Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) westlake válasza AirBooms (#596) üzenetére


westlake
félisten

mibol gondolod, hogy uj? ;] :P egyebkent meg ne orulj, ugyanolyan rossz lesz, mint a regi volt :D

Play nice!

(#602) Rajjmen válasza westlake (#601) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Mert még nem jöttek vissza a cserés lapok, hanemkülön vette...

Miért lenne olyan rosz mint a régi volt? :F :((

(#603) Tomi84 válasza westlake (#601) üzenetére


Tomi84
aktív tag

na EZ egy nagyon kedves megjegyzés volt... :(( Azért reméljük nem lesz igazad :K
Viszont így nem nálam kerül kipróbálásra az az e8400-es. affene... de azt a kurv@ kocsit még mindig cseszegeti a szervíben :D

(#604) westlake válasza Rajjmen (#602) üzenetére


westlake
félisten

nem gondoltam volna, hogy kepes egy 2. lapot venni ;) azt hittem, csak en vagyok ilyen hulye :D miert lenne jobb, mint a regi volt? ;]

Play nice!

(#605) Muton válasza Tomi84 (#603) üzenetére


Muton
addikt

a megjegyzés teljesen helyén volt. ezzel dfi vonalon én is így jártam. egy másik lap nem jelent semmit :D :W

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#606) AirBooms válasza Muton (#605) üzenetére


AirBooms
addikt

Azért kössz srácok, hogy előre lejátszátok helyettem, hogy mi lesz az új DFI-mel...
... s ha összerakom, akkor majd jönnek az "én előre megmondtam" című együttérző gondolatok? Mindenesetre jól esett, köszi! :(

westlake: miből gondolod, hogy nem új a lapom? vagy tucc valamit? :F

(#607) Muton válasza AirBooms (#606) üzenetére


Muton
addikt

na parázzál má' :D

nem akar lehangolni senki sem. itt arról van szó, h számítani kell ilyesmire. mindenki reméli, h nem lesz gond, de lehet, h lesz.

ilyen "én előre megmondtam" című szöveget meg nem fog írni senki...
(max azok, akik előre megmondták :DDD :DDD ;] )

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#608) AirBooms válasza Muton (#607) üzenetére


AirBooms
addikt

Figyi, nem parázok, mert már meg van a koncepcióm arra, hogy mi lesz, ha még sem.
Sőt, én nem is ilyen lapot akartam a P35-T2R helyett, csak nándika tegnap meglepett vele, hogy kaptam egy ilyet.
Viszont azt akkor sem értem, hogy nektek miért kell már előre beleokoskodnotok ebbe az egészbe. Már csak azért is, mert pl. Tomi84-nek tökéletesen működik a lapja.

Amúgy meg már ismerem annyira az itteni emberkéket, hogy tudjam, mire számítsak, ha még sem megy ez a DFI sem...

Meg jobb lenne, ha ezen a topicon nem ez lenne a téma, hogy AirBooms-nak megy-e a DFI-je, vagy sem. Nem kéne ledegradálni ezt a topicot arra a szintre, ami a "farkasos" topicban megy pl. arról, hogy a Laragörl éppen hány volton, hány megaherccel, milyen beálításokkal hány hőfokot ér el,s ennek most mi az oka és miért csak ennyi, meghogy most eladja-e a prociját, vagy sem...

Megyek gépet összerakni...

(#609) AirBooms válasza Tomi84 (#603) üzenetére


AirBooms
addikt

Nyugi Tomi, megoldjuk valahogy! :)
Egy szarozó kocsi nem lehet akadály! :K

(#610) M3kk válasza AirBooms (#598) üzenetére


M3kk
őstag

Milyen rev? :)

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#611) M3kk válasza AirBooms (#600) üzenetére


M3kk
őstag

Csak 3 at :).

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#612) M3kk válasza Rajjmen (#602) üzenetére


M3kk
őstag

Szerintem meg a regi sem volt rossz, a problema a szek es a kepernyo kozott volt ;).

