Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) k_zsiga


k_zsiga
csendes tag

A helyzet: Az otthoni gepet kellene netrol felebresztenem.
AZ ISP chello, és D-Link DI-604-es routerrel osztom, a belso halo cime 192.168.0.0, a maszk 255.255.255.0

Lanon megy a WOL rendesen. Netről így küldtem a magic packetet:

http://www.depicus.com/wake-on-lan/woli.aspx
Your Network Cards Mac Address: a gép macje
Any Computers Ip Number: az aktualis chellos ip-m
Your Subnet Mask: 255.255.255.255
Any Port Number: 7

Ha ezt elküldöm akkor ki is irja, hogy sikeresen elküldte a packetet a cimemre.
Ha a router logjaban latszik hogy jott egy packet, de blokkolta:

WAN Type: Dynamic IP Address (V3.09b01)
Display time: Tuesday February 22, 2005 19:03:26


Tuesday February 22, 2005 19:03:13 Unrecognized attempt blocked from 62.3.116.222:1549 to xxx.xxx.xxx.xxx UDP:7
Tuesday February 22, 2005 19:03:14 Unrecognized attempt blocked from 62.3.116.222:1550 to xxx.xxx.xxx.xxx UDP:7
Tuesday February 22, 2005 19:03:15 Unrecognized attempt blocked from 62.3.116.222:1551 to xxx.xxx.xxx.xxx UDP:7
Tuesday February 22, 2005 19:03:16 Unrecognized attempt blocked from 62.3.116.222:1552 to xxx.xxx.xxx.xxx UDP:7
Tuesday February 22, 2005 19:03:17 Unrecognized attempt blocked from 62.3.116.222:1553 to xxx.xxx.xxx.xxx UDP:7
Tuesday February 22, 2005 19:03:17 Unrecognized attempt blocked from 62.3.116.222:1554 to xxx.xxx.xxx.xxx UDP:7
Tuesday February 22, 2005 19:03:18 Unrecognized attempt blocked from 62.3.116.222:1555 to xxx.xxx.xxx.xxx UDP:7

Probaltam mar sokfelekeppen beloni a routert, hogy szetszorja a packetet a lanra, de nem sikerult. Eddig ami legvaloszinubb beallitasnak tunt az a kovetkezo:

Advanced / Virtual Servershez beadtam egy sort:

Name: WOL
Private IP: 192.168.0.255
Protocol type: Both
Private port: 7
Public port: 7
Schedule: Always

Ha valakinek van otlete, legyszi segitsen mert az agyamra megy :F

(#2) steve@prhw válasza k_zsiga (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

Első körben tedd DMZ-be a géped, akkor elviekben ''direktben'' kiengedi a netre. Így elviekben mennie kellene. (A virtual server beállítások is jónak tűnnek...) Ha nagyon nem OK, akkor resetelj egyet, az én 514-esem pl. néha képtelen felfogni, hogy megváltoztattam a MAC-szűrést...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#3) k_zsiga


k_zsiga
csendes tag

Az a baj hogy nem csak 1 gepet kene felebreszteni, dmz-re meg csak egy gepet lehet rakni, masik meg hogy amig a gep nincs bekapcsolva addig nincs IP-je, tehat hiaba van megmondva a routernek hogy az 192.168.0.2-hoz engedjen be mindent.

resetet mar probaltam de nem az a gond :)

Azon gondolkodtam meg, hogy a logba a forras cimek ezek:

62.3.116.222:1549
62.3.116.222:1550
62.3.116.222:1551

tehat a forras portokat mindig noveli, de ennek nemtom mi ertelme van.

Kiprobaltam meg hogy a firewall beallitasoknal engedeyezek mindent ami az UDP 7-es portomra akar jonni, de ettol a logban ugyanugy eldobta a csomagot.

(#4) steve@prhw válasza k_zsiga (#3) üzenetére


steve@prhw
őstag

amig a gep nincs bekapcsolva addig nincs IP-je
Ez igaz... Ha a DHCP-ben static-ra veszed az IP-kiosztást, és MAC-alapján hozzárendelsz ''fix'' IP-ket, akkor mit művel?

