Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Dc++ router - aktív mód gond (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) qvilly


qvilly
csendes tag

Sziasztok!

A DC++-szal van gondom.
ADSL-es kapcsolatom van.
Router mögül használom, baállítottam a port forwardingot, megy is.
Viszont aktív módban kevesebb dolgot talál, mint passzívban, és nem értem miért.
Csak a router saját tüzfalát használom, de ha kikapcsolom, akkor sincs változás.

Másik gond:
Nagyon kevés T1/T3-as usert jelenít meg keresés során, általában 1-et se aktív módban. Passzívban pár darabot.
Pedig régebben nem volt ilyen gond, amikor még koliban használtam a gépem.

(#2) Atapi válasza qvilly (#1) üzenetére


Atapi
senior tag

dc++ban ahhoz hogy aktiv legyél be kell irnod azt at ip-t amit a router kap a szolgáltatotol+van egy olyan opcio hogy passziv modban keres. nézd meg hogy nincs-é véletlenül beállitva....


[Szerkesztve]

(#3) qvilly válasza Atapi (#2) üzenetére


qvilly
csendes tag

Köszi, az IP természetesen be van állítva, viszont sehol sem találtam meg, hogy hol lehet beállítani, hogy aktív vagy passzív módben keressen.
BCDC 0.4034b-t használok
Szal még mindig ugyanaz a helyzet

(#4) athe válasza qvilly (#3) üzenetére


athe
tag

Ezt az oldalt ismered? Itt levan irva pontosan mit kell csinálni routerral.
Bővebben: link

Ez a topic mehetett volna a dc++-os témába is

(#5) Atapi válasza qvilly (#3) üzenetére


Atapi
senior tag

Nem akarok hülyeséget mondani, de én ugy hallottam hogy a 0.403-as kliensek elég bugosak, sok hubrol ki is vannak tiltva. Sztem probálj meg esetleg valamilyen másik, korábbi (0.401-es) klienst is...

(#6) #54715584 válasza Atapi (#5) üzenetére


#54715584
törölt tag

nem mondtál hülyeséget :) én 0.4032-t használok, az még jó, a 0.4034esben az ékezetekkel van gond, azért tiltják :)

(#7) Atapi válasza #54715584 (#6) üzenetére


Atapi
senior tag

nem hiszem hogy az ékezetek miatt tiltanának egy klienst, és nem is feltétlenül csak a bcdcre gondoltam. Nagyobb külföldi hubokon generál tiltva van a 0.403as klienssorozat (persze nem mondom hogy mindenhol mert az nem igaz...).

(#8) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Helló. A szükséges beállításokat hogyan tudhatom meg? Cisco 600-as szériájú router van asszem. Kellene egy ip(melyik? DNS? a helyi gép? a router?) illetve egy udp vagymi..

I am having fun staying poor.

(#9) Drizzt válasza Drizzt (#8) üzenetére


Drizzt
nagyúr

ÁP?

I am having fun staying poor.

(#10) Soma01 válasza Drizzt (#8) üzenetére


Soma01
veterán

Wan-IP kell, az amin te látszol a neten. www.whatismyip.com Az UDP egy port szám lesz. A DC-t ki/be kell engedni TCP-n és UDP-n is! Ezeket a portokat te választod meg.

(#11) e=mc²


e=mc²
őstag

Bővebben: link

Ambulimax Provider

(#12) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Azt, hogy van-e nyitott portom, azt mivel lehet megállapítani? Ebben a kérdésben teljesen kezdő vagyok.

I am having fun staying poor.

(#13) e=mc² válasza Drizzt (#12) üzenetére


e=mc²
őstag

Bővebben: link

Ambulimax Provider

(#14) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ok, köszi. Amúgy a socks-os beállítás mire jó a dc++ban?

I am having fun staying poor.

