Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38) damatic


damatic
tag

Akkor Da Capo:

Adott egy XP oprendszerű gép, DynDNS-el felvértezett D-Link 504-es mögött statikus belső IP-vel Invitel területen. Meg ugyanazon az Inviteles területen, de Businesstelecom ADSL-el adott egy másik XP-s gép szintén DynDNS-el megáldott D-Link 524-es router mögött, szintén statikus IP-vel. Mindkét gép alaplapján engedélyezve a WOL.

leginkább az előbb említett gépet szeretném felkölteni a másikkal napi rendszerességgel, majd VNC-vel vezérelni. A VNC kafán megy is, nincs vele bibi, csak a Wake On Wan kehes.

Ismertek ugye az online és a GUI packetküldők. A helyzet az, hogy alhálózaton belül frankón el tudom indítani a gépet a GUI packetküldővel, viszont WAN oldalról nem megy sehogy.

Nyitottam 9-es UDP portot a virtual serveren, beépült a tűzfalba is ez a kapu, nem megy. Irányítottam az indítandó gép statikus címére is meg broadcastra is (192.168.0.255), de egyre megy. Kiraktam a gépet DMZ-ba, akkor se indul netről. A gép hálókártya speckó beállításainál is már az albánokat is engedélyeztem, akkor se. Ellenben LANról zoxó nélkül pöccen, ha 9-es, ha 8200-as porton küldöm a pakettet.

Segíjjetek, mer nem idomított macskával szeretném elindítani!

Jobb hülyének látszani, mint annak lenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.