02V az ITE szerint, szóval az annyira nem zavaró.

(#563) AirBooms válasza Tomi84 (#561) üzenetére


AirBooms
addikt

Komolyan mondom, most felment bennem a pumpa... :DD
... én itthon pötyögök a kis laptopommal, mert gariban van a lapom, egyesek meg 4 giga CSX Diablóval bicskanyitogató módon ilyen kis csini kűröket siklanak az UT P35-ben...
Megyek a nyugtatómért... :DD

Nándika! Ments meg minket Rajjmennel!!! :Y :Y

Tomi! még egy ilyen beírás, s komolyan Dunának megyek! :K

(#564) Tomi84 válasza AirBooms (#563) üzenetére


Tomi84
aktív tag

Ne tedd :D

Lehetne még ezt a dolgot fokozni, pölö egy E8400-essel :) Tényleg bocsi, hogy végül lemondtam a mai tesztelődést, de így 250km-re az alaplapomtól kissé nehéz lenne :B
Ha megyek visza pestre rádcsipogok.

(#565) AirBooms válasza Tomi84 (#564) üzenetére


AirBooms
addikt

Hajrá, hajrá! :C

(#566) M3kk válasza Tomi84 (#564) üzenetére


M3kk
őstag

Innen ni :).

DDR2 Vmem

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#567) Tomi84 válasza M3kk (#566) üzenetére


Tomi84
aktív tag

nagyon szépen köszönöm :R

(#568) Tomi84 válasza M3kk (#566) üzenetére


Tomi84
aktív tag

hmmm... most így kissé belegondolva, azért pöppet gondban vagyok :B
Amikor mérek hova földelejek? Vagy az ilyenkor mindegy? meglehet a kérdés kissé láma... :B :DDD

(#569) m4rc! válasza Tomi84 (#568) üzenetére


m4rc!
őstag

Kb. mind1.. mérj az az USB csatik fémházán, vagy a jack-kimenetek házán, vagy a tápod házán :)

We are analog players in a digital world

(#570) AirBooms válasza Tomi84 (#568) üzenetére


AirBooms
addikt

Te, tönkre ne vágd a lapod! :K

[ Szerkesztve ]

(#571) Tomi84 válasza AirBooms (#570) üzenetére


Tomi84
aktív tag

pont ezt elkerülendő kérdeztem meg inkább. Van ugyan némi fogalmam a villamssághoz, de azért inkább kérdezek, minthogy baromságot csináljak. :K :B

m4rc!: köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#572) westlake


westlake
félisten

egy erdekesseg:
ezzel a lappal neha csinal olyat a rendszer, hogy csontr fagy ntsf.sys hibaval (kekhalal).. meg win telepites kozben is.. masik lappal ilyet nem csinal.
ja, es gyakorlatilag en nem vennek ebbe a lapba wolfdale procit :B

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#573) Rajjmen válasza westlake (#572) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Mit értesz másik lap alatt?
És konkrétan melyik csinálta nálad az említett hibát? Mert már több lap is felkerült a címbe és a fórumba.

THX :R

(#574) westlake válasza Rajjmen (#573) üzenetére


westlake
félisten

jah telleg, sorry :B
gigabyte x38-dq6.. dfi p35-t2r

Play nice!

(#575) AirBooms válasza westlake (#572) üzenetére


AirBooms
addikt

Hát, amint Tomi ráér, kiderítjük, mi az igazság LP P35 UT-T2R vs. Wolfdale ügyben.
Neki van egy ilyen hibamentes lapja, nekem pedig egy egész jó E84-em... ;) csak a telefonjára várok! :K

(#576) Rajjmen válasza westlake (#572) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Most jut eszembe, hogy annó nekem is csináli ilyen kifagyós, kékhalálos problémát a DFI LP UT P35-T2R-m, de ennek az oka nem a lapba leledzett nálam, hanem a memóriám kapott kevés feszt alapból. Adtam neki egy kis pluszt és azóta nem volt semmi ilyen jellegű gond a lappal.

(#577) AirBooms válasza Rajjmen (#576) üzenetére


AirBooms
addikt

Mint már többször említettem, nekem is volt rengeteg kékhalálos kifagyás, de nálam biztos, hogy nem a kicsi ramfesz miatt... :(

(#578) Shodan


Shodan
addikt

A biosban a CPU VTT Voltage mit takar?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#579) AirBooms válasza Shodan (#578) üzenetére


AirBooms
addikt

Achi itt írt erről némileg.