(#15) Soma01 válasza Drizzt (#14) üzenetére


Soma01
veterán

Használhatsz socks proxyit is. De az max. koliban kell v. cégnél. Pl. a rendszergazdi mindent tilt de téged kienged proxy-n keresztül. ;)

(#16) Kisscég


Kisscég
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy amióta be üzemeltem a router-t a dc++-nál a keresés és a letöltés nem megy. A hub listát szépen megnyitja, de ennyi. Az IP címhez be írtam a router IP címét és így sem műkszik. Viszont van még mellette olyan hogy, mármint IP cím mellett: TCP port és UDP port. Azokhoz kell valamit írni? Vagy mit csináljak hogy menjen a Dc++? 0.668-as számú van telepítve.
Ha valaki tud segíteni, és segít is annak előre is köszönöm!
kissceg@freemail.hu

[Szerkesztve]

(#17) e=mc² válasza Kisscég (#16) üzenetére


e=mc²
őstag

Routeren át kell engedni egy portot ami leggyakrabban a 411es. Ezt hívják port forwardingnak, amikor egy portot átirányítasz a te géped ipjére. Ugyanezt kell neked tenned is és a dc-ben a beállításoknál a portot beirod. az Iphez meg a mindenkor külső ip-det irogatod be, vagy regisztrálsz egy fix ip-t myip.hu-n vagy dyndns.org on(ez valsz benne is van a routeredbe építve), és igy ennek a címét kell beirnod, futtatva a kliensprogramot.

amugy meg: Bővebben: link

Ambulimax Provider

(#18) Tippler


Tippler
csendes tag

Hálóka!

Van egy pici gondom a dc-vel...eddig minden fasza volt, de ma ahogy bekapcsoltam nem indult el a letöltés és a keresés se. Pedig esküszöm nem csináltam semmit ;)

Vmi okos ötlet?

-= LOVE & PEACE & SMILE =-

(#19) Tippler


Tippler
csendes tag

ÁPP!!!

-= LOVE & PEACE & SMILE =-

(#20) Noxy válasza Tippler (#18) üzenetére


Noxy
veterán

Router van ? Pld nekem ha lefagy a Repotec routerem , csak áramtalanitás után tudok hozzáferni, akkor a port forwardingnál, ujra applyt kell nyomni.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#21) nagydee válasza Tippler (#19) üzenetére


nagydee
tag

mensd le az xml kiterjesztésű fájlokat meg az incomplet mappát (ha otthagytad a könytárában) és szedd le az egészet. rakd újra és másold vissza amit lementettél (ha kell, írd felül). ezután indítsd el, de a hash-t újra meg kell csinálnia, úgyhogy, ha van automatikus belépéséd (inditás után egyből), az vsz. nem fog működni, mert még nem lesz megosztásod. hagyd dolgozni, ha végzett, akkor próbálj csatlakozni

ha így sem megy, akkor passz, mert információm nincs a hibáró szinte semmi...

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#22) UhuMan


UhuMan
csendes tag

Tudna nekem valaki segíteni??
Van egy Mecury KOB BR100 as routerem.
És az lenne a kérdésem hogyhogyan tudom beállítani a
Dc-ben?Teljesen láma vagyok az ugyben!!
Várom a segítségeteket.

(#23) krumpligumo


krumpligumo
csendes tag

Sziasztok.
Nekem az a problémám hogy kb 15 percenként új ip-t kapok.Így nem naon megy az aktívkodás.
Ez normális?

(#24)



addikt

Eddig gond nélkül ment.
Ma beüzelemtelm egy D-Link 604-es routert és azóta aktív módban se nem keres se nem tölt.
Illetve feltöltés megy, csak a letöltés nem.

Nézegettem mit lehet csinálni, de a bizonyos ''portforward'' beállítást nem találtam meg a routeremnél, lehet hogy megvan csak valami más neve van?
Vagy én vagyok a láma? Könnyen lehet mert mondjuk elég felületesen néztem, egyszerűbb megkérdezni.:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#25) musclemuseum válasza (#24) üzenetére


musclemuseum
aktív tag

virual server van?

People always talk about the weather...

(#26) válasza musclemuseum (#25) üzenetére



addikt

aham, az lesz az?

szerk: eztet írja:

''Virtual Server
Virtual Server is used to allow Internet users access to LAN services.''

