Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Dark Souls sorozat

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:14:43

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) vorosmarti válasza Adam_Shepard (#4697) üzenetére


vorosmarti
senior tag

Igen, de az megvan ugyi, hogy egészpálkyáról lehet lockolni ?

Mikor írtam a hsz-t, pont arra gondoltam, hogy jó hogy dicsérem ezt a feature-t, de vajon hogy fog működni, ha előtted állnak öten, és azokból kell választani? Egyelőre annyi látszik, hogy nem kell nagy anyagi áldozatot hozni a megvásárlásával. :)

[ Szerkesztve ]

(#4702) Šolaire válasza atainprison (#4690) üzenetére


Šolaire
veterán

Hangulatos a 2. Rész. DLC-k nekem nagyon bejöttek. Viszont az első rész sokkal jobban egyben van. Kerek egésznek érzed. A 2. Rész kicsit olyan mintha újítani akartak volna de nem jött annyira össze. Érződik Miyazaki hiánya a 2.rész idején fejlesztették a Bloodborne-t.

“Praise The Sun” \[T]/

(#4703) atainprison válasza Šolaire (#4702) üzenetére


atainprison
senior tag

Még eléggé az elején vagyok, de eddig bejön (én már akkor boldog leszek, ha ebben a részben nem lesznek olyan sötét, idegesítő pályarészek, mint az 1-ben a Blighttown és a Tomb of Giants).

(#4704) Rony949 válasza atainprison (#4703) üzenetére


Rony949
őstag

Blighttown nem is volt olyan sötét. Amúgy meg....ez egy dark fantasy. Tényleg ilyen nagy baj ha valami sötét? :D

(#4705) atainprison válasza Rony949 (#4704) üzenetére


atainprison
senior tag

Számomra nem attól lesz valami dark (még ha hülyén is hangzik), hogy sötét. A hangulatnak kell annak lenni, az pedig egy csomó más eszközzel elérhető. Amiket eddig láttam a DS3-ból (egyelőre csak videók), az alapján nekem az a képi világ sokkal jobban bejön.

(#4706) Šolaire válasza atainprison (#4705) üzenetére


Šolaire
veterán

Hangulattal nincs gond szerintem :) ds3 színvilágát nagyon eltalálták,Bossharcokról nem is beszélve.

“Praise The Sun” \[T]/

(#4707) atainprison válasza Šolaire (#4706) üzenetére


atainprison
senior tag

Nem is volt gond a hangulattal a DS1-ben, azt viszont szerintem nem azzal érték el, hogy voltak tök sötét "pályák". Nekem azok szimplán idegesítőek voltak.

(#4708) Šolaire válasza atainprison (#4707) üzenetére


Šolaire
veterán

Tomb of the giants nekem kedvencem :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#4709) Šolaire


Šolaire
veterán

Ismerős valakinek? :) [link]

“Praise The Sun” \[T]/

(#4710) Šolaire


Šolaire
veterán

Ha valaki várta Switch-re. Itt a megjelenési dátum. [link]

“Praise The Sun” \[T]/

(#4711) MageRG


MageRG
addikt

Egy ideje elkezdtem egy végigjátszást: csak tőrrel, no poise, pendant, minden boss.
Az eleje tömény szívás volt, mivel hunterral kezdtem.
Az első boss-t feladtam, mert mert puszta kézzel lepofozni egy örökkévalóság, úgyhogy farmoltam egy broken straght sword-öt (az majdnem tőr), azzal győztem le.
Utána végre tudtam tőrt venni az undead merchantnál.

Hát a tőr borzasztó rövid, kicsit sebez, de k. gyors. A Taurus és Capra is agyba-főbe vert, mire letudtam. Na de utána!
Sokkal könnyebb volt mint az SL1 végigjátszás.
A könnyű páncél miatt rengeteg hp-m lett, az ugri-bugri gyűrűvel meg szinte meg sem tudnak ütni.
Ceaseless Discharge volt csak probléma, mert azt a boss-t keveset gyakoroltam.
Manus elsőre lement, Kalameet másodikra (kicsit elbambultam).
Hátra van még Gwyndolin, Priscilla, Sif és a 4 király.
Priscillát nagyon keveset gyakoroltam, úgyhogy tőle tartok. A királyokat meg meglátjuk...

