Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Achill3uS válasza AirBooms (#750) üzenetére


Achill3uS
veterán

megy az, csak nem memtest stabil :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#752) AirBooms válasza Achill3uS (#751) üzenetére


AirBooms
addikt

Ami azt jelenti, hogy váratlan kékhalálokra lehet számítani, ami azért fasza mondjuk munka közben, vagy amikor egy 9 órás BP-New Yorkot repülök az óceán felett FS2004-ben...:)

[ Szerkesztve ]

(#753) M3kk válasza Achill3uS (#751) üzenetére


M3kk
őstag

Max FSB -t neztel?

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#754) westlake válasza Achill3uS (#751) üzenetére


westlake
félisten

belegondolva a dologba nem csak az e82 a szivas.. ha kifogunk egy jobb e84-et, akkor a 4.5 ghz sem egy akkora nagy szo.. valami oka csak van annak, hogy fsb500 felett instabilla valik a lap.. enszerintem tuti, hogy valamelyik fesz nem ugy van, ahogy pl. a smartg. mutatja..

Play nice!

(#755) Shodan


Shodan
addikt

Délután vettem a 2db 12es pwm-es ac ventim mellé, egy 80asat is rendszerhűtőnek. Mert csak a cpu ventit lehet szabályozni, az előlapi panelem meg csak monitoroz, manuálisan nem szabályoz.
Idáig nem voltak összekötve. Most a procin lévő 12est és a 80ast összekötöttem. Úgy hogy előbb a cpu fanra rádugtam a 12es 4 tűs csatiját, a 80 ast pedig a 12esre kötöttem szintén 4 csatival, viszont ennek a másik 3 tűsét rádugtam a lap fan2 csatijába.
Eredmény a gép rongyá fagyott biosban, winben , mindenhol. Most lehúztam a fan2-ről a 80as 3 tűsét és tökéletesen megy.
De így hogy tudom monitorozni hogy mennyin megy a kicsi? Annyin mint a nagy? Én azért dugtam rá hogy tudjam nézni mennyin forog, vagy ott is szabályozni akarta és ezért hülyült meg?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#756) Shodan


Shodan
addikt

Mégse oké minden, az eddigi 3 órás prime stabil procim, most 20 perc múlva hibát jelez. :(
Nem csináltam semmit csak ezt a szart dugtam rá.Nem értem az egészet.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#757) AirBooms válasza Achill3uS (#751) üzenetére


AirBooms
addikt

Bakker 450-es fsb-n 1:1-ben ment órák óta 2,34 voltos ramfeszekkel a memtest és 963 százaléknál dobott egy hibát!!! :W
Ez most mi? Stabilnak mondhatom ezt a ramot, vagy sem??? :F

(#758) M3kk válasza westlake (#754) üzenetére


M3kk
őstag

En eloszor arra gondoltam, hogy a PL ( Performance Level ) el van baja ( mondjuk tul kicsire teszi ), de ma megprobaltam 9 es PL el 500 as fsb mellett es ugy is hibazik.. Meg probalgatok dolgokat..

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#759) M3kk válasza AirBooms (#757) üzenetére


M3kk
őstag

Ha csak 1 errort adott az szerintem lehet mondani soft bugnak is..

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#760) AirBooms válasza westlake (#754) üzenetére


AirBooms
addikt

Igen de ezt nem csak a smart guardian mutatja így, hanem a bios monitorozása is!

(#761) M3kk válasza AirBooms (#760) üzenetére


M3kk
őstag

[link] Ezzel is probaltad?

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#762) westlake válasza M3kk (#758) üzenetére


westlake
félisten

en egy megoldast latok a dolgok kideritesere.. conroe.. mondjuk egy e6850..

Play nice!