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#5) k_zsiga


k_zsiga
csendes tag

eddig is static-ba volt :)

(#6) steve@prhw válasza k_zsiga (#5) üzenetére


steve@prhw
őstag

Akkor ez kilőve... Azért próbáld meg az egyiket dmz-be tenni! Ha úgy OK, akkor lehet továbblépni...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#7) k_zsiga


k_zsiga
csendes tag

megneztem dmz-vel, de semmi valtozas

(#8) steve@prhw válasza k_zsiga (#7) üzenetére


steve@prhw
őstag

Az már érdekesebb.. Érdekel a téma, megpróbálok utánaolvasgatni...

Tudsz németül? (én nem nagyon :O) Itt is erről tanakodnak...
Bővebben: link

A közepe felé van egy link, próbáld meg onnan is!

[Szerkesztve]

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#9) k_zsiga


k_zsiga
csendes tag

ragom az oldalt. hatha lesz vmi jo info rajta.
ha valahogy sikerul akkor irom :)

(#10) k_zsiga


k_zsiga
csendes tag

Na megneztem ezt a masik packet kuldot. (http://stephan.mestrona.net/wol/)

Az pozitiv hogy a routerhez eler a csomag, viszont firewall szabalyba utkozik:

Tuesday February 22, 2005 21:15:35 Unallowed access from 212.227.49.119: to 192.168.0.255: protocol=17 rule=-1 (by firewall)

(#11) steve@prhw válasza k_zsiga (#10) üzenetére


steve@prhw
őstag

Alakul, elvileg a dmz-s gépre már menne... Ha egy olyan rule-t készeszítesz, mint amit a linken írnak (vagy amit már próbáltál), akkor talán jó lesz...

source: wan,*
dest.: lan,* (azaz 192.168.0.255)
protocol: udp (a both is jó lenne...)
port: 9

[Szerkesztve]

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#12) k_zsiga


k_zsiga
csendes tag

igen ezt a rulet probalom letrehozni viszont beallitom, ranyomok hogy ok, a router restartol es utana nincs ott. lehet hogy valamiert nem teccik neki a rule es eldobja. mar tudtam letrehozni rulet, de ezt nem hozza letre valamiert.

(#13) steve@prhw válasza k_zsiga (#12) üzenetére


steve@prhw
őstag

Firewall rule-t készítesz? Az kell, a virtual servert kihagyhatod.

Löktem egy mailt a screenshottal, azt elfogadja az 514 és a techtool.dlink.hu virtuális 604-ese is... Hajrá!

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#14) k_zsiga


k_zsiga
csendes tag

na most szorakozik a router. nem tok semmiyen rulet letrehozni.
restart utan visszajon a firewall rule lista es mintha semmit sem allitottam volna be.
remelem nem firmware hiba esetleg. most raktam fel a 3.09b01et a nemet dlink oldalrol, de azota sztem mar sikerult letrehozni rulet.

[Szerkesztve]

(#15) k_zsiga


k_zsiga
csendes tag

nem firmware hiba. visszaraktam a sima 3.09-et (2004.12.28) és azzal se tok rule-t letrehozni. :F

(#16) k_zsiga


k_zsiga
csendes tag

na rule letrehozva vegre, es be is engedi a beallitott porton a csomagokat.
ezzel az ethereal nevu progival amit irtak a nemet oldalon nezegetem hogy mik jonnek at a routertol a lanra, talalok olyanokat amit a magic packettel kapcsolatosak, meg broadcastokat is talalok, de magat a magic packetet meg nemtalaltam asszem.

(#17) k_zsiga


k_zsiga
csendes tag

Az Ethereal-al nezegettem a csomagokat, amelyek a magic packetemmel kapcsolatosak es eddig ennyit hoztam ki:

Ez itt egy lanrol-lanra kuldott magic packet ami fel is ebreszti a gepet:

Az X-ek az egyik lan mogotti gep MAC-je amirol kuldom a packetet.
(Lanrol-Lanra esetben a depicus.com-on levo windowsos progival, netrol-lanra esetben pedig a depicus online ebresztojerol vagy a nemet oldal ebresztojerol.)