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#4712) BOBAKILL válasza MageRG (#4711) üzenetére


BOBAKILL
őstag

4K-hez kitartást, a magic támadását kidodgeolni nem túl könnyű. Priscilla dagger-t ha megszerzed az nagyon szuper tőr. A legjobb. Olyan bleedet ad...én használtam a demonok ellen igen sikeresen.

(#4713) MageRG válasza BOBAKILL (#4712) üzenetére


MageRG
addikt

Köszi, de a run megkötése, hogy csak sima tőrrel megyek. 40 dex-el már az is elég jól sebez. :)

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#4714) Adam_Shepard válasza MageRG (#4713) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

40 DEKSZ!!! Asd

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#4715) MageRG válasza Adam_Shepard (#4714) üzenetére


MageRG
addikt

Nem csak deksz, hanem már STR-re is tettem. Így 1001-et riposztoltam egy BK-n a Kilnben, hornet ringgel.
A vége nem volt nehéz, Priscilla, Gwyndolin, kutyus, 4 Kings elsőre. De csakis azért, mert olyan mocskosul sok HP-m volt (SL 86, 40 vit, mask of the mother).
Gwynn 2x megölt mire legyőztem. :DDD
Befejeztem. Most egy kicsit félreteszem a játékot.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#4716) Šolaire


Šolaire
veterán

Esetleg ha valaki Switchen akarja játszani [link]

“Praise The Sun” \[T]/

(#4717) BOBAKILL válasza Šolaire (#4716) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Nem volt rossz handled módban nyomatni. :D Bár azért "rendes" kontrollerrel könnyebb.

[ Szerkesztve ]

(#4718) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#4717) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Van mozgásérzékelés hogy joyconnal tudj parryzni? :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#4719) BOBAKILL válasza Kvelstadt (#4718) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Hát azt nem is néztem meg, pedig nagyon cool lenne. :D Tegnap este jutott csak eszembe hogy hoppá, most lehetne teszt szerveren játszani és így tudtam kemény 15 percet nyomatni. Viszont egy zárt pályát lehetett használni, előre kreált karakterekkel, az Undead Burgben.
Viszont a grafika az szép és egyelőre vajsimán futott handled módban.

(#4720) Šolaire válasza BOBAKILL (#4717) üzenetére


Šolaire
veterán

Jól néz ki. Még lehet beruházok egy ilyen konzlora. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#4721) Adam_Shepard válasza BOBAKILL (#4719) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Na még lehet találkoztunk is. Igen Hellkite alatti bonfiretól a Bell Gargoyleig lehetett menni. 2 OP build volt, a sunbro meg a BK akiket nem summonolni. dokkolva tűz forró volt a ghép de handheldben marhajó. Vétel.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#4722) Šolaire


Šolaire
veterán

[link]

“Praise The Sun” \[T]/

(#4723) BOBAKILL válasza Šolaire (#4722) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Ismerős arckifejezések.:D Jópofa a reklám, és nincs is túltolva.

(#4724) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

Kinek van meg PS3ra a DS1?

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#4725) Šolaire válasza BOBAKILL (#4723) üzenetére


Šolaire
veterán

Bejön nekem is. Lehet elő is veszem és átmegyek new game plusba. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#4726) Šolaire


Šolaire
veterán

[link]

“Praise The Sun” \[T]/

(#4727) Neptunkód


Neptunkód
lelkes újonc

Na, nemrég kezdtem el, és kb 5 try on belül meglett orstein and smough, úgy hogy a dagit szedtem le elsőre. (Mondjuk 15 estus és vagy 4 humanity bánta)

(#4728) Rony949 válasza Neptunkód (#4727) üzenetére


Rony949
őstag

Tehát akkor te a Super Ornstein-al küzdöttél. Az szerintem a hard módja a harcnak. Úgyhogy szép munka. Nekem az egész hétvégém ráment kettejükre, hogy szakadna rájuk a Gaping Dragon. :D (mondjuk azt tegyük hozzá hogy a Dark Souls volt a legelső Souls élményem, ez még a második rész előtt volt és a Demon's Souls-al se játszottam)

(#4729) Neptunkód


Neptunkód
lelkes újonc

Na lassan a végére érek, de eddig magasan a legkönnyebb rész lett a sorozatban szerintem.

