Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Daniel's blog

Hozzászólások

(#1) Daniel


Daniel
tag

Sziasztok!


Elso blogom. Na idaig is eljutottam :).
Mielott belekezdenek, illene bemutatkoznom:

Nev: Garan Daniel
Kor: 20 ev
Nem: Ferfi
Foglalkozas: Uzleti Telekommunikacio (TEVA) - Videokonferencia reszleg.
Lakhely: Izrael
Hobbik: Hetvegenti terep bringazas, motorsportok (rally, palya, NASCAR, drag, drift), olvasas, szamitogep butykoles, online jatekok (foleg autos szimulatorok), alvas.


1986 Marcius 10.-iken szulettem a MAV korhazban. Korom-fekete hajam es arcom sok mindenkit edesanyamra emlekeztet (gondolom legtobbszor a hajam miatt..LOL :DDD ), belsom viszont tiszta edesapam.

Szuleim nagyon sajnalatos modon, 1989-ben elvaltak. A birosag termeszetesen edesanyamnak itelt (nem mintha 3 eves koromban bele tudtam volna szolni).
Edesanyammal sokat koltozkottunk mig megszereztuk elso lakasunkat (ami kesobb el lett adva, de az okat majd kesobb).
Egy idoben 4 honapot is toltottem Ausztriaban, arrol annyira emlekszek hogy tavoli rokonoknal voltunk es osszesen egy fenykep van rolam es a helyszinrol.

Bolcsis es ovis koromrol annyira emlekszem hogy a Moszkva teren volt, (ma egy kinai etterem, a McDonald's-tol balra talalhato) egy Diana nevu voros haju leanyzoba fulig szerelmes voltam es..kb. ennyi. Ha eloszedem a regi fenykepeket, biztos tobb dolog eszembe fog jutni.

Altalanos iskolas koromrol - a Csaba utcai altalanos iskolaba jartam mig szet nem oszlott (apacai iskola lett vagy mi a fene). Az egyeduli tanar aki egyben volt osztalyfonokomre emlekszem - Rozsa nenire - aki mindig szepen csondben meghuzott matekbol (nagyon gyenge matekos vagyok :( ). Osztalytarsaim kozul egy parra emlekszem; Virag, Csaba, Livia, Szandra, Zsolt, Tamas, Lacika..csaladneveit csak egy kettonek tudom (tudom tudom, szegyen :( ).

Az iskola szetfoszlasa utan Edesanyammal kiutaztunk Chinnorba, egy kis varos ami Angliaban talalhato. Osszesen egy evet toltottunk ott. Ez volt 1995-ben. A viza miatt (eleg balhes volt anno megszerezni, foleg tanulasi engedelyt - ma mar az EU-nak koszonhetoen ez nem problema), csak fel evig tanulhattam iskolaban, a masik fel evet dolgoztam edesanyam magyar ismerosenel. Reggel 5-kor egy regi Renault Traffic-kal fagyott csirkeket es mas husfelet szallitottunk az orszag kulonbozo reszein talalhato hentes uzleteknek.

Magyarorszagra visszaterve, iskola nelkul talaltam magamat, tehat beirattak a Nemeth Volgyi Altalanos iskolaba. Jol jott ki a hely, 5 percnyire volt a lakasunktol (Boszormenyi Uton laktunk).
Ott fejeztem be a 4.-ik es 5.-ik osztalyomat. Egyik legjobb baratom akkoriban Palinkas Andras volt, akivel sajnos megszakadt a kapcsolatom mikor kikoltoztunk Izraelbe (Andris ha latod ezt, dobj legyszi egy privit! Koszi! :) ).

1998 Augusztus 20.-ikan, egy majdnem 2 tonnas 1987-es mogyoro barna Ford Scorpio GL-el, egy 2 tonnas dupla tengelyes ex-allambeli utanfutoval es ket 6 es fel meteres kajakkal elindultunk Izraelbe. Hat nem mondhatnam hogy konnyu ut volt! Gorogorszag hatara elott defeket kapott az utanfuto es elfelejtettuk atallitani az orat, tehat majdnem lekestuk a kompot (Amikor megjelentunk a ''convoy''-al, a hajo parkolojanak a rendezoje majd szetrobbant az idegtol, mondvan a hajo 4 helyen all meg a 2 es fel napos uton, es az utolso hely a Haifa-i kikoto Izraelben es a mi autonk volt az utolso, tehat minden megallasnal ki kellett tolatni majd visszaszallni - megemlitettem hogy rafutofekes volt az utanfuto? :DDD )

Augusztus 27.-iken Izrael szep feher kapuit zarva talaltuk miutan nem voltunk hajlandoak a 2 tonnas utanfutot szetszedni darabokra (masfel hetig tartott csak a pakolasa!) ugyhogy fogtak es ugy ahogy volt felreraktak az autot es az utanfutot a lezart es naponta fizetos parkoloba (napi dij 55 dollar). Egy hetig alltak ott, tehat szep osszeget fizettunk. A papirokat elrendeztuk, magyar ismerosok akik vartak rank pedig tanuskodtak hogy nem vagyunk ''veszelyesek'' - atengedtek szetszedes nelkul.


Asszem most kicsit itt szunetet tartok, majd folyt. kov.!

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Daniel's blog
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.