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#613) westlake válasza M3kk (#612) üzenetére


westlake
félisten

hiaba no, ennyire hulyek vagyunk harman is temhoz.. ezert mondjak sokan, hogy tanulni, tanulni, tanulni :B
#608: nem kell semmit sem felreerteni.. senki nem volt rosszindulatu, csak vicceltunk.. esetleg mar ez a dolog is bekerult a btk-ba? :D

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#614) AirBooms válasza M3kk (#612) üzenetére


AirBooms
addikt

OK, akkor csak hármat, fejből nem emlékeztem pontosan. :B

Rev A11

Amúgy nem tagadom, lehet, hogy én bénáztam vele, s valóban az én taplóságom miatt nem ment az előző alaplapom sem. Azonban pontosan ezért adtam oda westlakenek procistul, mindenestül, hogy egy vérprofi is tesztelje. Vagyis ezek szerint ő is hülye volt hozzá, s ezért nem ment a DFI? :F

(#615) M3kk válasza westlake (#613) üzenetére


M3kk
őstag

Erdekes, hogy nalam nem szorakozik. Majd ha ugy lesz idom, es nektek meg megvannak a "hibas" lapok, akkor csinalok kepeket a beallitasokhoz..

Nekem FSB 400 450 500 nal, mindharom esetbe betudom loni a ramokat 1200 ra, memtest stabilan, stb.

Az egy dolog, hogy a lapnak gondjai vannak a Cellchock ramjaimmal, de a crucialokat imadja.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#616) AirBooms válasza westlake (#613) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem sértődtem meg, csak volt egy bizonyos pont a hsz-edben, amitől kicsit ideges lettem - de ezt megírtam neked magánban, tehát már érted, miért.

(#617) westlake


westlake
félisten

juteszemben.. tegnap megint visszatettem a dfi-t, es megprobaltam 500*8-on hajtani a wolfot..(ez a proci a gigaban siman ment ennyit).. a dfi bios-aban megprobaltam ugyanazokat a dolgokat beallitani, mint a masik lapnal volt.. a lenyeg az, hogy cl4 ddr2-1000mhz-en, 4000ghz-en mar egy windows-t sem tudtam feltelepiteni, mert mindig kiirta, hogy bizonyos file-okat nem tud masolni a cd-rol (egyertelmuleg instabilitas) a masik hibajelenseg, hogy teljesen random kekhalallal elszall ntfs.sys errorral.. (ezt is emlitettem mar)
szoval ezek a tenyek (de minden bizonnyal en vagyok a bena :B )

Play nice!

(#618) AirBooms válasza westlake (#617) üzenetére


AirBooms
addikt

"...de minden bizonnyal en vagyok a bena"

Végre beláttad, eddig meg csak adtad itt a nagymenőt! :DD :DD

(#619) Rajjmen válasza westlake (#617) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Megkérdezhetem, hogy a Giga milyen chipes volt?
Mert ugye a P35 annyira nem szereti a E8xxx szériát, ha jól tudom. :F

(#620) M3kk válasza westlake (#617) üzenetére


M3kk
őstag

Pedig a GTL fesz finomhangolasa miatt DFI ben 600, es folotti FSB ket lehet elerni a wolfokkal ( amelyik birja termeszetesen ), olyan procikkal amik a maximusban akar meg 550 et sem mennek..

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#621) AirBooms válasza M3kk (#620) üzenetére


AirBooms
addikt

Tényleg küldhetnél beállításokat... :R

(#622) Tomi84 válasza Muton (#607) üzenetére


Tomi84
aktív tag

Most miért kell előre károgni? Ha meg viccnek szánjátok, akkor szerintem ez elég sz@r vicc. Éppen elég kellemetlen dolog, ha az embernek tönkremegy valamilyen hardvere, főleg ha egy vadi új és igen drága alaplapról van szó. Inkább örülni kell, hogy ilyen hamar megvolt a garanciális ügyintézés, és nem kellett hónapokat várni egy új deszkára. Meg persze a tulajjal együtt reménykedni, hogy ez már nem lesz hibás.

persze az is belefér, hogy nekem szar a humorérzékem :B béééke...