(#4730) Rony949 válasza Neptunkód (#4729) üzenetére


Rony949
őstag

Az a gond, hogy ilyen szinten nem egyszerű ítélkezni. Egy bizonyos idő után minden emberben kialakul az úgynevezett Souls-rutin és nem lehet rendesen elbírálni hogy melyik a nehezebb Souls-játék.

Én érzésre így mondanám(legnehezebbtől legkönnyebbig): DaS3, DaS, DaS2.

De látod, számodra meg a DaS a legkönnyebb, úgyhogy teljesen irreleváns az egész.

(#4731) Šolaire válasza Neptunkód (#4729) üzenetére


Šolaire
veterán

Az is számít ha kihagysz valamennyi időt. Akkor bármelyik rész nehéz tud lenni mire visszarázódsz. Lett rutinod lehet azért érzed könyebbnek. Szubjektív dolog ez. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#4732) MageRG


MageRG
addikt

Új év, új mod: Daughters of Ash

Ha a készítőnek hinni lehet, rengeteg új tartalmat ad hozzá a játékhoz.
Én csak az elejét láttam: az ellenfeleket és a bonfire-ek helyét kicsit megkavarja, a "normális" haladási irány sem működik, nagyon sok tárgynál más/új lore van.
Az Undead Parish-ben van egy komplett új boss, vannak rendesen repülő lightning drake-ek.
Szóval szinte egy más játék. Pöpec.
Csak Prepare to Die Edition-nel működik.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#4733) Šolaire


Šolaire
veterán

Ha valaki esetleg előrendelné :
[link]

“Praise The Sun” \[T]/

(#4734) BOBAKILL válasza Šolaire (#4733) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Még jó hogy pénztárcabarát az árazás. :D De az a szobor nagyon jól néz ki...

(#4735) Šolaire válasza BOBAKILL (#4734) üzenetére


Šolaire
veterán

Az a szobor nekem is bejön. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#4736) BOBAKILL


BOBAKILL
őstag

SL1 bossharcok: [link]
Lesz majd végigjátszás is.

(#4737) Kvelstadt válasza Šolaire (#4733) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Megvettem anno lemezen, azóta cseréltem digitálisra de a lemezek is megmaradtak.
Csinos meg minden ez a kiadás de én nem kivánok több pénzt beleáldozni a szériába.
Ja és a ds1 pc-re két verzióban is megvan s azon túl még talán kenyérpiritóra is.
Aki most kezdi a szériát vagy össze vissza van meg, annak jó alkalom ez a kiadás, de én már nem vagyok célközönség az tuti.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#4738) Šolaire válasza Kvelstadt (#4737) üzenetére


Šolaire
veterán

Nekem is megvan steamen minden ami DS :) szobor meg a könyv bejön, de annyit nem ér szerintem.

“Praise The Sun” \[T]/

(#4739) BOBAKILL válasza Kvelstadt (#4737) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Switchre akartam megvenni de rájöttem h felesleges. Pc,ps4re megvan, elég ennyi.
Mostmár az új from játék(ok)ra várok. :)

(#4740) MageRG válasza BOBAKILL (#4736) üzenetére


MageRG
addikt

Grats és sok szerencsét Manushoz és Kalameethez!
Látom te azért nem vagy olyan elvetemült, hogy full melee-ben vidd végig. :D

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#4741) BOBAKILL válasza MageRG (#4740) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Köszi! Én a 4Kings-től fosok inkább, de Manus is jó menet lesz... Sose használtam a nyakláncot a dark támadásai ellen, de most lehet fogom.
Áhhh, nincs nekem annyi időm játszani mint egy youtubernek aki csak azzal foglalkozik. Ha 10-20szor végigvinném így akkor már lehet menne egy full meelee. Így marad a taktika, meg a firebomb meg a pyro. Az íj is kiesik ugye a dex miatt. Ornsetinéknél az a rossz hogy 10 estussal és minimális staminával esélytelennek láttam csak fegyverrel legyőzni őket. Persze amikor egy marad akkor az már könnyű.