Az Y-ok a felebresztendo gep MAC-je.

=================================================
0000 FF FF FF FF FF FF XX XX XX XX XX XX 08 00 45 00
0010 00 82 9D 9B 00 00 80 11 DC 25 C0 A8 00 02 FF FF
0020 FF FF 09 68 00 09 00 6E 5D 4C FF FF FF FF FF FF
0030 YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY
0040 YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY
0050 YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY
0060 YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY
0070 YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY
0080 YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY
=================================================

Ez meg a netrol kuldott es a routeren atjott csomag, ami kisebb is mint a magic packetnek lennie kene, viszont a vegen ottvan a magic packetbol az eleje (megpedig az 0020as sor velen lefo FFFek, es 2x a celgep MAC-je):

=================================================
0000 FF FF FF FF FF FF 00 0F 3D 12 79 6B 08 06 00 01
0010 08 00 06 04 00 01 00 0F 3D 12 79 6B C0 A8 00 01
0020 00 00 00 00 00 00 C0 A8 00 FF FF FF FF FF FF FF
0030 YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY YY
=================================================

((lehet huyeseget mondok de a progi kommentjei alapjan a masodik csomag inkabb arp keresnek laccik, mintha a router a 192.168.0.255-os allomas MAC-jet akarna tudni))

hatha kihozhato belole valami :U

[Szerkesztve]

(#18) steve@prhw válasza k_zsiga (#17) üzenetére


steve@prhw
őstag

Szerintem csak annyi gond van a második csomaggal, hogy 2-szer nyomta bele a címzett MAC-jét, pedig az oldal szerint 16mal die MAC-Adresse :F

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#19) k_zsiga


k_zsiga
csendes tag

Nem hiszem hogy csak annyi a gond hogy 16 helyett csak ketszer megy ki a csomag, mert az elkapott netes wol csomagok kozul (ugyanannyi van beloluk ahanyszor neten ranyomtam a felebreszt-re) az osszesben sosem szerepelt a cel MAC (csak pl 4 csomagbol 1-2-szer), es ahol szerepelt, ott is csak egy Trailer nevezetu mezoben bukkan fel 2szer. A tobbi esetben vagy tele van 0-val ez a mezo, vagy szamomra ertelmezhetetlen dolgok vannak benne.

Igy tobbet nezegetve a csomagokat valodi arp keresnek tunik a netes ebresztesek utan megjeleno csomag. Meg mindig ugy tunik mintha a magic packet megerkezese utan, de a lanra valo tovabbitas elott a router nem venne eszre hogy a .255 az nem allomas, hanem szorasi cim, es megprobalna megkeresni a hozza tartozo MAC-et. es mivel senki nem valaszol hogy o a .255 igy eldobja a valodi magic packetet.

Megprobalom nem .255-re iranyitani a csomagot hanem egy bekapcsolt gepre es megnezni hogy ugy mi jon at.

(#20) steve@prhw válasza k_zsiga (#19) üzenetére


steve@prhw
őstag

mintha a magic packet megerkezese utan, de a lanra valo tovabbitas elott a router nem venne eszre hogy a .255 az nem allomas, hanem szorasi cim,

Na igen, ez eléggé fura... A virtual servert is belőtted, vagy ez csak sima firewall rule? Mi lett az eredménye, ha egy ip-re küldöd?

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#21) k_zsiga válasza steve@prhw (#20) üzenetére


k_zsiga
csendes tag

Na igen, ez eléggé fura... A virtual servert is belőtted, vagy ez csak sima firewall rule?