[ Szerkesztve ]

(#623) westlake válasza M3kk (#620) üzenetére


westlake
félisten

a beallitasok en is szivesen veszem.. egyebkent elhiheted, hogy mar a legtobb beallitast kiprobaltam, de nem jutottam elorebb.. anno en is siman elertem egy e6850-el az fsb600-at (mint te), de most meg 500-on sem tudom mukodesre birni.. megint mas kerdes, hogy a memoria tulhuzasa is okozhatja a hibat (lehet, hogy a dfi nem viszi 2.35 volton a 2x1gb-t corsairt cl 4 4 4 4 1ghz-en)

Play nice!

(#624) westlake válasza Tomi84 (#622) üzenetére


westlake
félisten

tuldramatizalni sem kell egy poent.. nehogymar ott tartsunk, hogy semmilyen viccet ne lehessen elsutni, mert verrogot kap tole a "sertett" ;)
egyebkent a mostani lapja nem a garanciaban kapott cserelap (de ezt le is irta) ;)
(mellekesen jegyeznem meg, hogy szerintem nincs olyan epeszu ember, aki pl. 60k-t vallalna be sajat zsebbol.. ha nem tudnad, mar a nagykereknel sincs olyan, hogy azonnali garos csere.. nekem 2 darab 70k-s alaplapom all 2 honapja 2 kulonbozo nagykernel)

Play nice!

(#625) Tomi84 válasza westlake (#624) üzenetére


Tomi84
aktív tag

semmi túldramatizálás nincs, egyszerűen úgy gondolom, hogy az embernek van elég baja magától is, nem kell még benne forgatni a kést :DDD . Elhiszem, hogy nem cseszegetni akartad, de személy szerint nem tartom jó viccnek az ehhez hasonlókat.
tudom, hogy nem garanciában kapta a lapot, arra várhatna még néhány hónapot, éppen ezért mondom, hogy örülni kéne, hogy ilyen hamar lett lapja. Nekem videjókártyám már szeptember óta járja a garanciáját, úgy is mondhatnánk, hogy én már régen letettem róla. De legalább örülök, hogy ő nem volt ilyen "szerencsés".
De mint mondottam, szeretet és béke :P

Egyébként azt, hogy érted, hogy "nincs olyan epeszu ember, aki pl. 60k-t vallalna be sajat zsebbol.. "? Márhogy ha veszek magamnak egy alaplapot, vagy esetleg egy videjókártyát, ami még több is lehet mint 60k akkor hogy fizessem ki nem saját zsebből? :F Persze nem mondom, én is szeretek más zsebéből vásárolni, csak néha kissé kellemetlen, ha a "más" ezt észre is veszi :D

(#626) westlake válasza Tomi84 (#625) üzenetére


westlake
félisten

garanciarol beszeltem.. nincs az az epeszu ember, aki elad neked egy dologot, tonkremegy, te visszaviszed neki, es o adnak helyette egy ujat (persze a rossz darabot visszakuldene garba, es az o penze allna benne tobb honapot, a te penzed helett).. igy ertettem ;)

Play nice!

(#627) AirBooms válasza westlake (#626) üzenetére


AirBooms
addikt

Erről a témakörröl talál nándikának kellene feltenni kérdéseket. Hozzáteszem, nándika eddig maximálisan élvezte a bizalmam.