(#4742) MageRG válasza BOBAKILL (#4741) üzenetére


MageRG
addikt

4 Kings: RTSR + great combustion + maxosra farmolt pyro kesztyűvel viszonylag könnyű és rövid.
Csak a kötelező pár bukfencet el ne vétse az ember. Ja, és ne lőjje egyik király se a célkövető szutykot. :)

O&S-nél én inkább a mozgékonyságra mentem (dark wood grain ring). Mivel nem vagyok annyira pro, előtte levertem Pinwheel-t is, hogy legyen 20 estusom.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#4743) BOBAKILL válasza MageRG (#4742) üzenetére


BOBAKILL
őstag

A 4K taktikát még nem gondoltam végig, de a pyro az szerpel a terveim közt. :) A célkövető szart azt sose tudtam kikerülni...most majd gyakorolhatok. :DDD
A O&S nem nehéz, csak idő kérdése. Az a baj hogy ha meelleeben akarom csak tolni akkor kevés az estus mivel nagyon egyszerre mozognak és sokszor van hogy nem látod Ornsteint mert a dagi mögött van és lövi a villámait.
Én most a védelemre építettem inkább, nem az a célom hogy úgy játsszak mint squilla és társai a yt-on. :D
A RTSR-en gondolkodtam eddig is, a 4Kings taktikám alappillére lenne hogy minél hamarabb haljon az első king. Minden nagyobb támadása onehit, úgyhogy valami védelem is kellene, bár ahhoz meg a great magic barrier lenne ideális.. de ugye az kilőve. Nem hinném hogy a butterfly pajzs hatásos lehet de majd letesztelem.

Most futtatok egy másik SL1es karaktert is gyakorlásnak és előfordul hogy pl beakadok a Capra demonnál és annyi. :) Ott a 2kutya az igazi bossharc. :DDD

(#4744) MageRG válasza BOBAKILL (#4743) üzenetére


MageRG
addikt

Az RTSR helyettesíthető részben a Bellowing Dragoncrest gyűrűvel. Úgy be lehet kapni egy-két ütést.
Az én taktikám úgy emlékszem annyi volt, hogy Crest shield, +5 lightning reinforced club, green blossom + sok mázli.

A Capra tényleg egy őrület. És a kutyák mellé még beraktak egy fát is, hogy néha belógjon a képbe...

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#4745) BOBAKILL válasza MageRG (#4744) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Azt a gyűrűt csak varázsló karkaterrel használtam eddig, nem tudtam hogy pyrot is erősíti... :B Látszik hogy még nem mindent ismerek 100%-osan.
Te használtad a Ring of Favort?
A RTSR+Bellowing Dragoncrest az nem lenne rossz párosítás, persze kockázatosabb is.

(#4746) MageRG válasza BOBAKILL (#4745) üzenetére


MageRG
addikt

Egy ideig biztos hogy nem használtam a FAP ringet, mert úgy emlékszem Ornsteinékhez is Cloranthy + Dark Wood Grain-nel menten.
Később szerintem felvettem, de valszeg csak a 4 Kings után.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#4747) BOBAKILL válasza MageRG (#4746) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Én felvettem mert szükségét éreztem. Bár ha jobban belegondolok akkor tudnám helyettesíteni mással is ami hasznosabb lehet.
A Hydrát megölted? Nem nagyon fűlik a fogam hozzá... :D Azt se tudom mi lehetne a jó taktika, talán pajzsozni kellene.

(#4748) MageRG válasza BOBAKILL (#4747) üzenetére


MageRG
addikt

Asszem meg kellett ölni a hidrát a DLC-be jutáshoz.
Felvettem a legerősebb páncélt, amivel még ment a midroll, Havel's ringgel.
Elméletben annyi, hogy közel mész, és elfutsz amikor támadni készül, így nem ér el (többnyire :) ).
Ütöd egy kicsit amíg a földet harapja, aztán visszaszaladsz közelre, mert utána köpni fog.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#4749) BOBAKILL válasza MageRG (#4748) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Nekem is ez volt a taktikám eddig. Közel kell lenni. Pont ezen gondolkodtam amúgy amit írtál. Havels ring+havel szett vagy stone knight. A földbe harapós támadásnál lutri hogy sikerül-e a dodge. :)
Lehet ma ki is próbálom.
Fegyvernek a feinforced clubnál döntöttem, nem tudom lenne-e más alternetíva ami jó lehet. Sztem ez a legjobb amit elbír az sl1 karakter.

(#4750) BOBAKILL válasza BOBAKILL (#4749) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Most nézegettem hogy a crown of dusk is dob egy laza 20%ot a pyro sebzésen. :D

Dusk of crown+red tearstone ring+bellowing dragoncrest ring+power within. :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Dark Souls sorozat
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.