(#580) Shodan válasza AirBooms (#579) üzenetére


Shodan
addikt

köszi :R lehet próbálkozom akkor vele.
Most 3840en tartok 1,36v, ami annyira a nem jó eredmény. 4gigát nem akarja ennyi vinni, de többet nem fogok neki adni 24/7-re nekem igy is elég.
A legjobb hogy a hőfokot már 3 különböző módon mérem, de minegyik mást mutat.:)

everest/coretemp: 55 fok, előlapi panel 33fok, ite/bios, 20 fok.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#581) Tomi84 válasza westlake (#572) üzenetére


Tomi84
aktív tag

hát... le se tagadhatnád, hogy nem igazán kedveled ezt a lapot :D
Ha valaki csak a te hozzászólásaidat olvasná el, szerint előbb venne ECS vagy Asrock lapot mint ilyent :DDD
Most ezt lekopogom, de nálam még nem fagyott ki ilyen hibával. Régebben csinált olyat, hogy winfos indulásánál memóriacímzési hibára panaszkodva leállított egy programot (vsmon.exe asszem) de aztán rákerestem, és kiderült, hogy ez a ZoneAlarm hibája. Feltettem egy újabb verziót, azóta ezt nem csinálja.
Szóval megintcsak lekopogom, de én egészen elégedett vagyok a lappal, egyedül a Vdimm feszültség mizériával nem vagyok kibékülve, de majd most kimérem műszerrel, aztán kiderül mi az igazság.

Egyébként miért nem tennél bele wolfdale proccot? Erre tényleg nagyon kíváncsi lennék, mert én pont azt terveztem :F Nem szeretik egymást? Mi a baj? Persze ha minden jól megy hamarosan ki fogom próbálni, de azért jó lenne ismerni mások tapasztalatait.

Zsolti: valszeg már csak jövőhéten megyek vissza pestre. Mint ígértem hívlak amint leszek.

(#582) AirBooms válasza Tomi84 (#581) üzenetére


AirBooms
addikt

OK, semmi gáz - bár már én is kíváncsi vagyok, mit csinál az E8400 a lapodban... :K ;)

(#583) westlake válasza AirBooms (#575) üzenetére


westlake
félisten

nem tudom mire szamitasz.. a lap csak asszinkron memoriahajtasnal hibas.. marmint amire te gondolsz.. a wolfdale-eket ettol fuggetlenul jol kellene kezelnie.. kellene... egyebkent en mar tobb helyrol is hallottam, hogy sok embernek megyult a baja (ossezssegeben) a p35-t2r-el (es itt nem csak a wolfokra gondolok)
#576: ennek semmi koze a ramfeszhez.. egyebkent meg miert ntsf hibaval szallna el? raadasul az gigabyte-ban meg kevesebb feszt is kapott, mint a dfi-ben..
#581: ha nem tetszene a lap, akkor kerek-perec leirnam.. miert ne tennem? elvegre az egesz forumosdi errol szol(na).. le is irtam, hogy azert ezzel a lappal nem minden gombolyu.. kezdve attol, hogy a procik kozel sem mennek a lapban olyan jol, mint ahogyan azt elvarnank egy dfi-tol.. folytathatnam azzal a hibaval, amivel mar mas is talalkozott, miszerint (es ez csak egy eset) asszinkron memoriakezelesnel indokolatlanul hibazik minden memoria! en konkretan ket lappal is tapasztaltam (ugyanezekkel a beallitasokkal a gigabyte x38-dq6 rohogve megy).. hozzateszem, hogy masnak ez a hiba nem jott elo (nehany embernek megis).. megemlithetnem az elobb taglalt hibat is, ami abban nyilvanul meg, hogy egy teljesen atlagos tuningnal (ddr2 666mhz cl 4 4 4 4 - wolfdale 8*450mhz) random elszall a rendszer valami filerendszerre hivatkozva (meg windows telepites kozben is!).. szal ez van..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#584) westlake válasza westlake (#583) üzenetére


westlake
félisten

azt elfelejtettem emliteni, hogy quad procikkal igazabol nem volt vele nagy problemam.. marmint nem utkoztem egetvero hibakba.. ezert irtam a wolfdale-es dolgot.. sokaig nem szenvedtem farkasfalva kiismeresevel ebben a lapban, mert kicsit felbosszantott, hogy ezzel a lappal mar windows telepites kozben is elszall a rendszer (holott csak egy enyhe tuning volt engedelyezve).. ettol fuggetlenul lehet, hogy mas ezzel a lappal (+ wolf procikkal) fog rekordokat dontogetni..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#585) AirBooms válasza westlake (#583) üzenetére


AirBooms
addikt

De látod, Tomi84 lapja tökéletesen működik, asszinkron memhajtással, többféle beállításnál is meggyőződtem erről a saját szememmel. Sőt, az sem volt semmi, hogy milyen sebességekre képes a Diablo ramokkal 2,3 volton. Most már csak tényleg azt szeretném látni, hogy mi lesz akkor, mikor a Wolffal megküldi Tomi.
Amúgy épp most nézegettem a neten különböző FPO-kat 8500-akhoz. Találtam egy listát, ahol egy X38-T2R-rel 4500 MHz felett ment egy Q745-ös 1,46 V-on. A listában volt még néhány P35-T2R is, szintén szép eredményekkel...

(#586) westlake válasza AirBooms (#585) üzenetére


westlake
félisten

hajra ;) ennem akarlak semmirol sem lebeszelni
ha mar x38, akkor maximus formula.. ha meg p35, akkor blitz formula (moddolva)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#587) M3kk válasza westlake (#586) üzenetére


M3kk
őstag

Meg jo, hogy nem atlagos 1600 DDR2 CL3 nal sirsz, hogy elszall..