(#763) AirBooms válasza M3kk (#761) üzenetére


AirBooms
addikt

persze

(#764) M3kk válasza westlake (#762) üzenetére


M3kk
őstag

Mondtam mar, hogy azzal ment addig amig nem jott a wolf, de visszateszem majd azt is, de tobb mint valoszinu, hogy fog menni rendesen.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#765) westlake válasza M3kk (#764) üzenetére


westlake
félisten

akkor 45nm (dual-core) fsb500+ bug.. ennyi :D

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#766) Tomi84 válasza westlake (#765) üzenetére


Tomi84
aktív tag

azért az dúúúúrva lenne :O egy DFI-tól nem egészen ezt várná az ember, főleg ha már kiadott érte 60k-t. Na mjd valamikor kipróbálom én is AirBooms proccát, nálam mit produkál, de van egy olyan sejtésem, hogy nálam is bugos lenne... bakter...
Most egyébként nekem is sz@rakodott a hétvégén: csütörtökön agyon teszteltem benne 2 diablo kit-et, 1200Mhz-en, 2.28V-on. Mindkét kit atomstabil volt, 1000% memtest winfos alatt és 5 lement a memtest86+ 2.0. Erre beszereltem a gépet egy házba, mert szombaton mentem lanpartira. Ott összerakom a gépet, indítok egy játékot, újraindul. Aztán winfos megint ujraindul... végül kijött, hogy memória már 1%-nál hibázik winfos memtest-ben. Visszavettem 1:1-arányba 800Mhz-re, most jó. Kicsit utánnajárok még a dolgoknak, vajon miért nem szereti a memória, ha be van rakva házba és miért okés, ha csak asztalon van.... :F

(#767) AirBooms válasza Tomi84 (#766) üzenetére


AirBooms
addikt

Melegedés?

(#768) eastlake válasza AirBooms (#767) üzenetére


eastlake
csendes tag

Hát igen. Elsőre nagyon annak tűnik.

God is here, never leaves you alone...

(#769) Tomi84 válasza AirBooms (#767) üzenetére


Tomi84
aktív tag

Fene se tudja, elképzelhető. Habár nem hiszem, hogy ennyi memtest után nem melegszik fel annyira, mint egy jól szellőző gépházban terhelés nélkül. :F Na mindegy, majd ha lesz egy kis időm (és hazajövök síelésből :D ) neikállok aztán kitesztelgetem.
Meg aztán a procc tesztelését is elvégezzük végre, sajna elég kusza volt az elmúlt pár hetem, nem tudtam rá időt keríteni. :(

Egyébként a 40.-ik heti Diablók jól mennek most? Ez a kérdés pedig minden olvasónak szól: nektek hány Volt különbség van a biosban beállított és "valós" (smart guardian) Vdimm között? Nekem terhelés melett, tehát Vdroppal 0.7-0.8V., terhelés nélkül 0.6V körül. 2.35V-van beállítva, alapon 2.3V körül jelez ki, terhelés során 2.27V-ig is lemegy.

[ Szerkesztve ]

(#770) westlake válasza Tomi84 (#766) üzenetére


westlake
félisten

nalad miert menne jol fsb500 felett, ha nekunk nem megy? ;] nalam 2.3 voltnal kb. 0.8 voltot droppol

Play nice!

(#771) AirBooms válasza Tomi84 (#769) üzenetére


AirBooms
addikt

Nálam dettó, de volt olyan, amikor 2,47 V-ra raktam fel a ramfeszt, akkor is leesett terhelésen, 2,35-2,36 voltra...Azért ez nagyon durva. :((
De a legjobban a cpu vtt voltage droopjaidegesít engem. :(((

(#772) westlake válasza AirBooms (#771) üzenetére


westlake
félisten

achi azt mondja, hogy nem droppol a vtt.. sot..

Play nice!

(#773) AirBooms válasza westlake (#772) üzenetére


AirBooms
addikt

Ő másik biost, ha jól tudom, az utolsó bétát használta.