(#628) westlake


westlake
félisten

na jo, ezutan nem irok semmit..
mod: tenyleg ennyire felreertheto dolgokat irok? :F

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#629) Rajjmen válasza westlake (#628) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

A tisztánlátás kedvéért:
Ha jól tudom, akkor nem Nándika pénze áll a lapba, hanem Airboom vett még egy lapot és majd ha megtörténik a gariztatás, akkor Nándika levásárolja ami épp neki kell és akkor Airboom visszakapja a pénzét! Így egyenlőre csak Airboomnak áll benne dupla annyi pénze.

Így már érthető a dolog? És így nem Nándika pénze lett költve!

(#630) AirBooms válasza Rajjmen (#629) üzenetére


AirBooms
addikt

Szerintem ez a téma abszolut irreleváns abból a szempontból, hogy mit tud majd az új lapom.

(#631) Rajjmen válasza AirBooms (#630) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Igen ezt értem, én nem is lovagolok ezen a témán. Csak westlak-nek magyaráztam el.

Én remélem, hogy jó az új lapod és vmikor majd én is megkapom az enyémet. Majd küldj eredményeket, ha lesz rá vmikor időd (akár privibe).

Köszi

(#632) Tomi84 válasza westlake (#626) üzenetére


Tomi84
aktív tag

jólvan, értem már hogy mire gondolsz, csak eredeti postban nem írtad, oda, hogy mindezt a garira érted. De ebben teljesen egyetértek veled, sajna tényleg így van, gariztatni senki sem szeret. :( pedig a korrekt üzlethez ez is hozzátartozik.

[ Szerkesztve ]

(#633) Shodan


Shodan
addikt

Még egy kis fekete pont DK-nak. CMOS resetnél a hátsó jumperhez képesek voltak tenni normál jumper pöcköt, amit így szinte képtelenség kivenni, most 15percet tököltem hogy át tudjam kapcsolni, holott ennek a praktikusság lenne a célja, mennyi lenne egy füles jumper, 5ft kb. Azért ennyit nem kéne spórolni.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#634) Tomi84 válasza Shodan (#633) üzenetére


Tomi84
aktív tag

én mindig elemkivétellel resetelek cémost. Biztos megszokás :)

(#635) m4rc! válasza Shodan (#633) üzenetére


m4rc!
őstag

Épp ezért adtak a laphoz egy adag "füles" jumpert...én erre cseréltem ki, és mindjárt egyszerűbb a dolgom.. :)

Tomi84: nincs mindíg elérhető helyen az elem...

Egyébként sztem a DK legnagyobb hibája, hogy nagyon le tud halni...abitomnál, ha nagyon túlhúztam, az reset vagy pár újraindulás után visszaállt alapra, így nem kellett cmos clear-elni.
Ez viszont zozál megkukul..csak az alsó standby LED világit és kalap...(azért ezek az új DFI-k vhogy már nem a régiek.. :DDD )

[ Szerkesztve ]

We are analog players in a digital world

(#636) Tomi84 válasza m4rc! (#635) üzenetére


Tomi84
aktív tag

Nem elérhető? Nekem az UT lapon nincs vele gondom, és ahogy néztem a DK lapoknál még lejjebb/kintebb helyezték. Vagy sok PCI-os kártyád van?

Amit meg mondtál, hogy nagyon lehal tuning után, már elvileg orvosolva van az újabb BIOS-okban. Ha nem bootol, nyomsz egy resetet, (vársz, mert nem resetel azonnal :F ), aztán nyomkodod a HOME-ot ezerrel. Nekem olyankor mindig bejött, és visszateszi az FSB-t alapra.