[Szerkesztve]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#27) musclemuseum válasza (#26) üzenetére


musclemuseum
aktív tag

azaz.
Private ip a géped ip-je (belső pl 192.168.0.X)
Private port - public port pl 1412
Protocol type: Both
Schedule: always

People always talk about the weather...

(#28) válasza musclemuseum (#27) üzenetére



addikt

Köszi, csak közben elmászott a net, nemtom valamit állítgattam, aztán mostanra sikerült visszacsinálnom...:)
Asszem a dc aktívvá tétele ráér holnapig. Legalábbis reggelig.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#29) musclemuseum válasza (#28) üzenetére


musclemuseum
aktív tag

na okés?

People always talk about the weather...

(#30) válasza musclemuseum (#29) üzenetére



addikt

Nem.
Beállítottam, de semmi változás.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#31)



addikt

Na most állítgattam még valamit, egyelőre oknak tűnik, de még nem vagyok megelégedve vele 100%osan, kicsit tesztelgetem, aztán ha van vele valami gond, írok még.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#32) musclemuseum


musclemuseum
aktív tag

Persze a dcbe ne felejtsd el az aktuális ip-t, meg a portokat beirni....

People always talk about the weather...

(#33) válasza musclemuseum (#32) üzenetére



addikt

Megtörtént megy is, csak arra kéne kitaláljak valamit, hogy ne kelljen a dcben mindig átírni az ipt ha újat kapok.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#34) musclemuseum válasza (#33) üzenetére


musclemuseum
aktív tag

Hát erre találták ki pl a no-ip.com oldalt, illetve a segédprogramját.
Regelszm, letöltöd, a dc-be pedig elég beirni az IP helyére, hogy pl: xyzzs.no-ip.org , és a feltelepített segédprogi időnként frissiti az ip-t automatikusan...

People always talk about the weather...

(#35) válasza musclemuseum (#34) üzenetére



addikt

Thx, erről nem is tudtam, vacsi, aztán utánanézek.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#36) válasza musclemuseum (#34) üzenetére



addikt

Regeltem, leszedtem a segédprogit, utána mi van?
Mit írjak be a dcbe az ip helyére?
Ja, gondolom a proginak akkor folyamatosan futnia kell, azt mondjuk beállítottam, hogy induljon automatikusan.
Még valamit kell állítani? Esetleg a honlapon? Nem értem, hogy működik ez az izé.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#37) musclemuseum válasza (#36) üzenetére


musclemuseum
aktív tag

Nos nyilván megadtál valami nevet a no-ip.org -vagy amit választottál- elé.
Tehát a géped cime a regisztráció után pl. hello.no-ip.org
ezt írod be a dc-be az ip helyére.
A kliensporgit először inditva kéri a nevet amit megadtál (vagy mailt, már nem emlékszem), meg a jelszót, amit utána automatikusan használni fog a progi az ip frissitéséhez.
Nem feltétlen szükséges mindig futnia a kliensnek, attól függ milyen időközönként változik az ip-cimed.
Én egy-két naponta futtatom le, aztán be is zárom. Csak annyi kell, hogy az aktuális ip-d rögzitse a szerver, ha változott.
Ennyi. Remélem érthetően írtam.. :)

People always talk about the weather...

(#38) válasza musclemuseum (#37) üzenetére



addikt

Igen, teljesen. Végül is sejtettem hogy a nickemet kell elé írni, de mivel nick nem volt külön, itt az egész mail címem az, úgy meg elég hülyén fog kinézni, de hát annyi baj legyen.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#39) musclemuseum válasza (#38) üzenetére


musclemuseum
aktív tag

hogyhogy nem volt nick?
Ha belépsz a no-ip.com oldalon a regelt maillel, jelszóval, akkor ott látsz olyat a hosts/redirects-nél, hogy add...

ott töltsd ki a host name-t, válassz utótagot, host type maradhat, majd create host.

People always talk about the weather...

(#40) válasza musclemuseum (#39) üzenetére



addikt

Semmi, semmi, a hszt még a host kreálás előtt írtam, közben megcsináltam, köszi mindent.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#41) musclemuseum válasza (#40) üzenetére


musclemuseum
aktív tag

a fórumnak köszönd, innen tanulok én is...
:R

People always talk about the weather...