(#774) Tomi84 válasza westlake (#770) üzenetére


Tomi84
aktív tag

Mert hátha én vagyok az egyetlen olyan mázlista egész európában, akinek tök királyul megy a lapja, még 500-as FSB felett is :DDD :DDD Sőt, alapvetően lehet, hogy az eddig legyártott UT P35-ös lapok közül az enyém sikerült a legjobban az egész világon :P Persze, ha valami csoda folytán nekem menni fog, úgyis azt fogom mondani, hogy nektek azért nem megy, mert bénák vagytok ;] ;]

AirBooms: tedd fel az új béta biost (asszem feb. 14), nekem idáig bejött. Ráadásul nincsenek is benne azok a csúnya bios hibák, mint a korábbi beta biosokban ([link] [link]). Újraindítás után nem találtam az elírásokat, elősször azt hittem, hogy nem is sikerült felrakni az új biost :DDD

(#775) AirBooms válasza Tomi84 (#774) üzenetére


AirBooms
addikt

Felraktam, azzal sem változott semmi stabilitásban, ezért visszaraktam az utolsó finalt.

(#776) Achill3uS válasza M3kk (#753) üzenetére


Achill3uS
veterán

not maxed out yet ;)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#777) Achill3uS válasza Tomi84 (#774) üzenetére


Achill3uS
veterán

Conroe-val johogy :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#778) Nyugdíjas válasza Achill3uS (#776) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

600fsb?:U
Ne vicceködjé:D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#779) Achill3uS válasza AirBooms (#773) üzenetére


Achill3uS
veterán

azt használom amit westlake linkelt, 12/24 asszem final, DFI honlaprol szedtem...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#780) Achill3uS válasza Nyugdíjas (#778) üzenetére


Achill3uS
veterán

egy P35 lapba se mentem még ennyit, összes Asus-ban megállt 550 körül, egyedül Commando (965 ugye) -ban sikerült 600fsb felett szintén lég/vizzel, de azért hozzáteszem DFI-ben tweakelgetni kell a bios-t...

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#781) Nyugdíjas válasza Achill3uS (#780) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nebeszéjjé. Senki nem hiszi el úgyse ;] :P
Hazudsz kutya!:DDD :P

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#782) Achill3uS válasza Nyugdíjas (#781) üzenetére


Achill3uS
veterán

ne hidd el, próbáld ki... de most komolyan :U
inkább azt ird meg pü-ben mennek-e a diablo-k :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#783) westlake


westlake
félisten

igaz, hogy wolf, de conroe-val nem kellett nagyon szenvedni az fsb600-hoz.. raadasul meg stabil is volt.. szepen mutat ez a wolf-600, de hiaba, ha instabil :(
mod: akkor tenyleg nem eri meg - durvan fogalmazva - e8200-al jatszani.. vagy pedig 1.3 volt, kb. 4000mhz-en kell hajtani.. ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#784) Achill3uS válasza westlake (#783) üzenetére


Achill3uS
veterán

rendes 24/7 stabilitasban nem is igen láttam még 600fsb-t (akar conroe-val akar wolf-al), de egyébként valahol azt is olvastam, hogy szintén nem is egészséges a procinak hosszutávon...
btw, hat itt azért kellett allitgatni, feszektől függetlenül...

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#785) M3kk válasza westlake (#783) üzenetére


M3kk
őstag

Hol lattal te egyszeruen elert 600 FSB -s conroet es stabilat is?

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#786) M3kk


M3kk
őstag

Nem akarom elkiabalni, de 8 x 500 1:1, 4-4-4-4 en a memtestek mar 50% nal jarnak :).

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#787) M3kk válasza M3kk (#786) üzenetére


M3kk
őstag

Jol van.. 500 FSB-t sikerult belonom 1:1 el stabilra. Kep : [link].