(#637) Shodan válasza m4rc! (#635) üzenetére


Shodan
addikt

nekem nem volt hozzá :(

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#638) AirBooms


AirBooms
addikt

Nos!
Egész jól működik az új lapom, memtest86 immár lefutott hiba nélkül 1200 MHz-en 5:6-os osztóval, vagyis 500-as FSB-vel, így a porci 4GHz-en ment. ;)
Windows alatt is kezdtem megtalálni a jó beállításokat, de rájöttem, hogy ez a lap nem nekem való. Egyszerűen túl bonyolult, igazi tuningbuzerátoroknak való. :B
Úgyhogy bár fejet hajtok az UT P35-T2R előtt, asszem veszek egy Asus Blitz Formulát.
Lehet fujjogni, de akkor is így döntök. Az is brutál deszka, de nem kell napokig buzerálni, hogy jól menjen. :K
Lehet uppolni az aprókban a lapomnak! :K :K :R :R
(ja és akár meg is lehet venni) :))

(#639) AirBooms válasza AirBooms (#638) üzenetére


AirBooms
addikt

Ide jöhetnek a tisztelt urak kedves uppocskái! :DD :R

(#640) westlake


westlake
félisten

az en lapom (is) szar.. tok mindegy mit allitok a bios-ban, a crucial ramok hibaznak 2.3 volton cl5 1000mhz-en 1:1-ben (is).. ettol fuggeltlenul nagyon orulok neki, hogy nehany embernek tokeletesen mukodik..

Play nice!

(#641) Tomi84 válasza westlake (#640) üzenetére


Tomi84
aktív tag

kezdem magam lassan a kiváltságosok között érezni...
UT lap eddig csak M3kk-nél és nálam működött jól? :F Ez azért kissé necces, tekintve, hogy nem egy olcsó darabról volna szó...

(#642) AirBooms válasza AirBooms (#639) üzenetére


AirBooms
addikt

A vicc az, hogy nálam is működött rendesen bizonyos körülmények között. Pl. a memtest simán lefutott 1200 MHz-en 5:6-os osztóval is. Bencmarkok is lefutottak - mindenfélék - de ehhez kellet egyrészt egy tiszta telepítésű windows (ami nekem nem jó, mert a régin fenn van a Flight Simulator 2004, ami a rengeteg pénzért vásárolt kiegészítőkkel együtt több mint 150 giga és rengeteg apró programból áll, s én az életben nem tudom még egyszer újratelepíteni), másrészt olyan szinten kell bazirgáli ezt a lapot, ami tényleg nem nekem való. :U
Szóval ezennel kilépek a klubból - bár nem vitték el tőlem, s gondolom ez nem is megy egyik napról a másikra...:(

(#643) keIdor


keIdor
titán

Nálam is ilyen gondok voltak. Hibázott 800 CL5-ön is 2,2V-al minden rammal. (SuperTalent, Crucial, Kingmax...)
Szóval most eladó... másnak lehet több szerencséje lesz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#644) AirBooms válasza keIdor (#643) üzenetére


AirBooms
addikt

Hát nehéz lesz eladni itt a PH-n két ilyen lapot... :(

(#645) keIdor válasza AirBooms (#644) üzenetére


keIdor
titán

Nem lesz könnyű sajna...:(

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#646) Rajjmen válasza keIdor (#645) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Srácok a másik nagy gond, hogy a ti két lapotokon kívűl még ketten akarnak eladni ilyen lapot. :(

(#647) keIdor válasza Rajjmen (#646) üzenetére


keIdor
titán

Akkor asszem meghírdetem külföldön is...:(

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#648) Shodan válasza AirBooms (#642) üzenetére


Shodan
addikt

Akkor másik lap se lesz jó. Nálam is úgy kezdődött hogy régi xp kékhalál, az új lappal. Azt az xp újratelepítést szerintem semmiképpen nem úszod meg.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#649) AirBooms válasza keIdor (#647) üzenetére


AirBooms
addikt

Ja, lehet, hogy én is ezt teszem...

[ Szerkesztve ]

(#650) AirBooms válasza Rajjmen (#646) üzenetére


AirBooms
addikt

Amúgy szerintem "csak" mi ketten, vagyis Keldor papa meg én akarunk jelenleg itt ilyen lapot eladni. Van még egy arc, de ő már ezer éve nem foglalkozott a hirdetésével, ráadásul nem tűnik túl rugalmasnak...
Persze, ettől még nem lesz könnyű. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.