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#588) Tomi84 válasza westlake (#583) üzenetére


Tomi84
aktív tag

hogy hoztál ki ddr2 666-ot 450Mhz-es FSB mellett? Vagy valamit félreértettem? :F Most ezt lekopogom, de nekem semmi gondja nincs az asszinkron memóriaosztókkal, most is 400-as FSB mellett, 1200Mhz-en mennek a ramok. Lassan kezdem azt gondolni, hogy egyedül nekem van hibátlan UT P35-ös lapom :DDD Persze, hogy hibátlan az kissé azért túlzás, de ilyen komoly gondokkal még nem találkoztam. Remélem nem is fogok :B
Eddig amit észrevettem:
Vdimm majdnem 0.1V-al alacsonyabb ITE szerint mint a biosban beállított.
Memóriaterhelésnél igen hangos elektromos sercegést lehet hallani.
Tuningnál Random elkezd szemetelni a kép, de ezt még ki kell tapasztalnom, lcd monitoron nem csinálta, csak crt-n és csak mióta X1900-asom van, 7600GT-vel simán ment.

Zsolti: tovább csúszok, kezdek is már ideges lenni, de egyszerűen nem jönnek rá, hogy mi az autó baja. Valami motorvezérlő elektronikát emlegetnek (lehet a fedélzeti számítógépben is DFI alaplap van, és aszinkron halytják a memóriát :DDD :DDD ) de az utolsó állás szerint keddnél előbb nem lesz kész... :(

(#589) westlake válasza Tomi84 (#588) üzenetére


westlake
félisten

rosszul irtam.. nem ddr2-666mhz, hanem 900.. de akkor sem emiatt nem ment.. meg a gigabyan is mennek ezek a memoriak ghz felett..raadasul alacsonyabb feszen.. nehogy mar valaki meg akarjon gyozni arrol, hogy ez igy normalis :U

Play nice!

(#590) Tomi84 válasza westlake (#589) üzenetére


Tomi84
aktív tag

nem akarlak meggyőzni :DDD
Én még ki fogom mérni, hogy mégis mennyire igaz amit a SmartGuardian ír, de ha az jelez helyes Vdimm feszt, akkor én kicsit sem panaszkodok a memóriakezelésre. Továbbra is CSX Diablo modulokról van szó, 1200Mhz, 5-5-5-15, Enhance Data transmitting Turbón, Enhance Addressing pedig Fast-on, mindez 2.27V mellett teljesen stabilnak tünik. (memtest86+ nem jelez hibát, windowsos memtest 1000%-ig futott).
Ugyanígy kitesztelve 940Mhz-re, 4-4-4-5-ös időzítésekkel, hasonló beállításokkal, 2.1V körül.

És mellesleg aszinkron osztókkal, 400Mhz-es FSB mellett.

(#591) westlake válasza Tomi84 (#590) üzenetére


westlake
félisten

szinkron, vagy asszinkron.. nincs olyan, hogy asszinkron oszto :P

Play nice!

(#592) Tomi84 válasza westlake (#591) üzenetére


Tomi84
aktív tag

jóvanna... :B de azért gondolom értetted mire gondoltam.

És még egy kérdés: régebben valami feszültség bugot emlegettél, hogy egy bizonyos fesz beállításakor totál kifagy, és már a biosba se tudsz belépni. Ezzel jutottál valamire?

(#593) westlake válasza Tomi84 (#592) üzenetére


westlake
félisten

lehet valami bioshiba volt, mert azota nem futottam bele.. bar lehet, hogy csak quad prociknal jon elo..

Play nice!

(#594) m4rc! válasza westlake (#593) üzenetére


m4rc!
őstag

Hmm, hogy volt Neked pontosan az a hiba?
Mert nekem ma produkált olyat, hogy félresikerült tuning után nem engedett be a BIOS-ba, hanem csak ott állt POST elött.csak a cmos clear segített...
Ja igen és a 2 standby LED közül csak az egyik világított.

We are analog players in a digital world

(#595) westlake válasza m4rc! (#594) üzenetére


westlake
félisten

nem ilyen jellegu volt..

Play nice!

(#596) AirBooms


AirBooms
addikt

Na, úgy tűnik, maradok ennek a klubnak a tagja. Fél órája jött meg az új LP UT P35-T2R-em... :K :B
A bizalom újra indul... :K

(#597) Rajjmen válasza AirBooms (#596) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Na... Gratu hozzá!

Én megpróbálom kivárni, míg visszajön a lapom. :D
Remélem ezzel a lppal nem lesz gondod! :R

(#598) AirBooms válasza Rajjmen (#597) üzenetére


AirBooms
addikt

Én is ezt remélem, s ugyanezt kívánom mindenkinek! :R
:))

(#599) Shodan


Shodan
addikt

DK-nál egy negatívum: csak a cpu fan vezérelhető, fan2, fan3 nem.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#600) AirBooms válasza Shodan (#599) üzenetére


AirBooms
addikt

UT T2R-nél asszem négy ventit lehet szabályozni hőmérséklettől függően külön-külön

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.