- Thermal Management Control: Disabled
- PPM(EIST) Mode: Disabled
- Limit CPUID MaxVal: Disabled
- CIE Function: Disabled
- Execute Disable Bit: Enabled
- Virtualization Technology: Enabled
- Core Multi-Processing: Enabled

Exist Setup Shutdown: Mode 2
CLOCK VC0 divider: AUTO
CPU Clock Ratio:8x
- Target CPU Clock:4000
CPU Clock:500
Boot Up Clock:AUTO
DRAM Speed:333/667
- Target DRAM Speed:1000
PCIE Clock: 100mhz

Voltage Settings
CPU VID Control:1.2750V
CPU VID Special Add:103.00%
DRAM Voltage Control:2.420V
SB 1.05V Voltage:1.07V
SB Core/CPU PLL Voltage:1.75V
NB Core Voltage:1.65V
CPU VTT Voltage:1.12V
Vcore Droop Control: Enabled
Clockgen Voltage Control: 3.75v
GTL+ Buffers Strength: Strong
Host Slew Rate: Weak
GTL REF Voltage Control: Enabled
x CPU GTL1/3 REF Volt: 67
x CPU GTL 0/2 REF Volt: 67
x North Bridge GTL REF Volt: 63

DRAM Timing
- Enhance Data transmitting: FAST
- Enhance Addressing: FAST
- T2 Dispatch: AUTO

CAS Latency Time (tCL):4
RAS# to CAS# Delay (tRCD):4
RAS# Precharge (tRP):4
Precharge Delay (tRAS):4
All Precharge to Act: 4
REF to ACT Delay (tRFC): 25
Performance Level: 8
MCH ODT Latency: 2
Write to PRE Delay (tWR): 11
Rank Write to Read (tWTR): 11
ACT to ACT Delay (tRRD): 3
Read to Write Delay (tRDWR): 8
Ranks Write to Write (tWRWR): AUTO
Ranks Read to Read (tRDRD): AUTO
Ranks Write to Read (tWRRD): 5
Read CAS# Precharge (tRTP): 3
ALL PRE to Refresh: 4

PCIE Slot Config: 1X 1X
CPU Spread Spectrum: Disabled
PCIE Spread Spectrum: Disabled
SATA Spread Spectrum: Disabled

Nezek mindjart 550 et is.
Most mar csak a "kulcsot" kell megtalaljam, hogy mitol nem volt stabil 500 on mostanig :).

[ Szerkesztve ]

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#788) AirBooms válasza M3kk (#786) üzenetére


AirBooms
addikt

Akkor grat! :DD

[ Szerkesztve ]

(#789) westlake válasza M3kk (#785) üzenetére


westlake
félisten

nalam.. miutan te regebben beirtad, hogy ment 600-on a lap, en is belottem.. oke, nem stabil, csak fel orat ment a prime.. :B

Play nice!

(#790) AirBooms válasza M3kk (#787) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem akarok ünneprontó lenni, de ezek a beállítások szerintem előttünk nem ismeretlenek, vagyis semmi nagy trükköt nem tartalmaz. Ennek ellenére nekünk így sem ment... :(
Azért thx! :R

(#791) Tomi84 válasza M3kk (#787) üzenetére


Tomi84
aktív tag

Na, végre egy kis remény! Gratula :R

Azért NB-et meg CLU PLL-t jól megtoltad, hosszútávon mehet így?
És még egy kérdés (bár ez kifejtős, extra kreditért :DDD)

Ezeket magyarázd el légyszives, mit állitasz ezekkel, egyáltalán mi a fene ez a GTL REF? :R
GTL REF Voltage Control: Enabled
x CPU GTL1/3 REF Volt: 67
x CPU GTL 0/2 REF Volt: 67
x North Bridge GTL REF Volt: 63

(#792) Tomi84 válasza Achill3uS (#777) üzenetére


Tomi84
aktív tag

Ezt most mire mondottad? :F Vagyhogy stabilnak tűnik a bios? Azt csak arra értettem, hogy az előző bétákhoz képest... :D

Egyébként másokkal is beszéltem, hasonló problémák jelentkeztek egy P5B Delux és egy P5K Premium alaplapnál is, Wolfdale procival 500+Mhz-es FSBnél. Egészen pontosan bootcd-s memtest és prime simán lefut, hiba lékül, winfos alatt meg kihal a gép, memóriahibára hivatkozva.
Lehet, hogy a procikkal van valami gond? :F