(#42) Turtleboy


Turtleboy
csendes tag

Hali!

Router mögül dc-zek és az a gondom, hogy ha nem 192.168.1.100 az IP-m, hanem 101, 102 vagy 103, akkor nem tudok tölteni/keresni, de tőlem tudnak. A routernél 100-103-ig engedélyezve van az 1412-es port. Éjszakára a gépek/roter/modem áramtalanítva vannak, ezért másnap ha nem az én gépem lesz először bekapcsolva, akkor nem az enyím a 100-as IP. Van valakinek valami ötlete?

(#43) Guruka válasza Turtleboy (#42) üzenetére


Guruka
senior tag

Állítsd be a routeren, hogy mindig Te kapd a .100-as IP-t. :)

(#44) biky


biky
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom a DC Aktív módba állításával.
Router mögül netezek, beállítottam a port forwardingot, meg mindent, amit kell, tűzfalat is kikapcsoltam, de nem talál semmit semmit a dc, vagy kiírja, hogy connection timeout.

Valami a router beállításain nem stimmelhet, mert anélkül minden jól működik aktív módban is.
Végigolvastam már mindent 3-szor, a forumot, meg a linkelt oldalakat, de nem találom a hibát...
Nincs valami ötletetek, mit szúrok el? Miért nem működik?

Előre is köszi a válaszokar!

Niki

(#45) válasza biky (#44) üzenetére



addikt

Ez csak tipp, de ha a port forward meg minden más routeres beállítás jó, akkor talán az lehet a gond, hogy dcn nem adtad meg az ipcímed és a portot.:F

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#46) bogel válasza biky (#44) üzenetére


bogel
tag

A kereséshez UDP-t használ a DC. Ellenőrizd, hogy forwardolásnál mind TCP, mind UDP-t állítsd be, és az itt beállított portok egyezzenek meg a DC-ben megadottal. A DC beállításainál az IP-d minden indulásnál újra be kell írni/ ellenőrizni, az auto refresh nem mindig jó (egyszerűbb megoldás is van, lásd (majd ha működik) dinamikus DNS)

(OFF: tűzfalat nem kell kikapcsolni XP alatt, csak engedélyezd a tűzfalban a DC++-t és a két portot (TCP+UDP))

Ni! Ni! Ni!

(#47) Genci


Genci
csendes tag

de mivel egy rendes tűzfal mindenképpen kell nyugodt szivvel ki lehet kapcsolni. ugyis csak a macera van vele :)

Blackberry Z10 & Playbook 64GB & Lenovo B560

(#48) bogel válasza Genci (#47) üzenetére


bogel
tag

Ilyen hozzáállással tedd a gépet A DMZ-be, és akkor olyan, mintha nem is lenne router. És tűzfal se legyen. Se AV. Aztán megnézheted magad :U

Szerk: ezzel a hozzászólással lelkes újonc lettem :)) Alig 8 hónap

[Szerkesztve]

Ni! Ni! Ni!

(#49) kammy


kammy
csendes tag

Sziasztok ,

Olyan gondom van a DC-vel hogy mikor bekapcsolom abba a pillanatba lelassulok és elkezdek akadni ,, és kell neki 5 perc míg felépül az egész ! Próbáltam már a BCDC-t a Strongot és több DC-t de mindegyikkel ezt csinálta . Már akkor is mikor fel telepítem és elkezdem kitölteni az adatokat ( csak a DC-k akadnak más progi nem ) már próbáltam mindent de nem jövök rá :( … biztos hogy nem a dc beállításaival van gond mert eddig jó volt ( működött ) !!!????..

Jó lenne ha valaki tudna segíteni mert KO vagyok :) : www1@freemail.hu

(#50) Speedy24


Speedy24
csendes tag

Sziasztok!

Van egy mercury kob br100 routerem.Mit kell kikapcsolnom hogy aktiv lehessek dc-én?A tűzfal aktiv benne de nem tudom kikapcsolni?
Mit kell beállitanom hogy aktiv legyek?A windows tűzfala ki van kapcsolva!!!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Dc++ router - aktív mód gond (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.