Rule is meg virtual server is be volt love. Viszont azt nemertem, hogy egyes virtual serverekhez be volt irva firewall rule is, masokhoz meg nem. ugy tunik hogy a firewall rule-kbol 8 lehet osszesen (van 3 elore beallitott, meg 5-ot beallitott maganak a router a virtual serversbol). Viszont akkor miert van az hogy nehany virtual server bennvan rule-kent a tobbi meg nem. Ha siman firewall rulet akarnek letrehozni, es mar van 8, akkor eloszor le kell szednem 1et a virtual serversbol, hogy az eltunjon a firewall rulesbol is, berakni a firewall rulet amit akarok es utana visszarakni a virtual serversbol kitorolt cuccot (ami meg nem fog ugye bekerulni a firewall rulesbe, mivel beirtam a rulet amit akartam, tehat megvan a 8). Vagy en nezek el valamit nagyon, vagy nagyon gaz hogy 5 firewall rulet lehet osszesen letrehozni a 3 elorebeallitotton kivul...:F

Mi lett az eredménye, ha egy ip-re küldöd?

Ezt csak keso este tom majd kiprobalni.

(#22) steve@prhw válasza k_zsiga (#21) üzenetére


steve@prhw
őstag

No most kipróbáltam az 514-esen... 3+7-et simán létre tudtam hozni... Nincs frissebb firmware a routerhez?

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#23) k_zsiga


k_zsiga
csendes tag

(3.09b01) 2005 februar 1 a firmware. sztem ennel nincs frissebb :)
de visszaraktam egy (3.09) 2004 december 28-dikait is de ugyanez volt vele.

(#24) steve@prhw válasza k_zsiga (#23) üzenetére


steve@prhw
őstag

:F Akkor pedig nélkülöznöd kell valamelyik másik rule-t... Sajna használják a másik masinát, és időm sincs túl sok, de jövő héten talán ki tudom próbálni. Addig is hajrá, várom a tapasztalatokat!

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#25) k_zsiga


k_zsiga
csendes tag

Na kiprobaltam, hogy .255 helyett egy bekapcsolt gep ipjere iranyitom, es ugy atjott a magic packet rendesen. Ez nemtom jot jelent e vagy rosszat, mert lehet hogy akkor a .255-os atiranyitassal nemfog tudni mit kezdeni a router.
hat nemtom :F

(#26) k_zsiga válasza steve@prhw (#24) üzenetére


k_zsiga
csendes tag

meg tudod valahogy nezni hogy mi tortenik ha az 514esen az akarhanyas portot atiranyitod a szorasi cimre? atmegy-e a csomag vagy arp-t kuld?

(#27) steve@prhw válasza k_zsiga (#26) üzenetére


steve@prhw
őstag

Megpróbálok szakítani rá időt... Mindenesetre érdekes dolog...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#28) steve@prhw válasza k_zsiga (#26) üzenetére


steve@prhw
őstag

Fejlemény: fél óra szórakozás után nyilvánvalóvá vált:
-a, a WLAN-kártya forgalmát nemtudja elkapni a progi
-b, a laptop nem hajlandó felkelni LAN-ra.. :(

Aztán másik gép bevonásával az alábbira jutottam: DMZ-be téve OK (a német oldalon lévő progival), virtual servert létrehozva nem megy... (Utána visszatettem DMZ-be, és már ott sem volt jó :F ) Szóval érdekes... Majd még küzdök vele, ahogy időm engedi...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#29) micro


micro
addikt

Sziasztok!

Fel szeretnem ebreszteni a gépemet.

Az alaplap: ASUS P4P800 Deluixe integrált 3com gigabit lannal.
2 router mögött csücsül a gép.
A külső egy SMC 7004 vbr. Eyen van az ADSL. Itt a Virtual Server részben a 9-es portot a másik router IP-jére küldtem.
A másik router egy D-link DI-624, ami a WAN portján keresztül static DHCP-vel kapja az SMC-től az IP-t.
A D-link-nél a 9-es porton bejövö UDP forgalmat a 192.168.0.255-re küldtem.
Ezzel [link] az oldallal küldtem a felébresztő packetet, de se kép se hang.

