Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ddr ram hiba ?? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) farkas16


farkas16
csendes tag

Sziasztok kedves Fórum olvasók !
Van egy kis bibm és nem tudom mire vélni :
szóval:

Asus P4B533 alaplap
PC2700 DDRRAM ( 256 M)
C2.4G
Meg a körités ...

Hiba: Tökéletesen települ akármelyik OP. de mikor a GF2 ( Asus 7100 ) v. GF4 ( Noname ) telepitem utána meghatározatlan idő mulva megfagy a gép ( 1 -2 perc!)
A kártyák másik gépe faja ....


Ati Rage 128 Pro tökkéletes .. A fentiekkel nem ...

Kérdés : !

Az alaplap leirás ( PC1600 és PC 2100 ) memóriák van bele irva .

nekem PC 2700 van !
Lehet ez hiba ??

Thanks,

Faszi

(#2) Atlantis válasza farkas16 (#1) üzenetére


Atlantis
veterán

A lap biztos, hogy kezeli a PC2700-et, nekem is hibátlanul ment vele. Azért teszteld le őket.
Nekem is néha össze szokott akadni a V8420TD-vel a lap, de semmi komoly baj nem volt vele.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3) farkas16 válasza farkas16 (#1) üzenetére


farkas16
csendes tag

Okés, de ez használhatatlan !

A WinXP a bejelentkezésen tul el sem megy a GF4 el,
A GF2 vel kb 5 pec

Win 98 on GF4 , GF2 vel kb 1-2pec
Ha nem nyulok semmihezx akkor nem fagyi de ha csinálok valamit akkor freeze

:((

Faszi

(#4) LVXXX


LVXXX
tag

ÉRDEKES nálam is az ASUS P4B533E alaplap produkál hasonló hibákat a 2,4GHz-es P4-el. Csak én NT4 server-t telepítettem rá. Gond nélkül megy még az MSSQL is rajta, meg vagy 10 hálózati nyomtatót is kiszolgál, de ha megpróbálok valamilyen pl adminisztrátori programot indítani már a Start gombnál le tud fagyni a gép. Már elég sok mindent próbáltam rajta PS/2 egér helyett soros egér, mezei PCI-s VGA (S3 Trio vagy Virge). Egyedül a memória csere segített annyit, hogy most már ritkábban fagy le (Samsung helyett Hynix-es memória). Ha nem jutok dülöre vele akkor valószinü, hogy alaplap csere lesz (itt figyel a polcon egy ASUS P4PE tartalék P4 2.4GHz proceszzorral).

(#5) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Ma ugyanez történt velem is, Infineon 400-as, P4PE új BIOSsal, P4 2,4. Indulás után néhány tíz másodperccel lefagyott. Szétszedtem, újra összeraktam, ismét halál. A régi ramot viszatettem, a megfelelő beállításokkal hibátlanul működik. Azt mondják, az infineon jó ramokat gyárt...

egyéb állatfajták

(#6) CsendPenge válasza farkas16 (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Először írd le légyszíves a ram beállításaidat. (a biosból) Sztem jó lenne, ha egy memtest-et futtatnál, hogy lássuk, azzal van-e a gond. (letölthető innen: [L]http://www.memtest86.com/#download0[/L]) Ha az rendesen lemegy, (legalább 3 kör!) akkor a táp a következő kérdés. (bár, ezt valahogy nem érzem túl valószínűnek) A fagyás milyen jellegű? Megfagy x processz? Vagy megmerevedik (:DDD :P) a kép, aztán csak a reset segít? (ez utóbbinál erőforrás ütközésre gyanakodnék)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ddr ram hiba ?? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.