(#793) Achill3uS válasza Tomi84 (#791) üzenetére


Achill3uS
veterán

gtl altalanossagban [link]
a DFI-ben ez a cpu-ra vonatkoztatva is le van bontva tetszőleges beállitásra 0-110-ig, ami más lapoknál vagy nincs is, vagy mint az Asus-ban fix értékek vannak, amik vajmi keveset érnek... rengeteget beleszól a 45nm-es procik stabilitásába és a max fsb-be is... ált. a cpu fesz bizonyos százaléka (konkretan 63%, északi hidnal 67) az optimális, itt egy táblázat h érthetőbb legyen [link], szóval ezekkel lehet játszani, pl nalam diabled-en a 600-as fsb be se bootolt, csak elmentette a lap és befagyott post-nal :)

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#794) M3kk válasza AirBooms (#790) üzenetére


M3kk
őstag

Aha, biztosan szorakoztal a GTL feszekkel es ezekkel is :

CAS Latency Time (tCL):4
RAS# to CAS# Delay (tRCD):4
RAS# Precharge (tRP):4
Precharge Delay (tRAS):4
All Precharge to Act: 4
REF to ACT Delay (tRFC): 25
Performance Level: 8
MCH ODT Latency: 2
Write to PRE Delay (tWR): 11
Rank Write to Read (tWTR): 11
ACT to ACT Delay (tRRD): 3
Read to Write Delay (tRDWR): 8
Ranks Write to Write (tWRWR): AUTO
Ranks Read to Read (tRDRD): AUTO
Ranks Write to Read (tWRRD): 5
Read CAS# Precharge (tRTP): 3
ALL PRE to Refresh: 4

:D:D

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#795) AirBooms válasza Tomi84 (#792) üzenetére


AirBooms
addikt

Szerintem tuti. Legalábbis P35-T2r és Wolf valahogy nem megy. A Q6600-tal semmi bajom nem volt ebben a lapban.

(#796) M3kk válasza Tomi84 (#791) üzenetére


M3kk
őstag

Csak biztonsagi okok miatt tettem annyi feszt :D, mindjart leveszem. Egyebkent a PLL nem sok szerintem.

GTL feszt nem igazan ertem en sem :D.

"
CPU/NB GTL Voltage Reference: CPU: Auto, 0.63x, 0.61x, 0.59x, and 0.57x. NB: Auto, 0.67x, and 0.61x. CPU Gunning Transceiver Logic (GTL) voltages are nothing more than reference levels that the CPU uses when determining if a data or address signal is either high (1) or low (0). Precision voltage dividers generate these voltages and are usually specified as a percentage of VTT. In the case of 0.67, this would be 67% of VTT. For example, if VTT is 1.20v then a CPU GTL Voltage Reference of 0.67x would result in a GTLREF value of 0.67 x 1.20V = ~0.80V.

These reference values are particularly important when overclocking quad-core CPUs, especially when venturing above about 450FSB. The ability to tune these values per die can mean the difference between 475FSB and 500FSB. Unfortunately, ASUS' implementation of this functionality is rather incomplete as manipulation of only a single GTLREF value is possible (and in a somewhat imprecise manner). The real power in GTLREF tuning comes in the ability to provide each quad-core die with separate reference values. (Recall that current quad-cores are an MCM consisting of two dual-core dies on a single package.)

We only control the GTL reference voltage and VTT. The GTL input signal ratios are preset within the processor, and have a few rules for optimum switching accuracy. The primary is that the GTL reference voltage (adjustable by us) must be within a percentage of the input signal value to allow the GTL circuit to sink or pass current at the precisely the right time.

It was not until I read John's article and thought about things all night, that I grasped how the input and reference values interact with the on/off switching of the GTL circuit. The ratio between the input side and GTL reference voltage is the most critical factor for stability and we only play with one side of it -almost blindly, apart from knowing that target values of 67% or 63% of VTT are more or less optimum (65nm and 45nm process CPU's respectively).

As FSB speed is increased, the switching speed of the GTL circuit must increase to track high and low states of the Data and Address bus signals (which naturally go from high to low more rapidly in a given time frame when the FSB speed is increased).