Mi lehet a probléma?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#30) micro válasza micro (#29) üzenetére


micro
addikt

:U

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#31) micro válasza micro (#29) üzenetére


micro
addikt

Sikerult.
A BIOSban kellett még a wake on pci-t bekapcsolni.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#32) steve@prhw válasza micro (#31) üzenetére


steve@prhw
őstag

Sikerült a broadcast címre magic packetet forwardolnod? Minden gép felébredt a hálódban?

szerk: Részleteket, plz... Helytálló, amit a korábbi hsz-ben írtál? (fw. verzió, magic packet küldési helye, portok, stb)

[Szerkesztve]

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#33) micro válasza steve@prhw (#32) üzenetére


micro
addikt

Minden ugy van, ahogy a #29-ben irtam, csak a Power on PCI bekapcsolasa hinyott a BIOSban.

Tegnap az egyik geprol ebresztettem a masikat, ezert nem tudom, hogy feleledne-e a masik.
Ma bentrol a munkahelyemrol inditottem a gepet, de nem tudom hogy csak az egyik ebredt fel vagy a masik is bekapcsolt-e, mert csak az egyiken van remote desktop.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#34) steve@prhw válasza micro (#33) üzenetére


steve@prhw
őstag

Ha a broadcast-re forwardoltál, és felébredt a masinád, akkor valszeg működőképes a dolog... (munkahelyről nem tudok kinézni a linkre, sajna).

Nálunk akkoriban az volt a gond, hogy a broadcast-re nem engedett forwardolni...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#35) micro válasza steve@prhw (#34) üzenetére


micro
addikt

Az SMC nekem sem enged, de a belso router a Dlink az igen.
Ez mák.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#36) Relisys


Relisys
senior tag

Hello!

Kicsit feluppolom a topicot...

Nekem is itthon egy d-link 604-es router mögött van 2 gép. Az egyiket szeretném majd neten keresztül felébreszteni. Tud valaki segíteni? Egy részletes leírást szeretnék pontrol-pontra lehetőleg olyan szinten amit én mint kezdö is megértek, mert itt a forumba nem nagyon értettem mindent amiket leírtatok. Na akkor előre is köszi. Üdv

(#37) Relisys válasza Relisys (#36) üzenetére


Relisys
senior tag

Az elöző up ugylátszik nem jött össze.. :O

(#38) damatic


damatic
tag

Akkor Da Capo:

Adott egy XP oprendszerű gép, DynDNS-el felvértezett D-Link 504-es mögött statikus belső IP-vel Invitel területen. Meg ugyanazon az Inviteles területen, de Businesstelecom ADSL-el adott egy másik XP-s gép szintén DynDNS-el megáldott D-Link 524-es router mögött, szintén statikus IP-vel. Mindkét gép alaplapján engedélyezve a WOL.

leginkább az előbb említett gépet szeretném felkölteni a másikkal napi rendszerességgel, majd VNC-vel vezérelni. A VNC kafán megy is, nincs vele bibi, csak a Wake On Wan kehes.

Ismertek ugye az online és a GUI packetküldők. A helyzet az, hogy alhálózaton belül frankón el tudom indítani a gépet a GUI packetküldővel, viszont WAN oldalról nem megy sehogy.

Nyitottam 9-es UDP portot a virtual serveren, beépült a tűzfalba is ez a kapu, nem megy. Irányítottam az indítandó gép statikus címére is meg broadcastra is (192.168.0.255), de egyre megy. Kiraktam a gépet DMZ-ba, akkor se indul netről. A gép hálókártya speckó beállításainál is már az albánokat is engedélyeztem, akkor se. Ellenben LANról zoxó nélkül pöccen, ha 9-es, ha 8200-as porton küldöm a pakettet.

Segíjjetek, mer nem idomított macskával szeretném elindítani!

Jobb hülyének látszani, mint annak lenni.

(#39) damatic válasza damatic (#38) üzenetére


damatic
tag

Persze baromi álmos voltam... D-link 604-esről van szó!!!

A másik router, ami mögül szeretnék pakettet küldeni (de adott esetben visszafelé is jó lenne), az meg D-Link AirPlusG DI-524, de kb. egy kutya.

Plíííííz!

Jobb hülyének látszani, mint annak lenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.