How quickly the GTL circuit can make an accurate transition from high to low is dependent upon the GTL reference value, noise etc and also upon the characteristics and qualities of the devices used - not only within the processor but also the the devices on the motherboard used to supply the reference voltages. PSU quality will affect this somewhat, but the level of current draw to the GTL circuit is quite small and the opamps or transistors used should be able to reject a large amount of the ripple. That does not mean to say that an uber clean supply (a specialized regulator circuit) would not bring benefits.

DFI chose opamaps to supply the GTL reference voltage as they can provide high bandwidth fast slew and low noise/low output impedance in a small package. At this time, all other manufacturers are using simple transistor circuits to do the same job, which obviously affects just how well the GTL circuit will switch. Basically, a good opamp is the best choice, but this increases motherboard costs and also development time if the circuit becomes more complex.

As with all transistors/opamps, there are optimum levels of rail voltage and acceptable power supply noise which affect how well the device will slew and it's error margins. Meaning VTT and GTL's will have to be tuned,and there will be an optimum level, that will fall somewhere between 1.3-1.6V for attaining the highest possible FSB speed (after a certain point more voltage is not better).

No two pieces of silicon are alike, and the maximum potential voltage of VTT/GTL before we cross the boundaries of slew and ground bounce will vary form board to board (device to device) and processor to processor.

There is so much more that could be written. I had a few pages written but pulled it, as it would have raised more questions than it answered and some of it went off track from what we really need to know. Secondly, I too have been learning through the entire process of writing this, and it is finally beginning to click after hours of toil at the mental level and most importantly eradicating my own illusions by talking to John. It gets harder and harder to simplify something that is inherently complex by nature. Johns article is about as good as it gets. Perhaps in the future (time permitting) we will try and simplify this down a little more to make it understandable to the layman. If there is sufficient time, perhaps the main guys will pull together and we can get something more basic together on TTR..

Sorry if this sounds long-winded and useless.. It's the best I could do with the time at hand, plus with my limited understanding..

regards
Raja
"

[link]

[ Szerkesztve ]

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#797) AirBooms válasza M3kk (#794) üzenetére


AirBooms
addikt

Igen, szórakoztam. Ehhez máshol is találtam leírást, s ahogy látod, rajtad kívül pl. Achinak is van még némi fogalma egyes dolgokról.
Miért gondolod, hogy te sz@...tad, khmm, k@kiltad a spanyol viaszt? :F :Y

(#798) Achill3uS válasza M3kk (#787) üzenetére


Achill3uS
veterán

- T2 Dispatch: AUTO
ezt probald majd ki disabled-en nekem dobott a stabilitason

de valami viszont nagyon idegesit, anno a DFI lapok egyik nagy feature-je volt az instabil beállitásból való default-ra visszatérés egy restart után, itt pedig egy olyan rambeállitás után amit nem bir a rendszer egyböl cmos clear-ezni kell, táp lekapcs se használ mint pl asus-nál... ez a boot up clock-ra gondoltam, hogy hasonlo de eddig nem sokat csinált...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#799) M3kk válasza AirBooms (#797) üzenetére


M3kk
őstag

Rossz gyerek korod lehetett neked, eskuszom.

Mostanig nem tudtam sehogy 500 fsb korul stabil memoriat elerni wolfal, most kaptam ezeket a beallitasokat, es most megy.
Ne fikazz annyit, nemertem ha n00b vagy minek vettel ilyen lapot, szerintem tudtad eloszor is, hogy a dfi nem egy out of box lap.

Kiprobaltad PONT ezeket a beallitasokat WOLF al, vagy csak a szad jar, hogy huljjon a gyomrod?

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#800) M3kk válasza Achill3uS (#798) üzenetére


M3kk
őstag

Tartsd lenyomva a Home billentyut.
Disablen probaltam, de nem lattam semmi javulast.

Probald ki te is ezeket a beallitasokat, kivancsi vagyok nalad stabilak lesznek-e a ramok ezekkel a beallitasokkal 500 es folotti FSBken is.

MSN?

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.